Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Απλά φοβήθηκα Γιατί τον βλέπω ότι ζορίζεται κ δεν μπορεί ο κακομοίρης. ?

Πονάει δλδ; Κλαίει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Απλά φοβήθηκα Γιατί τον βλέπω ότι ζορίζεται κ δεν μπορεί ο κακομοίρης. ?

Μην σε αγχωνει εμένα έκανε και δέκα μέρες και όλα καλά μου έλεγε ο γιατρός 

Θα δεις όταν κάνει πχς είναι μόνο αν δεν είναι μικρά και σκληρά δεν έχεις θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πονάει δλδ; Κλαίει;

Σφίγγεται, κοκκινίζει κ κλαίει μετά!! Υποθέτω ότι πονάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Να ρωτήσω κάτι. Ο μικρός μου κλείνει 24ωρο χωρίς να έχει λερωμένη πάνα. Μόνο τσισακια κάνει. Κ τρώει σαν να μην υπάρχει αύριο. Είναι σοβαρό? Η αγχώνομαι τσάμπα?

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να αγχονεσαι εμένα κάνει κακα κάθε δυο ημέρες,και ο δικός μου σφίγγεται κοκκινίζει κλαίει αλλά η παιδίατρος μου είπε ότι είναι από τους κολικούς και γενικότερα από τα πονακια από την στιγμή που τα κακα του μωρού δεν είναι σκληρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να αγχονεσαι εμένα κάνει κακα κάθε δυο ημέρες,και ο δικός μου σφίγγεται κοκκινίζει κλαίει αλλά η παιδίατρος μου είπε ότι είναι από τους κολικούς και γενικότερα από τα πονακια από την στιγμή που τα κακα του μωρού δεν είναι σκληρά.

Μέχρι τώρα δεν έχει κάνει σκληρά. Ωραία αφού το λέτε όλες δεν αγχώνομαι ακόμα. Απλά θα περιμένω να μου σερβίρει τούρτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες! Οσες γεννησατε να σας ζησουν και οσες περιμενετε με το καλο! ❤ 

Την Κυριακη κατα τις 12 σπασαν τα νερα μου και την Δευτερα στις 7 το πρωι γεννηθηκε ο πριγκιπας μου! Φυσιολογικα με επισκληριδιο που η ανοητη δεν ζητησα την τελευταια δοση γιατι νομιζα πως θα προλαβει να βγει χωρις να πονεσω και εφαγα 2 ωρες σπρωξιμο νιωθωντας τον πονο! Τελικα βγηκε με βοηθεια βεντουζας γιατι κολλησε το κεφαλακι του και δεν εβγαινε! 

Με ΠΗΤ 19/8 βγηκε προωρακι 37+3 και 3370!!!, με θεμα στην αναπνοη και δυστηχως δεν τον εχω παρει ακομα αγκαλια. Εγω βγηκα απο το νοσοκομειο αλλα ο μικρουλης μου ειναι ακομα μεσα. Καθε μερα βελτιωνεται και ανυπομονω για την ωρα που θα τον κρατησω θα τον θηλασω και θα τον παρουμε σπιτι μας επιτελους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Liou22 είπε:

Καλησπερα σε ολες! Οσες γεννησατε να σας ζησουν και οσες περιμενετε με το καλο! ❤ 

Την Κυριακη κατα τις 12 σπασαν τα νερα μου και την Δευτερα στις 7 το πρωι γεννηθηκε ο πριγκιπας μου! Φυσιολογικα με επισκληριδιο που η ανοητη δεν ζητησα την τελευταια δοση γιατι νομιζα πως θα προλαβει να βγει χωρις να πονεσω και εφαγα 2 ωρες σπρωξιμο νιωθωντας τον πονο! Τελικα βγηκε με βοηθεια βεντουζας γιατι κολλησε το κεφαλακι του και δεν εβγαινε! 

