Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εμένα μου ήρθε χτες το βράδυ που εκανα πρόκληση! Γέμισα 10μλ με πρωτογαλα! Πόσο χάρηκα δεν λέγεται! Τώρα γεμίζω 20μλ Κάθε φορά αλλά οι θηλες μου σκιστηκαν με το θήλαστρο κ βάζω το λάδι puregon! Κοίτα εγώ έχω κ δίδυμα κ η φύση ίσως έχει προνοησει να έχω λίγο παραπάνω γάλα! Για να δούμε! Μην αγχώνεσαι και βρες καλό θήλαστρο, εμένα τελικά βγήκε με της ameda. Με ένα άλλο που μου βάλανε δεν βγήκε 

Αχ κορίτσι μου!! Πονεμένη ιστορία με τις θηλες!! Ο μικρός με έχει ταράξει εμένα. Οπότε κ το θήλαστρο που βάζω με πονάνε. Αύριο θα πάμε στο νοσοκομείο για το χαλινο μας στη γλώσσα να του κάνουμε επεμβασουλα μπας κ ισιωσω λίγο. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια τόσο μικρό μωρό πρώτη φορά βλέπω! Έχει ένα απίστευτα μικρό προσωπάκι με 2 μεγάλα ματάκια και μαύρα μαλλιά, την ερωτεύτηκα την μικρούλα μας ? Ανυπομονώ να γεννήσω και εγώ για να δω το δικό μου θαυματακι!!!! Καλούς τοκετούς σε όλες σας!!!!!!

Να την χαίρεστε την μπουμπού σας!!! Με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα και το δικό σου μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσια μου επιτέλους μετά από τόση ταλαιπωρία πχια, ήρθε η στιγμή να χαρώ κι εγώ! Η μικρούλα πήγε στα 2500!!! Μου είπε ότι έχει εμπεδωθεί και αν δε θέλω να γεννησω ακόμα, μου είπε να κάτσω στ' αυγά μου ακόμα και να συνεχίσω την ξάπλα. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από τις συσπάσεις και σήμερα το πρωί πήγα στο Ρέα για nst για να δούμε αν στρεσαρεται η μικρή με τις συσπάσεις, αλλά είναι όλα οκ! Μετά από τόσο καιρό, έχω τόσο θετικά νέα και πετάω και δε με νοιάζουν ούτε οι αυπνιες, ούτε οι καούρες, ούτε οι συσπάσεις, ούτε ότι η γέφυρα έχει κολλήσει κάπου στα έντερά μου ?. Από εδώ και πέρα οπότε και να βγει η μπεμπούλα θα είναι μια χαρά!!!! ❤️?

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια νέα!! Κι εγώ στα 2500 θέλω να φτάσει ο μικρός μου να νιώθουμε πιο ασφαλείς! Εμένα χθες ήταν 2100...Σε ποια εβδομάδα είσαι;; Κι εμένα η γιατρός μου είπε πρόσεχε μη μας σπάσουν τα νερά...λες και κάνω και τίποτα άλλο,ξάπλα είμαι! Έχω κι εγώ πόνους και τραβήγματα κάτω κ φοβάμαι...

Πάντως ο τράχηλος σου ήρωας!!! Λες να τον κρατάει η γέφυρα;;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια νέα!! Κι εγώ στα 2500 θέλω να φτάσει ο μικρός μου να νιώθουμε πιο ασφαλείς! Εμένα χθες ήταν 2100...Σε ποια εβδομάδα είσαι;; Κι εμένα η γιατρός μου είπε πρόσεχε μη μας σπάσουν τα νερά...λες και κάνω και τίποτα άλλο,ξάπλα είμαι! Έχω κι εγώ πόνους και τραβήγματα κάτω κ φοβάμαι...

Πάντως ο τράχηλος σου ήρωας!!! Λες να τον κρατάει η γέφυρα;;???

Στην 36η μπήκα σήμερα! 

Του λέω χτες του γιατρού μια πρόβλεψη θα μου κάνεις; Με σένα μου λέει; Δε λέω τίποτα! Έχεις τινάξει την μπάνκα στον αέρα! ? 

