Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Με το καλο τα μωράκια σου...έχεις δίκιο έτσι είναι..απλά όσο να 'ναι Με αγχώνει η αλλαγή .Να πάνε όλα καλα για όλες μας.❤❤❤

Να μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κατι ...Ενώ ειμαι 28η εβδ δεν με έχουν βάλει ποτέ στο μηχάνημα που μετραει συσπασεις..Και η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι πονακια χαμηλά και ειδικά σήμερα έχει σκληρύνει και η κοιλιά μου όλη αρκετές φορές μεσα στη μερα.Πρεπει να το ζητήσω εγώ  να με βάλουν ?Ανησυχώ μήπως κάνω συσπάσεις και το αφήνω έτσι.

Δεν είναι υποχρεωτικό να σε βάλουν από τώρα σε καρδιοτοκογράφο αν δεν έχεις κάτι ανησυχητικό. Είναι νωρίς ακόμα. Αν έχεις ενοχλήσεις ρώτησε το γιατρό σου και θα σου πει...

Εγώ που έχω συσπάσεις, με έβαλαν από την 23η αλλά είχα έντονα συμπτώματα και εμπειρία από την 1η μου εγκυμοσύνη. Τα πονάκια δε σημαίνουν και σύσπαση, οπότε μην αγχώνεσαι, απλά το συζητάς  με το γιατρό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

εγώ στο γιο μου 36 και 6 μπήκα στο μηχάνημα

Αν έχεις θέμα ρωτα το γιατρό 

Δεν έχω ιδέα για πολλά ...Σε ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geosid81 είπε:

Δεν είναι υποχρεωτικό να σε βάλουν από τώρα σε καρδιοτοκογράφο αν δεν έχεις κάτι ανησυχητικό. Είναι νωρίς ακόμα. Αν έχεις ενοχλήσεις ρώτησε το γιατρό σου και θα σου πει...

Εγώ που έχω συσπάσεις, με έβαλαν από την 23η αλλά είχα έντονα συμπτώματα και εμπειρία από την 1η μου εγκυμοσύνη. Τα πονάκια δε σημαίνουν και σύσπαση, οπότε μην αγχώνεσαι, απλά το συζητάς  με το γιατρό σου...

Σε ευχαριστώ πολύ...πρωτη εγκυμοσυνη και εχω πολλές απορίες.Με βοηθάνε οι απαντήσεις σας.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η efitta είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κατι ...Ενώ ειμαι 28η εβδ δεν με έχουν βάλει ποτέ στο μηχάνημα που μετραει συσπασεις..Και η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι πονακια χαμηλά και ειδικά σήμερα έχει σκληρύνει και η κοιλιά μου όλη αρκετές φορές μεσα στη μερα.Πρεπει να το ζητήσω εγώ  να με βάλουν ?Ανησυχώ μήπως κάνω συσπάσεις και το αφήνω έτσι.

Είναι νωρίς νομίζω ακόμη για nst,εμένα με βγάλανε στις 36 +4.αν αισθάνεσαι ότι σκληραίνει η κοιλιά σου αρκετές φορές μίλησε με τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα είχα ραντεβού και δυστυχώς το μωρό δεν έχει γυρίσει. Εχουμε τον ποπό μας κατω. Ούτε καν έχει μπει στη λεκάνη! Και διανυω ηδη τις 37 εβδομαδες! Φανταστικά! Δεν θέλει να βγει μάλλον, περνάει καλά εκεί μέσα. Σε μια βδομάδα θα ξανακάνω υπέρηχο κ βλέπουμε. Επίσης κάτι βρήκαν στα ούρα κ θα στείλουν το δείγμα στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις. Όλα Τέλεια!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα είχα ραντεβού και δυστυχώς το μωρό δεν έχει γυρίσει. Εχουμε τον ποπό μας κατω. Ούτε καν έχει μπει στη λεκάνη! Και διανυω ηδη τις 37 εβδομαδες! Φανταστικά! Δεν θέλει να βγει μάλλον, περνάει καλά εκεί μέσα. Σε μια βδομάδα θα ξανακάνω υπέρηχο κ βλέπουμε. Επίσης κάτι βρήκαν στα ούρα κ θα στείλουν το δείγμα στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις. Όλα Τέλεια!!! ???

