Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εύχομαι όπως λες να φροντίσει η φύση από μόνη της...Και οι συσπάσεις να είναι έδνα καλό  δειγμα !

Ναι ίσως είναι καλό σημάδια αλλά πρόσεχε πότε θα το πεις στο γιατρό σου να έχουν προχωρήσει καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι ίσως είναι καλό σημάδια αλλά πρόσεχε πότε θα το πεις στο γιατρό σου να έχουν προχωρήσει καλά 

Ναι αυτό μου λένε και κάποιες μαιες που μιλάω...οταν αρχίσουν να μη βιαστώ να πάω στο νοσοκομείο ..ελπίζω να μη με πιάσει πανικός και να το διαχειριστώ σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Ναι αυτό μου λένε και κάποιες μαιες που μιλάω...οταν αρχίσουν να μη βιαστώ να πάω στο νοσοκομείο ..ελπίζω να μη με πιάσει πανικός και να το διαχειριστώ σωστά.

Ναι ισχύει αυτό κορίτσι μου.. Κ μένα 2 φορες με έστειλαν πάλι πίσω σπίτι γιατί δεν είχα αρκετή διαστολή για να με βάλουν μέσα. Είχαν σπάσει τα νερά μου και πανικοβληθηκα. Με την τριτη φορά με πήραν με 4 διαστολή Κ τους είπα εγώ δεν φεύγω αυτή τη φορά. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι ισχύει αυτό κορίτσι μου.. Κ μένα 2 φορες με έστειλαν πάλι πίσω σπίτι γιατί δεν είχα αρκετή διαστολή για να με βάλουν μέσα. Είχαν σπάσει τα νερά μου και πανικοβληθηκα. Με την τριτη φορά με πήραν με 4 διαστολή Κ τους είπα εγώ δεν φεύγω αυτή τη φορά. ??

Τπ θέμα είναι ότι αν ο γιατρός θέλει να κάνει καίσαρικη θα το εκμεταλλευτεί 

Είμαστε πάνω στο δέκαπενταγουστο δεν τους συμφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι ισχύει αυτό κορίτσι μου.. Κ μένα 2 φορες με έστειλαν πάλι πίσω σπίτι γιατί δεν είχα αρκετή διαστολή για να με βάλουν μέσα. Είχαν σπάσει τα νερά μου και πανικοβληθηκα. Με την τριτη φορά με πήραν με 4 διαστολή Κ τους είπα εγώ δεν φεύγω αυτή τη φορά. ??

Κάτι μου λέει ότι κάπως έτσι θα πανικόβληθω και εγώ ...??? όπως λέει και η @egw το θέμα είναι να μη το εκμεταλλευτεί ο γιατρός και με ξεπεταξει με καισαρική για το τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πήγα στο πάρκο τον μικρό - ξέρω ότι είναι παράτολμο αλλά μέσα στο σπίτι δεν την παλεύει άλλο και έγινε επικίνδυνος - και ειλικρινά έγινε μια φάση που δεν σας κρύβω ότι πολύ καμαρωσα σαν γύφτικο σκερπανι ? Ο δικός μου καθότανε στην κούνια και τον κουνούσα και ήρθε ένα παιδάκι και του λέω "να σηκωθούμε να κάτσει το παιδάκι;" και είπε αμέσως ναό και σηκώθηκε και η μητέρα του άλλου παιδιού απορρησε πως παραχώρησε την θέση του με τέτοια προθυμία και εγώ ένιωσα πολύ υπερήφανη για τον μικρό μου τύραννο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα πήγα στο πάρκο τον μικρό - ξέρω ότι είναι παράτολμο αλλά μέσα στο σπίτι δεν την παλεύει άλλο και έγινε επικίνδυνος - και ειλικρινά έγινε μια φάση που δεν σας κρύβω ότι πολύ καμαρωσα σαν γύφτικο σκερπανι ? Ο δικός μου καθότανε στην κούνια και τον κουνούσα και ήρθε ένα παιδάκι και του λέω "να σηκωθούμε να κάτσει το παιδάκι;" και είπε αμέσως ναό και σηκώθηκε και η μητέρα του άλλου παιδιού απορρησε πως παραχώρησε την θέση του με τέτοια προθυμία και εγώ ένιωσα πολύ υπερήφανη για τον μικρό μου τύραννο ?