Με ΠΗΤ 19/8 βγηκε προωρακι 37+3 και 3370!!!, με θεμα στην αναπνοη και δυστηχως δεν τον εχω παρει ακομα αγκαλια. Εγω βγηκα απο το νοσοκομειο αλλα ο μικρουλης μου ειναι ακομα μεσα. Καθε μερα βελτιωνεται και ανυπομονω για την ωρα που θα τον κρατησω θα τον θηλασω και θα τον παρουμε σπιτι μας επιτελους! 

Να σου ζήσει!!!θηρίο ο μικρός εμένα 36+6 και ητανε 2600.κανε υπομονή θα περασουν οι μερες και μετά θα είστε συνέχεια αγκαλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liou22 τελικά εμείς εδώ στην ομάδα σχεδόν όλες πρόωρα γεννήσαμε! Να σου ζήσει κορίτσι μου! Σε νιώθω απόλυτα γιατί και εγώ τα δικά μου στο Παίδων τα έχω ακόμη... Υπομονή, κουράγιο και θετική σκέψη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liou22 να σου ζήσει κοπέλα μου και σύντομα να τον πάρετε κοντά σας τον μικρό σας ανθρωπάκο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Σφίγγεται, κοκκινίζει κ κλαίει μετά!! Υποθέτω ότι πονάει.

Μήπως ξεκίνησαν οι κολικοί; Γιατί αυτά που περιγράφεις περισσότερο για κολικούς μου μοιάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 σε ευχαριστω πολυ και σενα να σου ζησουν και να τα παρεις συντομα κοντα σου! ❤ Εμενα το εστειλαν στο Γενικο της Νικαιας. 

@KONSTANTIA σε ευχαριστω πολυ μακαρι να μην αργησει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Liou22 είπε:

@joy2 σε ευχαριστω πολυ και σενα να σου ζησουν και να τα παρεις συντομα κοντα σου! ❤ Εμενα το εστειλαν στο Γενικο της Νικαιας. 

@KONSTANTIA σε ευχαριστω πολυ μακαρι να μην αργησει! ?

Όλα καλά να πάνε που θα πάνε! Και εσύ να το κρατήσεις κοντά σου το συντομότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 όντως, το ίδιο σκεφτόμουν. Τα περισσότερα μωράκια μας, βγήκαν πρόωρα. Βιαζομασταν να γνωριστούμε απο κοντά μάλλον!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@joy2 όντως, το ίδιο σκεφτόμουν. Τα περισσότερα μωράκια μας, βγήκαν πρόωρα. Βιαζομασταν να γνωριστούμε απο κοντά μάλλον!?

Αχαχα! Ναι ρε συ πραγματικά! Ελάχιστα βγήκαν τελειομηνα...σημασια έχει να ειναι καλά αυτά και εμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

Καλησπερα σε ολες! Οσες γεννησατε να σας ζησουν και οσες περιμενετε με το καλο! ❤ 

Την Κυριακη κατα τις 12 σπασαν τα νερα μου και την Δευτερα στις 7 το πρωι γεννηθηκε ο πριγκιπας μου! Φυσιολογικα με επισκληριδιο που η ανοητη δεν ζητησα την τελευταια δοση γιατι νομιζα πως θα προλαβει να βγει χωρις να πονεσω και εφαγα 2 ωρες σπρωξιμο νιωθωντας τον πονο! Τελικα βγηκε με βοηθεια βεντουζας γιατι κολλησε το κεφαλακι του και δεν εβγαινε! 

Με ΠΗΤ 19/8 βγηκε προωρακι 37+3 και 3370!!!, με θεμα στην αναπνοη και δυστηχως δεν τον εχω παρει ακομα αγκαλια. Εγω βγηκα απο το νοσοκομειο αλλα ο μικρουλης μου ειναι ακομα μεσα. Καθε μερα βελτιωνεται και ανυπομονω για την ωρα που θα τον κρατησω θα τον θηλασω και θα τον παρουμε σπιτι μας επιτελους! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Να είστε γεροί και δυνατοί και οι 2. Με το καλό να τον πάρεις στην αγκαλίτσα σου κ να τον γεμίσεις Φιλάκια. Ότι καλύτερο στην οικογένεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μήπως ξεκίνησαν οι κολικοί; Γιατί αυτά που περιγράφεις περισσότερο για κολικούς μου μοιάζουν!

