Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, είμαστε στο δεύτερο 24ωρο με τον μικρό. Χθες περάσαμε μια εφιαλτική νύχτα, ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε από χθες το πρωί όσο γάλα είχα το βράδυ η παραγωγή μειώθηκε και έπρεπε να δώσω και ξένο οπότε έδωσα αλλά και πάλι δεν κοιμήθηκα καθόλου. Από το πρωί έχουμε ξεκινήσει με καλύτερη διάθεση, δίνω και λίγο ξένο σε μερικά γεύματα αλλά συμπληρωματικά του θηλασμού και πορευόμαστε προς το παρόν έτσι

Κορίτσι να σου ζήσει ο μπεμπακος!!!!γερος και καλοτυχος να είναι!και σε εσένα καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κωνσταντία μου να σας ζήσει! Γερός και δυνατός να ναι! Χίλια μπράβο που ακολούθησες τις συμβουλές του ειδικού κ έδωσες και ξένο! Πρώτα από όλα η υγεία του μωρού και μια χαρά θα τα καταφέρετε είτε με ξενο, είτε με δικό σου γάλα είτε και με τα δύο! Ο, τι και αν κάνεις, θα το κάνεις με πολύ αγάπη και όλα θα είναι καλα! 

Γλυκό μου κορίτσι, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι αμφιταλλαντευομαι ακόμα στο θεμα θηλασμός ή ξένο αλλά κλείνω περισσότερο στην μεικτή γιατί διαπιστώσαμε χθες με την μαία της βάρδιας ότι το παιδί μου δεν χορταινει τουλάχιστον ακόμη με το δικό μου γάλα οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να σπάσουν τα νεύρα μου θηλαζοντας με τις ώρες και στο τέλος να δίνω πάλι ξένο. Πέραν του 20λεπτου μου είπε δεν έχει νόημα οπότε καταλήξαμε εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA θα πας με ότι σε εξυπηρετεί περισσότερο.  Πρέπει να είσαι εσύ πρωτα καλά, για να είναι και τα παιδια σου.

 

Εμείς κορίτσια έχουμε μάθει την αγκαλιά και δεν την αφήνουμε με τίποτα!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@KONSTANTIA θα πας με ότι σε εξυπηρετεί περισσότερο.  Πρέπει να είσαι εσύ πρωτα καλά, για να είναι και τα παιδια σου.

 

Εμείς κορίτσια έχουμε μάθει την αγκαλιά και δεν την αφήνουμε με τίποτα!????

Η αγκαλιά είναι παρηγοριά μωρέ, όπως και το στήθος πολλές φορές. Είναι βέβαια και κάπως κουραστικό όταν το κάνεις κυρίως εσύ σαν μαμά αλλά φάση είναι και θα περάσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω αποκλειστικό θηλασμό γιατί θα πρέπει να γυρίσω στην δουλειά και το μωρό θα το κρατήσει η μαμά μου. Επίσης έχω και ένα ακόμη παιδί που και αυτό θέλει την προσοχή μου για κάποιες ώρες και έτσι δεν θέλω όλη μέρα να με βλέπει με το μωρό στο στήθος

Με τα δεδομένα αυτά νομίζω το σκέφτεσαι πολύ σωστα Κώσταντια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Γλυκό μου κορίτσι, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι αμφιταλλαντευομαι ακόμα στο θεμα θηλασμός ή ξένο αλλά κλείνω περισσότερο στην μεικτή γιατί διαπιστώσαμε χθες με την μαία της βάρδιας ότι το παιδί μου δεν χορταινει τουλάχιστον ακόμη με το δικό μου γάλα οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να σπάσουν τα νεύρα μου θηλαζοντας με τις ώρες και στο τέλος να δίνω πάλι ξένο. Πέραν του 20λεπτου μου είπε δεν έχει νόημα οπότε καταλήξαμε εκεί

Να κάνεις ο, τι είναι καλύτερο για σένα και το παιδάκι σου! Επίσης, συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες σχετικά με το πρώτο σου παιδάκι.. Το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ τώρα που είμαι έγκυος στο 2ο.. Αν όλα πάνε καλά, δε θα με έχει ανάγκη μονο το νεογέννητο αλλά κια το πρώτο μου παιδάκι...κ ούτε εγώ σκοπεύω να του στερησω τη παρουσία μου κ τη φροντίδα μου σε περίπτωση πχ που θα χρειαστεί να είμαι όλη την ώρα έξω με το στήθος.... Προσφέρει πολλά καλά ο θηλασμός αλλά αυτό δε σημαίνει πως αν δε θηλάζουμε αποκλειστικά θα πάθει κάτι το παιδάκι μας είτε σωματικά είτε ψυχικά! Το παν είναι η αγάπη μας, η φροντίδα, η ηρεμία μας και η αγκαλιά μς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες! Είμαστε στο νοσοκομείο σήμερα γιατί κατά την έξοδο μας βρήκανε λίγο ανεβασμένο ίκτερο και μας παρακολουθούν καθημερινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες! Είμαστε στο νοσοκομείο σήμερα γιατί κατά την έξοδο μας βρήκανε λίγο ανεβασμένο ίκτερο και μας παρακολουθούν καθημερινά

