Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Ερώτηση.....Ο παιδίατρος είπε ότι καλό είναι να δίνουμε πιπίλα μέχρι 6 μηνών. Εμένα για κάποιο λόγο δε μου αρέσει η ιδέα της πιπίλας κ δεν έχω δώσει ακόμα. Εσείς τι κάνετε; 

Κ γω το σκέφτομαι, αλλά εδω μου λένε όσο μπορείς να αποφύγεις την πιπίλα, καντο. Εγώ δεν έχω δώσει ακόμα. Κ ελπίζω να καταφέρω να μη δώσω. Εσένα γιατί σου είπε ο γιατρός να δώσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Με το καλό κοπέλα μου ? Όλα να πάνε καλά και γρήγορα! Φυσικά και δεν θα κοιμηθείς απόψε, είναι λογικό, αύριο υποδεχεσαι το 1ο σου παιδί και είναι μεγάλη γιορτή για την οικογένεια σας αλλά και μεγάλο επίτευγμα για σένα προσωπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κ γω το σκέφτομαι, αλλά εδω μου λένε όσο μπορείς να αποφύγεις την πιπίλα, καντο. Εγώ δεν έχω δώσει ακόμα. Κ ελπίζω να καταφέρω να μη δώσω. Εσένα γιατί σου είπε ο γιατρός να δώσεις?

Το θέμα πιπίλα είναι αμφιλεγόμενο γιατί αφενός η πιπίλα αποτελεί μια κακία συνήθεια για το μωρό αλλά αφετέρου το ανακουφίζει από πόνους των ούλων και του προσφέρει παρηγοριά σε κάποιες περιπτώσεις και είναι σαφώς καλύτερο από το πιπιλισμα των δακτύλων που δεν κόβεται καθόλου μα καθόλου εύκολα. Εγώ έδωσα για τα δόντια γιατί το algofren το είχαμε γονατίσει, δυσκολευτηκα να του την κόψω αλλά όταν πάρθηκε η απόφαση κόπηκε σε 1 εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Με το καλο κοριτσακι μου να υποδεχθεις το μωρακι σου...ολα καλα θα πανε,μην αγχωνεσαι!!!περιμενουμε νεα σου!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Ήρθε λοιπόν η πολυπόθητη ώρα!! Με το καλό κορίτσι μου να παρεις τη ζουζουνίτσα σου αγκαλίτσα!!! 

Πέρασες μέσα από σαράντα κύματα,τώρα λοιπόν ξεαγχώσσου και σκέψου μόνο αυτή τη φατσουλα που θα δεις αύριο!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Κ γω το σκέφτομαι, αλλά εδω μου λένε όσο μπορείς να αποφύγεις την πιπίλα, καντο. Εγώ δεν έχω δώσει ακόμα. Κ ελπίζω να καταφέρω να μη δώσω. Εσένα γιατί σου είπε ο γιατρός να δώσεις?

Δε μου είπε για συγκεκριμένο λόγο, γενικά ότι τα ηρεμεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Όλα καλα να πάνε κοπέλα μου να την έχεις υγιέστατη αγκαλιά και εσύ να αναρρώσεις γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Σήμερα ειμαι μια χαρούμενη μαμά. Το παιδάκι μου κοιμήθηκε 8 ώρες Κ μαζί κ γω. Τι ευτυχιαααααα!!!!????

Ευτυχώς μου έκανε κ κακακια χθες που ανησυχούσα. Δεν μπορώ να σας περιγράψω βέβαια τι έγινε!!!!! Το κακόμοιρο γι αυτό πιεζοταν 3 μέρες τώρα. 

Μια ερώτηση ρε κορίτσια. Μου έχει γεμίσει σπυράκια στο πρόσωπο. Είναι από το γάλα? Συμβαίνει κ σε σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Ερώτηση.....Ο παιδίατρος είπε ότι καλό είναι να δίνουμε πιπίλα μέχρι 6 μηνών. Εμένα για κάποιο λόγο δε μου αρέσει η ιδέα της πιπίλας κ δεν έχω δώσει ακόμα. Εσείς τι κάνετε; 

Εγώ του δίνω πιπίλα από την αρχή,δεν την θέλει συνέχεια αλλά κάποιες φορές την ζητάει ειδικά όταν θέλει να κοιμηθεί πολλές φορές θέλει πιπίλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Σήμερα ειμαι μια χαρούμενη μαμά. Το παιδάκι μου κοιμήθηκε 8 ώρες Κ μαζί κ γω. Τι ευτυχιαααααα!!!!????