Για τη θέση του μωρού μην τρελαίνεσαι κορίτσι μου.. Κι εμένα που είναι σπο τον τέταρτο μήνα με το κεφάλι προς τα κάτω δεν έχει μπει στην λεκάνη και είμαι 38 και 3 σήμερα.. Επίσης είναι 3600 τώρα λογικά θα πάω για καισαρική.. Αλλά δεν με νοιάζει κιόλας.. Ας γίνει ότι είναι καλύτερο και πιο ανώδυνο και για εμένα και για το μωρό. Εφόσον πήγε έτσι η κατάσταση δεν αλλάζει! Μην αγχώνεσαι καθόλου..  

Όσο για τα ουρά περίμενε να δούμε τι θα σου πουν! Ίσως δεν είναι κάτι σημαντικό και απλά πρέπει να πάρεις μια αντιβιωτικη ενεσουλα πριν την γεννα.. Ίσως και να μην είναι τίποτα! Χαλαρααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  μπορεί να γυρίσει και άμεσα αλλά και να μην γυρίσει το πολύ πολύ θα κάνεις καισαρική, πάλι μαμά θα γίνεις! Όσο για τα ούρα, περαστικά να είναι με λίγο αντιβίωση και μην σε ανησυχεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα είχα ραντεβού και δυστυχώς το μωρό δεν έχει γυρίσει. Εχουμε τον ποπό μας κατω. Ούτε καν έχει μπει στη λεκάνη! Και διανυω ηδη τις 37 εβδομαδες! Φανταστικά! Δεν θέλει να βγει μάλλον, περνάει καλά εκεί μέσα. Σε μια βδομάδα θα ξανακάνω υπέρηχο κ βλέπουμε. Επίσης κάτι βρήκαν στα ούρα κ θα στείλουν το δείγμα στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις. Όλα Τέλεια!!! ???

κορίτσι μου μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε 

οσο για το οτι δε γυρισε και εμενα που γυρισε ο μικρος τι καταλβα με καισαρικη πηγαν, ειναι πολλα που πρεπει να τρεξουν αλλα τι να βγει απο τη πορτα τι απο το παραθυρο σιγα:) 

εγω σκεφτηκα οτι αν ερθει απο μονο του και εχω το οκ θα δοκιμασω το φυσιολογικο αλλα με προκληση οχι μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μοτ αυριο κλεινουν τα σχολεια του μικρου και θα παω να το αφησω η ωρα 830 και μετα θα ξανα γυρισω στις δεκα για τη γιορτη μεχρι να τελειωσει, και σημερα ετσι ηταν η τελευταια ημερα για που ειχα ησυχια το πρωι , τωρα να δουμε ξανα σε ποσα χρονια χιχι

εκανα και δυο κεικ του μικρου να παρει μαζι του θα κανουν λεει μπουφε

τωρα διαβαζω θα κανω μαθηματα και το ιουλιο γιατι εχω ενα κοριτσι δινει πανελληνιες και θελω να καλυψω λιγα μαθηματα που θα ειμαι στη γεννα κοντα και προστεθηκε υλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pralina @KONSTANTIA @egw

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι!! Ότι είναι για καλύτερο. Θα μου πουν σίγουρα την άλλη εβδομάδα πως θα κινηθούμε. Θα κάνω υπέρηχο Κ ότι μου πουν. Μπορεί να μου τον γυρίσουν με τα χέρια. Αν κ είδα κάτι βιντεάκια. Δεν την είδα ευχάριστη την διαδικασία!!

Όσο για τα ούρα μακάρι να μην είναι τίποτα. Γιατί με τις αντιβίωσεις δεν τα πάω καλά κ κάνω μυκητιάσεις πάντα.

@egw και Εγώ έκανα κεκακι μηλου προχθες. Μιαμ μιαμ. Το έδωσα στον καλό μου να το πάρει στη δουλειά Γιατί αλλιώς δεν θα ζούσε παραπάνω από 2 μέρες με μένα στο σπίτι. Χαχαχαχαχα!!!

