Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ρε κορίτσι συγγνώμη αλλα μου κάνει εντύπωση που σου έκαναν ετ. Γιατί είχες μεγάλο κίνδυνο υπερδιέγερσης. Εγώ με 4000 οιστραδιόλη και δεν το συζηταγε. Είχα μάλιστα μαζέψει και υγρό στις ωοθήκες. 

Σε διαβεβαιώνω όμως ότι η οιστραδιόλη δεν παίζει ρόλο στην εμφύτευση. Απλά αν πιάσεις μπορεί να φτάσεις νοσοκομείο και να μην έχει καλή τύχη το έμβρυο λόγω της κατάστασης.  Παλιά που δεν υπήρχε η καταψυξη τα έβαζαν αναγκαστικά. 

Προγεστερονη όμως πόσο είχες; Γιατί συνήθως ανεβαίνει και αυτή όταν ανεβαίνει η οιστραδιόλη. Και αυτή παίζει ρόλο για το ενδομήτριο. 

Αφού είχες τόση οιστραδιόλη έκανες αρκετά εμβρυακια λογικά. 

Μη τα φοβάσαι τα κατεψυγμένα. Εγώ μια χαρά στον 6ο είμαι με κατεψυγμένα. 

Με τ καλό τ μωράκι σου τα καλύτερα σού εύχομαι έχω 8,στην κατάψυξη δεν μέτρησα προγεστερόνη καθόλου μόνο οιστραδιόλη δεν ξέρω τ ν πω ειλικρινά ότι Μ λένε κάνω δυστυχώς δεν είμαι γιατρός καταλαβαίνεις τ εννοώ μέτα από πόσες προσπάθειες πέτυχες την εγκυμοσύνη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sugarmam είπε:

Με τ καλό τ μωράκι σου τα καλύτερα σού εύχομαι έχω 8,στην κατάψυξη δεν μέτρησα προγεστερόνη καθόλου μόνο οιστραδιόλη δεν ξέρω τ ν πω ειλικρινά ότι Μ λένε κάνω δυστυχώς δεν είμαι γιατρός καταλαβαίνεις τ εννοώ μέτα από πόσες προσπάθειες πέτυχες την εγκυμοσύνη σου

Με τη δεύτερη ετ της πρώτης διέγερσης. Εμείς καταψυξαμε από την αρχή λόγω οιστραδιόλης - υπερδιέγερσης. 5 βλαστοκυστες είχα.

Σίγουρα θα τα πας καλά. Δε μπορεί σε 8 εμβρυακια να μην βρεθεί ένα καλό! 

Τώρα τί να σου πω. Η οιστραδιόλη δεν παίζει ρόλο στην εμφύτευση αλλά η προγεστερονη ναι. Μήπως δεν κατάλαβες ότι την έκανες; 

Τσπ όπως και να έχει τώρα θα επέλθει ορμονική ισορροπία. Θα τα καταφέρεις φίλη μου. 

Και όλα τα κορίτσια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Με τη δεύτερη ετ της πρώτης διέγερσης. Εμείς καταψυξαμε από την αρχή λόγω οιστραδιόλης - υπερδιέγερσης. 5 βλαστοκυστες είχα.

Σίγουρα θα τα πας καλά. Δε μπορεί σε 8 εμβρυακια να μην βρεθεί ένα καλό! 

Τώρα τί να σου πω. Η οιστραδιόλη δεν παίζει ρόλο στην εμφύτευση αλλά η προγεστερονη ναι. Μήπως δεν κατάλαβες ότι την έκανες; 

Τσπ όπως και να έχει τώρα θα επέλθει ορμονική ισορροπία. Θα τα καταφέρεις φίλη μου. 

Και όλα τα κορίτσια. 

 

Θ τ καταλάβαινα κορίτσι μου εξετάσει αίματος είναι κ δεν έγινε ποτέ παράνομο η οιστραδιόλη κ αυτή μια εβδομάδα πριν Μ πάρουν τ εμβρύα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Αααα τέλεια!δεν το ήξερα!Ευχαριστώ πολύ!

Να είσαι καλά κορίτσι μου...εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!! Αισιοδοξία, Καλή διάθεση και όλα θα γίνουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Θ τ καταλάβαινα κορίτσι μου εξετάσει αίματος είναι κ δεν έγινε ποτέ παράνομο η οιστραδιόλη κ αυτή μια εβδομάδα πριν Μ πάρουν τ εμβρύα

Τόσες πολλές μέρες πριν?! Εμένα την είχαν κάνει αν θυμάμαι καλά 2 - 3 μερες πριν την ωοληψία και ήταν 1200 περίπου, φυσιολογικό μου είχαν πει. Προγεστερόνη δεν έκανα ποτέ κι εγώ... Η ενδοκρινολόγος μου έδινε να την κάνω 2η μέρα περιόδου, όταν ξεκίνησα τις ενέσεις δλδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Τόσες πολλές μέρες πριν?! Εμένα την είχαν κάνει αν θυμάμαι καλά 2 - 3 μερες πριν την ωοληψία και ήταν 1200 περίπου, φυσιολογικό μου είχαν πει. Προγεστερόνη δεν έκανα ποτέ κι εγώ... Η ενδοκρινολόγος μου έδινε να την κάνω 2η μέρα περιόδου, όταν ξεκίνησα τις ενέσεις δλδ. 