Δεν έχω ιδέα. Ακόμα τίποτα από κακα. Σήμερα ήταν πολύ ήρεμος. Ήμασταν έξω βολτούλα κ κοιμόταν 6 ώρες συνεχόμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

Καλησπερα σε ολες! Οσες γεννησατε να σας ζησουν και οσες περιμενετε με το καλο! ❤ 

Την Κυριακη κατα τις 12 σπασαν τα νερα μου και την Δευτερα στις 7 το πρωι γεννηθηκε ο πριγκιπας μου! Φυσιολογικα με επισκληριδιο που η ανοητη δεν ζητησα την τελευταια δοση γιατι νομιζα πως θα προλαβει να βγει χωρις να πονεσω και εφαγα 2 ωρες σπρωξιμο νιωθωντας τον πονο! Τελικα βγηκε με βοηθεια βεντουζας γιατι κολλησε το κεφαλακι του και δεν εβγαινε! 

Με ΠΗΤ 19/8 βγηκε προωρακι 37+3 και 3370!!!, με θεμα στην αναπνοη και δυστηχως δεν τον εχω παρει ακομα αγκαλια. Εγω βγηκα απο το νοσοκομειο αλλα ο μικρουλης μου ειναι ακομα μεσα. Καθε μερα βελτιωνεται και ανυπομονω για την ωρα που θα τον κρατησω θα τον θηλασω και θα τον παρουμε σπιτι μας επιτελους! 

Κι να σου ζήσει κοπέλα μου 

Από τα ατυχα είναι που είχε θεματακι εμένα ο γιος μου 37 μια χαρά μου το δώσανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Να σου ζήσει!!!θηρίο ο μικρός εμένα 36+6 και ητανε 2600.κανε υπομονή θα περασουν οι μερες και μετά θα είστε συνέχεια αγκαλίτσες!!

Εσένα σου το κράτησαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που μένουν τα μωράκια στη θερμοκοιτιδα  μη στεναχωριέστε.. εμάς στη παρέα μας έχει τύχει 3 φορές κ όλα αυτή τη στιγμή είναι θηριακια !   Είναι απλα κάποιες δύσκολες μέρες που θα περάσουν  . Κ ειναι καλύτερα να μείνουν  στο νοσοκομείο γτ για όσες είναι κ το πρώτο είναι διπλή η ευθύνη να τα έχετε σπίτι χωρίς να είναι 100%οκ .   Εδώ απλά για τον ικτερο πρέπει να προσέχεις με το ταισμα κτλ τις πρώτες μέρες π τα παίρνεις σπίτι κ πόσα μωράκια τελικα υποτροπιαζουν λόγω απειρίας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evoula4 θεωρώ ότι για 2500 κιλά μωρό το νούμερο 0 είναι μικρό. Πάντα η πάνα πρέπει να είναι πιο αερατη πάνω στο μωρό και εδώ μιλάμε για ταινία τσιμα στα κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Δεν έχω ιδέα. Ακόμα τίποτα από κακα. Σήμερα ήταν πολύ ήρεμος. Ήμασταν έξω βολτούλα κ κοιμόταν 6 ώρες συνεχόμενα. 

6 ώρες συνεχόμενες και σε βόλτα; Τέλεια σε βρίσκω! Σχετικά με τα πονακια, τίποτα δεν αποκλείεται είτε δλδ είναι δυσκολία στο να ενεργηθει ή είναι κολικοί. Θα πρέπει να το παρατηρήσεις τις επόμενες ημέρες για να καταλήξεις κάπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...