Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 ε ναι, μετά τον γιό μου που γεννήθηκε Δεκέμβρη είπα να κάνω και ένα καλοκαιρινό μωρό, να βρίσκεται ? 

@katia267 και δαμάσκηνα να τρως, να πίνεις νεράκι, σαλάτες, φρούτα, όλα βοηθάνε όπως και το περπάτημα επίσης

@KONSTANTIA τα κάνω όλα αυτά και δε βλέπω φως , τι πρόβλημα και αυτό άντε να δούμε καλή εγκυμοσύνη κ σένα κορίτσι μου όλες με το καλό είμαστε πολλές τελικά καλοκαιράκι?? που θα γεννησετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η katia267 είπε:

@vivica10 περαστικά μας Πριν από μισάωρο ήρθα από το φαρμακείο effecol μου έδωσε μόλις το ξεκίνησα τα υπόθετα eva βάζω κ εγώ αλλά δε με βοήθησαν επίσης το microlax το οποίο θα το κάνω αύριο γενικά και noujol μου έδωσε δε με βοήθησε νιώθω μεγάλη δυσφορία .. ο χρόνος δράσης ποιος ήταν από τα effecol???

Σε 4 μέρες ξεκίνησαν να κάνουν δουλειά αλλά στο φαρμακείο μου είχανε πει είναι ανάλογα με τον οργανισμό,εγώ να φανταστείς έτρωγα και δαμάσκηνα ετρωγα και activia γιαούρτια αλλά από τότε που ξεκίνησα το σίδηρο δεν έβλεπα βελτίωση αν δεν ξεκίναγα τα effecol.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Σε 4 μέρες ξεκίνησαν να κάνουν δουλειά αλλά στο φαρμακείο μου είχανε πει είναι ανάλογα με τον οργανισμό,εγώ να φανταστείς έτρωγα και δαμάσκηνα ετρωγα και activia γιαούρτια αλλά από τότε που ξεκίνησα το σίδηρο δεν έβλεπα βελτίωση αν δεν ξεκίναγα τα effecol.

Χαίρομαι που διαβάζω ... Ελπίζω να με βοηθήσουν σύντομα γιατί θα σκάσω κ εγώ τρώω ακτινίδια δαμάσκηνα νερό μπόλικο ολικής αλέσεως τι δεν έκανα κι εκεί..... Τα κάνει σκούπα ο μπεμπης όλα?? τι να πω καλή επιτυχία ?και σε εμένα λοιπόν είμαι στη 18 εβδομάδα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ έχω αγχωθει ποτέ δεν είχα θέμα δίσκοιλιότητα ς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 εγώ 19/08 σύμφωνα με την ΠΗΤ αλλά σύμφωνα με την αυχενική 18/08...αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής θα πάμε νωρίτερα!

Κοριτσια εγώ μπορεί και να πάρω και σεμπτεβριο θεωρητικά 31/8. Τη Δευτέρα θα έχω πιο πολλές λεπτομέρειες θα το ρωτήσω και για προγραμμτισμενο πότε το σκέφτεται

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katia267 είπε:

Εμένα 15 Ιουλίου ???? κορίτσια sos sss s  s s    έχω σοβαρό πρόβλημα με τη δίσκοιλιότητα γνωρίζω να απαντώ από κάτω δε ξέρω πως να ανοίξω θέμα 

Δαμάσκηνα και ακτινίδιο και υπάρχει και ένας σίδηρο αν πίνεις σίδηρο που λέει ότι δεν ενοχλεί στη δυσκοιλιότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katia267 λυπάμαι που το πρόβλημα σου δεν επιλύεται με φυσικούς τρόπους και πρέπει να καταφύγεις σε φάρμακα! Παίρνουμε που παίρνουμε τόσα, αυτά μας μάραναν!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης, όπως και το πρώτο μου παιδάκι! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, απευθύνομαι στις ήδη μανούλες - εγκυούλες αλλά και σε όσες ξέρουν, ποιον μάρσιπο θα προτείνατε για χρήση από την αρχή της ζωής του μωρού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2019 at 3:38 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@katia267 λυπάμαι που το πρόβλημα σου δεν επιλύεται με φυσικούς τρόπους και πρέπει να καταφύγεις σε φάρμακα! Παίρνουμε που παίρνουμε τόσα, αυτά μας μάραναν!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης, όπως και το πρώτο μου παιδάκι! Εσύ?

