Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου η χοριακη η δική μου πήγε από το 250 της Παρασκευής στο 1100! Ήταν μία πολύ στενάχωρη μέρα με τα αποτελέσματα των κοριτσιών. Ήθελα όμως να σας το γράψω για να μείνει λίγο αισιοδοξία! Πρωτίστως για τα κορίτσια που θα έχουνε τις χοριακες τους σε λίγες μέρες. Δεν μπορεί πάντα να έρχονται λύπες (εδώ και 3 χρόνια έχω ζήσει πολλές και προσωπικα και στην οικογένεια μου). Κάποια στιγμή έρχονται και οι χαρές! Μην χάνετε το πείσμα σας!

@Ν_S καλή μεταφορά αύριο! Να τα υποδεχτειτε ωραία τα εμβρυακια σας!!!

@Πιου-πιου Σε 9 ήμερες ♥♥♥ 

Κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Κ ένα ευχάριστο σήμερα!!!! Να πάνε όλα καλά κ να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη!!! Το μπεμπάκι σου από 10 έφτασε 1100!!!! Ένας πραγματικός μαχητής!!!❤️ Μίλησες με τον γιατρό σου; Σιγά σιγά όλα τα κορίτσια μας θα τα καταφέρουν... να υπάρχει πίστη κ δύναμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου παιρνουμε πολλη χαρα. Μπραβο σας! Με το καλο να δειτε το μπεμπακι σας!!! Θα περιμενουμε να μας πεις τα νεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά είμαι νικονα μου προσπαθώ,ηταν ισχυρό το σοκ της τέταρτης αποτυχίας για τόσο ηλιθιους λόγους αλλά τι να κάνουμε θα το χωνεψουμε.

@jazz τι να πεις και τι να πω....ας κάνουμε κουράγιο.

Ναι μπλουμπλου. Εχεις δικιο. 

Το σιγουρο ειναι οτι θα βγεις ακομη πιο δυνατη απο αυτο. Και το μπεμπέ θα έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Από εμένα δυστυχώς αρνητική ή χοριακη.ευχομαι από καρδιάς να είναι θετική της jazz.

αχ.....τι να πω.....κουραγιο...εχε πιστη κ συνεχισε τον αγωνα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @jazz κορίτσια μου λυπάμαι πολύ έμπαινα στα γρήγορα να δω τα νέα σας :(  .

@nikona μου σε ευχαριστώ!! Δεν είδαμε άλλα αυτά τα δύο όμως μεγάλωσαν έγιναν 15 & 13 οπότε πάω την Πέμπτη (14/2 ❤️ )  για ωοληψία!!!! Ας είναι τουλάχιστον καλά και δεν πειράζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@Bloublou85 @jazz κορίτσια μου λυπάμαι πολύ έμπαινα στα γρήγορα να δω τα νέα σας :(  .

@nikona μου σε ευχαριστώ!! Δεν είδαμε άλλα αυτά τα δύο όμως μεγάλωσαν έγιναν 15 & 13 οπότε πάω την Πέμπτη (14/2 ❤️ )  για ωοληψία!!!! Ας είναι τουλάχιστον καλά και δεν πειράζει!!!!

Μπραβο Ελενιτσα μου. Με το καλο η ωοληψια σου. Θα περιμενουμε τα νεα σου.

Και ολα να ειναι καλα με τους γονείς σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@Bloublou85 @jazz κορίτσια μου λυπάμαι πολύ έμπαινα στα γρήγορα να δω τα νέα σας :(  .

@nikona μου σε ευχαριστώ!! Δεν είδαμε άλλα αυτά τα δύο όμως μεγάλωσαν έγιναν 15 & 13 οπότε πάω την Πέμπτη (14/2 ❤️ )  για ωοληψία!!!! Ας είναι τουλάχιστον καλά και δεν πειράζει!!!!

Μπράβο!!! Του Αγίου Βαλεντίνου η ωοληψια ♥ Να είναι τυχερά ψαράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver πόσο χαρούμενες μας κάνεις !!!!! Μπράβο κοριτσάκι !!!! Μου θυμίζεις την ιστορία που έλεγε η @nikona !!!!! Πότε έχουμε ξανά χοριακή ?  ή μήπως θα πάτε απευθείας πια για να δείτε σάκο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@Bloublou85 @jazz κορίτσια μου λυπάμαι πολύ έμπαινα στα γρήγορα να δω τα νέα σας :(  .

