Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Good luck jazz!!! Με το καλό,για πες ποια μέρα ξεκινησες πόσα παίρνεις τη μέρα;

2η μέρα ξεκίνησα αγάπη, 1 πρωί, 1 βράδυ για 4 μέρες. Μετά άλλες 4 μέρες 2πρωι 2 βράδυ και ξανά υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα σε ολες!

@Magaiver μου καλημερα. Μιλα με το κεντρο μηπως αυτοι μπορουν να σε εξυπηρετησουν για τις 20 μοναδες. Καμια φορα εχουν. Ευχομαι να βρεις.

@Zeta. μου καλη επιτυχια σημερα με την εξεταση. Και καλα αποτελεσματα!

@jazz μου με το καλοοο!!! Ολα να πανε καλα!!! 

 

 

Ευχαριστώ ομορφιά μου ?!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Το σαββατο που περασε εκανα ωοληψια απο την οποια πηραμε 3 ωαρια κ προεκυψαν 2 εμβρυα. Ειχα παρει σερπαφαρ να σας θυμισω. Μου ζητησε σημερα παλι κολπικο υπερηχο και ε2 να δουμε αν υπαρχει κατι λεει σε δευτερη φαση. Η ε2 ειναι 620 και εχω δυο αριστερα 14 κ 9 και ενα δεξια 8. Μου ειπε να τα επαναλανω τη δευτερα παλι να δουμε λεει αν εξελισσονται σωστα. Εχει τυχει σε καμια απο σας να παρει κατι και στη β φαση? 

Δέσποινά μου αναρωτιέμαι τώρα κι εγώ τι γίνεται: Κι εγώ σεπραφαρ πήρα τον προηγούμενο πήραμε 2 ωάρια δεν προχώρησαν και τώρα στην αρχή της περιόδου είδε 2  23αρια στην μία και 1 28αρι στην άλλη ωοθήκη οπότε παίρνω αντισυλληπτικα για να υποχωρήσουν ... αρα αν τα ελέγχαμε κι εμείς ίσως και τα παίρναμε σε δεύτερη φάση αυτά τα 3... δεν ξέρω .... θα το ρωτήσω όμως. προφανώς συμβαίνει!!! Να κάτι που δεν ήξερα... πίστευα πως είναι απλά κυστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η jazz είπε:

Εγώ κορίτσια, που πετάγομαι που και που!!?? Ξεκίνησα προετοιμασία με σικλακουρ για έτ κατεψυγμένων.. υπολογίζω 24-25/1.. την άλλη Τρίτη πάλι υπέρηχο..

Με το καλό κοριτσάκι μου !!!Ας είναι η τυχερή σου φορά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου !!!Ας είναι η τυχερή σου φορά!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!!! Κι εσύ γρήγορα να τελειώσουν οι αναποδιες και να μπεις στην τελική ευθεία.. θα ξανακάνεις διέγερση ή θα πας με φυσικό κύκλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85 μου πάει πέρασε και αυτό! Τα εσωτερικά απορροφούνται μόνα τους! 

@Πλατανακη ΔεσποιναΔεσποινα μπράβο! Δεν έχω ξανακουσει για δεύτερη φάση, αλλά αφού προφανώς ισχύει καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά και τώρα! Να πάρετε κι άλλα.

Πουθενα στη βιβλιογραφια παντως δεν υπαρχει κατι τετοιο! Δεν ξερω παντως αυτος ο Σφακιανουδης κανει μαγικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!!! Κι εσύ γρήγορα να τελειώσουν οι αναποδιες και να μπεις στην τελική ευθεία.. θα ξανακάνεις διέγερση ή θα πας με φυσικό κύκλο;;

Για διέγερση παλεύω από τον Δεκέμβρη για να δούμε τώρα... είμαι εν αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Πουθενα στη βιβλιογραφια παντως δεν υπαρχει κατι τετοιο! Δεν ξερω παντως αυτος ο Σφακιανουδης κανει μαγικα!

Και ο Παντός το κάνει, βασικά ο Παντός το έχει ανακαλύψει και λέει ότι έχουνε και εγκυμοσύνες από αυτό! Εμένα πάντως 1 φορά που μου πήρανε σε 2η φάση δεν είχε ωάριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Πουθενα στη βιβλιογραφια παντως δεν υπαρχει κατι τετοιο! Δεν ξερω παντως αυτος ο Σφακιανουδης κανει μαγικα!

Εγώ πάντως είχα 2 από τα εμβρυάκια μου από φυσικό κύκλο από δεύτερη ωοληψία στον κύκλο. Μάλιστα επειδή παλεύαμε για να μαζέψουμε με φυσικό, το ψάχναμε σε κάθε κύκλο και σχεδόν πάντα υπήρχε ωοθυλάκιο και στη δεύτερη φάση, και όπως αποδείχτηκε καλύτερης ποιότητας τουλάχιστον για μένα!

