Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μακάρι να είναι θετικό!!! Χοριακη καλύτερα να είσαι σίγουρη!

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΥΡΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΕΛΠΙΖΩ Ν ΜΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ Τ ΤΕΣΤ...!!

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πωπω τι στρες και αυτό! Εάν έχεις κανένα γυναικολόγο δεν μπορεί να σου γράψει δυσμηνορροια? Εγώ έγραφα πόνο στην πυελο λόγω ενδομητριωσης. Βέβαια δεν ζω στην Ελλάδα.. Οπότε δεν υπήρξε θέμα.

Ναι μου είπε ο γυναικολόγος να μου γράψει για κάποια φλεγμονή κάτω κοιλίας αλλά πιστεύω ότι κ αυτό κάπως θα τους φανεί όπως και αυτό που λες για δυσμηνορροια δεν πιστεύω ότι θα το λάβουν κ πολύ σοβαρά!οντως είναι πολύ αγχωτικό να έχεις κ αυτό στο μυαλό σου!! Μέχρι να πάνε όλα καλά και ν μπορώ να το ανακοινώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα κορίτσι υπομονή. Τη Δευτέρα έχεις;

Προσπαθω αλλα δεν αντεχω...μου εχουν σπασει τα νευρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kokotsalo είπε:

Προσπαθω αλλα δεν αντεχω...μου εχουν σπασει τα νευρα....

Εγώ τί να σου πω να σε παρηγορήσω που είμαι τόσο ανυπόμονη; 

Σε καταλαβαίνω μόνο αυτό έχω να σου πω. Απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ τί να σου πω να σε παρηγορήσω που είμαι τόσο ανυπόμονη; 

Σε καταλαβαίνω μόνο αυτό έχω να σου πω. Απόλυτα. 

Το ξερω πιουακι μου....καμια σας δεν μπορει να μου πει κατι περισσοτερο...ευχαριστω πολυ....???.Εσυ κοιτα την κοιλιτσα σου και πες της να στειλει μην.το μικρακι σου στο δικο μου....να καθεται φρονιμο μεχρι τη Δευτερα!!!τι νεα για πες μας για τον υπερηχο σου λεπτομεριες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Βασικά βρε κορίτσια ήθελα να ρωτήσω την άδεια από τη δουλειά σας με τι δικαιολογία την πήρατε?Θέλω να πω στο χαρτί γιατρού τι γράψατε όταν πήρατε άδεια για ωοληψια και έμβρυομεταφορά??εγώ το σκέφτομαι γιατί σήμερα είχα λίγο πονόλαιμο κ προτίμησα ν μείνω σπίτι για να μην χειροτερεψω τώρα που θα ξεκινήσω την αγωγή κ έγινε θέμα από ότι έμαθα, γι'αυτό προβληματίζομαι πως θα το χειριστώ

Καλησπέρα @Katriniki.. για την ωοληψια θα πρέπει να μην πας μια μέρα. Εκεί μπορείς να πιεις ότι είσαι αδιαθετη. Εγώ τους είπα ότι θα κάνω προεγχειρητικό έλεγχο και όταν με ρωτούσαν τι έχω τους είπα όχι κάτι ανησυχητικό. Έτσι πέντε μέρες μετά που είναι η εμβρυομεταφορα θα πω ότι θα χειρουργηθώ (γυναικολογικό  θέμα)και ο γιατρός συστήνει 4 μέρες σπίτι. Αν δεν έχεις άλλο γιατρό να σου γράψει άδεια ρώτησε τον γυναικολόγο σου αν μπορεί να σου γράψει για μικροεπέμβαση τύπου κύστη η κάτι τέτοιο .. 

Μην αγχώνεσαι πρώτα είναι η ζωή και μετά οι δουλειές. :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

 Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά και για μένα!!γενικα είμαι πολύ αισιόδοξη απλά φοβάμαι μην απογοητευτω επειδή είναι η πρώτη φορά!να σου πάνε όλα τέλεια εύχομαι!!να γατζωθουν γερά τα μωράκια σου!!