Πέρα από την πλάκα πάντως από χτες είναι πάρα πολύ έντονες οι συσπάσεις και το βράδυ κάποια στιγμή ένιωσα ένα τράβηγμα πολυυυυυ χαμηλά. Λέω ωπα νατα, έβγαλε χεράκι η μπέμπα να μου δώσει τη γέφυρα! ??? 

Όσο για την γεφυρα Ρίο Αντίρριο ?μου είπε αν δεν εχει βγει μέχρι να γεννήσω, θα με πάνε στο καπάκι μετά την καισαρική για ακτινογραφία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Στην 36η μπήκα σήμερα! 

Του λέω χτες του γιατρού μια πρόβλεψη θα μου κάνεις; Με σένα μου λέει; Δε λέω τίποτα! Έχεις τινάξει την μπάνκα στον αέρα! ? 

Πέρα από την πλάκα πάντως από χτες είναι πάρα πολύ έντονες οι συσπάσεις και το βράδυ κάποια στιγμή ένιωσα ένα τράβηγμα πολυυυυυ χαμηλά. Λέω ωπα νατα, έβγαλε χεράκι η μπέμπα να μου δώσει τη γέφυρα! ??? 

Όσο για την γεφυρα Ρίο Αντίρριο ?μου είπε αν δεν εχει βγει μέχρι να γεννήσω, θα με πάνε στο καπάκι μετά την καισαρική για ακτινογραφία. 

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χαίρομαι για τα νέα σας μπράβο 

Εμείς πήγαμε προχθές στο γιατρό η μικρή είναι 2016 χαρήκαμε που πέρασε τα δύο άλλα πρέπει να φθάσει τα δυόμισι και πάνω ευελπιστώ να κρατηθεί και να το κάνει γιατί ο μικρός μου βγήκε 37 και λίγο μας αγχωνει 

Να τρώω λέει γλυκά μπας και βάλει και μου λέει μη ζυγιστεις δεν παίζει αυτό το πράγμα με εσένα 

Αλλά βρε κορίτσια το πάει για καισαρική χωρίς να μου πει και για το γιατί μόνο γιατί έγινε το πρώτο και επειδή ξέρω έχω αρχίσει και φοβάμαι να το πω άγχος να το πω πάντως είμαι ανήσυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χαίρομαι για τα νέα σας μπράβο 

Εμείς πήγαμε προχθές στο γιατρό η μικρή είναι 2016 χαρήκαμε που πέρασε τα δύο άλλα πρέπει να φθάσει τα δυόμισι και πάνω ευελπιστώ να κρατηθεί και να το κάνει γιατί ο μικρός μου βγήκε 37 και λίγο μας αγχωνει 

Να τρώω λέει γλυκά μπας και βάλει και μου λέει μη ζυγιστεις δεν παίζει αυτό το πράγμα με εσένα 

Αλλά βρε κορίτσια το πάει για καισαρική χωρίς να μου πει και για το γιατί μόνο γιατί έγινε το πρώτο και επειδή ξέρω έχω αρχίσει και φοβάμαι να το πω άγχος να το πω πάντως είμαι ανήσυχη

Σε ποια εβδομάδα εισαι κορίτσι μου; Εγώ να πω την μαύρη μου αληθεια παρόλο που έχω και διαβήτη αυτον τον μήνα από τη στενοχώρια μου έφαγα αρκετά γλυκά και υδατανθρακα. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που η μικρή πήρε βάρος, αλλά στο λέω γιατί και εμένα ο γιατρός μου σε αντίθεση με την διαβητολογο, μου έδωσε το οκ για παραπάνω υδατανθρακα. 

