Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Να σας ζήσει!! Καλή ανάρρωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!! 

@egw μπηκαμε για προκληση λογω πλακουντα ειχαμε παρει μονο 100γρ τις τελευταιες 2 βδομαδες... Αλλα επειδη ειχα ηδη συσπασεις ποσες μερες εκανα πολυ γρηγορα διαστολη επεσαν οι σφυγμοι του μωρου για λιγο αλλα ξαναανεβηκαν... Οταν ομως ηρθε η ωρα να σπρωξω ειδε ο γιατρος οτι ανατομικα δεν γινοταν και οτι το μωρο ειχε σφηνωσει οποτε μπηκαμε γρηγορα για καισαρικη πριν ξαναπεσουν... Ο καημενουλης μας βγηκε με παραμορφωμενο κεφαλακι αλλα συνηλθε μεσα σε 2 μερες! Ολα καλα τελικα ευτυχως απλα δυστυχως δεν γλιτωσα ουτε την τρομαρα ουτε το μαχαιρι... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!! 

@egw μπηκαμε για προκληση λογω πλακουντα ειχαμε παρει μονο 100γρ τις τελευταιες 2 βδομαδες... Αλλα επειδη ειχα ηδη συσπασεις ποσες μερες εκανα πολυ γρηγορα διαστολη επεσαν οι σφυγμοι του μωρου για λιγο αλλα ξαναανεβηκαν... Οταν ομως ηρθε η ωρα να σπρωξω ειδε ο γιατρος οτι ανατομικα δεν γινοταν και οτι το μωρο ειχε σφηνωσει οποτε μπηκαμε γρηγορα για καισαρικη πριν ξαναπεσουν... Ο καημενουλης μας βγηκε με παραμορφωμενο κεφαλακι αλλα συνηλθε μεσα σε 2 μερες! Ολα καλα τελικα ευτυχως απλα δυστυχως δεν γλιτωσα ουτε την τρομαρα ουτε το μαχαιρι... 

 

Δεν πειράζει κορίτσι μου φθάνει που είναι καλά τα μωρά

Καλά κάνατε γιατί αν ζοριστουν πολλές ώρες μπορεί να τους αφήσει και νοητοκο θεμα 

Όλα καλά περαστικά σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κλαιρη.κτώρα τρώει άνετα 80-90, άλλοτε πιο λίγο κ άλλοτε πιο πολύ... Αλλά σημασια έχει ότι βρέχει πάνες κ παίρνει βάρος οπότε δεν αγχωνομαι για τα ml! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2019 at 10:33 ΠΜ, ο/η Elen81 είπε:

Πω πω πω, ένας παίδαρος! Να σ ζήσει κ καλή ανάρρωση!!! Εσύ είσαι κ έμπειρη, το έργο το ξέρεις. ☺️

Κάθε φορά και κάτι νέο όμως! Θα σας τα γράψω αναλυτικά μόλις βρω λίγο χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτηση στιςηδη μανουλες.... Τι ωρα τα κανετε μπανιο; εμεις κανουμε γυρω στις 8 αλλα μετα δεν μπορουμε να παμε βολτα... Πρωι εχει ακομα πολυ ζεστη..   Λετε να τον κανω πιο νωρις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ερωτηση στιςηδη μανουλες.... Τι ωρα τα κανετε μπανιο; εμεις κανουμε γυρω στις 8 αλλα μετα δεν μπορουμε να παμε βολτα... Πρωι εχει ακομα πολυ ζεστη..   Λετε να τον κανω πιο νωρις; 

