Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια!! Αύριο το πρωί μπαίνω με το βαλιτσάκι μου! Καισαρική τελικά, η μικρή ζορίζεται, κάνει κάτι βραδυκαρδιες.. Οπότε μιλήσαμε με τον γιατρό και είπαμε να μη το διακινδυνεψουμε και ζοριστεί κι άλλο... Πω πω ήρθε η ώρα! Καλά περάσαμε τόσο καιρό με τη μπέμπα μέσα στη κοιλίτσα! Ήρθε η ώρα να τη δούμε! Ο μπαμπάς μας αν προλάβει θα έρθει αύριο αλλιώς μεθαύριο, έχει στεναχώρηθει λίγο που λείπει. Δεν πειράζει θα μας έχει για πάντα του είπα! ??

Κορίτσι μου με το καλό να υποδεχτειτε την κορούλα σας!!! Να πάνε όλα καλά εύχομαι κ να μας ενημερώσεις οπότε μπορέσεις. Κουράγιο κ δύναμη!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια!! Αύριο το πρωί μπαίνω με το βαλιτσάκι μου! Καισαρική τελικά, η μικρή ζορίζεται, κάνει κάτι βραδυκαρδιες.. Οπότε μιλήσαμε με τον γιατρό και είπαμε να μη το διακινδυνεψουμε και ζοριστεί κι άλλο... Πω πω ήρθε η ώρα! Καλά περάσαμε τόσο καιρό με τη μπέμπα μέσα στη κοιλίτσα! Ήρθε η ώρα να τη δούμε! Ο μπαμπάς μας αν προλάβει θα έρθει αύριο αλλιώς μεθαύριο, έχει στεναχώρηθει λίγο που λείπει. Δεν πειράζει θα μας έχει για πάντα του είπα! ??

Αχχχ τι καλά!! Με το καλό κορίτσι μου να αντάμωσετε και καλή ανάρρωση και σε σένα! Περιμένουμε τα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Αντε με το καλό!! Έφτασε η ώρα!!! Αύριο τέτοια ώρα θα την έχεις στην αγκαλιά σου!!

Πόσων εβδομάδων έφτασες;;

Με το καλό να υποδεχτείτε και τον μπαμπά σας!!

Θα περιμένουμε νέα σου!!!???

Ευχαριστώ πολύ! 38 εβδομάδες είμαι και έχει πάει στα 3 κιλάκια περίπου.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αν είμαι τυχερή και πέσω σε καλό γιατρό - την τελευταία φορά έπεσα σε έναν ηλίθιο που ούτε παραπεμπτικό δεν ήξερε να γράψει- μπορεί να τον ψησω για  8. Δεν έχει καμία ιδιαίτερη διαφορά αφενός και αφετέρου 4 μέρες παραπάνω με το μωρό στην περίπτωση μου μετράνε!

Κι εγώ αν η μικρή δε μας κάνει από μόνη της έξοδο (είμαι και 2 μέρες τώρα με έντονες συσπάσεις και πόνους αλλά ο τράχηλος ο καημένος έχει αποδειχτεί ήρωας!), έχω προγραμματισμένη καισαρική στις 9. Θα είμαστε όλες κοντά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια!! Αύριο το πρωί μπαίνω με το βαλιτσάκι μου! Καισαρική τελικά, η μικρή ζορίζεται, κάνει κάτι βραδυκαρδιες.. Οπότε μιλήσαμε με τον γιατρό και είπαμε να μη το διακινδυνεψουμε και ζοριστεί κι άλλο... Πω πω ήρθε η ώρα! Καλά περάσαμε τόσο καιρό με τη μπέμπα μέσα στη κοιλίτσα! Ήρθε η ώρα να τη δούμε! Ο μπαμπάς μας αν προλάβει θα έρθει αύριο αλλιώς μεθαύριο, έχει στεναχώρηθει λίγο που λείπει. Δεν πειράζει θα μας έχει για πάντα του είπα! ??

