Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα. Ποια η γνώμη σας για το ριλάξ ή το γυμναστήριο μωρού; βολεύει γνκ, αξίζει να το πάρουμε; 

Κοίτα, όλα αξίζουν γιατί το καθένα κάνει την δουλειά του. Φυσικά δεν είναι για πολύ καιρό οπότε δεν αξίζει να δώσεις μια περιουσία. Αν μπορείς να τα δανειστείς κιόλας ακόμα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα. Ποια η γνώμη σας για το ριλάξ ή το γυμναστήριο μωρού; βολεύει γνκ, αξίζει να το πάρουμε; 

Εμένα μου τα φέρανε φίλες δανεικά, οπότε θα τα χρησιμοποιήσω! Ξέρει καποια από τις πιο βετεράνους μαμάδες από ποτέ τα χρησιμοποιούμε; πχ. Στο ρηλαξ μπορούμε να το έχουμε τα πρωινά από νεογεννητο; βολεύει καλύτερα το ρηλαξ ή το πορτ μπεμπέ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Εμένα μου τα φέρανε φίλες δανεικά, οπότε θα τα χρησιμοποιήσω! Ξέρει καποια από τις πιο βετεράνους μαμάδες από ποτέ τα χρησιμοποιούμε; πχ. Στο ρηλαξ μπορούμε να το έχουμε τα πρωινά από νεογεννητο; βολεύει καλύτερα το ρηλαξ ή το πορτ μπεμπέ; 

Στην αρχή καλύτερα να χρησιμοποιείς το πορτ μπεμπέ όπου το μωρό είναι εντελώς ξαπλωμένο και όταν αρχίσει να βλέπει καλύτερα και να στηρίζει καλύτερα το κεφαλάκι του μπορείς να τα χρησιμοποιείς και τα 2, το μεν πορτ μπεμπέ για να κοιμάται για λίγη ώρα και το ριλάξ όσο είναι ξύπνιο για να παρατηρεί γύρω του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2019 at 2:16 ΠΜ, ο/η joy2 είπε:

Μία χαρά είσαι! Εμένα ήταν για καιρό γύρω στο 7, πήγε σήμερα 8.7 και τώρα που άνοιξε πάλι η μύτη μου, από το άγχος πήγε 9.2... Εεεε θα πάρω τηλ τον ιατρό αύριο να μιλήσω με καρδιολόγο γιατί έχω αρχίσει κ φοβάμαι... 

Αλήθεια κορίτσι μου, γιατί δεν πας σε ένα καρδιολόγο να σου φύγει το άγχος; Άλλωστε είναι καλό να έχουμε κάνεο ένα καρδιολογικό έλεγχο πριν γεννήσουμε. Εσύ που θα γεννήσεις με καισαρική νομίζω πως ένας έλεγχος πρέπει να γίνει. Κι εγώ που θα κάνω καισαρική έκανα τον έλεγχο μου και μίλησε και η γυναικοκόγος μου μαζί του για τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις.

Γιατί να βασανίζεσαι;; θα ξεαγχωθείς!!Α και να σου πω και μένα ανεβαίνει η μικρή μου παρόλο που είμαι υποτασική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Καλημέρα. Ποια η γνώμη σας για το ριλάξ ή το γυμναστήριο μωρού; βολεύει γνκ, αξίζει να το πάρουμε; 

Εμένα μου φέρανε δωρο το ριλαξ και μου έδωσε το γυμναστήριο η αδερφή μου,όπου ο γιος της δεν έκατσε πότε στο γυμναστήριο και όσες φορές έκατσε έβρισκε τρόπο και το έριχνε.εγω να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν αγόρασα κάτι από τα δύο αν δεν μου τα φέρνανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2019 at 10:53 ΠΜ, ο/η efitta είπε:

Να σου ζησει το ζουζουνι σου .?????.ναι ναι στην ώρα του αλλά αυτό το 9/9 μου φαίνεται πολύ μακρυά.Ακουω και απο καποιες κοπελες που λενε οτι γεννανε περιπου 15 μερες πριν την Πητ και παιρνω θαρρος.Ηδη φυσαω και ξαφυσαω όταν περπατάω.χχααχα.Γερα να είναι και τίποτα άλλο.

Κι εγώ έχω τελικά 7/9, είμαστε πολύ κοντά! Βέβαια εγώ θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα και μόγω προηγούμενης καισαρικής αλλά και λόγω πρόωρων συσπάσεων...Παρακαλάω να καταφέρω να φτάσω με τη βοήθεια του Θεού μέχρι 10/8... Αν το ξεπεράσω κι όλας θα είναι θαύμα!!