Ευτυχώς μου έκανε κ κακακια χθες που ανησυχούσα. Δεν μπορώ να σας περιγράψω βέβαια τι έγινε!!!!! Το κακόμοιρο γι αυτό πιεζοταν 3 μέρες τώρα. 

Μια ερώτηση ρε κορίτσια. Μου έχει γεμίσει σπυράκια στο πρόσωπο. Είναι από το γάλα? Συμβαίνει κ σε σας?

Καλημέρα,και εμείς εδώ και τρεις ημέρες στρωσαμε με τον ύπνο κοιμάται από της 11 το βράδυ μέχρι της 2 το μεσημέρι φυσικά ξυπνάει κάθε 4 ώρες για να φάει αλλά κοιμάται αμέσως.ρωτα τον γιατρό σου καλύτερα μπορεί να φτάσει το γάλα μπορεί να ακούμπησε κάπου και να τον πείραξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Σήμερα ειμαι μια χαρούμενη μαμά. Το παιδάκι μου κοιμήθηκε 8 ώρες Κ μαζί κ γω. Τι ευτυχιαααααα!!!!????

Ευτυχώς μου έκανε κ κακακια χθες που ανησυχούσα. Δεν μπορώ να σας περιγράψω βέβαια τι έγινε!!!!! Το κακόμοιρο γι αυτό πιεζοταν 3 μέρες τώρα. 

Μια ερώτηση ρε κορίτσια. Μου έχει γεμίσει σπυράκια στο πρόσωπο. Είναι από το γάλα? Συμβαίνει κ σε σας?

Καλημέρα! 8 ώρες ε;;;;; Μπράβο!!! Είναι φυσιολογικό να έχουν σπυράκια. Μην ανησυχείς, θα φύγουν μόνα τους αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα νιώθω όλη την κούραση μαζεμένη, έχω απίστευτα νεύρα και ανυπομονώ όσο ποτέ άλλοτε να γεννήσω.....Ξέρω ότι μετά θα είναι χειρότερο παλούκι αφου υπάρχει ήδη ένα παιδί- και τι παιδί! - αλλά δεν αντέχω άλλο αυτή την σωματική αβολεψια και ζω συνεχώς με τον φόβο ότι θα με χτυπήσει ο μικρός μιας και δεν είναι σε ηλικία που καταλάβει και κάνει πολύ ατσουμπαλα πράγματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα νιώθω όλη την κούραση μαζεμένη, έχω απίστευτα νεύρα και ανυπομονώ όσο ποτέ άλλοτε να γεννήσω.....Ξέρω ότι μετά θα είναι χειρότερο παλούκι αφου υπάρχει ήδη ένα παιδί- και τι παιδί! - αλλά δεν αντέχω άλλο αυτή την σωματική αβολεψια και ζω συνεχώς με τον φόβο ότι θα με χτυπήσει ο μικρός μιας και δεν είναι σε ηλικία που καταλάβει και κάνει πολύ ατσουμπαλα πράγματα ?

Υπομονή κορίτσι μου! Κοντεύουν οι μέρες. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα νιώθω όλη την κούραση μαζεμένη, έχω απίστευτα νεύρα και ανυπομονώ όσο ποτέ άλλοτε να γεννήσω.....Ξέρω ότι μετά θα είναι χειρότερο παλούκι αφου υπάρχει ήδη ένα παιδί- και τι παιδί! - αλλά δεν αντέχω άλλο αυτή την σωματική αβολεψια και ζω συνεχώς με τον φόβο ότι θα με χτυπήσει ο μικρός μιας και δεν είναι σε ηλικία που καταλάβει και κάνει πολύ ατσουμπαλα πράγματα ?