Κορίτσιιιιιιι μου!!!! Με το καλοοοοο!!! Ααααχ τι καλά!!!!! Ήρθε η ωρα!!!! Όλα θα πάνε τέλεια και αύριο θα εχεις την μπεμπούλα σου!!!!! Να μας ενημερώσεις οπότε μπορέσεις!!! Τί ευτυχία είναι αυτή κάθε φορά που μια από εμάς φέρνει στον κόσμο το μωράκι της!!!! Κοριτσουδι μου μια μεγάλη αγκαλιά από όλες εμάς για την αυριανή ημέρα!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ναι...ειμαι ακομα στο νοσοκομειο...σχεδον ενα μηνα...αλλα την παρασκευη μπαινω κι εγω για καισαρικη ..το μωρο ειναι ηδη μεγαλο και εχει αυξηθει και το αμνιακο....εχω ακομα και τις συσπασεις οποτε δεν παει αλλο...ηρθε η ωρα μας κι εμας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια!! Αύριο το πρωί μπαίνω με το βαλιτσάκι μου! Καισαρική τελικά, η μικρή ζορίζεται, κάνει κάτι βραδυκαρδιες.. Οπότε μιλήσαμε με τον γιατρό και είπαμε να μη το διακινδυνεψουμε και ζοριστεί κι άλλο... Πω πω ήρθε η ώρα! Καλά περάσαμε τόσο καιρό με τη μπέμπα μέσα στη κοιλίτσα! Ήρθε η ώρα να τη δούμε! Ο μπαμπάς μας αν προλάβει θα έρθει αύριο αλλιώς μεθαύριο, έχει στεναχώρηθει λίγο που λείπει. Δεν πειράζει θα μας έχει για πάντα του είπα! ??

Όλα καλά να πάνε κοπέλα μου τέλος το ζόρι τώρα θα την έχεις αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω ναι...ειμαι ακομα στο νοσοκομειο...σχεδον ενα μηνα...αλλα την παρασκευη μπαινω κι εγω για καισαρικη ..το μωρο ειναι ηδη μεγαλο και εχει αυξηθει και το αμνιακο....εχω ακομα και τις συσπασεις οποτε δεν παει αλλο...ηρθε η ωρα μας κι εμας!!!???

Αααχχχ τι καλά!!!! Πολλά γεννητούρια!!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!! Έφτασε κι εσένα ο καιρός σου! Μια ερώτηση μόνο. Στο παίρνει επειδή το μωρό είναι μεγάλο; Θυμάμαι ότι έχουμε 1 με 2 εβδομάδες διαφορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Αααχχχ τι καλά!!!! Πολλά γεννητούρια!!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!! Έφτασε κι εσένα ο καιρός σου! Μια ερώτηση μόνο. Στο παίρνει επειδή το μωρό είναι μεγάλο; Θυμάμαι ότι έχουμε 1 με 2 εβδομάδες διαφορά! 

Ναι....πριν μια εβδομαδα που καναμε υπερηχο ηταν ηδη 3 κιλα...βασικα μου ειπε οτι τα φαρμακα για τις συσπασεις μπορω να τα παρω μεχρι αυτη την εβδομαδα...μετα πρεπει να τα κοψουμε...οποτε οι συσπασεις θα ειναι εντονες...το μωρο ειναι μεγαλο...το αμνιακο πολυ...οποτε δεν μπορουμε να το αφησουμε αλλο...αλλα και να το αφησουμε λεει δεν θα αντεξει απο μονο του....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι....πριν μια εβδομαδα που καναμε υπερηχο ηταν ηδη 3 κιλα...βασικα μου ειπε οτι τα φαρμακα για τις συσπασεις μπορω να τα παρω μεχρι αυτη την εβδομαδα...μετα πρεπει να τα κοψουμε...οποτε οι συσπασεις θα ειναι εντονες...το μωρο ειναι μεγαλο...το αμνιακο πολυ...οποτε δεν μπορουμε να το αφησουμε αλλο...αλλα και να το αφησουμε λεει δεν θα αντεξει απο μονο του....???