@nikona μου σε ευχαριστώ!! Δεν είδαμε άλλα αυτά τα δύο όμως μεγάλωσαν έγιναν 15 & 13 οπότε πάω την Πέμπτη (14/2 ❤️ )  για ωοληψία!!!! Ας είναι τουλάχιστον καλά και δεν πειράζει!!!!

μπραβο Ελενη μου....ολα καλα θα πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Magaiver πόσο χαρούμενες μας κάνεις !!!!! Μπράβο κοριτσάκι !!!! Μου θυμίζεις την ιστορία που έλεγε η @nikona !!!!! Πότε έχουμε ξανά χοριακή ?  ή μήπως θα πάτε απευθείας πια για να δείτε σάκο ?

Εμμανουήλ μου δεν ξέρουμε ακόμα δυστυχώς εάν θα προχωρήσει.. Ο γιατρός συνεχίζει να είναι πολύ σκεπτικός. Χθες δεν είδαμε σάκο στον υπέρηχο και θεωρητικά με πάνω από 1000 χοριακη πρέπει να φανεί. Συνεχίζει να φοβάται για εξωμητρια κύηση?

Πέφτει και η προγεστερονη μου και αυτό δεν είναι πολύ καλό.. Αυτή την εβδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Το άγχος δυστυχώς έχει χτυπήσει κόκκινο!

Καλημέρα σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κοριτσάκι μου μπράβο!!!! Κ ένα ευχάριστο σήμερα!!!! Να πάνε όλα καλά κ να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη!!! Το μπεμπάκι σου από 10 έφτασε 1100!!!! Ένας πραγματικός μαχητής!!!❤️ Μίλησες με τον γιατρό σου; Σιγά σιγά όλα τα κορίτσια μας θα τα καταφέρουν... να υπάρχει πίστη κ δύναμη... 

Μίλησα πολύ αργά χθες το βράδυ με το γιατρό.. Δεν είναι σίγουρο τίποτα ακόμα.. Ελπίζουμε όμως να μην είναι το χειρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver το 1000 είναι οριακος  αριθμός για να φανεί κάτι. Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη αν κ με φυσική σύλληψη είχα την Τετάρτη μέρα καθυστέρησης χοριακη μόλις 78 μονάδες. Είχα Κάνει τεστ ωορηξιας οπότε ήξερα Κ ποτέ περιμενα περίοδο. Αντί για αίμα όμως την αναμενόμενη μέρα είχα λίγο αίμα κ καφέ. Οπότε νόμιζα ότι είναι ανωμαλία τ κύκλου κ περίμενα να δω αίμα κανονικό. Γι αυτό έκανα κ χοριακη 4 μέρες μετά. Αν έκανα την πρώτη πρώτη μερα η χοριακη μ θα ήταν κάτω από 10. Σε 5 μέρες λοιπόν  π μ ειπε ο γιατρός να την επαναλάβω πήγε απο 78 στις 1400 μονάδες ενώ υπολογίζαμε περίπου 600+ μονάδες. Ωστόσο όλα πήγαν καλά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μ να πανε όλα καλά κ στον επόμενο υπερηχο να δείτε σακο κ εμβρυακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver εύχομαι και ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά! Ας έχουμε πίστη και να σκεφτόμαστε θετικά. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μίλησα πολύ αργά χθες το βράδυ με το γιατρό.. Δεν είναι σίγουρο τίποτα ακόμα.. Ελπίζουμε όμως να μην είναι το χειρότερο!

Μα τι γιατρός... Όπως είπε η @Diwni το 1000 είναι ενδεικτικό.. 2 μέρες κάνουν τεράστια διαφορά!! Όλα θα πάνε καλά. πρέπει να μας δώσεις κι εμείς ένα χαμόγελο γιατί έχω πάθει μίνι κατάθλιψη..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Μίλησα πολύ αργά χθες το βράδυ με το γιατρό.. Δεν είναι σίγουρο τίποτα ακόμα.. Ελπίζουμε όμως να μην είναι το χειρότερο!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! Σου ειπε πότε να ξαναπάς για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Εμμανουήλ μου δεν ξέρουμε ακόμα δυστυχώς εάν θα προχωρήσει.. Ο γιατρός συνεχίζει να είναι πολύ σκεπτικός. Χθες δεν είδαμε σάκο στον υπέρηχο και θεωρητικά με πάνω από 1000 χοριακη πρέπει να φανεί. Συνεχίζει να φοβάται για εξωμητρια κύηση?