Τώρα όσον αφορά την καισαρική, την προηγούμενη ποτέ την έκανες; Είχα διαβάσει αρκετά για το θέμα. Πρέπει σίγουρα να μεσολαβούν 2 χρόνια από την προηγούμενη και να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις για να μπορέσεις να πας για φυσιολογικό τοκετό μετά από προηγουμένη καισαρική τομή και δυστυχώς είναι λίγοι οι γιατροί που το προσπαθουν. Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου ποιοι είναι οι λόγοι να στο εξηγήσει γιατί δε θέλει να το προσπαθήσετε; Υπάρχουν αντεδειξεις σύμφωνα με το ιστορικό σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες! Πως είμαστε; Λοιπόν, πήραμε ημερομηνία τοκετού στις 12/8 το πρωι! Μου ζητήσανε και 2 φυάλες αίμα στην αιμοδοσία σε περίπτωση που χρειαστεί. Το μόνο που ξέχασα να ρωτήσω είναι αν πρέπει να συνεχίσω και μέχρι πότε τα φάρμακα αλλά αυτό θα το ρωτήσω στην γιατρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες! Πως είμαστε; Λοιπόν, πήραμε ημερομηνία τοκετού στις 12/8 το πρωι! Μου ζητήσανε και 2 φυάλες αίμα στην αιμοδοσία σε περίπτωση που χρειαστεί. Το μόνο που ξέχασα να ρωτήσω είναι αν πρέπει να συνεχίσω και μέχρι πότε τα φάρμακα αλλά αυτό θα το ρωτήσω στην γιατρό μου!

Σου ζητήσανε αίμα; Εμένα πήρε ο γιατρός να κλείσει για 6 Αυγούστου τελικά, αλλά δε μου είπε κάτι για αίμα. Σε δημόσιο θα γεννήσεις; Φάρμακα οταν λες εννοείς μαγνήσιο, Σίδηρο, ασβέστιο κλπ; Νομίζω ότι αυτά τα παίρνεις ετσι κι αλλιώς. Ασβέστιο Σίδηρο και D μπορεί να χρειαστούμε και στην περίοδο του θηλασμού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω εγώ τωρα κάτι πρακτικό; Τόσους μήνες που είμαι στο κρεβάτι καταλαβαίνετε ότι την καθαριότητα έχει αναλάβει κυρίως ο σύζυγος (καλά μου φαίνεται τόσο αστεία και περίεργη αυτή η λέξη!). Καταλαβαίνετε επίσης ότι ουτε πλησιάζει φυσικά στο πως θα ηταν αν τα έκανα εγώ. Το ερώτημα είναι: να κάνει την καθαριότητα ο αγαπούλης μου όσο θα είμαι στο μαιευτηριο ή να φέρω μια γυναίκα; Και αν φέρω γυναίκα επειδή είναι τόσους μήνες το σπίτι και μια γενική την θέλει, να την φέρω μια λίγο πριν πάω στο μαιευτηριο και μετά όταν θα είμαι μέσα άλλη μια για να κάνει ένα γρήγορο ξεσκονισμα/σκουπισμα/σφουγγάρισμα; Είμαι υπερβολική; Τί λέτε; Μαμά και πεθερά είναι και οι 2 με σοβαρά θέματα υγείας οπότε ούτε θέλω να τους ζητήσω να μου τα κάνουν, ούτε μπορούν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Σου ζητήσανε αίμα; Εμένα πήρε ο γιατρός να κλείσει για 6 Αυγούστου τελικά, αλλά δε μου είπε κάτι για αίμα. Σε δημόσιο θα γεννήσεις; Φάρμακα οταν λες εννοείς μαγνήσιο, Σίδηρο, ασβέστιο κλπ; Νομίζω ότι αυτά τα παίρνεις ετσι κι αλλιώς. Ασβέστιο Σίδηρο και D μπορεί να χρειαστούμε και στην περίοδο του θηλασμού. 