Ρε κορίτσια το ζάχαρο σας πόσα είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ρε κορίτσια το ζάχαρο σας πόσα είναι;

Το δικό μου από την αρχή μέχρι και τώρα είναι σταθερό στο 85,προς το παρόν δεν ανέβηκε καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια, απευθύνομαι στις ήδη μανούλες - εγκυούλες αλλά και σε όσες ξέρουν, ποιον μάρσιπο θα προτείνατε για χρήση από την αρχή της ζωής του μωρού; 

Καλημέρα!  Έχω ακούσει διαφορά...άλλους τους βόλεψε πολύ, άλλους καθόλου. Δύο άκρα. Εγώ θα το δοκιμάσω πάντως. Έχω βρει δύο μέσω ίντερνετ και θα πάω να τα τσεκάρω κ από κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα!  Έχω ακούσει διαφορά...άλλους τους βόλεψε πολύ, άλλους καθόλου. Δύο άκρα. Εγώ θα το δοκιμάσω πάντως. Έχω βρει δύο μέσω ίντερνετ και θα πάω να τα τσεκάρω κ από κοντά.

Πες καμία μάρκα αν θυμάσαι γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι. Επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι - ταρζανάκι, για να τους έχω και τους 2 μαζί και να κουμαντάρω και το καρότσι το θεωρώ απίθανο!

Τεστ ΠΑΠ κάνατε; Εγώ κάνω παραδοσιακά κάθε Φλεβάρη οπότε μάλλον πρέπει να κάνω άμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πες καμία μάρκα αν θυμάσαι γιατί και εγώ στο ψάξιμο είμαι. Επειδή έχω ήδη ένα παιδάκι - ταρζανάκι, για να τους έχω και τους 2 μαζί και να κουμαντάρω και το καρότσι το θεωρώ απίθανο!

Τεστ ΠΑΠ κάνατε; Εγώ κάνω παραδοσιακά κάθε Φλεβάρη οπότε μάλλον πρέπει να κάνω 

 Je porte mon bébé - Hoodie Carrier Baby Carrier είναι το ένα και ΜΑΡΣΙΠΟΣ BABY K’TAN ORIGINAL HEATHER GREY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2019 at 3:38 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@katia267 λυπάμαι που το πρόβλημα σου δεν επιλύεται με φυσικούς τρόπους και πρέπει να καταφύγεις σε φάρμακα! Παίρνουμε που παίρνουμε τόσα, αυτά μας μάραναν!

Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης, όπως και το πρώτο μου παιδάκι! Εσύ?

Σευχαριστω πολύ και συνεχίζει να με ταλαιπωρεί παρόλο τη θεραπεία με σκονακια τίποτα δεν αλαξε?? από διατροφή τα κάνω όλα τώρα τι να πω έχω αρχίσει κ ανησυχώ θα γεννησω στο γεννεσις ο γιατρός μου δε μπορεί σε νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;πως πάτε;εγω έχω β επιπέδου στης 25/2 Και έχει αρχίσει ήδη να με πιάνει άγχος.

Καλημέρα @vivika10 ! Εγώ αρχίζω να νιώθω έγκυος πια θα έλεγα, κουράζομαι πιο εύκολα, φτερνίζομαι και με τραβάει χαμηλά, ΚΑΤΟΥΡΙΕΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ, έχω απότομες συναισθηματικές αλλαγές, νεύρα...Αχ πολύ σε ζηλέυω που έφτασες στην β επιπέδου, εγώ την έχω στις 15/4 και μου φαίνεται αιώνας μέχρι τότε! Δεν θέλει άγχος βρε, δεν μπορείς να επηρεάσεις την εξέταση ούτε θετικά ούτε αρνητικά οπότε χαλάρωσε και περιμένουμε να μας πεις τις εξελίξεις από το νινάκι σου! Πόσο μεγάλωσε, τι κάνει, κλπ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεοα σας κορίτσια μου.