Σαφώς κ την πρώτη φορά θέλουμε να ξεκινήσουμε με τους καλύτερους οιωνούς αλλά πρέπει να έχουμε θετική σκέψη κ δύναμη για να τα αντιμετωπίσουμε όλα... Είναι για τον καλύτερο σκοπό άλλωστε!!! Καλώς να ξεκινησετε... ??

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Λιγο για την κουλουρα....δεν ξερω αν θα εχει και σουσαμι επανω...???

Καλη επιτυχια kokotsalo!! Ευχομαι μια τεταστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου μπραβο που ολα πανε καλα!! Πολυ χαιρομαι! Ηταν κ το φορουμ τοσες ωρες εκτος λειτουργιας και ειχα κ αγωνια για τα νεα σου.

@xrisanthi ευχομαι να μην εχει γινει λαθος. Δυο στα δυο λιγο δυσκολο. Η γραμμουλα βγηκε μεσα στον χρονο που λενε οι οδηγιες;

Κανε αυριο το πρωι μια χοριακη. Ειμαι αισιοδοξη. Κι εμενα ετσι αχνη ηταν η γραμμουλα σε αυτα τα τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Σαφώς κ την πρώτη φορά θέλουμε να ξεκινήσουμε με τους καλύτερους οιωνούς αλλά πρέπει να έχουμε θετική σκέψη κ δύναμη για να τα αντιμετωπίσουμε όλα... Είναι για τον καλύτερο σκοπό άλλωστε!!! Καλώς να ξεκινησετε... ??

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!όλα καλά για όλες μας!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Πιου-πιου μου μπραβο που ολα πανε καλα!! Πολυ χαιρομαι! Ηταν κ το φορουμ τοσες ωρες εκτος λειτουργιας και ειχα κ αγωνια για τα νεα σου.

@xrisanthi ευχομαι να μην εχει γινει λαθος. Δυο στα δυο λιγο δυσκολο. Η γραμμουλα βγηκε μεσα στον χρονο που λενε οι οδηγιες;

Κανε αυριο το πρωι μια χοριακη. Ειμαι αισιοδοξη. Κι εμενα ετσι αχνη ηταν η γραμμουλα σε αυτα τα τεστ. 

καλησπερα κοριτσι μ ... κ εγω το ιδιο ευχομαι... ναι βγηκε στα πρωτα 5 λεπτα.... απο εκεινη την ωρα εχω κανει αλλα 2 μιας κ η χαρα μ ειναι μεγαλη αλλα κ συγκρατημενη κ ειναι το ιδιο αχνα θετικα...το πρωι θα παω για χοριακη!!!

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσι μ ... κ εγω το ιδιο ευχομαι... ναι βγηκε στα πρωτα 5 λεπτα.... απο εκεινη την ωρα εχω κανει αλλα 2 μιας κ η χαρα μ ειναι μεγαλη αλλα κ συγκρατημενη κ ειναι το ιδιο αχνα θετικα...το πρωι θα παω για χοριακη!!!

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Θα περιμενουμε τα νεα σου! Πολυ πολυ καλη επιτυχια! 

Λογικα αν κανεις κ με τα αυριανα πρωινα ουρα ισως να ειναι πιο εντονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θα περιμενουμε τα νεα σου! Πολυ πολυ καλη επιτυχια! 

Λογικα αν κανεις κ με τα αυριανα πρωινα ουρα ισως να ειναι πιο εντονη. 

ναι θα κανω κ ενα το πρωι πιο πολυ για να δω αν βγει πιο εντονο... ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ γιατι νιωθω την θετικη σ ενεργεια κ ολων των κοριτσιων...!!! θα σας γραψω μολις βγει τ αποτελεσμα της χοριακης...

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η HopHop είπε:

Καλησπέρα @Katriniki.. για την ωοληψια θα πρέπει να μην πας μια μέρα. Εκεί μπορείς να πιεις ότι είσαι αδιαθετη. Εγώ τους είπα ότι θα κάνω προεγχειρητικό έλεγχο και όταν με ρωτούσαν τι έχω τους είπα όχι κάτι ανησυχητικό. Έτσι πέντε μέρες μετά που είναι η εμβρυομεταφορα θα πω ότι θα χειρουργηθώ (γυναικολογικό  θέμα)και ο γιατρός συστήνει 4 μέρες σπίτι. Αν δεν έχεις άλλο γιατρό να σου γράψει άδεια ρώτησε τον γυναικολόγο σου αν μπορεί να σου γράψει για μικροεπέμβαση τύπου κύστη η κάτι τέτοιο .. 