Όσο αργότερα, τόσο καλύτερα για το μωρό...Όταν όλα πηγαίνουν καλά περνάει ο καιρος και το αποτέλεσμα μας ανταμοίβει!!! Εύχομαι καλές πητ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βλέπει μια γνωστή στον δρόμο, αχ τι κάνεις, πως είσαι μπλα μπλα μπλα, πόσο μεγάλωσε η κοιλιά σου και με ακουμπάει στην κοιλιά, δεν έχω θέμα με αυτό βέβαια, αλλά μου λέει "το μωρό δεν κουνιέται, γιατί;" και της απαντάω απλά ότι το μωρό δεν κουνιέται κατά παραγγελία, όποτε θέλει αυτό κουνιέται! Ή εγώ είμαι πολύ γκαστρωμένη και εύθικτη ή ο κόσμος έχει ζαβλακωθεί τόσο πολύ από την ζέστη που δεν ξέρει τι λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με βλέπει μια γνωστή στον δρόμο, αχ τι κάνεις, πως είσαι μπλα μπλα μπλα, πόσο μεγάλωσε η κοιλιά σου και με ακουμπάει στην κοιλιά, δεν έχω θέμα με αυτό βέβαια, αλλά μου λέει "το μωρό δεν κουνιέται, γιατί;" και της απαντάω απλά ότι το μωρό δεν κουνιέται κατά παραγγελία, όποτε θέλει αυτό κουνιέται! Ή εγώ είμαι πολύ γκαστρωμένη και εύθικτη ή ο κόσμος έχει ζαβλακωθεί τόσο πολύ από την ζέστη που δεν ξέρει τι λέει!

Ο κόσμος έχει ζαβλακωθει πραγματικά!!! 

Εγώ σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχω βαρεθεί να ακουω για άσχημα περιστατικά που έχουν συμβεί στις ίδιες, στις αδερφές τους, στις κουμπαρες τους, στις γειτόνισσές τους κλπ. 

Το απίστευτο είναι ότι τα λενε και τα κάνουνε γυναίκες!!!! Μη χειρότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ο κόσμος έχει ζαβλακωθει πραγματικά!!! 

Εγώ σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχω βαρεθεί να ακουω για άσχημα περιστατικά που έχουν συμβεί στις ίδιες, στις αδερφές τους, στις κουμπαρες τους, στις γειτόνισσές τους κλπ. 

Το απίστευτο είναι ότι τα λενε και τα κάνουνε γυναίκες!!!! Μη χειρότερα! 

καλησπερα κοριτσια

καλλε εδω ο αντρας μου πολεμαει να το πετυχει να κουνιεται που οσο δεν το αγγιζει δεν σταματαει με τιποτα

οσο γιαυτο ναι ολοι θα μας πουν τις εμπειριες του και ειδικα τις κακες 

τους ρωτησε κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Αλήθεια κορίτσι μου, γιατί δεν πας σε ένα καρδιολόγο να σου φύγει το άγχος; Άλλωστε είναι καλό να έχουμε κάνεο ένα καρδιολογικό έλεγχο πριν γεννήσουμε. Εσύ που θα γεννήσεις με καισαρική νομίζω πως ένας έλεγχος πρέπει να γίνει. Κι εγώ που θα κάνω καισαρική έκανα τον έλεγχο μου και μίλησε και η γυναικοκόγος μου μαζί του για τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις.

Γιατί να βασανίζεσαι;; θα ξεαγχωθείς!!Α και να σου πω και μένα ανεβαίνει η μικρή μου παρόλο που είμαι υποτασική...

Κορίτσι μου είχα κάνει τριπλεξ τον Απρίλιο κ ηταν όλα μια χαρά! Τελικά πήγα χτες στον καρδιολόγο και με καθησυχάσε! Μου έκανε και αυτός τριπλεξ κ ηλεκροτκαρδιογραφημα, μου λέει η καρδιά μου είναι μια χαρά! Επίσης μου λέει να έχουμε εμπιστοσύνη στη φύση φιατι για να ανεβάζει λίγο την πίεση σημαίνει ότι το έχουν ανάγκη τα έμβρυα... Εεε δύο έχω, εγώ άλλες ανάγκες το σώμα μας! Επίσης λέει αφού δεν υπάρχει λεύκωμα στα ουρά ας είναι τσιμπημένο το ουρικο οξύ, μπορεί λέει να είναι επειδή πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό! Αυτά... Αααα κ ότι οι ρινορραγιες δεν έχουν καμία σχέση με πίεση, είναι λόγω ζέστης! Απλά θα μετράω την πίεση και τακτικά τις εξετάσεις μου!! Οπότε κορίτσια σταματάω το κλαψουρισμα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου είχα κάνει τριπλεξ τον Απρίλιο κ ηταν όλα μια χαρά! Τελικά πήγα χτες στον καρδιολόγο και με καθησυχάσε! Μου έκανε και αυτός τριπλεξ κ ηλεκροτκαρδιογραφημα, μου λέει η καρδιά μου είναι μια χαρά! Επίσης μου λέει να έχουμε εμπιστοσύνη στη φύση φιατι για να ανεβάζει λίγο την πίεση σημαίνει ότι το έχουν ανάγκη τα έμβρυα... Εεε δύο έχω, εγώ άλλες ανάγκες το σώμα μας! Επίσης λέει αφού δεν υπάρχει λεύκωμα στα ουρά ας είναι τσιμπημένο το ουρικο οξύ, μπορεί λέει να είναι επειδή πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό! Αυτά... Αααα κ ότι οι ρινορραγιες δεν έχουν καμία σχέση με πίεση, είναι λόγω ζέστης! Απλά θα μετράω την πίεση και τακτικά τις εξετάσεις μου!! Οπότε κορίτσια σταματάω το κλαψουρισμα :):)