Καλή τύχη λοιπόν, να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Για διέγερση παλεύω από τον Δεκέμβρη για να δούμε τώρα... είμαι εν αναμονή.

Με το καλό... Θυμάμαι τις αναποδιες.. σίγουρα η νέα χρονιά θα είναι πιο τυχερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η semarbosi είπε:

Εγώ πάντως είχα 2 από τα εμβρυάκια μου από φυσικό κύκλο από δεύτερη ωοληψία στον κύκλο. Μάλιστα επειδή παλεύαμε για να μαζέψουμε με φυσικό, το ψάχναμε σε κάθε κύκλο και σχεδόν πάντα υπήρχε ωοθυλάκιο και στη δεύτερη φάση, και όπως αποδείχτηκε καλύτερης ποιότητας τουλάχιστον για μένα!

Καλή τύχη λοιπόν, να πάνε όλα καλά!

Συγχαρητήρια!! Φυσικό τροποποιημένο κορίτσι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η jazz είπε:

Συγχαρητήρια!! Φυσικό τροποποιημένο κορίτσι ;;;;

Καλημέρα, όχι τροποποιημένο, απλό φυσικό κύκλο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Εύχομαι η νέα χρονιά να είναι η τυχερή μας!?

Θα κάνω και εγώ εξωσωματική λόγω σοβαρής ολιγοασθενοσπερμίας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Εύχομαι η νέα χρονιά να είναι η τυχερή μας!?

Θα κάνω και εγώ εξωσωματική λόγω σοβαρής ολιγοασθενοσπερμίας...?

Καλημέρα liveloula καλώς ήρθες και με το καλό να πάνε όλα.μη στεναχωριεσαι κι εγώ γι αυτό ξεκινησα δεν είναι τίποτα εύκολα τα πράγματα όταν το θέμα εντοπίζεται μόνο στο σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα liveloula καλώς ήρθες και με το καλό να πάνε όλα.μη στεναχωριεσαι κι εγώ γι αυτό ξεκινησα δεν είναι τίποτα εύκολα τα πράγματα όταν το θέμα εντοπίζεται μόνο στο σπέρμα.

Καλώς σας βρήκα!Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου,εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες γιατί έχουμε αγχωθεί πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

 

@semarbosi πώς είσαι κορίτσι μου; Πώς τα πας; 

@Liveloula88 εύχομαι να πάνε όλα καλά! Πότε ξεκινάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ @Πιου-πιου και σε εσένα εύχομαι να πάνε όλα καλά!

7 Φεβρουαρίου θα περάσω από επιτροπή.Σκέφτομαι να ξεκινήσω Απρίλιο αλλά από ότι είδα θα πέσω πάνω στο Πάσχα και δε ξέρω αν λειτουργεί το κέντρο εξωσωματικής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Εύχομαι η νέα χρονιά να είναι η τυχερή μας!?

Θα κάνω και εγώ εξωσωματική λόγω σοβαρής ολιγοασθενοσπερμίας...?

Καλώς μας ήρθες κορίτσι κ καλή επιτυχία!!! Πότε ξεκινάς διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλώς μας ήρθες κορίτσι κ καλή επιτυχία!!! Πότε ξεκινάς διέγερση;

Ευχαριστώ και εσύ ό,τι καλύτερο. Μάλλον τον Απρίλιο.Τον άλλο μήνα θα περάσω από επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου καλώς μου ήρθε ή περίοδος! Δηλ έλεος κ με ένεση κ με χειρουργείο ήρθε μπαμ!

Δεν το πιστεύω! Κυριακή είπες, Κυριακή ήρθε. Καλή αρχή λοιπόν! 

Έλα μειώσαμε τη διαφορά από 15 σε 10 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν το πιστεύω! Κυριακή είπες, Κυριακή ήρθε. Καλή αρχή λοιπόν! 

Έλα μειώσαμε τη διαφορά από 15 σε 10 μέρες! 

Ναι μην ηρεμησω καθόλου,αλλα να δω πως θα πάει γιατί είναι σχεδόν μαύρο το αίμα.ετσι είναι μετά τις επεμβάσεις;ο γιατρός είπε να ξεκινησω μετά από πέντε μέρες από οταν έρθει,δηλ την 6η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

@Liveloula88 καλωσήρθες! Ευχομαι με το καλο να ξεκινησετε!! Λογικο το αγχος σας. Οταν ομως ξεκινησετε τη διαδικασια θα δεις οτι θα σου φανουν πιο απλα ολα. Μακαρι να ειναι η πρωτη σας η τυχερη σας φορα! Εδω θα ειμαστε μαζι σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου καλώς μου ήρθε ή περίοδος! Δηλ έλεος κ με ένεση κ με χειρουργείο ήρθε μπαμ!

Άντε καλή αρχή @Bloublou85 μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...