Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@Geo2009 κ εμενα μου ειχαν δωσει παπια κ βγηκαν εξω αλλα οριζόντια δεν μπορουσα να ....???κ μετα πηγα τουαλέτα παραλιγο να σκάσω κ ελεγα τωρα θα πέσει!!!ζοριστηκα πολυ τότε!!!δε θελω να το θυμάμαι!!!ελπιζω τωρα ολα να είναι διαφορετικα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

@Πιου-πιου συγχαρητήρια!!!πολυ χάρηκα!!!Μεγάλη υπόθεση τα κατεψυγμένα!εμενα τοτε τιποτα κ τωρα μονο τρια αρα παλι τιποτα στην κατάψυξη!εδω θα μου πεις παρακαλαμε κ αυτά να προχωρήσουν!

Μην το λες, δεν ξέρεις καμιά φορά... Μπορεί να μείνει έστω ένα για κατάψυξη! 

@Πιου-πιου ποια προσπάθειά σου ήταν η τυχερή? Και αν επιτρέπεται, πόσο χρονών είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

@Geo2009 κ εμενα μου ειχαν δωσει παπια κ βγηκαν εξω αλλα οριζόντια δεν μπορουσα να ....???κ μετα πηγα τουαλέτα παραλιγο να σκάσω κ ελεγα τωρα θα πέσει!!!ζοριστηκα πολυ τότε!!!δε θελω να το θυμάμαι!!!ελπιζω τωρα ολα να είναι διαφορετικα!!!

 

Εγώ νομίζω αν προσπαθήσω ξαπλωμένη θα γίνει χαμός εκεί μέσα και θα ντρέπομαι!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Μην το λες, δεν ξέρεις καμιά φορά... Μπορεί να μείνει έστω ένα για κατάψυξη! 

@Πιου-πιου ποια προσπάθειά σου ήταν η τυχερή? Και αν επιτρέπεται, πόσο χρονών είσαι? 

Μακάρι αυτό ευελπιστώ να μείνει το τρίτο κατάψυξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μην το λες, δεν ξέρεις καμιά φορά... Μπορεί να μείνει έστω ένα για κατάψυξη! 

@Πιου-πιου ποια προσπάθειά σου ήταν η τυχερή? Και αν επιτρέπεται, πόσο χρονών είσαι? 

Ήταν η δεύτερη ετ από την ίδια διέγερση. 

Γερονομπεμπεκα είμαι κορίτσι μου. ??Στη διέγερση ήμουν 39 ακριβώς. Τσουκου τσουκου περίμενε περίμενε  άσε τον κύκλο (είχα και μια αποβολή σε φυσική σύλληψη στο περίμενε) έκλεισα τα 40 το Μάη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Καλα θα κάνεις να ξεκουραστείς!Πηραμε 7 κ μου λεει ο γιατρός θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση, το σπέρμα καλό. Φεύγω κ εγω χαρούμενη χτες...κ με παίρνουν απο το κεντρο Σήμερα κ.μου λένε τελικα τα τρια γονιμοποιηθηκαν, πηγαμε πολυ καλά. Κ λεω απο μεσα μου τα τρια σημαίνει πολύ καλά?κ μετα σκέφτομαι κ τα λογια του γιατρού οτι το σπέρμα είναι καλό κ μπαινω ν διαβασω τι ειναι μικρογονοιμοποιηση κ ποτε την κάνουν κ βλέπω το αντίθετο. Δε ξερω μακάρι αυτα τα τρια να ειναι γερά. Δηλαδή τωρα που μου είπε αυτη οτι γονιμοποιηθηκαν σημαίνει οτι είμαστε οκ?ή θα μ πουν αλλα την Τρίτη?

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να γονιμοποιηθούν παραπάνω αλλά σχεδον πάντα υπάρχουν απώλειες...Σημασία έχει αυτά τα 3 να προχωρήσουν και να διαιρεθούν όπως πρεπει για να ειναι κατάλληλα για μεταφορά και όλα τ' άλλα μην τα σκέφτεσαι...Άλλωστε είναι γνωστό ότι 1-2 καλά εμβρυακια χρειαζομαστε όλες και καλό ενδομήτριο για να γινει εμφυτευση!! Το ενδομητριο σου ποσο εχει φτάσει; Που έκανες την προσπάθεια θύμισε μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εγώ νομίζω αν προσπαθήσω ξαπλωμένη θα γίνει χαμός εκεί μέσα και θα ντρέπομαι!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί! ???