Τι ν πω κορίτσι μου εγώ μια βδομάδα πριν κ ήταν 5000 κ αυτόματα Μ σταμάτησαν την δόση π έκανα οσο γ προγεστερόνη δεν έκανα ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τι ν πω κορίτσι μου εγώ μια βδομάδα πριν κ ήταν 5000 κ αυτόματα Μ σταμάτησαν την δόση π έκανα οσο γ προγεστερόνη δεν έκανα ποτε

Κορίτσι μου πρέπει να τα συζητήσεις αυτά με το γιατρό, γιατί οιστραδιολη μετράμε τη μέρα που είναι να κάνουμε την ovitrelle όπως και προγεστερόνη.προγεστερονη που έχει ανεβει σημαίνει πρόωρη ωρίμανση του ενδομητρίου κ συνεπώς δεν συγχρονιζεται με τα εμβρυα.οσο για την οιστραδιολη το ίδιο γνωρίζω κι εγώ ότι με τόσο υψηλή δεν γίνεται μεταφορα,καλυτερα σε επόμενο κύκλο.ομως τώρα έχεις τα εμβρυάκια σου κ έναν ήρεμο οργανισμό κ θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια νιωθετε κ εσείς αυτή τη θλίψη με τα utrogestan???????

Εγώ τα βάζω κολπικά και δεν με πειράζουν. Όταν τα πάρω από το στόμα έχω ζαλάδα κυρίως! Γενικά όμως δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο που λες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εγώ τα βάζω κολπικά και δεν με πειράζουν. Όταν τα πάρω από το στόμα έχω ζαλάδα κυρίως! Γενικά όμως δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο που λες! 

Κ εγω κολπικα εννοείται!!!Αλλά φέρνουν θλίψη κ πέρυσι που τα έπαιρνα το παρατήρησα!κ νομίζω κ απο Άλλες κοπέλες το εχω ακούσει!!!Ας μας πουν οποιες το εχουν νιώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κ εγω κολπικα εννοείται!!!Αλλά φέρνουν θλίψη κ πέρυσι που τα έπαιρνα το παρατήρησα!κ νομίζω κ απο Άλλες κοπέλες το εχω ακούσει!!!Ας μας πουν οποιες το εχουν νιώσει?

Μπορεί να ισχύει και να μην το έχω προσέξει, τι να πω! Ίσως από την πολλή χαρά μου που κοντεύει η μεταφορά να την έχει επισκιάσει! ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Μπορεί να ισχύει και να μην το έχω προσέξει, τι να πω! Ίσως από την πολλή χαρά μου που κοντεύει η μεταφορά να την έχει επισκιάσει! ??????????????

Καλά κάνεις ετσι πρέπει!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Καλά κάνεις ετσι πρέπει!!!?

Και την πρώτη φορά έτσι ήμουν και είπα θα συγκρατηθώ τώρα... Αλλά δεν μπορώ! Απλά ανυπομονώ! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Zeta. Πού είσαι βρε κορίτσι μου; 

Ενημέρωσε μας! Περιμένουμε;

Περιμένουμε κοριτσάκι μου ναι!!! Βάση περιόδου με έχουν 25 Ιουλίου, αλλά μάλλον είμαι 5 μέρες πιο μετά... Ελπίζω να πάρω τουλάχιστον 2 εβδομάδες από τον μήνα μου κ μετά να έρθει. Όλα καλά δόξα το θεό. Με εξαίρεση φυσικά τη ζέστη κ οτι δυσκολεύομαι με το φαγητό. Ημουν στα 10kg πάνω κ τώρα με βλέπω να χάνω κιόλας. Εσύ όλα καλά; Η Μπεμπούλα σου ήσυχη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Περιμένουμε κοριτσάκι μου ναι!!! Βάση περιόδου με έχουν 25 Ιουλίου, αλλά μάλλον είμαι 5 μέρες πιο μετά... Ελπίζω να πάρω τουλάχιστον 2 εβδομάδες από τον μήνα μου κ μετά να έρθει. Όλα καλά δόξα το θεό. Με εξαίρεση φυσικά τη ζέστη κ οτι δυσκολεύομαι με το φαγητό. Ημουν στα 10kg πάνω κ τώρα με βλέπω να χάνω κιόλας. Εσύ όλα καλά; Η Μπεμπούλα σου ήσυχη; 

Με το καλό κορίτσι μου! Γερό να είναι το μωράκι σας! 1 είναι? Καλά τα λέω?! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 κ @Ροζ καλή επιτυχία σας εύχομαι κορίτσια!!! Μακάρι να είναι η τυχερή σας προσπάθεια!!! Να έρθουν γρήγορα τα μωράκια σας κ όλη αυτή η ταλαιπωρια να ξεχαστεί ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Γερό να είναι το μωράκι σας! 1 είναι? Καλά τα λέω?! ?????