Πέφτει και η προγεστερονη μου και αυτό δεν είναι πολύ καλό.. Αυτή την εβδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Το άγχος δυστυχώς έχει χτυπήσει κόκκινο!

Καλημέρα σε όλες! 

Αγαπάκι ας μην προτρέχουμε ! Ίσως είναι πολύ νωρίς όπως λένε τα κορίτσια ! Φαντάζομαι συνεχίζεις να παίρνεις προγεστερόνη έτσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Εμμανουήλ μου δεν ξέρουμε ακόμα δυστυχώς εάν θα προχωρήσει.. Ο γιατρός συνεχίζει να είναι πολύ σκεπτικός. Χθες δεν είδαμε σάκο στον υπέρηχο και θεωρητικά με πάνω από 1000 χοριακη πρέπει να φανεί. Συνεχίζει να φοβάται για εξωμητρια κύηση?

Πέφτει και η προγεστερονη μου και αυτό δεν είναι πολύ καλό.. Αυτή την εβδομάδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Το άγχος δυστυχώς έχει χτυπήσει κόκκινο!

Καλημέρα σε όλες! 

Magaiver μου παρακολούθησα την ιστορία σου και εύχομαι τα καλύτερα... Νομίζω πως με το 1000 δεν φαίνεται σάκος.. Ο γιατρός μου μου είχε πει 2000 και πάνω.. Μακάρι να ακούσουμε τα καλύτερα νέα.. Φαντάζομαι την αγωνία σου... 
@jazz μου.... :( :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Magaiver σε καταλαβαίνω απόλυτα,αλλά πρέπει να σκεφτείς αισιόδοξα,όλα θα πάνε καλά.Eleni75 μπράβο πολύ καλά τα δύο που έχεις,εύχομαι και τα δύο να τα πάρεις και να προχωρήσουν.ΕΜΑΝΝΟΥΗΛ σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με την εξέταση του Νίκα.Τα υπόλοιπα κορίτσια πώς είστε;Bloublou85,jazz;Δύναμη.Εμένα κορίτσια ο Νικας μου είπε στις 15 θα έχει τα αποτελέσματα,αλλά περιληπτικά μου είπε ότι μάλλον δεν υποχώρησε η φλεγμονή,θα διαβάσουμε λοιπόν το πόρισμα.Με έπιασαν εχθές κάτι κλάματα,κουράστηκα πολύ.Αύριο θα πάω στο κέντρο να κάνω ενα τεστ παπ και θα κάνω και έναν υπέρηχο να δω αν υπάρχει καμιά κύστη,γιατί μόλις αδιαθετησω θα κάνω διέγερση,αν δεν εμφανιστεί πάλι κάποιο πρόβλημα.Πόση υπομονή να κάνει κάποιος;Τα είχαμε όλα,έχουμε και τις φλεγμονές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Magaiver το 1000 είναι οριακος  αριθμός για να φανεί κάτι. Στην πρώτη μ εγκυμοσύνη αν κ με φυσική σύλληψη είχα την Τετάρτη μέρα καθυστέρησης χοριακη μόλις 78 μονάδες. Είχα Κάνει τεστ ωορηξιας οπότε ήξερα Κ ποτέ περιμενα περίοδο. Αντί για αίμα όμως την αναμενόμενη μέρα είχα λίγο αίμα κ καφέ. Οπότε νόμιζα ότι είναι ανωμαλία τ κύκλου κ περίμενα να δω αίμα κανονικό. Γι αυτό έκανα κ χοριακη 4 μέρες μετά. Αν έκανα την πρώτη πρώτη μερα η χοριακη μ θα ήταν κάτω από 10. Σε 5 μέρες λοιπόν  π μ ειπε ο γιατρός να την επαναλάβω πήγε απο 78 στις 1400 μονάδες ενώ υπολογίζαμε περίπου 600+ μονάδες. Ωστόσο όλα πήγαν καλά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μ να πανε όλα καλά κ στον επόμενο υπερηχο να δείτε σακο κ εμβρυακι. 

Είναι τόσο ελπιδοφόρο το μήνυμα της ιστορίας σου! Σε ευχαριστώ που την μοιράστηκες μαζί μου♥ Μακάρι να είμαστε μια παρόμοια περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...