Όντως ο τελευταίος Καιρός είναι ο πιο ζόρικος όπως ακριβώς το είπες νιώθεις όλη την κούραση μαζεμένη.οντως παλούκι με δύο παιδιά εδώ με ένα και πολλές φορές νομίζω δεν τα βγάζω πέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα απ το γιατρό...Όλα καλά! Απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μπέμπα ειανι μεγάλη για την εβδ που ειμαι !2.700  και αυριο μπαίνω στη 36..Με τρόμαξε λίγο γιατί λέει ότι θα είναι δύσκολο για φυσιολογικό αν είναι πολύ μεγάλο το μωρό.Με έβαλαν και στο μηχάνημα για τις συσπάσεις ...έκανα κάτι 60αρες ανα πέντε -δεκα λεπτά αλλά ρε γαμωτο ξεχασα να τον ρωτήσω αν είναι ανησυχητικό αυτό.Εσεις τι λέτε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα απ το γιατρό...Όλα καλά! Απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μπέμπα ειανι μεγάλη για την εβδ που ειμαι !2.700  και αυριο μπαίνω στη 36..Με τρόμαξε λίγο γιατί λέει ότι θα είναι δύσκολο για φυσιολογικό αν είναι πολύ μεγάλο το μωρό.Με έβαλαν και στο μηχάνημα για τις συσπάσεις ...έκανα κάτι 60αρες ανα πέντε -δεκα λεπτά αλλά ρε γαμωτο ξεχασα να τον ρωτήσω αν είναι ανησυχητικό αυτό.Εσεις τι λέτε ?

Σιγά καλέ, με φυσιολογικό τοκετό γεννιούνται και μωρά 4 κιλά! Μήπως το πάει ντουγρου για καισαρική; Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σιγά καλέ, με φυσιολογικό τοκετό γεννιούνται και μωρά 4 κιλά! Μήπως το πάει ντουγρου για καισαρική; Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Ξέρω και εγώ. ..μέχρι τώρα για φυσιολογικό μόνο λέμε..μωρε λες ?? Να μου το πάει απ έξω απ έξω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Ξέρω και εγώ. ..μέχρι τώρα για φυσιολογικό μόνο λέμε..μωρε λες ?? Να μου το πάει απ έξω απ έξω. ?

Εσύ πάντως να επιμένεις σε αυτό που επιθυμείς αν δεν συντρέχει λόγος για καισαρική. Βέβαια θα μου πεις έχουν τον τρόπο τους οι γιατροί να σε βάζουν στα νερά τους πετώντας σου ένα περίεργο όρο ή καλλιεργώντας σου μια φοβία για κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2019 at 9:45 ΜΜ, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ήρθε κι εμένα η ώρα μου! Μετά από σεισμούς, καταποντισμους και μια εγκυμοσύνη που δοκίμασε τα όρια και τις αντοχές μας, αύριο μπαίνουμε για καισαρικη. Το μεσημεράκι θα έρθει ο γιατρός μου και λογικά αν η μπεμπούλα είναι εντάξει, το απόγευμα θα είμαστε στο δωμάτιο αγκαλίτσα. Να σας πω ότι έχω λίγο άγχος αλλά ανυπομονώ τοσο πολυ να δω τη φατσουλα της που προσπαθώ να μη σκέφτομαι τίποτα άλλο! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κοιμηθώ καθόλου το βράδυ! Εύχομαι στις υπόλοιπες εγκυουλες να κάνουν λίγο ακόμα υπομονή! Πλησιάζει ο καιρός για όλες! Θα σας γράψω οταν μπορέσω να σας πω!! Σας φιλώ όλες!!!! ? 

Μαριάννα με το καλό! Μετά από όσα πέρασες ήρθε η ώρα να απολαύσεις το μωράκι σου! Εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2019 at 10:05 ΜΜ, ο/η Evoula4 είπε:

Ερώτηση.....Ο παιδίατρος είπε ότι καλό είναι να δίνουμε πιπίλα μέχρι 6 μηνών. Εμένα για κάποιο λόγο δε μου αρέσει η ιδέα της πιπίλας κ δεν έχω δώσει ακόμα. Εσείς τι κάνετε; 

Καλησπέρα! Αν δεν τη ζητάει δεν υπάρχει λόγος να τη δώσεις. Επίσης θηλάζεις? Εγώ που θηλάζω απαγορεύεται η πιπίλα για τις πρώτες 40 μέρες μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός. Έχω αγοράσει από πριν.. Θα δείξει αν θα την χρησιμοποιήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εσύ πάντως να επιμένεις σε αυτό που επιθυμείς αν δεν συντρέχει λόγος για καισαρική. Βέβαια θα μου πεις έχουν τον τρόπο τους οι γιατροί να σε βάζουν στα νερά τους πετώντας σου ένα περίεργο όρο ή καλλιεργώντας σου μια φοβία για κάτι.