Όταν λεω βγηκαν εξω εννοω οι γιατροί οχι τα ούρα!? κ δε μπορουσα να κανω ντρεπομουν κ μ.ελεγαν πρεπει να κατσεις ενα τέταρτο κ λεω να παω τουαλέτα κ μετά κάθομαι, δεν αντεχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να γονιμοποιηθούν παραπάνω αλλά σχεδον πάντα υπάρχουν απώλειες...Σημασία έχει αυτά τα 3 να προχωρήσουν και να διαιρεθούν όπως πρεπει για να ειναι κατάλληλα για μεταφορά και όλα τ' άλλα μην τα σκέφτεσαι...Άλλωστε είναι γνωστό ότι 1-2 καλά εμβρυακια χρειαζομαστε όλες και καλό ενδομήτριο για να γινει εμφυτευση!! Το ενδομητριο σου ποσο εχει φτάσει; Που έκανες την προσπάθεια θύμισε μου...

Να σου πω την αλήθεια το ενδομήτριο μ δεν ξερω ακριβώς ποσο είναι δε μου είπαν ομως απο τους υπέρηχους ακουγα καλα λογια. Την πρώτη προσπάθεια την εκανα στο Λητώ!ασε πηγα στα τυφλα...την δεύτερη τωρα σε ενα απο τα πιο γνωστα κεντρα που ασχολείται μονο με αυτό...αν κατάλαβες?. Συγγνώμη για την χαζη ερώτηση μ αλλά φαίνεται οτι το εχεις ψάξει. Τωρα μεχρι την Τρίτη περα απο τη γονιμοποίηση που εχει γίνει. Περιμενω να δω τι ακριβώς?αν άντεξαν?αυτο το σταδιο δεν το εχω πολυ καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ήταν η δεύτερη ετ από την ίδια διέγερση. 

Γερονομπεμπεκα είμαι κορίτσι μου. ??Στη διέγερση ήμουν 39 ακριβώς. Τσουκου τσουκου περίμενε περίμενε  άσε τον κύκλο (είχα και μια αποβολή σε φυσική σύλληψη στο περίμενε) έκλεισα τα 40 το Μάη. 

Γλυκούλα μου! Μια χαρά είσαι! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! ?????

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Να σου πω την αλήθεια το ενδομήτριο μ δεν ξερω ακριβώς ποσο είναι δε μου είπαν ομως απο τους υπέρηχους ακουγα καλα λογια. Την πρώτη προσπάθεια την εκανα στο Λητώ!ασε πηγα στα τυφλα...την δεύτερη τωρα σε ενα απο τα πιο γνωστα κεντρα που ασχολείται μονο με αυτό...αν κατάλαβες?. Συγγνώμη για την χαζη ερώτηση μ αλλά φαίνεται οτι το εχεις ψάξει. Τωρα μεχρι την Τρίτη περα απο τη γονιμοποίηση που εχει γίνει. Περιμενω να δω τι ακριβώς?αν άντεξαν?αυτο το σταδιο δεν το εχω πολυ καταλάβει!

Κι εγώ στο Λητώ είμαι... Να ανησυχήσω?!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Να σου πω την αλήθεια το ενδομήτριο μ δεν ξερω ακριβώς ποσο είναι δε μου είπαν ομως απο τους υπέρηχους ακουγα καλα λογια. Την πρώτη προσπάθεια την εκανα στο Λητώ!ασε πηγα στα τυφλα...την δεύτερη τωρα σε ενα απο τα πιο γνωστα κεντρα που ασχολείται μονο με αυτό...αν κατάλαβες?. Συγγνώμη για την χαζη ερώτηση μ αλλά φαίνεται οτι το εχεις ψάξει. Τωρα μεχρι την Τρίτη περα απο τη γονιμοποίηση που εχει γίνει. Περιμενω να δω τι ακριβώς?αν άντεξαν?αυτο το σταδιο δεν το εχω πολυ καταλάβει!

