Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

@LondonBaby @Elen81Πω πωωω κορίτσια με τι ωραία νέα ξεκινάει η βδομάδα μας...Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και κάθε ευτυχία στις οικογένειες σας!! ?????????????????????Καλή ανάρρωση σε εσάς.!❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες από καρδιάς. Κ εύχομαι σύντομα να έχετε κ σεις τα μωράκια σας στις αγκαλίτσες σας. ?? Ειμαι πολυ ευτυχισμένη!!! Δεν μπορώ να περιγράψω τι νιώθω. 

39 ώρες τοκετού έκλεισα από τότε που έσπασαν τα νερά μέχρι που τον ένιωσα για πρώτη φορά πάνω μου. Δεν ηταν ευκολα γενικότερα τα πράγματα, κατεληξα με υποβοηθούμενη φυσιολογικη γεννα. Είμαι εξαντλημένη όσο δεν πάει. Το θηριακι μου μας βγηκε 3.900, 56 εκ.

@Elen81 Κοπέλα μου να σου ζήσει Κ σένα το αντράκι σου. Να είστε γεροί κ δυνατοί. ??

Θα σας στείλω νεότερα Μόλις μπορέσω. Τα φιλιά μου σε όλες!!!????

Να σας ζήσει κούκλα μου!Να ειναι γερό και τυχερο στη ζωή του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Ρε κορίτσια από τότε που μου είπε ο γιατρος ότι το μωρό ζορίζεται, με έχει πιάσει το αγχος.. Το άκουσα.. Δεν το άκουσα... Πόση ώρα έχω να το ακούσω.. Μάλλον τώρα κουνήθηκε.. Και τέτοια.. Κάνει κάτι δειλά κουνηματακια αραιά και που, νομίζω πως είναι αρκετά δεδομένου ότι μεγαλώνει πολύ γρήγορα τελευταία και ο χωρος μειωνεται.. Η μητέρα μου λέει να πάμε νοσοκομείο να τσεκάρουμε εγώ λέω ότι είναι υπερβολή, την Τρίτη έχουμε γιατρό. Μπαίνουμε στην 37η εβδομαδα. Οι έμπειρες τι λένε?? 

Καλημέρα ομοιοπαθούσα κ εγώ! Μπαίνω στην 37η εβδομ την Τετάρτη και ενω μέχρι και την προηγούμενη περίπου βδομάδα η μικρή κουνιόταν ασταμάτητα, τις τελευταιες μερες οι κινησεις είναι πολυ περιορισμένες.. Απτη μια ανησυχώ απτην άλλη σκέφτομαι οτι ο χωρος λιγοστεύει. Έχουμε κ εμείς ξανα ντοπλερ την Τεταρτη.

Τις ευχέςμου σε ολα τα κοριτσια που γέννησαν και με το καλό σε όλες εμας τις υπόλοιπες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Εγώ θα κάνω καισαρική! Με τρομάζει ο καθετήρας που βάζουν κ η επισκληριδιος....χμμμ αλλά ανυπομονώ να δω και τα μικρούλια μου όποτε εκείνη τη στιγμή σε αυτό θα επικεντρωθώ! Χαίρομαι πολύ πολύ για σένα!! 

Ο καθετήρας δεν είναι τπτ, αλήθεια, κ σε 1 μερούλα τον αφαιρούν. Δεν τον αισθάνεσαι καθόλου. Όσο για την επισκληρίδιο, μη φοβάσαι καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby @Elen81 αααχ τι καλα που ειχατε ευχαριστες εμπειριες και οι 2 βρε κοριτσια!!! Να σας ζησουν γερα και καλοτυχα να ειναι! Τσιμπηστε και λιγο μπουτακι και για εμας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες από καρδιάς. Κ εύχομαι σύντομα να έχετε κ σεις τα μωράκια σας στις αγκαλίτσες σας. ?? Ειμαι πολυ ευτυχισμένη!!! Δεν μπορώ να περιγράψω τι νιώθω. 