Τι ώρα τον βαζεις για ύπνο;λέμε τώρα το βάζεις

Εκείνη την ώρα θα το καθιερωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, είμαστε στο δεύτερο 24ωρο με τον μικρό. Χθες περάσαμε μια εφιαλτική νύχτα, ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε από χθες το πρωί όσο γάλα είχα το βράδυ η παραγωγή μειώθηκε και έπρεπε να δώσω και ξένο οπότε έδωσα αλλά και πάλι δεν κοιμήθηκα καθόλου. Από το πρωί έχουμε ξεκινήσει με καλύτερη διάθεση, δίνω και λίγο ξένο σε μερικά γεύματα αλλά συμπληρωματικά του θηλασμού και πορευόμαστε προς το παρόν έτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, είμαστε στο δεύτερο 24ωρο με τον μικρό. Χθες περάσαμε μια εφιαλτική νύχτα, ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε από χθες το πρωί όσο γάλα είχα το βράδυ η παραγωγή μειώθηκε και έπρεπε να δώσω και ξένο οπότε έδωσα αλλά και πάλι δεν κοιμήθηκα καθόλου. Από το πρωί έχουμε ξεκινήσει με καλύτερη διάθεση, δίνω και λίγο ξένο σε μερικά γεύματα αλλά συμπληρωματικά του θηλασμού και πορευόμαστε προς το παρόν έτσι

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Όχι δεν μας δώσανε αγκαλιά το μωρό, μας το δείξανε και το πήρανε να το καθαρίσουν και να το δει ο παιδίατρος. Μετά το χειρουργείο σε βάζουν σε δωμάτιο ανάνηψης για 1-2 ώρες και μετά πας στο δωμάτιο. 

Για να δώσω ξένο με συμβούλεψε σύμβουλος θηλασμού του νοσοκομείου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια τελικά μάλλον το πάμε για τη τρίτη πέρα από έντονες συσπάσεις κάποιες μέρες δεν το βλέπω να θέλει να βγει η μικρή

Έχω χάσει λίγο τον έλεγχο όλοι γύρω το προγραμματίζουν η μαμά θα κλείσει ξενοδοχείο με το πατέρα μλθ και θα έχει και το μικρό στα Χανιά επειδή εκεί θα γεννήσω

Ο άντρας μου αν και νευριασμένος με το γιατρό που δεν το τραβάει για φυσικό είναι η τλχ το παίζει ανετος και χαλαρός 

Εμένα μόνο μου τη σπάει ειδικά όλο αυτό το προγραμματισμένο και μετά η καισαρική αλλά δυστυχώς και να το κρατήσω πιο πολύ πάλι αλλες τρις μέρες μου δίνει και πάλι με καισαρικήνκαι θα μου λένε όλοι στα λέγαμε  

Κάθε μέρα σκέφτομαι μήπως γίνει κάποιο θαύμα και έρθει από μόνο του αλλά δεν το βλέπω και κάθε μέρα ρίχνω πόλυ κλάμα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όχι δεν μας δώσανε αγκαλιά το μωρό, μας το δείξανε και το πήρανε να το καθαρίσουν και να το δει ο παιδίατρος. Μετά το χειρουργείο σε βάζουν σε δωμάτιο ανάνηψης για 1-2 ώρες και μετά πας στο δωμάτιο. 

Για να δώσω ξένο με συμβούλεψε σύμβουλος θηλασμού του νοσοκομείου

Α εντάξει τότε για το θηλασμόβεγω θα πάρω τηλέφωνο το δικό μου γιατί στα Χανιά δεν γίνεται να είναι εκεί για ότι θέλω

Χμ εμένα στο πρώτο μου έκαναν ραχιαία και μετά μέθη αλλά με έβαλαν απευθείας μόλις ξύπνησα στο δωμάτιο θα τους πω να μου το ακουμπησοθν πάνω μου

Στη Κύπρο στη κλινική αφήνουν και τον άντρα και δινοξν αγκαλιά και το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Εμένα μου το έβαλαν αγκαλιά όταν βγήκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Εμένα μου το έβαλαν αγκαλιά όταν βγήκε.

Ωραία

Θα το ζητήσω 

Εμάς μετά το βάζουν σε ένα χώρο για να πάρει θερμοκρασία και εκεί θαγο ζητώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ερωτηση στιςηδη μανουλες.... Τι ωρα τα κανετε μπανιο; εμεις κανουμε γυρω στις 8 αλλα μετα δεν μπορουμε να παμε βολτα... Πρωι εχει ακομα πολυ ζεστη..   Λετε να τον κανω πιο νωρις; 

Εγώ τον κάνω το απόγευμα συνήθως 6-7 Γιατί όταν τον έκανα πριν κοιμηθεί κατά της 10 δηλαδή αντί να τον χαλαρώσει τον ξυπνούσε και μετά θέλαμε τρεις ώρες για να κοιμηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Εγώ έκανα ολική,το μωρό το είδα μετά από 4 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Εμενα μου τον εδωσαν ισα ισα να τον ακουμπησω λιγο και τον πηραν... Στον μπαμπα εξω το εδωσαν να το κρατησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2019 at 5:42 ΜΜ, ο/η eirini2 είπε:

