Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!! Κι εγώ σε μια εβδομάδα έχω doppler, την ερχόμενη Τετάρτη. Μαζί έχουμε!!Κι εγώ δεν έχω δει καθόλου φατσούλα γιατί στη β επιπέδου δε μας έκανε τη χάρη! Εσύ θα δεις και 2 φατσούλες...?

Ναι ναι! Καλά εγώ είχα κλείσει Ρντβ κ για μεθαύριο αλλά με 39 βαθμούς και 1 ώρα το μεσημέρι θα πεθάνω στον δρόμο οπότε έκλεισα την άλλη εβδομάδα στις 9 το πρωί! Εγώ το είχα δει στη Β επιπέδου, μου έκανε τη χάρη ο ένας κανακαρης μου... Εμένα πάλι μόνο τη μια φατσουλα μου δείχνουν... Λες κ κάνουν οικονομία... Αφού και η άλλη ίδια είναι αφού είναι πανομοιότυπα :)αχαχχααχαχ εν τω μεταξύ ειχα δει το ντοπλερ της κόρης μιας φίλης και ήταν το μωρό ίδιο με το πως γεννήθηκε όντως!! καλά μας αποτελέσματα βρε κορίτσια! Τι όμορφο συναίσθημα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου .. Και εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό ..Ανυπομονώ να δω τη μπεμπούλα μου...???Το doppler σε ποια βδομάδα γίνεται ?Είμαι στην 31η και δε μου έχει πει κάτι ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta γίνεται μεταξύ 31-34ης...συνηθως το κάνουν την 32η, εγώ θα το κάνω 33η γιατί δεν μπορώ να τρέχω μέσα στη ζέστη με 39 βαθμούς μεσημεριατικα... Εμένα μου είπε να κάνω κ nst οπότε θα κάνω κ αυτό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου .. Και εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό ..Ανυπομονώ να δω τη μπεμπούλα μου...???Το doppler σε ποια βδομάδα γίνεται ?Είμαι στην 31η και δε μου έχει πει κάτι ακόμα.

Νομίζω γίνεται από την 31-35 εβδομαδα.εγω είχα κάνει μια φορά στης 32 και μια στης 34.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 Σε ευχαριστώ πολύ ..λογικά θα μου πει αύριο να κανω..Αν δε μου πει θα τον ρωτήσω ..καλή επιτυχία σε όλες μας.Αυτό το nst τι είναι πάλι? Πω πω τίποτα δε ξέρω.Σας έχω πρήξει με τις ερωτήσεις . @vivika10 Σε ευχαριστώ πολύ...Τι κάνει το μωράκι σου ?Βρήκατε ρυθμούς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η efitta είπε:

@joy2 Σε ευχαριστώ πολύ ..λογικά θα μου πει αύριο να κανω..Αν δε μου πει θα τον ρωτήσω ..καλή επιτυχία σε όλες μας.Αυτό το nst τι είναι πάλι? Πω πω τίποτα δε ξέρω.Σας έχω πρήξει με τις ερωτήσεις . @vivika10 Σε ευχαριστώ πολύ...Τι κάνει το μωράκι σου ?Βρήκατε ρυθμούς ?

Το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος.μια χαρά είναι μεγαλώνει!!!σιγά σιγά προσπαθούμε αν και τον  έπιασαν κολικοί αλλά το παλεύουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος.μια χαρά είναι μεγαλώνει!!!σιγά σιγά προσπαθούμε αν και τον  έπιασαν κολικοί αλλά το παλεύουμε.

Σε Μια φίλη μου που έχει γεννήσει πρόσφατα της εδωσε η παιδιατρος κατι σταγονες για τους κολικους και ηρέμησε ο μικρούλης της ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι ναι! Καλά εγώ είχα κλείσει Ρντβ κ για μεθαύριο αλλά με 39 βαθμούς και 1 ώρα το μεσημέρι θα πεθάνω στον δρόμο οπότε έκλεισα την άλλη εβδομάδα στις 9 το πρωί! Εγώ το είχα δει στη Β επιπέδου, μου έκανε τη χάρη ο ένας κανακαρης μου... Εμένα πάλι μόνο τη μια φατσουλα μου δείχνουν... Λες κ κάνουν οικονομία... Αφού και η άλλη ίδια είναι αφού είναι πανομοιότυπα :)αχαχχααχαχ εν τω μεταξύ ειχα δει το ντοπλερ της κόρης μιας φίλης και ήταν το μωρό ίδιο με το πως γεννήθηκε όντως!! καλά μας αποτελέσματα βρε κορίτσια! Τι όμορφο συναίσθημα!! 

Τέλεια!! 2 φατσούλες μαζί!! 

Εγώ έχω κάνει συλλογή από καρδιοτοκογραφήματα!! 

Σου έχει δώσει ημερομηνία τοκετού ή ανάλογα με το doppler;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Τέλεια!! 2 φατσούλες μαζί!! 

Εγώ έχω κάνει συλλογή από καρδιοτοκογραφήματα!! 