Τι καλό παιδί έχεις μωρέ!! Ο καλύτερος αδερφός θα γίνει ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Τι καλό παιδί έχεις μωρέ!! Ο καλύτερος αδερφός θα γίνει ????

Καλημέρα κορίτσια πωπω δεν με βλέπω καλά σήμερα η που θα έχω συσπάσεις η που θα τρωω τρελές κλοτσιες 

Μπράβο το αγόρι σου κοπέλα μου και καλά κάνεις που πάτε βόλτα 

Εγβ ζοριζομαι λίγο με το γιο μου αυτές τις μέρες δεν ξέρω δεν ακούει και κάνει τα δικά του ενώ προσπαθούμε να είμαστε πολύ καλοί μαζί του 

Σήμερα πήγαμε σούπερ και κτυπούσε τα κομμένα καρπούζια και όσο του θυμώνα τόσο τον έκανε 

Μετά μέσα σε καπποο σημείο έχει πύργο με χαρτιά της κουζίνας και από πίσω ακριβώς κονσέρβες αλλά από γυαλί και τις έριχνε κάτω και όσο του έλεγα να μη το κάνει τόσο το έκανε γενικά αντιμιλαει και έχει ξεφύγει 

Προσπαθω σπίτι να το βάλω λίγο να γράφουμε η κάτι να περνάει η ώρα του βαριέται δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Έχουμε παραγγείλει.και το δώρο από το αδερφάκι μας του πήρα μια κονσόλα χειρός μπας κι ασχοληθεί εκεί στη κλινική λίγο 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Κυριος!!! Πόσο είναι ο αντράκος σου;; Είναι τυραννάκος σαν τον δικό μου...

Είναι 2 ετών και 8 μηνών. Ο δικός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια πωπω δεν με βλέπω καλά σήμερα η που θα έχω συσπάσεις η που θα τρωω τρελές κλοτσιες 

Μπράβο το αγόρι σου κοπέλα μου και καλά κάνεις που πάτε βόλτα 

Εγβ ζοριζομαι λίγο με το γιο μου αυτές τις μέρες δεν ξέρω δεν ακούει και κάνει τα δικά του ενώ προσπαθούμε να είμαστε πολύ καλοί μαζί του 

Σήμερα πήγαμε σούπερ και κτυπούσε τα κομμένα καρπούζια και όσο του θυμώνα τόσο τον έκανε 

Μετά μέσα σε καπποο σημείο έχει πύργο με χαρτιά της κουζίνας και από πίσω ακριβώς κονσέρβες αλλά από γυαλί και τις έριχνε κάτω και όσο του έλεγα να μη το κάνει τόσο το έκανε γενικά αντιμιλαει και έχει ξεφύγει 

Προσπαθω σπίτι να το βάλω λίγο να γράφουμε η κάτι να περνάει η ώρα του βαριέται δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Έχουμε παραγγείλει.και το δώρο από το αδερφάκι μας του πήρα μια κονσόλα χειρός μπας κι ασχοληθεί εκεί στη κλινική λίγο 

 

 

Μην νομίζεις, τον έβγαλα στο πάρκο γιατί ξυπνάει νωρίς και μέχρι τις 12 έχω πει τόσα μη και άλλα τόσα όχι που έχει μαλλιασει η γλώσσα μου, άσε που κάθε που κάνω να ξαπλώσω λίγο στον καναπέ χοροπηδάει δίπλα μου και φοβάμαι και έτσι τον έβγαλα να ξεδωσει λίγο.

