Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιταμίνες-για πόσο καιρό;


Soulful

Recommended Posts

Κορίτσια  γεια σας κ καλή χρονιά σε όλες!Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει ένα μωράκι που τόσο πολύ το θέλουμε κ σε όσες είναι ήδη εγκυούλες να έχουν μια ωραία,τελειομηνη εγκυμοσύνη! Μπαίνω,σας διαβάζω αρκετά συχνά κ ενημερωνομαι!Θέλω να σας ρωτήσω,όσες έχετε πάρει βιταμινες,για πόσο καιρό τις παίρνετε;Εγώ έπαιρνα βιταμίνες,τις pregnant care, πέρυσι τον χειμώνα για να φτιάξει λίγο ο κύκλος μου,γιατί έπαιζε από 24μερες μέχρι κ 30μερες μου είχε κάνει για 2μηνες.Οταν σταματήσαμε τις προσπάθειες,σταμάτησα κ τις βιταμίνες κ τις ξαναξεκινησα τον Σεπτέμβριο,αν κ προσπάθειες για μωρό ξεκινήσαμε τον Δεκέμβριο.Παρατηρησα ότι όντως ο κύκλος μου έφτιαξε τους τελευταίους μήνες στις 27-28 μέρες.Σήμερα αδιαθετησα,οχι κανονικά βέβαια με κάτι καφέ, 24η μέρα μόλις.Εγω έλεγα να κάνω μια παύση αλλά μετα το σημερινό δεν ξέρω τι είναι καλύτερο.Συνολικα απ'οσο υπολογίζω πρεπει να έχω πάρει γύρω στα 5-6 κουτιά κ το κάθε κουτί έχει 30καψουλες.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια  γεια σας κ καλή χρονιά σε όλες!Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει ένα μωράκι που τόσο πολύ το θέλουμε κ σε όσες είναι ήδη εγκυούλες να έχουν μια ωραία,τελειομηνη εγκυμοσύνη! Μπαίνω,σας διαβάζω αρκετά συχνά κ ενημερωνομαι!Θέλω να σας ρωτήσω,όσες έχετε πάρει βιταμινες,για πόσο καιρό τις παίρνετε;Εγώ έπαιρνα βιταμίνες,τις pregnant care, πέρυσι τον χειμώνα για να φτιάξει λίγο ο κύκλος μου,γιατί έπαιζε από 24μερες μέχρι κ 30μερες μου είχε κάνει για 2μηνες.Οταν σταματήσαμε τις προσπάθειες,σταμάτησα κ τις βιταμίνες κ τις ξαναξεκινησα τον Σεπτέμβριο,αν κ προσπάθειες για μωρό ξεκινήσαμε τον Δεκέμβριο.Παρατηρησα ότι όντως ο κύκλος μου έφτιαξε τους τελευταίους μήνες στις 27-28 μέρες.Σήμερα αδιαθετησα,οχι κανονικά βέβαια με κάτι καφέ, 24η μέρα μόλις.Εγω έλεγα να κάνω μια παύση αλλά μετα το σημερινό δεν ξέρω τι είναι καλύτερο.Συνολικα απ'οσο υπολογίζω πρεπει να έχω πάρει γύρω στα 5-6 κουτιά κ το κάθε κουτί έχει 30καψουλες.

 

 

 

Και εγώ τώρα παράγγειλα το 4ο κουτί... Μήπως είναι κάτι καλό που έχεις αυτά τα καφέ??? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ τώρα παράγγειλα το 4ο κουτί... Μήπως είναι κάτι καλό που έχεις αυτά τα καφέ??? ?

Εγώ είμαι στο πρώτο κουτάκι.. δεν ήξερα ότι φτιάχνει κ ο κύκλος με τις βιταμίνες.. εγώ γενικά έχω σταθερό κυκλο.αλλα έχω κάτι σκαμπανεβάσματα 2-3 ημερών που το θεωρώ φυσιολογικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ είμαι στο πρώτο κουτάκι.. δεν ήξερα ότι φτιάχνει κ ο κύκλος με τις βιταμίνες.. εγώ γενικά έχω σταθερό κυκλο.αλλα έχω κάτι σκαμπανεβάσματα 2-3 ημερών που το θεωρώ φυσιολογικό.. 

Περιέχει ινοσιτολη γι αυτό. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Περιέχει ινοσιτολη γι αυτό. ☺️

Αφού έχω σταθερό κύκλο πως μπορεί να επηρεάσει σε μένα?? Δε νομίζω να μου τον χαλάσει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αφού έχω σταθερό κύκλο πως μπορεί να επηρεάσει σε μένα?? Δε νομίζω να μου τον χαλάσει ??