Ναι είναι μεγάλο! Φτου φτου! Η αλήθεια είναι ότι γίνονται έντονες οι συσπάσεις χωρίς τα χάπια. Εμένα μάλλον επειδή είναι μικρή βαστάει ακόμα!!! Τί καλά!!! Έρχεται το μπεμπακι σου!!!! Με το καλό κοριτσάκι μου να έρθει!!! Να μας ενημερώσεις οπότε μπορέσεις πως πήγε!!!! Φιλί μεγάλο!!! ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω ναι...ειμαι ακομα στο νοσοκομειο...σχεδον ενα μηνα...αλλα την παρασκευη μπαινω κι εγω για καισαρικη ..το μωρο ειναι ηδη μεγαλο και εχει αυξηθει και το αμνιακο....εχω ακομα και τις συσπασεις οποτε δεν παει αλλο...ηρθε η ωρα μας κι εμας!!!???

Πωπω κ άλλα γεννητούρια!! Με το καλό Κλαιρη μου!! Να πάνε όλα καλά!! Περιμένουμε νέα σου!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με το καλο εσεις που γεννατε αυριο και μεθαυριο!!!!

εγω γενναω την αλλη παρασκευη με καισαρικη απο επιλογη!

σημερα ειμαι 37+4 οποτε την αλλη παρασκευη θα ειμαι 38+6

που βρισκεται αυτο το πινακακι που ημασταν ολες γραμμενες αναλογα με την πητ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Αχ με το καλο εσεις που γεννατε αυριο και μεθαυριο!!!!

εγω γενναω την αλλη παρασκευη με καισαρικη απο επιλογη!

σημερα ειμαι 37+4 οποτε την αλλη παρασκευη θα ειμαι 38+6

που βρισκεται αυτο το πινακακι που ημασταν ολες γραμμενες αναλογα με την πητ;; 

Με το καλό και εσύ κορίτσι μου! Τι καλά!! Το πινακάκι το έφτιαξε η @KONSTANTIA οπότε εκείνη νομίζω μπορεί να το επεξεργαστεί :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Ναι....πριν μια εβδομαδα που καναμε υπερηχο ηταν ηδη 3 κιλα...βασικα μου ειπε οτι τα φαρμακα για τις συσπασεις μπορω να τα παρω μεχρι αυτη την εβδομαδα...μετα πρεπει να τα κοψουμε...οποτε οι συσπασεις θα ειναι εντονες...το μωρο ειναι μεγαλο...το αμνιακο πολυ...οποτε δεν μπορουμε να το αφησουμε αλλο...αλλα και να το αφησουμε λεει δεν θα αντεξει απο μονο του....???

Άντε κορίτσι μου κοντεύεις!!! Μια χαρά είναι η μπεμπουλα,μπομποτσικη!!! Σε ποια εβδομάδα στην παίρνει δηλαδή;

Κι εμένα στον μεγάλο μου,μου έκοψε την ενδοφλέβια γιατί δεν πήγαινε άλλο και μου τον πήρε με καισαρική..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Άντε κορίτσι μου κοντεύεις!!! Μια χαρά είναι η μπεμπουλα,μπομποτσικη!!! Σε ποια εβδομάδα στην παίρνει δηλαδή;

Κι εμένα στον μεγάλο μου,μου έκοψε την ενδοφλέβια γιατί δεν πήγαινε άλλο και μου τον πήρε με καισαρική..

 

Αυριο μπαινω 35...ετσι μου ειπε κι εμενα...δεν παει αλλο με τους ορους...τι να κανουμε...μας βγηκε βιαστικουλι....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Αυριο μπαινω 35...ετσι μου ειπε κι εμενα...δεν παει αλλο με τους ορους...τι να κανουμε...μας βγηκε βιαστικουλι....???

Βρε συ Κλαιρη εμείς έχουμε ίδια ΠΗΤ... πως μπαίνεις αύριο 35η ενώ εγώ μπαίνω 34???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Άντε κορίτσι μου κοντεύεις!!! Μια χαρά είναι η μπεμπουλα,μπομποτσικη!!! Σε ποια εβδομάδα στην παίρνει δηλαδή;

Κι εμένα στον μεγάλο μου,μου έκοψε την ενδοφλέβια γιατί δεν πήγαινε άλλο και μου τον πήρε με καισαρική..