39 ώρες τοκετού έκλεισα από τότε που έσπασαν τα νερά μέχρι που τον ένιωσα για πρώτη φορά πάνω μου. Δεν ηταν ευκολα γενικότερα τα πράγματα, κατεληξα με υποβοηθούμενη φυσιολογικη γεννα. Είμαι εξαντλημένη όσο δεν πάει. Το θηριακι μου μας βγηκε 3.900, 56 εκ.

@Elen81 Κοπέλα μου να σου ζήσει Κ σένα το αντράκι σου. Να είστε γεροί κ δυνατοί. ??

Θα σας στείλω νεότερα Μόλις μπορέσω. Τα φιλιά μου σε όλες!!!????

Να σου ζήσει!!!μεγάλο το αντρακι σου!!!να το χαίρεστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Εγώ θα κάνω καισαρική! Με τρομάζει ο καθετήρας που βάζουν κ η επισκληριδιος....χμμμ αλλά ανυπομονώ να δω και τα μικρούλια μου όποτε εκείνη τη στιγμή σε αυτό θα επικεντρωθώ! Χαίρομαι πολύ πολύ για σένα!! 

Ο καθετήρας δεν είναι τίποτα δεν χρειαζεται να σε τρομάζει ,για την επισκληριδιο δεν ξέρω γιατί έχω κάνει ολική νάρκωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Ο καθετήρας δεν είναι τίποτα δεν χρειαζεται να σε τρομάζει ,για την επισκληριδιο δεν ξέρω γιατί έχω κάνει ολική νάρκωση 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Μακάρι για να δούμε! Εεε θα τα αντέξουμε όλα τι να κάνουμε... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@LondonBaby παίδαρος καλέ!! Μπράβο τους που το πάλεψαν μέχρι τελευταία στιγμή, όχι σαν τους δικούς μας εδώ....! Να σου ζήσει και πάλι και γερός και ευλογημένος να είναι! Κορίτσια φτιάξτε τα στικερ με τα νέα γεννητούρια!! :):)

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! Να μη σε τρομάζει η αναισθησία. Τη λάτρεψα!!! ?? Δεν έχω παράπονο με το προσωπικό. Ήταν όλοι εξαιρετικοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Elen81 να σου ζήσει κοπέλα μου, γερό και τυχερό παιδάκι να είναι!!!

@LondonBaby  όλα πήγαν όπως έπρεπε για σένα, να χαίρεσαι το μωράκι σου και να αναρρώσεις γρήγορα!!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Με το καλό και το δικό σου το μωράκι!!! Όλα μια χαρά. Άξιζε ολη η ταλαιπωρία γι αυτό το προσωπάκι που κοιτάω τώρα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

@LondonBabyκουράστηκες αλλά έβγαλες παίδαρο! Συγχαρητήριά! Γερός και δυνατός! ?

Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!!! Άξιζε και με το παραπάνω για το παιδάκι μου το όμορφο. ? Άντε με το καλό για όλες τις μανουλιτσες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το αγοράκι μου την προηγούμενη Δευτέρα με καισαρική, 3270. Η καισαρική μ φάνηκε απλή, πιο πολύ ένιωσα μια ψύχρα ψυχολογική με την επισκληρίδιο αλλά είναι φανταστικό να ακούς το κλάμμα του κ μετά να στο δίνουν  να του δώσεις κ φιλάκι.

Εύχομαι κ στις υπόλοιπες γερά μωράκια!

Να σου ζήσει!!! Να είναι γερό, τυχερό και χαρούμενο!!! Να το χαίρεστε κορίτσι μου και να σας χαίρεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Γλυκά μου κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες από καρδιάς. Κ εύχομαι σύντομα να έχετε κ σεις τα μωράκια σας στις αγκαλίτσες σας. ?? Ειμαι πολυ ευτυχισμένη!!! Δεν μπορώ να περιγράψω τι νιώθω. 