Χαρά στο κουράγιο σου με τα μαθήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες! Σε μένα είχαν βρει κάτι στα ουρά στις αρχές και πήρα μια αντιβίωση για τρεις μέρες και όλα καλά! Όσο για το μωρό σου αφού είναι καλά όπως και να βγει δεν έχει σημασία! Σε μια γνωστή μου πάντως στην Ολλανδία της το γύρισαν οι μαιες με έναν φακό, το οδήγησαν προς τα κάτω χεχε! Δεν το είχα ξανακούσει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@LondonBaby εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες! Σε μένα είχαν βρει κάτι στα ουρά στις αρχές και πήρα μια αντιβίωση για τρεις μέρες και όλα καλά! Όσο για το μωρό σου αφού είναι καλά όπως και να βγει δεν έχει σημασία! Σε μια γνωστή μου πάντως στην Ολλανδία της το γύρισαν οι μαιες με έναν φακό, το οδήγησαν προς τα κάτω χεχε! Δεν το είχα ξανακούσει! ?

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Ναι το σημαντικότερο είναι ότι είναι καλά το μπομπιρακι μου!!

Με φακό?? Χαχχαχαχ!!! Φοβερό!!

Πάντως Σ αυτά τα βιντεάκια που είδα σου πατάνε κ σου πιέζουν την κοιλιά λες κ είσαι αγελάδα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@LondonBabyόλα καλά να πάνε κορίτσι μου! Κ εγώ είχα πάθει ουριλοιμωξη κ πήρα αντιβίωση για μια εβδομάδα! Όλα καλά! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Απ ότι βλέπω όλες το τραβήξατε το ζόρι με την ουρολοίμωξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου!! Ναι το σημαντικότερο είναι ότι είναι καλά το μπομπιρακι μου!!

Με φακό?? Χαχχαχαχ!!! Φοβερό!!

Πάντως Σ αυτά τα βιντεάκια που είδα σου πατάνε κ σου πιέζουν την κοιλιά λες κ είσαι αγελάδα. ??

Χεχε πέρα από τα αστεία πάντως είναι φοβερό το πόσο προσπαθούν για τον φυσιολογικό τοκετό έξω.. Ενω εδώ οι περισσότερες γέννες είναι Δευτέρα με Παρασκευή 7:00-15:00.  Το θέμα είναι ότι είναι είναι μια κατάσταση που δεν θες να διακινδυνεψεις οπότε και εμπιστεύεσαι και εννοείτε πως η καισαρική σώζει ζωές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MissMary είπε:

Χεχε πέρα από τα αστεία πάντως είναι φοβερό το πόσο προσπαθούν για τον φυσιολογικό τοκετό έξω.. Ενω εδώ οι περισσότερες γέννες είναι Δευτέρα με Παρασκευή 7:00-15:00.  Το θέμα είναι ότι είναι είναι μια κατάσταση που δεν θες να διακινδυνεψεις οπότε και εμπιστεύεσαι και εννοείτε πως η καισαρική σώζει ζωές. 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι απίστευτο το πόσο διαφορετικά είναι από μας. Πόσο φυσικά θέλουν να τα κάνουν όλα. Εδώ μέχρι κ επισκληριδιο που συζητάω μου λένε να το ξανασκεφτω ξανά κ ξανά κ ξανά. Η απόφαση βέβαια θα είναι ότι είναι καλύτερο για το μωρό κ για τη μητέρα. Δεν το συζητάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

@Pralina @KONSTANTIA @egw

Προσπαθώ να μην αγχώνομαι!! Ότι είναι για καλύτερο. Θα μου πουν σίγουρα την άλλη εβδομάδα πως θα κινηθούμε. Θα κάνω υπέρηχο Κ ότι μου πουν. Μπορεί να μου τον γυρίσουν με τα χέρια. Αν κ είδα κάτι βιντεάκια. Δεν την είδα ευχάριστη την διαδικασία!!