Όχι δεν χαλάει. Ισορροπεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι δεν χαλάει. Ισορροπεί. 

Από αιμορραγία; Δεν νομίζω να την αυξάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Από αιμορραγία; Δεν νομίζω να την αυξάνει;

Όχι. Είναι βιταμίνες. Δεν κάνει θαύματα. Οι αιμορραγίας είναι ορμονικές αν ισορροπίες. Θα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι. Είναι βιταμίνες. Δεν κάνει θαύματα. Οι αιμορραγίας είναι ορμονικές αν ισορροπίες. Θα 

Δεν θέλω να την αυξήσει. Έχω κανονική ροή. Απλά λέω μήπως την κάνει πιο έντονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν θέλω να την αυξήσει. Έχω κανονική ροή. Απλά λέω μήπως την κάνει πιο έντονη.

Όχι δεν την κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Ξέρω γενικά ότι οι βιταμίνες φτιάχνουν τον κύκλο κ κάνουν καλύτερες ωορρηξίες.@Starrrμου δεν ευελπιστώ σε  εγκυμοσύνη καθώς  έχουμε θεμα με το σπέρμα κ ο άντρας μου ξεκίνησε profertil τώρα τον Δεκέμβριο.Οπως είπες κ εσύ βιταμίνες ειναι,δεν κανουν θαύματα.  Αυριο κανονικά θα είναι 25η μέρα.2-3μερες διαφορά όντως είναι φυσιολογικό, λέτε;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Ξέρω γενικά ότι οι βιταμίνες φτιάχνουν τον κύκλο κ κάνουν καλύτερες ωορρηξίες.@Starrrμου δεν ευελπιστώ σε  εγκυμοσύνη καθώς  έχουμε θεμα με το σπέρμα κ ο άντρας μου ξεκίνησε profertil τώρα τον Δεκέμβριο.Οπως είπες κ εσύ βιταμίνες ειναι,δεν κανουν θαύματα.  Αυριο κανονικά θα είναι 25η μέρα.2-3μερες διαφορά όντως είναι φυσιολογικό, λέτε;

 

 

Συνεχίζονται τα καφέ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Ναι κανονικά!

Μήπως είναι τελικά αίμα εμφύτευσης και όχι περίοδος; Μήπως έγινε ένα θαυματάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Μήπως είναι τελικά αίμα εμφύτευσης και όχι περίοδος; Μήπως έγινε ένα θαυματάκι;

Δε νομίζω κορίτσια.Ειχαμε πολλές επαφές αλλά σε λάθος μέρες τελικά, πρέπει να έκανα ωορρηξία πολύ νωρίς.Δε δίνω σημασία τώρα πια,ξέρω πως το πιο πιθανό είναι να πάω σε εξωσωματική .Οσο για το θαύμα που λες @paradisebird να σου πω να γελάσεις,ότι τόσο ουίσκι που έχει πιει ο άντρας μου αυτές τις μέρες λόγω γιορτών,νομίζω πως κ τα λίγα κινούμενα σπερματοζωάρια που έχει, σταματούσαν στο πρώτο λεπτό!??

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Δε νομίζω κορίτσια.Ειχαμε πολλές επαφές αλλά σε λάθος μέρες τελικά, πρέπει να έκανα ωορρηξία πολύ νωρίς.Δε δίνω σημασία τώρα πια,ξέρω πως το πιο πιθανό είναι να πάω σε εξωσωματική .Οσο για το θαύμα που λες @paradisebird να σου πω να γελάσεις,ότι τόσο ουίσκι που έχει πιει ο άντρας μου αυτές τις μέρες λόγω γιορτών,νομίζω πως κ τα λίγα κινούμενα σπερματοζωάρια που έχει, σταματούσαν στο πρώτο λεπτό!??

 

 

Ή το αντίθετο, χαχα! Ποτέ δεν ξέρεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!Σήμερα αδιαθετησα κανονικά τελικά,με αίμα κ κλασικούς πόνους περιόδου!Έχω παρει δύο παυσίπονα απ'τα ξημερώματα που μου ήρθε! @Starrr για τον υπέρηχο που με ρώτησες,ο τελευταίος που έκανα ήταν τον Ιούλιο κ ήταν μια χαρά.Τον ίδιο μήνα διαπιστώσαμε θέμα με το σπέρμα κ μικρόβια κ κιρσοκήλη,όποτε σταματήσαμε τις ελεύθερες επαφές κ ξαναξεκινήσαμε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...