Μπορεί να είναι δυνατά και τα 3 και να προχωρήσουνε όλα καλά...αν όχι όλα πιστεύω τα 2 σίγουρα! Ανάλογα με την ηλικία σου θα σου μεταφέρουν 2 ή και τα 3...Πιστεύω θα σου πουνε να πας για μεταφορα την Τρίτη διότι όταν δεν είναι πολλά δεν τα αφήνουν για 5η ημέρα... Όλα θα πανε καλά αυτή τη φορά...τα εμβρυακια σου θα είναι μία χαρά...Από τα 3 το 1 να κάτσει μας αρκεί!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Γλυκούλα μου! Μια χαρά είσαι! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! ?????

 

Κι εγώ στο Λητώ είμαι... Να ανησυχήσω?!!! 

Το Λητώ εχει πολλούς εμβρυολογους κ γιατρούς οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!εμενα ο δικος μ γιατρός τοτε συνεργαζοταν με αυτο για αυτο πηγα εκεί. Για άλλους εχω ακούσει κ καλά λόγια!Ελπίζω να έχεις πέσει στο καλό team εσύ!ο εμβρυολογος επισης παίζει για εμένα πολύ πολύ σημαντικό ρόλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Το Λητώ εχει πολλούς εμβρυολογους κ γιατρούς οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!εμενα ο δικος μ γιατρός τοτε συνεργαζοταν με αυτο για αυτο πηγα εκεί. Για άλλους εχω ακούσει κ καλά λόγια!Ελπίζω να έχεις πέσει στο καλό team εσύ!ο εμβρυολογος επισης παίζει για εμένα πολύ πολύ σημαντικό ρόλο!!!

Εσύ σε πηγες στη μονάδα πίσω από το Λητώ. Γιατί ξέρω ότι έχει και μία μέσα στο μαιευτήριο απ'οτι ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μπορεί να είναι δυνατά και τα 3 και να προχωρήσουνε όλα καλά...αν όχι όλα πιστεύω τα 2 σίγουρα! Ανάλογα με την ηλικία σου θα σου μεταφέρουν 2 ή και τα 3...Πιστεύω θα σου πουνε να πας για μεταφορα την Τρίτη διότι όταν δεν είναι πολλά δεν τα αφήνουν για 5η ημέρα... Όλα θα πανε καλά αυτή τη φορά...τα εμβρυακια σου θα είναι μία χαρά...Από τα 3 το 1 να κάτσει μας αρκεί!!! ??

Δε θέλω να βαλω κ τα τρία θελω τα δυο κ ενα καταψυξη, ιδανικα μιλάμε τώρα. Ναι την Τρίτη μου είπαν. Μου κάνει βέβαια εντύπωση αυτο που είπες πριν. Κ εγω περιμενα να τα παει βλαστοκυστες 5η ημέρα για πιο δυνατά. Αλλα νωρίς δεν μου τα βάζει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εσύ σε πηγες στη μονάδα πίσω από το Λητώ. Γιατί ξέρω ότι έχει και μία μέσα στο μαιευτήριο απ'οτι ξέρω... 

Ναι ηταν ενα κτίριο νομίζω εκει σε ενα μικρό εκκλησάκι. Που είναι εκει δίπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Ναι ηταν ενα κτίριο νομίζω εκει σε ενα μικρό εκκλησάκι. Που είναι εκει δίπλα.

Κι εγώ εκεί πάω... Ο γυναικολόγος μου είναι πάντα μαζί μου όμως και στην ωοληψία και στη μεταφορά και στους υπέρηχους... Ομολογώ ότι με ανησύχησαν λίγο τα λόγια σου, αλλά κάθε μία μας είναι διαφορετική περίπτωση. Έχουμε πει πάντως με το σύζυγο αν δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα και τώρα, θα ψάξουμε και δεύτερη γνώμη. 