Εμείς περιμένουμε από το αδερφάκι μας ένα αεροπλάνο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Είναι 2 ετών και 8 μηνών. Ο δικός σου;

Εμένα είναι 5 χρονών κ κάνει χαζομάρες! Εσένα δικαιολογείται, είναι μικρός!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια πωπω δεν με βλέπω καλά σήμερα η που θα έχω συσπάσεις η που θα τρωω τρελές κλοτσιες 

Μπράβο το αγόρι σου κοπέλα μου και καλά κάνεις που πάτε βόλτα 

Εγβ ζοριζομαι λίγο με το γιο μου αυτές τις μέρες δεν ξέρω δεν ακούει και κάνει τα δικά του ενώ προσπαθούμε να είμαστε πολύ καλοί μαζί του 

Σήμερα πήγαμε σούπερ και κτυπούσε τα κομμένα καρπούζια και όσο του θυμώνα τόσο τον έκανε 

Μετά μέσα σε καπποο σημείο έχει πύργο με χαρτιά της κουζίνας και από πίσω ακριβώς κονσέρβες αλλά από γυαλί και τις έριχνε κάτω και όσο του έλεγα να μη το κάνει τόσο το έκανε γενικά αντιμιλαει και έχει ξεφύγει 

Προσπαθω σπίτι να το βάλω λίγο να γράφουμε η κάτι να περνάει η ώρα του βαριέται δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Έχουμε παραγγείλει.και το δώρο από το αδερφάκι μας του πήρα μια κονσόλα χειρός μπας κι ασχοληθεί εκεί στη κλινική λίγο 

 

 

Τι τραβάμε οι αγορομάνες!!! Κι εμένα δεν ακουει κ μας τρελαίνει ώρες ώρες...Και τρώω κ ξύλο στο κρεββάτι!

Για δραστηριότητες δεν το συζητάμε, εγώ είμαι στο κρεββάτι τόσο καιρό κ δεν κάθεται με κανέναν άλλον!

Κι εμείς όλο τον μαλώνουμε και στενοχωριέμαι μετά...???

Υπομονή κ κουράγιο λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μην νομίζεις, τον έβγαλα στο πάρκο γιατί ξυπνάει νωρίς και μέχρι τις 12 έχω πει τόσα μη και άλλα τόσα όχι που έχει μαλλιασει η γλώσσα μου, άσε που κάθε που κάνω να ξαπλώσω λίγο στον καναπέ χοροπηδάει δίπλα μου και φοβάμαι και έτσι τον έβγαλα να ξεδωσει λίγο.

Εμείς περιμένουμε από το αδερφάκι μας ένα αεροπλάνο.....

Α κι εσένα έκανε παραγγελία χιχι

Κοπέλα μου πότε γέννας εσύ ;πήρες ημερομηνία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Τι τραβάμε οι αγορομάνες!!! Κι εμένα δεν ακουει κ μας τρελαίνει ώρες ώρες...Και τρώω κ ξύλο στο κρεββάτι!

Για δραστηριότητες δεν το συζητάμε, εγώ είμαι στο κρεββάτι τόσο καιρό κ δεν κάθεται με κανέναν άλλον!

Κι εμείς όλο τον μαλώνουμε και στενοχωριέμαι μετά...???

Υπομονή κ κουράγιο λοιπόν!!!

Κι εμένα είναι πέντε 

Κοπέλες ξέρει καμιά σας η διάρροια συνδέεται με.το τοκετό ή απλά με το τελευταίο μήνα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Α κι εσένα έκανε παραγγελία χιχι

Κοπέλα μου πότε γέννας εσύ ;πήρες ημερομηνία;

Την Δευτέρα γεννάω κορίτσι μου. Μετράω τις μέρες σαν τον φαντάρο που λένε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Την Δευτέρα γεννάω κορίτσι μου. Μετράω τις μέρες σαν τον φαντάρο που λένε....