Μην αγχώνεσαι πρώτα είναι η ζωή και μετά οι δουλειές. :)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου κ εγώ αυτής της άποψης έτσι ότι τώρα προέχει πρώτα αυτό!απλά επειδή έχω κάνει αρκετή υπομονή για να μην χάσω τα δικαιώματα μου όντας έγκυο μετά από τόσα χρόνια δουλειάς,γι'αυτό θέλω να το χειριστώ σωστά! προεγχειρητικο αν το πω αποκλείεται να μην με πιέσουν για το λόγο καθώς είναι μικρή επιχείρηση,είμαστε λίγα άτομα και θα πρέπει κάτι να βρω!αυτό για το χαρτί τις 4 μέρες μου είπε κ ο γυναικολόγος ότι μπορεί όντως να μου γράψει αλλά δεν θα ήθελα να πω για τέτοιο θέμα καθώς μου έχουν αναφέρει αρκετές φορές το θέμα του παιδιού και πότε θα κάνουμε που δεν θέλω να δώσω δικαιώματα να σκεφτούν ότι κάτι τρέχει!από την άλλη όμως όπως μου τα είπες θα ήταν μια πολύ καλή δικαιολογία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου κ εγώ αυτής της άποψης έτσι ότι τώρα προέχει πρώτα αυτό!απλά επειδή έχω κάνει αρκετή υπομονή για να μην χάσω τα δικαιώματα μου όντας έγκυο μετά από τόσα χρόνια δουλειάς,γι'αυτό θέλω να το χειριστώ σωστά! προεγχειρητικο αν το πω αποκλείεται να μην με πιέσουν για το λόγο καθώς είναι μικρή επιχείρηση,είμαστε λίγα άτομα και θα πρέπει κάτι να βρω!αυτό για το χαρτί τις 4 μέρες μου είπε κ ο γυναικολόγος ότι μπορεί όντως να μου γράψει αλλά δεν θα ήθελα να πω για τέτοιο θέμα καθώς μου έχουν αναφέρει αρκετές φορές το θέμα του παιδιού και πότε θα κάνουμε που δεν θέλω να δώσω δικαιώματα να σκεφτούν ότι κάτι τρέχει!από την άλλη όμως όπως μου τα είπες θα ήταν μια πολύ καλή δικαιολογία!

Κορίτσι, εγώ πήρα 10 μέρες άδεια για την "μέση" μου.. εχω βέβαια και μια κήλη που με ενοχλεί που και που.. μπορείς και μια δυο μέρες πριν να τους πεις ότι έχεις φοβερή και πρωτόγνωρη ενόχληση στη μέση. Εγώ δεν τους προετοιμασα, λουμπαγκο είπα! Μια κι εξω... απέτυχα στην προσπάθεια,  ασχετο! Στον γιατρό μπορείς να πεις ότι πονάς πολύ και έχεις ορθοστασία και βάρος στην δουλειά. Αν ο γιατρός είναι ΕΟΠΥΥ ακόμα καλύτερα, αλλιώς θα πρέπει να περάσεις επιτροπή. Εύχομαι καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι για την δουλειά. Δεν θα κλείσει η επιχείρηση αν λείψεις λίγες μέρες. Θα βγάλουν λεφτάκια, μην τους έχεις έννοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;

@xrisanthi μου μακάρι να βγεί θετική η χοριακή σου σήμερα γιατί από τα τεστάκια που έκανες εχθές είναι πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος!!!

@Katriniki Μην αγχώνεσαι τόσο για την δουλειά! Πες του γυναικολόγου σου να σου γράψει μια αναρρωτική για γυναικολογική επέμβαση και δεν χρειάζεται να εξηγήσεις τίποτα. Δικαίωμά σου είναι άλλωστε κάποια στιγμή στην ζωή σου να λείπεις κιόλας και ας ξηνίσουν!! Μην σε νοιάζουν τα σχόλια και επικεντρόσου στο στόχο σου.