Τέλεια νέα!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε όσο μπορείς τη συνέχεια...

Και πολλά νερά!!! Τελικά το νεράκι βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Τέλεια νέα!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε όσο μπορείς τη συνέχεια...

Και πολλά νερά!!! Τελικά το νεράκι βοηθάει σε πολλές περιπτώσεις...???

Ναι ναι! Με το νερό δεν το έχω πολύ αλλά το παλεύω :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ο κόσμος έχει ζαβλακωθει πραγματικά!!! 

Εγώ σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχω βαρεθεί να ακουω για άσχημα περιστατικά που έχουν συμβεί στις ίδιες, στις αδερφές τους, στις κουμπαρες τους, στις γειτόνισσές τους κλπ. 

Το απίστευτο είναι ότι τα λενε και τα κάνουνε γυναίκες!!!! Μη χειρότερα! 

Γιατί όποτε έχω περιμένει στη σειρά που μου δίνουν προτεραιότητα οι άντρες και οι γυναίκες αρχίζουν και μουρμουρανε... Δεν πάμε καθόλου καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η egw είπε:

καλο ειναι το ζαχαρ μου ναι ο αιματοκριτης θελει βοηθεια για το ουρικο μου ειπε να μην ασχοληθω

α εσενα ηταν πιο πανω ε;

Ήταν πιο πάνω αλλά τόσο ο καρδιολόγος όσο και ο γυναικολόγος δεν φάνηκαν να ανησυχούν :) ίδωμεν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με βλέπει μια γνωστή στον δρόμο, αχ τι κάνεις, πως είσαι μπλα μπλα μπλα, πόσο μεγάλωσε η κοιλιά σου και με ακουμπάει στην κοιλιά, δεν έχω θέμα με αυτό βέβαια, αλλά μου λέει "το μωρό δεν κουνιέται, γιατί;" και της απαντάω απλά ότι το μωρό δεν κουνιέται κατά παραγγελία, όποτε θέλει αυτό κουνιέται! Ή εγώ είμαι πολύ γκαστρωμένη και εύθικτη ή ο κόσμος έχει ζαβλακωθεί τόσο πολύ από την ζέστη που δεν ξέρει τι λέει!

Ούφο με σκούφο η κυρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Κι εγώ έχω τελικά 7/9, είμαστε πολύ κοντά! Βέβαια εγώ θα γεννήσω σίγουρα αρκετά νωρίτερα και μόγω προηγούμενης καισαρικής αλλά και λόγω πρόωρων συσπάσεων...Παρακαλάω να καταφέρω να φτάσω με τη βοήθεια του Θεού μέχρι 10/8... Αν το ξεπεράσω κι όλας θα είναι θαύμα!!

Όσο αργότερα, τόσο καλύτερα για το μωρό...Όταν όλα πηγαίνουν καλά περνάει ο καιρος και το αποτέλεσμα μας ανταμοίβει!!! Εύχομαι καλές πητ σε όλες!!!

Όλα καλά θα πάνε θα φτάσεις μην αγχωνεσαι..Να ξεκουραζεσαι μη κάνεις τίποτα λίγο έμεινε.εμενα ο γιατρος μου λεει ξανα και ξανα ξεκούραση και μου απαγορέψει και τα μπάνια στη θάλασσα επειδή ακόμα και με τη παραμικρη δραστηριότητα κάνω συσπάσεις.Αν και όταν μπαίνω στο μηχάνημα επειδή χαλαρώνω μάλλον υπάρχει μικρή δραστηριότητα συστάσεων..αυτό συμβαίνει και σε εσένα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η efitta είπε:

Όλα καλά θα πάνε θα φτάσεις μην αγχωνεσαι..Να ξεκουραζεσαι μη κάνεις τίποτα λίγο έμεινε.εμενα ο γιατρος μου λεει ξανα και ξανα ξεκούραση και μου απαγορέψει και τα μπάνια στη θάλασσα επειδή ακόμα και με τη παραμικρη δραστηριότητα κάνω συσπάσεις.Αν και όταν μπαίνω στο μηχάνημα επειδή χαλαρώνω μάλλον υπάρχει μικρή δραστηριότητα συστάσεων..αυτό συμβαίνει και σε εσένα ?