Πόσο θα είσαι;

Με το καλό να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️ 

Κι εγω μια βδομάδα μετά στις 20 βασικά είναι τρίτη εμένα αν αντέξει 

Σε λίγο εμείς θα πάμε στο τακογραφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Πόσο θα είσαι;

Με το καλό να πάνε όλα τέλεια ❤️❤️❤️ 

Κι εγω μια βδομάδα μετά στις 20 βασικά είναι τρίτη εμένα αν αντέξει 

Σε λίγο εμείς θα πάμε στο τακογραφο

Θα είμαι 39+1. Το πιστεύεις ότι δεν έχω κάνει ούτε 1 φορά καρδιοτοκογραφο σε αυτή την εγκυμοσύνη; Τελευταία φορά έκανα υπέρηχο στις 30 Ιουλίου και όλα έδειξαν περίφημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Θα είμαι 39+1. Το πιστεύεις ότι δεν έχω κάνει ούτε 1 φορά καρδιοτοκογραφο σε αυτή την εγκυμοσύνη; Τελευταία φορά έκανα υπέρηχο στις 30 Ιουλίου και όλα έδειξαν περίφημα. 

Σε άφησαν να προχωρήσει καλά μπράβο τους ρε 

Εμάς το κάνουμε τώρα.μια φορά δεν νομίζω ξανά και με.το γιο.μοθ αυτό κάναμε.αλλα την επόμενη γέννησα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Σε άφησαν να προχωρήσει καλά μπράβο τους ρε 

Εμάς το κάνουμε τώρα.μια φορά δεν νομίζω ξανά και με.το γιο.μοθ αυτό κάναμε.αλλα την επόμενη γέννησα ?

Εγώ αφενός έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αυτή την φορά, αφετέρου γεννάω σε δημόσιο νοσοκομείο και κανείς δεν έχει να κερδίσει κάτι από εμένα δεδομένου ότι δεν πληρώνω κανέναν γιατρό. Αν είχα γιατρό θα του έλεγα να γεννησω λίγο νωρίτερα εφόσον το παιδί θα ήταν έτοιμο βέβαια γιατί τα έχω δει όλα με την ζέστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2019 at 11:21 ΜΜ, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα απ το γιατρό...Όλα καλά! Απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μπέμπα ειανι μεγάλη για την εβδ που ειμαι !2.700  και αυριο μπαίνω στη 36..Με τρόμαξε λίγο γιατί λέει ότι θα είναι δύσκολο για φυσιολογικό αν είναι πολύ μεγάλο το μωρό.Με έβαλαν και στο μηχάνημα για τις συσπάσεις ...έκανα κάτι 60αρες ανα πέντε -δεκα λεπτά αλλά ρε γαμωτο ξεχασα να τον ρωτήσω αν είναι ανησυχητικό αυτό.Εσεις τι λέτε ?

@efitta 

Η κουμπάρα μου με φυσιολογικό γέννησε  3830 κ μόνο 3 ράμματα.  

Επίσης η άλλη μου κουμπάρα που ήταν να γεννήσει 20 Αυγούστου  ξεκίνησε ο γιατρός από τον Ιούλιο να της λέει ότι είναι πολύ μεγάλο μωρό κτλ κτλ  την έβαλε μέσα  9 Αύγουστο κ το μωρο αν ήταν  και 2800 κ το πήρε σπίτι 2600..... οπότε μην ακούς... Μπορεί να φοβάται μη σου σπάσουν τα νερά ενώ είναι είναι διακοπές...  τον ρώτησες ποτέ θα φύγει? 

Εγώ φαντάσου στο γιο μου πήγα για ένα άλλο λόγο σε 2ο γυναικολόγο  στην 37 εβδομάδα.   ο δικός μου το είχε βγάλει  2900  κιλά ο άλλος 3.300 κ το μαιευτήριο 3.200 .... αυτές οι μετρήσεις με διάφορα μιας μέρας...

Τελικά το μωρο γεννήθηκε μετα απο 2 βδομαδε στις 39 +3 μέρες 3250 . 

Οπότε όπως καταλαβαίνεις ο υπέρηχος δε πετυχαίνει το βάρος..... 

Μην ασχολείσαι. Περίμενε κανονικά την ώρα σου κ θα φανεί τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr  σωστά τα λες, ειδικά από μηχάνημα σε μηχάνημα οι μετρήσεις μπορεί να έχουν μεγάλη απόκλιση και είναι ενδεικτικές. Επίσης εξαρτάται και από αυτόν που κάνει τον υπέρηχο πόσο έμπειρος είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@efitta 

Η κουμπάρα μου με φυσιολογικό γέννησε  3830 κ μόνο 3 ράμματα.  