 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια επειδή έχω κι εγώ το θέμα με τις πρόωρες συσπάσεις και λες κι εσύ το ίδιο με την Κλαιρη. Στον πήρε έτσι κι αλλιώς; Δεν περίμενε να δει πως θα πας χωρίς το ενδοφλέβιο και αν θα άντεχε κι άλλο μεσα; Απλά ρωτάω αν υπήρχε κάποιος λόγος εκτός των συσπασεων που στον πήρε νωρίτερα. Ρωτάω γιατί εμένα συνεχίζονται φουλ οι συσπάσεις αλλά μου είπε ότι αν δεν σπάσουν τα νερά δεν υπάρχει λόγος να την πάρει νωρίτερα... Μου είπε οσο αντέξει ο τράχηλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε συ Κλαιρη εμείς έχουμε ίδια ΠΗΤ... πως μπαίνεις αύριο 35η ενώ εγώ μπαίνω 34???

Ποτέ έχεις ΠΗΤ; κι εμείς κοντά δεν είμαστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε συ Κλαιρη εμείς έχουμε ίδια ΠΗΤ... πως μπαίνεις αύριο 35η ενώ εγώ μπαίνω 34???

Αυριο κλεινουμε τις 34 εβδομαδες....αρα 34+1 ξεκινας να διανυεις την 35...κι εγω παντα ψιλομπερδευομουν οταν μου το εξηγουσαν ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια επειδή έχω κι εγώ το θέμα με τις πρόωρες συσπάσεις και λες κι εσύ το ίδιο με την Κλαιρη. Στον πήρε έτσι κι αλλιώς; Δεν περίμενε να δει πως θα πας χωρίς το ενδοφλέβιο και αν θα άντεχε κι άλλο μεσα; Απλά ρωτάω αν υπήρχε κάποιος λόγος εκτός των συσπασεων που στον πήρε νωρίτερα. Ρωτάω γιατί εμένα συνεχίζονται φουλ οι συσπάσεις αλλά μου είπε ότι αν δεν σπάσουν τα νερά δεν υπάρχει λόγος να την πάρει νωρίτερα... Μου είπε οσο αντέξει ο τράχηλος. 

Εμεις ηδη καναμε μια προσπαθεια να κοψουμε τα φαρμακα και αρχισαν παλι φουλ οι συσπασεις....και επειδη ειναι και μεγαλο το μωρο και εχω και πολυ αμνιακο μου ειπε οτι δεν θα αντεξει....μολις κοψουμε τα φαρμακα θα σπασουν τα νερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ποτέ έχεις ΠΗΤ; κι εμείς κοντά δεν είμαστε; 

29-08 κανονικά εγώ! Ναι νομίζω μια εβδομάδα διαφορά έχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Αυριο κλεινουμε τις 34 εβδομαδες....αρα 34+1 ξεκινας να διανυεις την 35...κι εγω παντα ψιλομπερδευομουν οταν μου το εξηγουσαν ετσι...

Ναι?? Εμένα αύριο ξεκινάει η 34η, την αρχίζω δεν τη κλείνω... Με μπέρδεψες τώρα... Αφού σήμερα είμαι 33 κ 6... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι?? Εμένα αύριο ξεκινάει η 34η, την αρχίζω δεν τη κλείνω... Με μπέρδεψες τώρα... Αφού σήμερα είμαι 33 κ 6... 

Είναι μπέρδεμα αλλά έτσι όπως το λέει η Κλαιρη είναι. Αύριο κλείνεις την 34η και θα διανύεις την 35η εβδομάδα. Τσακωνομουνα με τον άντρα για αυτό που είναι και μαθηματικός και τελικά έπρεπε να μου το πει και ο γιατρός και λίγο Google για να πειστώ! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...