Ασβέστιο δεν έχω πάρει ποτέ, ούτε σε αυτή ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Μου ζητήσανε 2 φυάλες γιατί λόγω καλοκαιριού υπάρχει και έλλειψη γενικώς και επειδή πάμε για καισαρική μπορεί να χρειαστεί αίμα. Ναι, σε δημόσιο θα γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Να ρωτήσω εγώ τωρα κάτι πρακτικό; Τόσους μήνες που είμαι στο κρεβάτι καταλαβαίνετε ότι την καθαριότητα έχει αναλάβει κυρίως ο σύζυγος (καλά μου φαίνεται τόσο αστεία και περίεργη αυτή η λέξη!). Καταλαβαίνετε επίσης ότι ουτε πλησιάζει φυσικά στο πως θα ηταν αν τα έκανα εγώ. Το ερώτημα είναι: να κάνει την καθαριότητα ο αγαπούλης μου όσο θα είμαι στο μαιευτηριο ή να φέρω μια γυναίκα; Και αν φέρω γυναίκα επειδή είναι τόσους μήνες το σπίτι και μια γενική την θέλει, να την φέρω μια λίγο πριν πάω στο μαιευτηριο και μετά όταν θα είμαι μέσα άλλη μια για να κάνει ένα γρήγορο ξεσκονισμα/σκουπισμα/σφουγγάρισμα; Είμαι υπερβολική; Τί λέτε; Μαμά και πεθερά είναι και οι 2 με σοβαρά θέματα υγείας οπότε ούτε θέλω να τους ζητήσω να μου τα κάνουν, ούτε μπορούν... 

Ναι, καταλαβαίνουμε τι εννοείς όταν λες "δεν πλησιάζει στο πως τα έκανες εσύ", και εμείς από εκεί ψωνίσαμε άντρες! ? Και να φέρεις μια γυναίκα, εμπειστέυεσαι ότι θα τα κάνει της προκοπής; Θα μου πεις, μάλλον καλύτερα από τον καλό σου επειδή είναι γυναίκα - ίσως και όχι βέβαια γιατί απουσία σου μπορεί να τα πασαλείψει κιόλας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ασβέστιο δεν έχω πάρει ποτέ, ούτε σε αυτή ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Μου ζητήσανε 2 φυάλες γιατί λόγω καλοκαιριού υπάρχει και έλλειψη γενικώς και επειδή πάμε για καισαρική μπορεί να χρειαστεί αίμα. Ναι, σε δημόσιο θα γεννήσω.

Κοίτα εμένα το μόνο που μου έκοψε είναι το salospir επειδή κι εγώ λόγω του ότι θα κάνουμε σίγουρα καισαρική, πρέπει να έχουν περάσει σίγουρα 2 μέρες και μετά τον πρόωρο που πήγαμε να πάθουμε, μου την σταμάτησε. Όλα τα άλλα συμπληρωματα μου είπε να τα παίρνω αλλά να τον ρωτήσεις να σου πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Κοίτα εμένα το μόνο που μου έκοψε είναι το salospir επειδή κι εγώ λόγω του ότι θα κάνουμε σίγουρα καισαρική, πρέπει να έχουν περάσει σίγουρα 2 μέρες και μετά τον πρόωρο που πήγαμε να πάθουμε, μου την σταμάτησε. Όλα τα άλλα συμπληρωματα μου είπε να τα παίρνω αλλά να τον ρωτήσεις να σου πει! 

Μου είπε αφού τελειώσει το μαγνήσιο (σε 5 μέρες δλδ) τα υπόλοιπα μέχρι τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ναι, καταλαβαίνουμε τι εννοείς όταν λες "δεν πλησιάζει στο πως τα έκανες εσύ", και εμείς από εκεί ψωνίσαμε άντρες! ? Και να φέρεις μια γυναίκα, εμπειστέυεσαι ότι θα τα κάνει της προκοπής; Θα μου πεις, μάλλον καλύτερα από τον καλό σου επειδή είναι γυναίκα - ίσως και όχι βέβαια γιατί απουσία σου μπορεί να τα πασαλείψει κιόλας....

Αχαχαχαχα. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν είναι τυφλός. Του λέω αυτες τις βρωμιές κάτω ας πούμε δεν τις είδες;

- ποιες βρωμιές; που έχει βρωμιές; ποιος Θανάσης; ? 

Δεν ξέρω και σε πόσο διάστημα θα μπορώ να κάνω εγώ δουλειές με την καισαρική, για αυτό και αναρωτιέμαι. Είχα φέρει μια πριν τον γάμο μου να με βοηθήσει. Δεν είναι ότι ξετρελάθηκα, αλλά όσο να πεις μια βοήθεια την προσέφερε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μου είπε αφού τελειώσει το μαγνήσιο (σε 5 μέρες δλδ) τα υπόλοιπα μέχρι τέλος!