Επίσης η άλλη μου κουμπάρα που ήταν να γεννήσει 20 Αυγούστου  ξεκίνησε ο γιατρός από τον Ιούλιο να της λέει ότι είναι πολύ μεγάλο μωρό κτλ κτλ  την έβαλε μέσα  9 Αύγουστο κ το μωρο αν ήταν  και 2800 κ το πήρε σπίτι 2600..... οπότε μην ακούς... Μπορεί να φοβάται μη σου σπάσουν τα νερά ενώ είναι είναι διακοπές...  τον ρώτησες ποτέ θα φύγει? 

Εγώ φαντάσου στο γιο μου πήγα για ένα άλλο λόγο σε 2ο γυναικολόγο  στην 37 εβδομάδα.   ο δικός μου το είχε βγάλει  2900  κιλά ο άλλος 3.300 κ το μαιευτήριο 3.200 .... αυτές οι μετρήσεις με διάφορα μιας μέρας...

Τελικά το μωρο γεννήθηκε μετα απο 2 βδομαδε στις 39 +3 μέρες 3250 . 

Οπότε όπως καταλαβαίνεις ο υπέρηχος δε πετυχαίνει το βάρος..... 

Μην ασχολείσαι. Περίμενε κανονικά την ώρα σου κ θα φανεί τότε! 

Δε τον ρώτησα ποτε θα φύγει.. Αχ αυτό το πράγμα με τις διακοπές τι άγχος ! Πάντως μου το τόνισε πολλές φορές το να προσέχω τι τρώω για να μη μεγαλώσει πάρα πολύ το μωρό γιατί θα έχω πρόβλημα στο φυσιολογικό.Η κατάσταση με τους γιατρούς έχει ξεφύγει..έχουν λυσσάξει όλοι με τις καισαρικές .Δε λέω Αν χρειαστεί δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά όχι να μας πανικοβαλλουν και έτσι! Την επόμενη φορά που θα πάω θα του πω ότι η μητέρα μου έκανε 6 φυσιολογικούς τοκετους με μωρά 4 κιλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA 

Εμενα για να γεννησω τη προηγουμενη φορα ..  μου έβγαλε 10 προβλήματα..  .. μ εκνεύρισε. Πήρα δεύτερη κ τριτη γνώμη κρυφά  γνώμη είδα ότι δεν υπάρχει κίνδυνος...  Δε του έκανα τη χάρη  κ έκατσα κ γέννησα φυσιολογικά  κ τον είχα κ 14 ώρες να με περιμένει... Κ εννοείται ότι κ μέσα σ αυτές τις ωρες προσπαθούσε να πείσει τον άντρα μου ... 

Εγώ είμαι υπέρ της καισαρικης όταν θα Έχει κάποιο πρόβλημα Γτ πάνω απ όλα μετράει η υγεία του μωρού... Αλλά αυτό που κάνουν οι γιατροί πλέον έχει καταντήσει αηδία!  Το κάνουν όλοι ... Είναι άσχημο..  Και σε γεμίζει με άγχος  την ώρα π δε πρέπει.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Δε τον ρώτησα ποτε θα φύγει.. Αχ αυτό το πράγμα με τις διακοπές τι άγχος ! Πάντως μου το τόνισε πολλές φορές το να προσέχω τι τρώω για να μη μεγαλώσει πάρα πολύ το μωρό γιατί θα έχω πρόβλημα στο φυσιολογικό.Η κατάσταση με τους γιατρούς έχει ξεφύγει..έχουν λυσσάξει όλοι με τις καισαρικές .Δε λέω Αν χρειαστεί δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά όχι να μας πανικοβαλλουν και έτσι! Την επόμενη φορά που θα πάω θα του πω ότι η μητέρα μου έκανε 6 φυσιολογικούς τοκετους με μωρά 4 κιλά ! 

Είναι δράμα να θες να γεννήσει φυσιολογικά και να μη σε αφήνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...