Μην αγχωνεσαι... Και εμεις βγηκαμε με 12,8 και επεσε σιγα σιγα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA να σου ζήσει ο μπεμπουλίνος κορίτσι! Γέρος και τυχερος να είναι! Κι εμείς κάναμε ικτερο και ζήτησα να μου φέρουν λάμπες στο δωμάτιο για να μπορώ να τον θηλάζω συνέχεια. Έτσι την επόμενη μέρα φύγαμε και μέσα σε 2 εβδομάδες μας έπεσε τελείως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες! Είμαστε στο νοσοκομείο σήμερα γιατί κατά την έξοδο μας βρήκανε λίγο ανεβασμένο ίκτερο και μας παρακολουθούν καθημερινά

Να σου ζήσει το μωράκι σου κορίτσι μου!! Να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

Εγω μπήκα για  καιασαρική εκτακτως στις 10/8 γιατί ο μικρούλης μου δεν έπαιρνε βάρος...γεννηθηκε 2390 τελικά κ τον εχουμε πάρει σπίτι..Κι εμείς ανεβάσαμε ικτερο κ έχουμε κ το νου μας κ τον παρσκολουθοϋμε γιατί ήμασταν οριακά..

Πόσο ίκτερο έχετε κ σας κράτησαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν μας κράτησαν, πήγαμε σπίτι και μας είπαν να ξαναπάμε την επόμενη μέρα να ξαναμετρησουν και είχε ανέβει λίγο αλλά όχι ανησυχητικά και έτσι μας είπαν να πάμε και σήμερα και τελικά είχε πέσει. Ούτε λάμπα μπήκαμε ούτε τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια δεν μας κράτησαν, πήγαμε σπίτι και μας είπαν να ξαναπάμε την επόμενη μέρα να ξαναμετρησουν και είχε ανέβει λίγο αλλά όχι ανησυχητικά και έτσι μας είπαν να πάμε και σήμερα και τελικά είχε πέσει. Ούτε λάμπα μπήκαμε ούτε τπτ

Και εμάς έτσι την ημέρα που θα φεύγαμε είχε 12,5,φύγαμε τον πήγαμε την επόμενη μέρα να τον δούν  είχε πέσει στο 11 δεν χρειάστηκε Ούτε λάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε ειχαμε έντονες συσπάσεις και μπήκαμε κατευθείαν

Να σας ζήσει κοπέλα μου! Καλή ανάρρωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε ειχαμε έντονες συσπάσεις και μπήκαμε κατευθείαν

Να σας ζήσει!!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Καλή ανάρρωση σε σένα!Καθε ευτυχία ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε ειχαμε έντονες συσπάσεις και μπήκαμε κατευθείαν

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!! Γερό κ καλοτυχο!! Υγεία κ ευτυχία στην οικογένεια σας!! Μόνο χαρές!! Καλή ανάρρωση να έχεις!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε ειχαμε έντονες συσπάσεις και μπήκαμε κατευθείαν

Να σας ζήσει κορίτσι μου γλυκό! Γερό και καλότυχο πάντα!! Τα φιλιά μου και καλή ανάρρωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια μόνο εγώ έμεινα απ την ομαδουλα μας ??

Μόνο εσύ; Τα καλύτερα γίνονται στο τέλος που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta μόλις μπήκα  στο μήνα μου Κ εγώ..  έχω πητ 19 Σεπτέμβρη αλλα  είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη - έχω έναν μικρο 15 μηνών κ  ήδη είναι πολύ χαμηλα η μικρή... Οπότε μη σου πω ότι θα σε προλάβω...  !  Πότε έχεις πητ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μόνο εσύ; Τα καλύτερα γίνονται στο τέλος που λένε!

Χαχαχαχα...εγώ λέω τελευταία και καταϋδρωμένη με όλο αυτο το καυσωνα που έχω φάει!!!Χαλάλι όμως!!!! Ανυπομονώ τόσο πολυ πλέον?? .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

@efitta μόλις μπήκα  στο μήνα μου Κ εγώ..  έχω πητ 19 Σεπτέμβρη αλλα  είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη - έχω έναν μικρο 15 μηνών κ  ήδη είναι πολύ χαμηλα η μικρή... Οπότε μη σου πω ότι θα σε προλάβω...  !  Πότε έχεις πητ ?

Σίγουρα θα με προλάβεις χαχαχα..Δε βλέπω να έχει διάθεση η μπέμπα να βγει ακόμη ! Έχω πητ 9/9 για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ κούραση ρε κορίτσια! Μόνο λίγο το βράδυ βρίσκω ησυχία και τοτε πλέον πέφτω σαν τούβλο στο κρεβάτι χάνοντας εντελώς την αίσθηση του χώρου και του χρόνου!!! Θηλάζουμε και όταν πλέον κουράζομαι και συνεχίζει να πεινάει - γιατί πεινάει πολύ και συνέχεια - δίνω και ξένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...