Εγώ έκανα χθες την αυχενική όλα τέλεια βγήκαν με το μωρό και μάλλον έχω κοριτσάκι αλλά θα φανεί στον επόμενο υπέρηχο 

Αλλά βρε κορίτσια με εμένα ένας πανικός όλα . είμαι χάλια ψυχολογικά γιατί θα πρέπει να τρέχω 

Καταρχήν μάλλον έχω θέμα με το θυροειδή είχα και με το γιο μου μόνο βέβαια στην κύηση.τωρα είναι πολύ καλύτερες οι μετρήσεις και δείχνουν να βελτιώνονται ο έσω γυναικολόγος μου λέει απλά παρακολούθηση αλλά η αδερφή μου επιμένει ότι πρέπει να ξεκινήσω θυροξίνη και σήμερα θα πάω σε ενδοκρινολόγο για να δω 

Επίσης στην αυχενική βρήκαν κάτι μετρήσεις λίγο οριακές που έχουν να κάνουν με τη πρωιμητ προεκλαμψία μηριαία αρτηρία κάτι τέτοιο και στείλαμε αίμα για να δούμε . Το θεωρούμε λίγο περίεργο γιατί είμαι αδύνατη και γιατί η πίεση μου είναι φυσιολογική και δεν έχω κάνει θέμα στη πρώτη αλλά τώρα εγώ έχω πεθάνει στο άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw να μην τρέχεις φυσικά, όσο μπορείς (γελάω και που το γράφω!) να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι! Στο λέω εγώ που πριν λίγο ήρθε ένας πελάτης στο μαγαζί και μου ανέβασε την πίεση 30!

Για τις μετρήσεις της αυχενικής καλά κάνεις και το ψάχνεις, μάλλον δεν θα είναι κάτι και σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι! Όταν πάρεις τα αποτελέσματα να μας ενημερώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σε ποια εβδομαδα κανατε τη β επιπεδου; Εγω ειμαι στην 17η εβδομαδα και λογικα θα μου πει ο γιατρος την πεμπτη που εχω ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια σε ποια εβδομαδα κανατε τη β επιπεδου; Εγω ειμαι στην 17η εβδομαδα και λογικα θα μου πει ο γιατρος την πεμπτη που εχω ραντεβου

 Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να την κάνω στην 22 εβδομάδα,απλά εγώ την έχω βάλει μια εβδομάδα αργότερα γιατι περιμένω τον άντρα μου να έρθει με άδεια.την Δευτέρα που θα πάω θα έχω κλείσει την 23 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw να μην τρέχεις φυσικά, όσο μπορείς (γελάω και που το γράφω!) να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι! Στο λέω εγώ που πριν λίγο ήρθε ένας πελάτης στο μαγαζί και μου ανέβασε την πίεση 30!

Για τις μετρήσεις της αυχενικής καλά κάνεις και το ψάχνεις, μάλλον δεν θα είναι κάτι και σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι! Όταν πάρεις τα αποτελέσματα να μας ενημερώσεις!

Ευτυχώς το μωρό είναι μια χαρά 

Τώρα μου είπαν πως και να είναι κάτι μόνο με ασπιρίνη φτιάχνει άρα περιμένω απλά αιματολογική

Και τώρα αναμένω στο ενδοκρινολόγο γιατί γίνεται χαμός  να φτιάξουμε και το θυρεοειδή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια σε ποια εβδομαδα κανατε τη β επιπεδου; Εγω ειμαι στην 17η εβδομαδα και λογικα θα μου πει ο γιατρος την πεμπτη που εχω ραντεβου

Δε θυμάμαι καθόλου αλλά μάλλον εικοστή εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw να μην τρέχεις φυσικά, όσο μπορείς (γελάω και που το γράφω!) να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι! Στο λέω εγώ που πριν λίγο ήρθε ένας πελάτης στο μαγαζί και μου ανέβασε την πίεση 30!

Για τις μετρήσεις της αυχενικής καλά κάνεις και το ψάχνεις, μάλλον δεν θα είναι κάτι και σε καταλαβαίνω που αγχώνεσαι! Όταν πάρεις τα αποτελέσματα να μας ενημερώσεις!

Κορίτσι μου!Να περνας πιο συχνα απο το θεματακι μας!Με το καλημερα σου τσουπ εμφανιστηκε η εγκυούλα μας!Μας εφερες τυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι μου!Να περνας πιο συχνα απο το θεματακι μας!Με το καλημερα σου τσουπ εμφανιστηκε η εγκυούλα μας!Μας εφερες τυχη!!

Μακάρι κορίτσι μου να σας φέρω πολλές ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...