Εγώ ξεκουράζομαι εδώ και πολύ καιρό, είμαι ξάπλα, δεν πάω πουθενά, μόνο στο γιατρό. Ακόμα και πλευρό που αλλάζω κάνω σύσπαση, και εννοείται και ξάπλα κάνω. Και βέβαια παίρνω αγωγή.

Εσύ μάλλον πρέπει να ξεκουράζεσαι περισσότερο, κάτσε και λίγο στο κρεββάτι περισσότερο. Έχει δίκιο ο γιατρός σου, καλύτερα να το ρυθμίσεις με ξεκούραση παρά με φάρμακα! Ο τράχηλος σου είναι οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!? Ρε κορίτσια μου με τι προϊόν να κάνω απολύμανση στο μπανακι κ κάτι λεκανακια που εχω για το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα!!!? Ρε κορίτσια μου με τι προϊόν να κάνω απολύμανση στο μπανακι κ κάτι λεκανακια που εχω για το μωρό?

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ θα έκανα με ξύδι!! Το καλύτερο και πιο φιλικό απολυμαντικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Εγώ ξεκουράζομαι εδώ και πολύ καιρό, είμαι ξάπλα, δεν πάω πουθενά, μόνο στο γιατρό. Ακόμα και πλευρό που αλλάζω κάνω σύσπαση, και εννοείται και ξάπλα κάνω. Και βέβαια παίρνω αγωγή.

Εσύ μάλλον πρέπει να ξεκουράζεσαι περισσότερο, κάτσε και λίγο στο κρεββάτι περισσότερο. Έχει δίκιο ο γιατρός σου, καλύτερα να το ρυθμίσεις με ξεκούραση παρά με φάρμακα! Ο τράχηλος σου είναι οκ;

Ναι ευτυχώς μου είπε ότι ο τράχηλος είναι μια χαρα προχθές που τον μετρησε..Ελπιζω να παραμείνει έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ θα έκανα με ξύδι!! Το καλύτερο και πιο φιλικό απολυμαντικό! 

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Το σκεφτόμουν απλά δεν ήξερα Εάν θα κάνει αρκετή δουλειά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα!!!? Ρε κορίτσια μου με τι προϊόν να κάνω απολύμανση στο μπανακι κ κάτι λεκανακια που εχω για το μωρό?

Κι εγώ είμαι των πιο φυσικών συστατικών να πω την αλήθεια όπως η @joy2 αλλά κάποια πράγματα που μου φέρανε και τα ειχανε σε αποθήκες και υπόγεια όπως και κάποια άλλα που πήρα εγώ αλλά βλέπω ότι είχανε πολυ πράμα επάνω, τα έκανα πρώτα με dettol, μετά τα σαπούνισα με μωρουδιακο σαμπουάν και μετά από 2 μέρες τα πέρασα με ξύδι και ξανά μωρουδιακο σαμπουάν. Με λες και υπερβολική!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Κι εγώ είμαι των πιο φυσικών συστατικών να πω την αλήθεια όπως η @joy2 αλλά κάποια πράγματα που μου φέρανε και τα ειχανε σε αποθήκες και υπόγεια όπως και κάποια άλλα που πήρα εγώ αλλά βλέπω ότι είχανε πολυ πράμα επάνω, τα έκανα 9ρψτα με dettol, μετά τα σαπούνισα με μωρουδιακο σαμπουάν και μετά από 2 μέρες τα πέρασα με ξύδι και ξανά μωρουδιακο σαμπουάν. Με λες και υπερβολική!!!! 

Άντε καλέ, ποιος θα τολμήσει να σε αποκαλέσει έτσι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Κι εγώ είμαι των πιο φυσικών συστατικών να πω την αλήθεια όπως η @joy2 αλλά κάποια πράγματα που μου φέρανε και τα ειχανε σε αποθήκες και υπόγεια όπως και κάποια άλλα που πήρα εγώ αλλά βλέπω ότι είχανε πολυ πράμα επάνω, τα έκανα 9ρψτα με dettol, μετά τα σαπούνισα με μωρουδιακο σαμπουάν και μετά από 2 μέρες τα πέρασα με ξύδι και ξανά μωρουδιακο σαμπουάν. Με λες και υπερβολική!!!! 

Αχχαχαχα!! Μην αγχώνεσαι!!!! Κ γω κάπως έτσι θα αντιδρούσα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...