Μια χαρούλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM   εμένα με ρωτάει κάθε φορά "τι, θα ξεσκονίσουμε κιόλας;" ή αν μου πει ότι "καθάρισε" τον ρωτάω "σκούπισμα - σφουγγάρισμα;" και μου απαντάει 9/10 "δεν είχε λεκέδες το πάτωμα"! Δλδ αν δεν κολλάει η σόλα μας στο πλακάκι, δεν σφουγγαρίζουμε ρε αδερφέ! ?

Και εγώ σκεφτόμουν να φέρω μια γυναίκα στα μουλωχτά - γιατί αν το μάθει η μάνα μου θα με βρίσει, την πεθερά δεν την θέλω γιατί είναι της υπερυπερβολής και θέλει να καθαρίσει με μπατονέτες τους αρμούς και γεννάω σύντομα - αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα καμία διαθέσιμη, άσε που 2-3 με ρώτησαν αν το σπίτι έχει μέσα έπιπλα....όχι, καθόμαστε και κοιμόμαστε στο πάτωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμία γυναίκα και κανένας άντρας δεν θα μας κάνει την καθαριότητα που θέλουμε. Κάντε τη δουλειά σας όπως όπως τώρα κορίτσια μου. Κ όταν με το καλό είμαστε κομπλέ θα τα ξανακάνουμε μόνες μας. Σας το λέω εγώ που είμαι ένα σκαλί κάτω από την πεθερά σου μάλλον @KONSTANTIA χαχχαχαχ!!! Έχω ρίξει νερό στο κρασί μου σ αυτό το θέμα διότι δεν έχω επιλογή! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@MariannakiM   εμένα με ρωτάει κάθε φορά "τι, θα ξεσκονίσουμε κιόλας;" ή αν μου πει ότι "καθάρισε" τον ρωτάω "σκούπισμα - σφουγγάρισμα;" και μου απαντάει 9/10 "δεν είχε λεκέδες το πάτωμα"! Δλδ αν δεν κολλάει η σόλα μας στο πλακάκι, δεν σφουγγαρίζουμε ρε αδερφέ! ?

Και εγώ σκεφτόμουν να φέρω μια γυναίκα στα μουλωχτά - γιατί αν το μάθει η μάνα μου θα με βρίσει, την πεθερά δεν την θέλω γιατί είναι της υπερυπερβολής και θέλει να καθαρίσει με μπατονέτες τους αρμούς και γεννάω σύντομα - αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα καμία διαθέσιμη, άσε που 2-3 με ρώτησαν αν το σπίτι έχει μέσα έπιπλα....όχι, καθόμαστε και κοιμόμαστε στο πάτωμα!

Αχαχαχαχαχα! Νταξ εμείς οι 2 θα κάναμε και γαμω τις παρέες να ξέρεις!!! Και οι άντρες μας επίσης!!!! Αχαχαχα αχαχα!!!! ???

Την άλλη Τρίτη έχει κανονίσει να έρθουν κάτι ξαδέρφια του για επιτραπέζιο αν δεν έχουμε γεννήσει και μου λέει : ωχ πρέπει να κάνω καθαριότητα. Αν και κάτω με το μάρμαρο μου λέει δε φαίνεται η βρωμιά! Του λέω αγαπη δεν πειράζει, μη σε πιάνει τρόμος. Αν βγει κανένα σκουλήκι από πουθενά και αρχίζει να σκαρφαλώνει πάνω τους, θα πούμε ότι μας σαμποταρουν οι γείτονες που γαυγίζει το σκυλι και μας τα πετανε για εκδίκηση. ?? ? 

Οπότε χτες έκανε ένα σκούπισμα και σφουγγάρισμα της κακιάς ώρας γιατί θίχτηκε λέει ??? και ορίστε μου λέει θα κάνω και την επομένη εβδομάδα . Ευχαρίστησα το σύμπαν για την τύχη μου!!! ?? (Παρόλο που δεν ξεσκονισε! ?)