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Ναι το 1ο. Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες τον πειασαμε φυσιολογικά. Να σου έρθουν γρήγορα κ εσένα τα ευχάριστα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Ναι το 1ο. Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες τον πειασαμε φυσιολογικά. Να σου έρθουν γρήγορα κ εσένα τα ευχάριστα!!!! 

Να σαι καλά ομορφιά μου! Μιας οι ευχές να πιάσουν είμαστε κομπλέ!!! Μου φαίνεται έχω καλό προαίσθημα αυτή τη φορά... Ισχύει ότι το ποσοστό επιτυχίας ανεβαίνει στη δεύτερη προσπάθεια?! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Ναι το 1ο. Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες τον πειασαμε φυσιολογικά. Να σου έρθουν γρήγορα κ εσένα τα ευχάριστα!!!! 

με το καλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2019 at 9:27 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσι μου πρέπει να τα συζητήσεις αυτά με το γιατρό, γιατί οιστραδιολη μετράμε τη μέρα που είναι να κάνουμε την ovitrelle όπως και προγεστερόνη.προγεστερονη που έχει ανεβει σημαίνει πρόωρη ωρίμανση του ενδομητρίου κ συνεπώς δεν συγχρονιζεται με τα εμβρυα.οσο για την οιστραδιολη το ίδιο γνωρίζω κι εγώ ότι με τόσο υψηλή δεν γίνεται μεταφορα,καλυτερα σε επόμενο κύκλο.ομως τώρα έχεις τα εμβρυάκια σου κ έναν ήρεμο οργανισμό κ θα τα καταφέρεις!

Κορίτσια πάλι θέλω τ φώτα σας πότε ν παω γ τ κατεψυγμένα;;;ν αφήσω ν περασει καιρός ν ηρεμήσει το σώμα μου η σύντομα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια πάλι θέλω τ φώτα σας πότε ν παω γ τ κατεψυγμένα;;;ν αφήσω ν περασει καιρός ν ηρεμήσει το σώμα μου η σύντομα;;;;;;

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω απλά τί ακολούθησα εγώ. Εγώ αφού πήρα το αρνητικό αδιαθετησα άφησα και τον επόμενο κύκλο και πήγα στο δεύτερο κύκλο. 

Αν είσαι από διέγερση που καταψυξατε γιατί δε θυμάμαι μπερδεύτηκα έκανα τη διέγερση αδιαθετησα αφήσαμε πάλι έναν ακόμα κύκλο και πήγα για την πρώτη ετ. 

Έτσι πρέπει για την ορμονική ισορροπία μου είπαν. 

Άλλοι γιατροί πάνε στον αμέσως επόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω απλά τί ακολούθησα εγώ. Εγώ αφού πήρα το αρνητικό αδιαθετησα άφησα και τον επόμενο κύκλο και πήγα στο δεύτερο κύκλο. 

Αν είσαι από διέγερση που καταψυξατε γιατί δε θυμάμαι μπερδεύτηκα έκανα τη διέγερση αδιαθετησα αφήσαμε πάλι έναν ακόμα κύκλο και πήγα για την πρώτη ετ. 

Έτσι πρέπει για την ορμονική ισορροπία μου είπαν. 

Άλλοι γιατροί πάνε στον αμέσως επόμενο. 

Τ έβαλα φρέσκα αλλα πιστεύω πως έγιναν λάθη είχα πολύ υψηλή οιστραδιόλη κ δεν έγινε μέτρηση προγεστερόνης έχω αδιαθετηση μια φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τ έβαλα φρέσκα αλλα πιστεύω πως έγιναν λάθη είχα πολύ υψηλή οιστραδιόλη κ δεν έγινε μέτρηση προγεστερόνης έχω αδιαθετηση μια φορά 

Μια φορά μετά την ετ και άλλη μία;

Εμένα πάντως έτσι μου είπαν. 

Ο γιατρός σου τί σου λέει; Έχε υπόψη σου ότι η μέτρηση της προγεστερονης έχει σημασία μόνο αν έχεις κάνει διέγερση. 

Επίσης για τί συζητάτε; Φυσικό κύκλο ή με φάρμακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...