Αχ έτσι όπως τα λες είναι..Εκμεταλλευονται την άγνοια μας και την αγωνία μας για τα μωρά μας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA Κουράγιο κοπέλα μου!! Όντως οι τελευταίες εβδομάδες είναι ότι χειρότερο. Κ γω δεν ηξερα που να βολέψω την κοιλουμπα μου τον τελευταίο μήνα. Χαρά στο κουράγιο σε σας μανούλες που θα έχετε 2. Εγώ τώρα ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ. ?

@efitta Κλασσικοί Έλληνες γιατροί κορίτσι μου!! Εγω έβγαλα κανονικά 3.910 παιδί. Καισαρική θα πήγαινα μόνο Εάν δεν μπορούσαν να το τραβήξουν το παιδι επειδή δεν είχε σωστή θέση. Κ όμως εδω έκαναν τα πάντα για να τα καταφέρω με φυσιολογικό. Καμια σχεση μ αυτα που ξερουμε στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα απ το γιατρό...Όλα καλά! Απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μπέμπα ειανι μεγάλη για την εβδ που ειμαι !2.700  και αυριο μπαίνω στη 36..Με τρόμαξε λίγο γιατί λέει ότι θα είναι δύσκολο για φυσιολογικό αν είναι πολύ μεγάλο το μωρό.Με έβαλαν και στο μηχάνημα για τις συσπάσεις ...έκανα κάτι 60αρες ανα πέντε -δεκα λεπτά αλλά ρε γαμωτο ξεχασα να τον ρωτήσω αν είναι ανησυχητικό αυτό.Εσεις τι λέτε ?

Κορίτσι μου δεν είναι μεγάλο καλό είναι 

Εμένα θυμάμαι που μου έλεγε ο γιατρός ότι και καλά θα είναι μεγάλος και θα τον αφήσουμε μεχρι 38 και κάτι λόγω σωματότυπου και μετά κάνουμε το τακογραφο είχα κι εγώ συσπάσεις και μου λέει δεν ανησυχώ θα το φροντίσει η φύση και όντως φρόντισε αλλά μετά κόλλησε η διαστολή μου

Γενικά το ψάχνουν για καισαρική και είναι πόλυ κακό αυτό που δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου ούτε εγώ έχω τώρα στο δικό μου αλλά να κάνεις αυτό που θέλεις και να μη φοβάσαι για τίποτα 

Όσο για τις συσπάσεις αν είχες κάποιο θέμα θα σας το έλεγαν 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

@KONSTANTIA Κουράγιο κοπέλα μου!! Όντως οι τελευταίες εβδομάδες είναι ότι χειρότερο. Κ γω δεν ηξερα που να βολέψω την κοιλουμπα μου τον τελευταίο μήνα. Χαρά στο κουράγιο σε σας μανούλες που θα έχετε 2. Εγώ τώρα ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ. ?

@efitta Κλασσικοί Έλληνες γιατροί κορίτσι μου!! Εγω έβγαλα κανονικά 3.910 παιδί. Καισαρική θα πήγαινα μόνο Εάν δεν μπορούσαν να το τραβήξουν το παιδι επειδή δεν είχε σωστή θέση. Κ όμως εδω έκαναν τα πάντα για να τα καταφέρω με φυσιολογικό. Καμια σχεση μ αυτα που ξερουμε στην Ελλάδα.

Τι να πω ρε παιδί μου..καμία εμπιστοσύνη πια ! Εύχομαι να μη χρειαστεί και να έρθουν όλα μόνα τους! Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι μεγάλο καλό είναι 

Εμένα θυμάμαι που μου έλεγε ο γιατρός ότι και καλά θα είναι μεγάλος και θα τον αφήσουμε μεχρι 38 και κάτι λόγω σωματότυπου και μετά κάνουμε το τακογραφο είχα κι εγώ συσπάσεις και μου λέει δεν ανησυχώ θα το φροντίσει η φύση και όντως φρόντισε αλλά μετά κόλλησε η διαστολή μου

Γενικά το ψάχνουν για καισαρική και είναι πόλυ κακό αυτό που δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου ούτε εγώ έχω τώρα στο δικό μου αλλά να κάνεις αυτό που θέλεις και να μη φοβάσαι για τίποτα 

Όσο για τις συσπάσεις αν είχες κάποιο θέμα θα σας το έλεγαν 

 

Εύχομαι όπως λες να φροντίσει η φύση από μόνη της...Και οι συσπάσεις να είναι ένα καλό  δειγμα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...