Σου έχει δώσει ημερομηνία τοκετού ή ανάλογα με το doppler;

Αχαχ ναι ναι! εγώ δεν έχω ξανακάνει καρδιοτοκογραφημα! Δεν έχουμε κανονίσει ακόμη γιατί θα δούμε πότε θα μπορεί η ιατρός, δεν μου είπε ανάλογα με το ντοπλερ... Λογικά τέλος Ιουλίου αρχές Αυγούστου! Ίδωμεν... Σε δέκα μέρες θα ξέρω την ημερομηνία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geosid81  και @joy2, σας εύχομαι με το καλό να κάνετε την εξέταση αυτή! Είδαμε τα πάντα εκτός από πρόσωπο, ο μικρός είχε βάλει τα χέρια μπροστά και όσο και να τον τσιγκλούσε ο γιατρός αυτός δεν τα κουνούσε με τπτ! Αυτός ο γιατρός ήταν πολύ αναλυτικός και εξηγούσε όλα όσα βλέπαμε, τα βρήκε όλα τέλεια και από βάρος όπως σας έλεγα είμαστε 2160 περίπου και έχουμε πάρει και θέση με το κεφάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@geosid81  και @joy2, σας εύχομαι με το καλό να κάνετε την εξέταση αυτή! Είδαμε τα πάντα εκτός από πρόσωπο, ο μικρός είχε βάλει τα χέρια μπροστά και όσο και να τον τσιγκλούσε ο γιατρός αυτός δεν τα κουνούσε με τπτ! Αυτός ο γιατρός ήταν πολύ αναλυτικός και εξηγούσε όλα όσα βλέπαμε, τα βρήκε όλα τέλεια και από βάρος όπως σας έλεγα είμαστε 2160 περίπου και έχουμε πάρει και θέση με το κεφάλι! 

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά! Καλή συνέχεια να έχεις σε όλα. Έτσι κ ο δικός μου με τα χέρια στη μούρη. Από τώρα μέσα στην άρνηση είναι τα σκασμενα. Χαχαχα!! 

Εσείς οι ήδη μαμάδες κανένα κόλπο για να αποφασίσει να βγει το παιδάκι μου. Μου έχουν μείνει 5 μέρες κ δεν τον βλέπω πρόθυμο. Δεν αισθάνομαι τίποτα!!! Εκτός από πόνο στη μέση. Περπατάω ξαπλώνω κάθομαι πάντα πονάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIAσε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό!! Μακάρι όλα να είναι καλά!! Μπράβο μπράβο και σε σας!! Εεεε μάλλον θα σας κάνει την έκπληξη, δεν θέλει να σας κάνει αποκαλύψεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  ο πόνος στην μέση είναι μια καλή ένδειξη για έναν ενδεχόμενο τοκετό!! Αν δεις λίγο αίμα ή παραπανίσια υγρασία, τότε μάλλον ξεκινάει το ταξίδι του τοκετού με ακόμα μεγαλύτερη βεβαιότητα! Να μας ενημερώνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@geosid81  και @joy2, σας εύχομαι με το καλό να κάνετε την εξέταση αυτή! Είδαμε τα πάντα εκτός από πρόσωπο, ο μικρός είχε βάλει τα χέρια μπροστά και όσο και να τον τσιγκλούσε ο γιατρός αυτός δεν τα κουνούσε με τπτ! Αυτός ο γιατρός ήταν πολύ αναλυτικός και εξηγούσε όλα όσα βλέπαμε, τα βρήκε όλα τέλεια και από βάρος όπως σας έλεγα είμαστε 2160 περίπου και έχουμε πάρει και θέση με το κεφάλι! 

Μπέμπαρος!!! Μπράβο κορίτσι μου! Σε ποια εβδομάδα έκανες το doppler;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geosid81 είπε:

Μπέμπαρος!!! Μπράβο κορίτσι μου! Σε ποια εβδομάδα έκανες το doppler;;

Σήμερα είμαι 33+3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα είμαι 33+3.

Θα είναι μεγάλο αντράκι!! Ο μεγάλος μου γεννήθηκε στις 35+3μέρες 2430....

Άντε πλησιάζεις σιγά σιγά....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Θα είναι μεγάλο αντράκι!! Ο μεγάλος μου γεννήθηκε στις 35+3μέρες 2430....

Άντε πλησιάζεις σιγά σιγά....???

Εμένα ο μεγάλος μου γεννήθηκε 39+3 ημέρες 2840, κατσαριδάκι! Αυτός έχει και μακρυά άκρα, όλοι οι γιατροί αυτό μου λένε ότι θα είναι ψηλός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας! Υπομονη στα κορίτσια που ειναι στην αναμονή! Εμένα έπρεπε να ταξιδέψει πάλι ο καλός μου και έχω έρθει στους γονείς μου για λίγες μέρες να μην ειμαι μόνη μου.. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να βολευτώ πολύ αλλά εντάξει.. ?