Ερωτηση στιςηδη μανουλες.... Τι ωρα τα κανετε μπανιο; εμεις κανουμε γυρω στις 8 αλλα μετα δεν μπορουμε να παμε βολτα... Πρωι εχει ακομα πολυ ζεστη..   Λετε να τον κανω πιο νωρις; 

Εμείς την κάνουμε το βράδυ μπάνιο δεν έχουμε στάνταρ ώρα οπότε είναι ήρεμη για να το απολαύσει αργουτσικα σχετικά και μετά συνήθως κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν, είμαστε στο δεύτερο 24ωρο με τον μικρό. Χθες περάσαμε μια εφιαλτική νύχτα, ενώ ξεκινήσαμε να θηλάζουμε από χθες το πρωί όσο γάλα είχα το βράδυ η παραγωγή μειώθηκε και έπρεπε να δώσω και ξένο οπότε έδωσα αλλά και πάλι δεν κοιμήθηκα καθόλου. Από το πρωί έχουμε ξεκινήσει με καλύτερη διάθεση, δίνω και λίγο ξένο σε μερικά γεύματα αλλά συμπληρωματικά του θηλασμού και πορευόμαστε προς το παρόν έτσι

Εύχομαι οσο περναει η ώρα να το βρίσκεται περισσότερο! Εμένα πάντως έχανε τις πρώτες τρεις μέρες αλλά μου είπαν να προσπαθήσω και ότι την τριτη μέρα προς το βράδυ θα αρχίζω έτσι κι αλλιώς να κατεβάζω γαλα. Την τέταρτη μέρα πήρε μόνο 10 γραμμάρια οπότε είπε ο γιατρος ότι ήταν εντάξει να συνεχίσουμε χωρίς ξένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι απλά θέλει μαμά και όχι άλλο ξένο γάλα κάνε υπομονή προσπαθεί να προσαρμοστεί το καημένο

Να σε ρωτήσω και σένα και όσες άλλες έκαναν καισαρική το μωρό αγκαλιά με το που γεννήθηκε το πήρατε;

Εμένα μου τη φέρανε πάνω μου αρκετή ώρα, βεβαια δεν μπορούσα να τη πάρω αγκαλίτσα αλλά άκουγε την καρδιά μου και τη φιλουσα. Μετά την πήραν για να πάω στο δωμάτιο ανάνηψης και την φέρανε ξανά όταν πήγα στο δωμάτιο όπου δεν ξαναχωριστηκαμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω αποκλειστικό θηλασμό γιατί θα πρέπει να γυρίσω στην δουλειά και το μωρό θα το κρατήσει η μαμά μου. Επίσης έχω και ένα ακόμη παιδί που και αυτό θέλει την προσοχή μου για κάποιες ώρες και έτσι δεν θέλω όλη μέρα να με βλέπει με το μωρό στο στήθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όσα κορίτσια γιορτάζουν σήμερα!! Να μας χαιρόμαστε και να μας χαίρονται!! Υγεία κ ευτυχία σε όλες τις μανούλες κ στις οικογένειές σας!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όχι δεν μας δώσανε αγκαλιά το μωρό, μας το δείξανε και το πήρανε να το καθαρίσουν και να το δει ο παιδίατρος. Μετά το χειρουργείο σε βάζουν σε δωμάτιο ανάνηψης για 1-2 ώρες και μετά πας στο δωμάτιο. 

Για να δώσω ξένο με συμβούλεψε σύμβουλος θηλασμού του νοσοκομείου

Κωνσταντία μου να σας ζήσει! Γερός και δυνατός να ναι! Χίλια μπράβο που ακολούθησες τις συμβουλές του ειδικού κ έδωσες και ξένο! Πρώτα από όλα η υγεία του μωρού και μια χαρά θα τα καταφέρετε είτε με ξενο, είτε με δικό σου γάλα είτε και με τα δύο! Ο, τι και αν κάνεις, θα το κάνεις με πολύ αγάπη και όλα θα είναι καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...