@Πιου-πιου μου δεν θυμάμαι αν μας είπες ένα ή δύο μωράκια φάνηκαν στον υπέρηχο;

@Kokotsalo μου αγωνιείς ε;;; υπομονή 3 μέρες  ακόμη.. πως είσαι; βγήκες καθόλου έξω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;

@xrisanthi μου μακάρι να βγεί θετική η χοριακή σου σήμερα γιατί από τα τεστάκια που έκανες εχθές είναι πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος!!!

@Katriniki Μην αγχώνεσαι τόσο για την δουλειά! Πες του γυναικολόγου σου να σου γράψει μια αναρρωτική για γυναικολογική επέμβαση και δεν χρειάζεται να εξηγήσεις τίποτα. Δικαίωμά σου είναι άλλωστε κάποια στιγμή στην ζωή σου να λείπεις κιόλας και ας ξηνίσουν!! Μην σε νοιάζουν τα σχόλια και επικεντρόσου στο στόχο σου.

@Πιου-πιου μου δεν θυμάμαι αν μας είπες ένα ή δύο μωράκια φάνηκαν στον υπέρηχο;

@Kokotsalo μου αγωνιείς ε;;; υπομονή 3 μέρες  ακόμη.. πως είσαι; βγήκες καθόλου έξω; 

καλημερααα... εκανα τεστ κ σημερα το πρωι κ παλι βγηκε αχνο θετικο αλλα νομιζω πως ηταν λιγο πιο αχνο απο εχθες κ δεν ξερω τι να σκεφτω.. πηγα για χοριακη κ γυρω στις 1 θα ξερω το αποτελεσμα!!!

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η jazz είπε:

Κορίτσι, εγώ πήρα 10 μέρες άδεια για την "μέση" μου.. εχω βέβαια και μια κήλη που με ενοχλεί που και που.. μπορείς και μια δυο μέρες πριν να τους πεις ότι έχεις φοβερή και πρωτόγνωρη ενόχληση στη μέση. Εγώ δεν τους προετοιμασα, λουμπαγκο είπα! Μια κι εξω... απέτυχα στην προσπάθεια,  ασχετο! Στον γιατρό μπορείς να πεις ότι πονάς πολύ και έχεις ορθοστασία και βάρος στην δουλειά. Αν ο γιατρός είναι ΕΟΠΥΥ ακόμα καλύτερα, αλλιώς θα πρέπει να περάσεις επιτροπή. Εύχομαι καλή επιτυχία και μην αγχώνεσαι για την δουλειά. Δεν θα κλείσει η επιχείρηση αν λείψεις λίγες μέρες. Θα βγάλουν λεφτάκια, μην τους έχεις έννοια!

Καλημέρα κορίτσι μου και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και τις συμβουλες σου!!☺️Εγώ σκέφτηκα να πω αυτό που μου είπες για κύστη λ,θα πω ότι την έχω στην δεξιά μεριά  μεριά της σκωληκοειδίτιδας! τραβηγμένο τι να κάνω αξίζει ο σκοπός τα μέσα!!χιχι!! εύχομαι κοπέλα μου η επόμενη φορά να είναι κ η τυχερή σου!!θετικές σκέψεις και όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;

@xrisanthi μου μακάρι να βγεί θετική η χοριακή σου σήμερα γιατί από τα τεστάκια που έκανες εχθές είναι πολύ πιθανόν να είσαι έγκυος!!!

@Katriniki Μην αγχώνεσαι τόσο για την δουλειά! Πες του γυναικολόγου σου να σου γράψει μια αναρρωτική για γυναικολογική επέμβαση και δεν χρειάζεται να εξηγήσεις τίποτα. Δικαίωμά σου είναι άλλωστε κάποια στιγμή στην ζωή σου να λείπεις κιόλας και ας ξηνίσουν!! Μην σε νοιάζουν τα σχόλια και επικεντρόσου στο στόχο σου.

@Πιου-πιου μου δεν θυμάμαι αν μας είπες ένα ή δύο μωράκια φάνηκαν στον υπέρηχο;

@Kokotsalo μου αγωνιείς ε;;; υπομονή 3 μέρες  ακόμη.. πως είσαι; βγήκες καθόλου έξω; 

Καλημερα....σημερα ειμαι λιγο καλυτερα προς στιγμην!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...