Δεν θέλω καθόλου όμως για να πω την αλήθεια! Θέλω πολύ να είναι η τελευταία μας προσπάθεια! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ καλή επιτυχία κορίτσι μου !!!

ενα και καλό χρειάζεσαι για να γίνει το θαύμα όποτε μην αγχώνεσαι για τον αριθμό όσο για την ποιότητα .... εγω με 4 και μου έβαλα τα δυο και εκανα τον γιο μου ....

εαν επιττεπεται τι πρόβλημα υπογονιμότητας υπάρχει και τι ηλικία έχεις ;;;;

επεισης επειδή έχω κάνει 6 για να καταφέρω να του χαρίσω αδερφάκι έχω μεγάλη έμπειρια από ετ όπως καταλαβαίνεις ..... 

εγω είμαι στο γεννεσις στον σφακ και εκεί πίνεις νερό κανείς ετ κάθεσαι μισή ώρα και μετά μπορείς να πως τουαλέτα !!!!! Εσυ σε ποιο κέντρο είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εγώ εκεί πάω... Ο γυναικολόγος μου είναι πάντα μαζί μου όμως και στην ωοληψία και στη μεταφορά και στους υπέρηχους... Ομολογώ ότι με ανησύχησαν λίγο τα λόγια σου, αλλά κάθε μία μας είναι διαφορετική περίπτωση. Έχουμε πει πάντως με το σύζυγο αν δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα και τώρα, θα ψάξουμε και δεύτερη γνώμη. 

Δεν θέλω καθόλου όμως για να πω την αλήθεια! Θέλω πολύ να είναι η τελευταία μας προσπάθεια! ?????

Θα τα καταφέρουμε κ.οι δυο αυτή τη φορά!καθε περίπτωση είναι διαφορετική!μη νομίζεις οτι κ για τα μεγάλα κεντρα κ τους πολύ γνωστούς γιατρούς  λενε κ κακά. Εγω κ για αυτο που παω τωρα εχω ακούσει διάφορα!Αλλά κλεινω τα αυτια κ κραταω μόνο τα καλά μέχρι να διαπιστώσω κ εγω η ίδια τι συμβαίνει!ας είμαστε αισιόδοξες και τυχερές!εμένα ήταν κ ο πρώτος γυναικολόγος μ ανίδεος!!!κ σε αυτό που πάω εχω δει καποια πράγματα που δε μου αρέσουν πχ σε ξεπετανε σε δευτερόλεπτα δεν υπάρχει αυτη η σχεση γυναικολόγου ασθενή οπως την ξέρεις. Ομως Έχει οργανωση καλη θα έλεγα σε αλλα πράγματα, εχει πολλα  Κορίτσια ρωτας για τη διαδικασία κ τα φάρμακα οτι θες. Τον γιατρό τον ειδα στην ωοληψια κ τωρα θα τον δω στην εμβρυομεταφορα. Άλλοι σου κάνουν ενδιαμεσα υπέρηχο. Οπότε ολα Σχετικά είναι!σημασία ομως εχει να μου κάνει τη δουλειά μου κ να ξέρει τι κάνει κ να πετύχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κι εγώ εκεί πάω... Ο γυναικολόγος μου είναι πάντα μαζί μου όμως και στην ωοληψία και στη μεταφορά και στους υπέρηχους... Ομολογώ ότι με ανησύχησαν λίγο τα λόγια σου, αλλά κάθε μία μας είναι διαφορετική περίπτωση. Έχουμε πει πάντως με το σύζυγο αν δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα και τώρα, θα ψάξουμε και δεύτερη γνώμη. 

Δεν θέλω καθόλου όμως για να πω την αλήθεια! Θέλω πολύ να είναι η τελευταία μας προσπάθεια! ?????

Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά και δεν θα χρειαστείς άλλη προσπάθεια θα το δεις !!!!

επισης κορτισια επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα και έχω διαβάσει και παρά πολύ ... η επιστήμη σταματά να γνωρίζει από την ώρα που θα γίνει η ετ ...