39 ώρες τοκετού έκλεισα από τότε που έσπασαν τα νερά μέχρι που τον ένιωσα για πρώτη φορά πάνω μου. Δεν ηταν ευκολα γενικότερα τα πράγματα, κατεληξα με υποβοηθούμενη φυσιολογικη γεννα. Είμαι εξαντλημένη όσο δεν πάει. Το θηριακι μου μας βγηκε 3.900, 56 εκ.

@Elen81 Κοπέλα μου να σου ζήσει Κ σένα το αντράκι σου. Να είστε γεροί κ δυνατοί. ??

Θα σας στείλω νεότερα Μόλις μπορέσω. Τα φιλιά μου σε όλες!!!????

Κουκλίτσα μου να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!! Άξιζε και με το παραπάνω η ταλαιπωρία!!!! Σου εύχομαι τα πάντα!!! Ναι είναι γερός και δυνατός!!!! Πολλά φιλιά! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!! Να μη σε τρομάζει η αναισθησία. Τη λάτρεψα!!! ?? Δεν έχω παράπονο με το προσωπικό. Ήταν όλοι εξαιρετικοί. 

Αχαχα όχι όχι δεν θα φοβάμαι αχαχαχα!!! Μπράβο τους, χαίρομαι που έχετε καλό σύστημα υγείας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια εγώ γέννησα το αγοράκι μου την προηγούμενη Δευτέρα με καισαρική, 3270. Η καισαρική μ φάνηκε απλή, πιο πολύ ένιωσα μια ψύχρα ψυχολογική με την επισκληρίδιο αλλά είναι φανταστικό να ακούς το κλάμμα του κ μετά να στο δίνουν  να του δώσεις κ φιλάκι.

Εύχομαι κ στις υπόλοιπες γερά μωράκια!

Να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου!!! Να είναι πάντα γερός και τυχερός!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ γέννησα σήμερα το πρωί!!!!! Ευτυχώς είναι παραπάνω κιλά 2300,υγιέστατη και φωνακλού!!!! Καλή συνέχεια στις επόμενες!!!!!

Κορίτσι μου τι όμορφα νέα!! Να σου ζήσει η κούκλα! Δεν θα μας αφήσεις εεεε... Θα μας γράψεις τα νέα σου να μαθαίνουμε και εμείς οι πρωτάρες! Τελικά μπήκες με καισαρική λόγω πλακούντα ή φυσιολογικά? Πολλά φιλιά στις δύο σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ γέννησα σήμερα το πρωί!!!!! Ευτυχώς είναι παραπάνω κιλά 2300,υγιέστατη και φωνακλού!!!! Καλή συνέχεια στις επόμενες!!!!!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Στην έχουνε βάλει θερμοκοιτίδα; Αν μπορείς δώσε λεπτομέρειες και στην ερμη μάνα που έχω κι εγω θέματα. Έχω κι εγω το επαναληπτικό doppler αύριο στις 9 και δε με βλέπω μα κλείνω μάτι όλο το βράδυ!!! Και πάλι να τη χαίρεσαι την κούκλα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Στην έχουνε βάλει θερμοκοιτίδα; Αν μπορείς δώσε λεπτομέρειες και στην ερμη μάνα που έχω κι εγω θέματα. Έχω κι εγω το επαναληπτικό doppler αύριο στις 9 και δε με βλέπω μα κλείνω μάτι όλο το βράδυ!!! Και πάλι να τη χαίρεσαι την κούκλα σου!!! 