Εγώ θα πάρω το απόγευμα αυτήν που λέω. Αν δεν μπορεί αυτή, δεν ξέρω τί θα κάνω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήθελα να δώσω τα χαλιά στο συνεργείο και του λέω "πρέπει να τα βγάλουμε και να σκουπίσουμε λιγάκι πριν τα τυλίξουμε" και μου λέει "σιγά μην τους τα πλύνουμε κιόλας, αυτοί τι θα κάνουν;"....Κορίτσια, τόσο αυθόρμητα μου βγήκε που του απαντάω "τι λες να τα χέσουμε κιόλας μέσα στην μέση πριν τα τυλίξουμε για να μην υπάρχει αμφιβολία ότι θα μας τα πλύνουν;"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ήθελα να δώσω τα χαλιά στο συνεργείο και του λέω "πρέπει να τα βγάλουμε και να σκουπίσουμε λιγάκι πριν τα τυλίξουμε" και μου λέει "σιγά μην τους τα πλύνουμε κιόλας, αυτοί τι θα κάνουν;"....Κορίτσια, τόσο αυθόρμητα μου βγήκε που του απαντάω "τι λες να τα χέσουμε κιόλας μέσα στην μέση πριν τα τυλίξουμε για να μην υπάρχει αμφιβολία ότι θα μας τα πλύνουν;"?

Είσαι θεά!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καμία γυναίκα και κανένας άντρας δεν θα μας κάνει την καθαριότητα που θέλουμε. Κάντε τη δουλειά σας όπως όπως τώρα κορίτσια μου. Κ όταν με το καλό είμαστε κομπλέ θα τα ξανακάνουμε μόνες μας. Σας το λέω εγώ που είμαι ένα σκαλί κάτω από την πεθερά σου μάλλον @KONSTANTIA χαχχαχαχ!!! Έχω ρίξει νερό στο κρασί μου σ αυτό το θέμα διότι δεν έχω επιλογή! ??

Βρε μακάρι να μπορούσα και όπως όπως να τα κάνω. Εγώ είμαι ακόμα στην ξάπλα. Και τώρα στη ζούλα σηκώνομαι και κάνω κανα δύο πραγματάκια και όταν το καταλαβαίνει, με απειλεί ότι θα παρει τον γιατρό ή μου λέει επίτηδες τα κάνεις για να γεννήσεις;;; Όχι βρε αδερφέ αλλά να είναι που μου έχεις σπάσει το νευρικό σύστημα ακαθε φορά που σου ζητάω μια δουλεια!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  ποιό κρασί; Νεράκι του Θεού έγινε!

Αχαχαχαχαχα! Σ αγαπώ! Κι εδώ το ίδιο! Αχαχαχαχα! Σε καλό να μας βγει το γέλιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ήθελα να δώσω τα χαλιά στο συνεργείο και του λέω "πρέπει να τα βγάλουμε και να σκουπίσουμε λιγάκι πριν τα τυλίξουμε" και μου λέει "σιγά μην τους τα πλύνουμε κιόλας, αυτοί τι θα κάνουν;"....Κορίτσια, τόσο αυθόρμητα μου βγήκε που του απαντάω "τι λες να τα χέσουμε κιόλας μέσα στην μέση πριν τα τυλίξουμε για να μην υπάρχει αμφιβολία ότι θα μας τα πλύνουν;"?

Χαμένα αδέρφια είναι οι άντρες μας σίγουρα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Βρε μακάρι να μπορούσα και όπως όπως να τα κάνω. Εγώ είμαι ακόμα στην ξάπλα. Και τώρα στη ζούλα σηκώνομαι και κάνω κανα δύο πραγματάκια και όταν το καταλαβαίνει, με απειλεί ότι θα παρει τον γιατρό ή μου λέει επίτηδες τα κάνεις για να γεννήσεις;;; Όχι βρε αδερφέ αλλά να είναι που μου έχεις σπάσει το νευρικό σύστημα ακαθε φορά που σου ζητάω μια δουλεια!!!! ?

Υπομονηηηηηηη!!! Που να δεις μετά τη γέννα οι ορμόνες κάνουν παρταρες!!!! Σαν αυτές της Μυκόνου!!! Έχω πετάξει παντοφλα στα κεφάλια στα ταβάνια όπου βρω!!! Ενώ στην εγκυμοσύνη ήμουν μια χαρά ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...