πριν λοιπόν που έχουν την δυνατότητα να δουν ενδομήτριο και έμβρυο : ακόμα και ένα καλό  έμβρυο από άποψη  διαιρέσεων δεν ξέρουν τι γίνεται μέσα του εκτός και πραγματοποιηθεί προεμφυτευτικος !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Ροζ καλή επιτυχία κορίτσι μου !!!

ενα και καλό χρειάζεσαι για να γίνει το θαύμα όποτε μην αγχώνεσαι για τον αριθμό όσο για την ποιότητα .... εγω με 4 και μου έβαλα τα δυο και εκανα τον γιο μου ....

εαν επιττεπεται τι πρόβλημα υπογονιμότητας υπάρχει και τι ηλικία έχεις ;;;;

επεισης επειδή έχω κάνει 6 για να καταφέρω να του χαρίσω αδερφάκι έχω μεγάλη έμπειρια από ετ όπως καταλαβαίνεις ..... 

εγω είμαι στο γεννεσις στον σφακ και εκεί πίνεις νερό κανείς ετ κάθεσαι μισή ώρα και μετά μπορείς να πως τουαλέτα !!!!! Εσυ σε ποιο κέντρο είσαι ;;;

Μακάρι! Το πρόβλημα ειναι κλειστές σάλπιγγες!θα σου στειλω σε πμ το κέντρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Θα τα καταφέρουμε κ.οι δυο αυτή τη φορά!καθε περίπτωση είναι διαφορετική!μη νομίζεις οτι κ για τα μεγάλα κεντρα κ τους πολύ γνωστούς γιατρούς  λενε κ κακά. Εγω κ για αυτο που παω τωρα εχω ακούσει διάφορα!Αλλά κλεινω τα αυτια κ κραταω μόνο τα καλά μέχρι να διαπιστώσω κ εγω η ίδια τι συμβαίνει!ας είμαστε αισιόδοξες και τυχερές!εμένα ήταν κ ο πρώτος γυναικολόγος μ ανίδεος!!!κ σε αυτό που πάω εχω δει καποια πράγματα που δε μου αρέσουν πχ σε ξεπετανε σε δευτερόλεπτα δεν υπάρχει αυτη η σχεση γυναικολόγου ασθενή οπως την ξέρεις. Ομως Έχει οργανωση καλη θα έλεγα σε αλλα πράγματα, εχει πολλα  Κορίτσια ρωτας για τη διαδικασία κ τα φάρμακα οτι θες. Τον γιατρό τον ειδα στην ωοληψια κ τωρα θα τον δω στην εμβρυομεταφορα. Άλλοι σου κάνουν ενδιαμεσα υπέρηχο. Οπότε ολα Σχετικά είναι!σημασία ομως εχει να μου κάνει τη δουλειά μου κ να ξέρει τι κάνει κ να πετύχω!!!

Όντως η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει πολύ καλά και πολύ άσχημα λόγια για όλα τα κέντρα και για όλους τους γιατρούς, οπότε είναι σχετικά όλα αυτά! 

Εμένα ο γιατρός μου μου εμπνέει εμπιστοσύνη και ηρεμία πάνω από όλα, για το γυναικολόγο μου μιλάω και το ότι είναι πάντα εκεί μου δίνει πολύ κουράγιο! Επίσης και οι κοπέλες όλες μου έχουν φερθεί πολύ καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά και δεν θα χρειαστείς άλλη προσπάθεια θα το δεις !!!!

επισης κορτισια επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα και έχω διαβάσει και παρά πολύ ... η επιστήμη σταματά να γνωρίζει από την ώρα που θα γίνει η ετ ...

πριν λοιπόν που έχουν την δυνατότητα να δουν ενδομήτριο και έμβρυο : ακόμα και ένα καλό  έμβρυο από άποψη  διαιρέσεων δεν ξέρουν τι γίνεται μέσα του εκτός και πραγματοποιηθεί προεμφυτευτικος !!! 