Μαριαννακι μου καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε τα νέα σου!! Ελπίζω η μικρή να έχει πάρει βάρος και να αντέξεις κ άλλο!! Είδες που άντεξες τόσες μέρες τελικά!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Μαριαννακι μου καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε τα νέα σου!! Ελπίζω η μικρή να έχει πάρει βάρος και να αντέξεις κ άλλο!! Είδες που άντεξες τόσες μέρες τελικά!! :):)

Ναι ευτυχώς τα χάπια και η ξαπλα λειτούργησαν! Σήμερα το βράδυ βέβαια πηρα το τελευταίο. Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια έρχονται και συνέχεια αναποδιες. Ο πατέρα μου τρέχει σε γιατρούς γιατί του βρήκαν υγρό στον εγκέφαλο και σήμερα μπήκε και ο πεθερός μου στην εντατική με καρδιά. Δεν ξέρω τί μουτζα έχει πέσει... Προσπαθώ να μη με επηρεαζουν αλλά δεν είναι πολύ εύκολο... Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά με την μπεμπούλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα με καισαρική...δεν κατάλαβα τίποτα!!! Και σας το λέει ένας άνθρωπος που είχε να κάνει εξετάσεις αίματος από 12 χρονών! Η μπέμπα είναι σε απλή παρακολούθηση.δε χρειάστηκε υποστήριξη. Θέλει απλώς τάισμα να πάρει βάρος. 

@MariannakiM όλα θα πάνε καλά!!! Να είσαι χαλαρή όσο γίνεται, προσπάθησε να μην πιεστείς πολύ ψυχολογικά. Όλα θα είναι τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. ☺️ στην αλλαγή πάνας, όταν το μωράκι έχει κάνει μόνο τσίσα πως το καθαρίζετε; εμένα μ είπαν με βαμβάκι κ νερό κ όχι μωρομάντηλο. Εσείς;

Επίσης, όταν το πιάνει λόξυγγας, κάνετε κάτι για να σταματήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ γέννησα σήμερα το πρωί!!!!! Ευτυχώς είναι παραπάνω κιλά 2300,υγιέστατη και φωνακλού!!!! Καλή συνέχεια στις επόμενες!!!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου η μικρή σου πριγκίπισσα!!!! Το μέγεθος δεν παίζει ρόλο για την ένταση της φωνής ? Καλότυχη και ευτυχισμένη πάντα να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι ευτυχώς τα χάπια και η ξαπλα λειτούργησαν! Σήμερα το βράδυ βέβαια πηρα το τελευταίο. Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια έρχονται και συνέχεια αναποδιες. Ο πατέρα μου τρέχει σε γιατρούς γιατί του βρήκαν υγρό στον εγκέφαλο και σήμερα μπήκε και ο πεθερός μου στην εντατική με καρδιά. Δεν ξέρω τί μουτζα έχει πέσει... Προσπαθώ να μη με επηρεαζουν αλλά δεν είναι πολύ εύκολο... Τουλάχιστον να πάνε όλα καλά με την μπεμπούλα! 

Όλα θα πάνε καλά για όλους κοπέλα μου, εσύ κοίτα να ανησυχείς περισσότερο για τον εαυτό σου και λιγότερο για τους άλλους γιατί κουβαλάς μια νέα ζωουλα που σε έχει απόλυτη ανάγκη. Υγρό είχε και ο θείος μου και του βάλανε απλά μια βαλβίδα για να φεύγει και να μην του δημιουργεί προβλήματα, τώρα είναι περδικι. Να μας πεις για το doppler πως πήγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. ☺️ στην αλλαγή πάνας, όταν το μωράκι έχει κάνει μόνο τσίσα πως το καθαρίζετε; εμένα μ είπαν με βαμβάκι κ νερό κ όχι μωρομάντηλο. Εσείς;

Επίσης, όταν το πιάνει λόξυγγας, κάνετε κάτι για να σταματήσει;

Στον λοξυγγα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, είναι σύνηθες για τόσο μικρά μωρά. Όσον αφορά το πλύσιμο με νερό, συμφωνώ απόλυτα, τα μωρομαντηλα σε τόσο βρέφη μπορεί να προκαλέσουν ερεθισμό, εχετα για καμιά βόλτα. Προτίμησε να το πλένεις το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...