Όσο για τα ούρα μακάρι να μην είναι τίποτα. Γιατί με τις αντιβίωσεις δεν τα πάω καλά κ κάνω μυκητιάσεις πάντα.

@egw και Εγώ έκανα κεκακι μηλου προχθες. Μιαμ μιαμ. Το έδωσα στον καλό μου να το πάρει στη δουλειά Γιατί αλλιώς δεν θα ζούσε παραπάνω από 2 μέρες με μένα στο σπίτι. Χαχαχαχαχα!!!

Χαρά στο κουράγιο σου με τα μαθήματα. 

καλυτερα τωρα ομως παρα μετα με δυο παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κορίτσια σήμερα ξύπνησα με τρελή πείνα! Δεν ξεκολουσε ο φούρνος από το μυαλό μου! Προσπάθησα να αντισταθώ άνοιξα το ψυγείο.. Κοιτούσα κοιτούσα τίποτα.. Ε και πήγα, ε και έγινε πάρτυ! Ουφφφ είχε καιρό να μου συμβεί όμως εντάξει! Ήθελα τα φάω ολαααα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Απ ότι βλέπω όλες το τραβήξατε το ζόρι με την ουρολοίμωξη.

Ναι ναι! Δεν είναι κάτι μην σε ανησυχεί! Το θέμα είναι να τη πιάσεις γιατί συνηθως στην εγκυμοσύνη δεν έχει συμπτώματα! Ο κίνδυνος είναι για προωρο τοκετό αν δεν θεραπευτεί (εμένα με έπιασε στον 5ο οπότε καταλαβαίνεις...)τωρα αν είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη μη το φοβάσαι καθόλου απλά θα πάρεις την αντιβίωση σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Απ ότι βλέπω όλες το τραβήξατε το ζόρι με την ουρολοίμωξη.

Κι εγώ ξεκινάω αντιβίωση σήμερα δυστυχώς...όχι για ουρολοίμωξη αλλά για κάποια κολπίτιδα...???

Τι αντιβίωση θα πάρεις;; Εγω augumentin, έχει πάρει κανενα άλλο κορίτσι στην εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Κι εγώ ξεκινάω αντιβίωση σήμερα δυστυχώς...όχι για ουρολοίμωξη αλλά για κάποια κολπίτιδα...???

Τι αντιβίωση θα πάρεις;; Εγω augumentin, έχει πάρει κανενα άλλο κορίτσι στην εγκυμοσύνη;;

Σου έδωσε αντιβίωση για την κολπίτιδα; έκανες καλλιέργεια κολπικου; Συνήθως δίνουνε αντιμυκητισιακο.Σου εδωσε μαζί να πάρεις και προβιοτικα για να μην διαταραξεις κι άλλο την χλωρίδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Κι εγώ ξεκινάω αντιβίωση σήμερα δυστυχώς...όχι για ουρολοίμωξη αλλά για κάποια κολπίτιδα...???

Τι αντιβίωση θα πάρεις;; Εγω augumentin, έχει πάρει κανενα άλλο κορίτσι στην εγκυμοσύνη;;

Ωχ περαστικά βρε κοριτσάκι μου. Εγώ δεν ξέρω ακόμα τι έχω κ τι θα πάρω. Περιμένω τα αποτελέσματα για να μου πουν. Πάντως δεν νιώθω καμία ενόχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Σου έδωσε αντιβίωση για την κολπίτιδα; έκανες καλλιέργεια κολπικου; Συνήθως δίνουνε αντιμυκητισιακο.Σου εδωσε μαζί να πάρεις και προβιοτικα για να μην διαταραξεις κι άλλο την χλωρίδα; 

Έκανα καλλιέργεια κολπικού και έβγαλε το αντιβιογραμμά τι πρέπει να πάρω..έχει να κάνει με τη διατάραξη της φχ του κόλπου, δεν είναι κάποιο εξωτερικό μικρόβιο μου είπε...Ξεκίνησα και προβιοτικά, τα prodilac, βάζω και ένα lady balance κολπικό υπόθετο..τι άλλο πια!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...