 

Να σαι καλά βρε κορίτσι μου για το κουράγιο που μας δίνεις! Ελπίζω να είναι εντάξει το ενδομύτριο... Στον προηγούμενο κύκλο μας έκανε κολπάκια! Η μαία όμως μου είπε ότι συμβαίνει αυτό και ότι κανένας κύκλος δεν είναι ίδιος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Δε θέλω να βαλω κ τα τρία θελω τα δυο κ ενα καταψυξη, ιδανικα μιλάμε τώρα. Ναι την Τρίτη μου είπαν. Μου κάνει βέβαια εντύπωση αυτο που είπες πριν. Κ εγω περιμενα να τα παει βλαστοκυστες 5η ημέρα για πιο δυνατά. Αλλα νωρίς δεν μου τα βάζει???

Όταν τα εμβρυακια είναι λίγα δεν το ρισκάρουν να τ' αφήνουν μέχρι την 5η μέρα γιατί μπορεί και να μην καταφέρουν να φτάσουν μέχρι εκεί...προτιμούν να τα μεταφέρουν στο φυσικό τους περιβάλλον που εκεί επιβιώνουν καλύτερα...το ότι θα τα μεταφέρουν την 3η ημέρα δε σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει επιτυχία!!! Μην αγχώνεσαι λοιπόν γι' αυτο, για καλό το κάνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Όταν τα εμβρυακια είναι λίγα δεν το ρισκάρουν να τ' αφήνουν μέχρι την 5η μέρα γιατί μπορεί και να μην καταφέρουν να φτάσουν μέχρι εκεί...προτιμούν να τα μεταφέρουν στο φυσικό τους περιβάλλον που εκεί επιβιώνουν καλύτερα...το ότι θα τα μεταφέρουν την 3η ημέρα δε σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει επιτυχία!!! Μην αγχώνεσαι λοιπόν γι' αυτο, για καλό το κάνουν!!!

Αααα τέλεια!δεν το ήξερα!Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2019 at 10:41 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάποιες φορες που στην διέγερση ανεβαίνουν οι ορμόνες παραπάνω από τα αναμενόμενα όπως κι εγώ πχ που ανέβασα προγεστερόνη καταψυχουμε τα εμβρυα κ τα βάζουμε σε μεταγενέστερο κύκλο που θα έχουμε καλύτερη ορμονική ισορροπία.αυτο για την οιστραδιολη πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου,αν ήταν πάρα πολύ υψηλή ή τιμή της κ καμιά φορά από αυτό παρουσιάζεις κ υγρο.

Αυτό φοβάμαι πως έφταιξε η οιστραδιόλη μου πριν μου τ πάρουν είχε φτάσει 5000 δεν ξέρω τ ν πω ελπίζω στα κατεψυγμένα αν κ πολλοί λένε πως δεν έχουν την ίδια δύναμη Μ τ φρέσκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Αυτό φοβάμαι πως έφταιξε η οιστραδιόλη μου πριν μου τ πάρουν είχε φτάσει 5000 δεν ξέρω τ ν πω ελπίζω στα κατεψυγμένα αν κ πολλοί λένε πως δεν έχουν την ίδια δύναμη Μ τ φρέσκα

Ρε κορίτσι συγγνώμη αλλα μου κάνει εντύπωση που σου έκαναν ετ. Γιατί είχες μεγάλο κίνδυνο υπερδιέγερσης. Εγώ με 4000 οιστραδιόλη και δεν το συζηταγε. Είχα μάλιστα μαζέψει και υγρό στις ωοθήκες. 

Σε διαβεβαιώνω όμως ότι η οιστραδιόλη δεν παίζει ρόλο στην εμφύτευση. Απλά αν πιάσεις μπορεί να φτάσεις νοσοκομείο και να μην έχει καλή τύχη το έμβρυο λόγω της κατάστασης.  Παλιά που δεν υπήρχε η καταψυξη τα έβαζαν αναγκαστικά. 

Προγεστερονη όμως πόσο είχες; Γιατί συνήθως ανεβαίνει και αυτή όταν ανεβαίνει η οιστραδιόλη. Και αυτή παίζει ρόλο για το ενδομήτριο. 

Αφού είχες τόση οιστραδιόλη έκανες αρκετά εμβρυακια λογικά. 

Μη τα φοβάσαι τα κατεψυγμένα. Εγώ μια χαρά στον 6ο είμαι με κατεψυγμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...