Πήγαμε χτες γιατρό nst και υπερηχο.. Τη βλέπει πάλι λίγο ζορισμένη τη μπέμπα, εντομεταξυ έχει πάρει αρκετό βάρος τελευταία. Είμαστε 2.700 36η εβδομάδα. Μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα πάλι και αν την δει πάλι έτσι θα με βάλει μέσα. Γενικά την αισθάνομαι δεν μπορώ να πω αλλά δεν κάνει το χαμό που έκανε τον προηγούμενο μήνα.. Λογικό δεν ειναι αφού μεγαλώνει? Δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  ο πόνος στην μέση είναι μια καλή ένδειξη για έναν ενδεχόμενο τοκετό!! Αν δεις λίγο αίμα ή παραπανίσια υγρασία, τότε μάλλον ξεκινάει το ταξίδι του τοκετού με ακόμα μεγαλύτερη βεβαιότητα! Να μας ενημερώνεις!

Μακάρι!!!! Από το στόμα σου κ στου γιου μου τ αυτι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τα νέα σας! Υπομονη στα κορίτσια που ειναι στην αναμονή! Εμένα έπρεπε να ταξιδέψει πάλι ο καλός μου και έχω έρθει στους γονείς μου για λίγες μέρες να μην ειμαι μόνη μου.. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να βολευτώ πολύ αλλά εντάξει.. ?

Πήγαμε χτες γιατρό nst και υπερηχο.. Τη βλέπει πάλι λίγο ζορισμένη τη μπέμπα, εντομεταξυ έχει πάρει αρκετό βάρος τελευταία. Είμαστε 2.700 36η εβδομάδα. Μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα πάλι και αν την δει πάλι έτσι θα με βάλει μέσα. Γενικά την αισθάνομαι δεν μπορώ να πω αλλά δεν κάνει το χαμό που έκανε τον προηγούμενο μήνα.. Λογικό δεν ειναι αφού μεγαλώνει? Δεν ξέρω.. 

Έχεις μια μπέμπα έτοιμη για ηρωική έξοδος φίλη μου, από εδώ και πέρα ότι και να σου πουν είσαι εντάξει. Όσο για το πόσο την νιώθεις, λογικό είναι, οι κινήσεις γίνονται πιο δύσκολα πλέον μέσα στην κοιλιά. Κουράγιο, κοντεύει η ώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2019 at 3:59 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Εννοείται πως θα πάνε όλα καλά και η μία εβδομάδα που κερδίσατε θα γίνει δύο :) θα δεις! Ντους επιτρέπεται να κάνεις ή μπα? 

Έχω ένα σκαμπουδακι στην μπανιέρα και κάθομαι και έχω παρέα τον άντρα μου. Ειμαι και πάπια, δεν μπορώ χωρίς ντους τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα χειμώνα καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Έχω ένα σκαμπουδακι στην μπανιέρα και κάθομαι και έχω παρέα τον άντρα μου. Ειμαι και πάπια, δεν μπορώ χωρίς ντους τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα χειμώνα καλοκαίρι!

Ειδικά τώρα το καλοκαίρι 2 φορές το λιγότερο εγώ! Δεν την παλέυω αλλιώς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα επιστρέφω στην θάλασσα και στον γιό μου που μου έλειψε πάρα πολύ αυτές τις μέρες που κατέβηκα στην Θεσσαλονίκη ? Του αγόρασα και ένα φουσκωτό μηχανάκι από τα jumbo γιατί του είχα τάξει δώρο για να μην αρχίσει να κλαίει που φύγαμε και ανυπομονώ να του το φουσκώσουμε να το χαρεί! Σε 10 μέρες πάλι πίσω να ξεκινήσω τα πλυσίματα των μωρουδιακών και την προετοιμασία για τον τοκετό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Έχω ένα σκαμπουδακι στην μπανιέρα και κάθομαι και έχω παρέα τον άντρα μου. Ειμαι και πάπια, δεν μπορώ χωρίς ντους τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα χειμώνα καλοκαίρι!

Αχαχα μια χαρά τότε!! Τέλεια! Υπομονή κορίτσι μου γλυκό! Οι μέρες περνάνε και το μωράκι σου μεγαλώνει! Κάθε μέρα είναι μια μάχη που κερδίζετε, μέχρι να κερδίσετε σίγουρα και τον πόλεμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα επιστρέφω στην θάλασσα και στον γιό μου που μου έλειψε πάρα πολύ αυτές τις μέρες που κατέβηκα στην Θεσσαλονίκη ? Του αγόρασα και ένα φουσκωτό μηχανάκι από τα jumbo γιατί του είχα τάξει δώρο για να μην αρχίσει να κλαίει που φύγαμε και ανυπομονώ να του το φουσκώσουμε να το χαρεί! Σε 10 μέρες πάλι πίσω να ξεκινήσω τα πλυσίματα των μωρουδιακών και την προετοιμασία για τον τοκετό! 

Μπράβο τι ωραία!! Εγώ τα έχω φορτώσει στη πεθερά αυτά... Αχαχχα 

Σήμερα με 39 βαθμούς εγώ σπίτι και πάλι σπίτι με κλιματιστικό, δεν ξέρω αν παλεύεται έξω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...