Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

@Πιου-πιου μου 25 Ιουλίου είναι η προβλεπόμενη ημερομηνία. Εσένα πότε σου είπαν;

Αρχές Οκτωβρίου. Τώρα με τη β επιπέδου θα μου πουν πιο συγκεκριμένα από όσο ξέρω! 32 +2. Τί λες τώρα!!! Θα σκάσουμε φιλενάδα μέσ' το καλοκαίρι και οι δυο μας!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Μου εχετε λειψει πολυ!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα με το καλο, σε οποια φαση κι αν ειστε!!! 

Εγω ειμαι καλα, με τον μπεμπουλη και τον αντρουλη μου..!!! Σας εχω στο νου μου συνεχεια!! 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Φιλάκια και στους δύο σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Όχι δε μας είπε για δανεικό αλλά να πάμε να τον ξαναδεί μήπως έχει καλυτερέψει το σπέρμα ώστε να χρησιμοποιήσουμε και αυτό στην επόμενη εξωσωματική μαζί με αυτό που έχει πάρει από τον όρχι...Να σημειώσω ότι στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα βρέθηκαν 3 σπερματοζωάρια σε 10 οπτικά πεδία από τα οποία το 1 ζωντανό και ακίνητο...από αυτά που του πήραν από τον όρχι βρέθηκαν μόνο σπερματίδες στο δείγμα που εξετάστηκε...επίσης όταν με πήρε τηλ.να με ενημερώσει για το πώς πήγε η γονιμοποίηση μου είπε ότι φαίνεται πως δεν παράγει καθόλου σερματοζωάρια...πραγματικά είμαστε σε μεγάλο δίλλημα για το ποιο θα είναι το επόμενο βήμα μας....νοιώθουμε ότι δε μας λέει ξεκάθαρα τι συμβαίνει με το σπέρμα...

Όντως δεν φαίνεται να σας λέει ξεκάθαρα τι συμβαίνει... Ψαχτείτε για δεύτερη γνώμη, ποτέ δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όντως δεν φαίνεται να σας λέει ξεκάθαρα τι συμβαίνει... Ψαχτείτε για δεύτερη γνώμη, ποτέ δεν ξέρεις! 

Εννοείται πως θα ψαχτούμε,δεν τον εμπιστευόμαστε πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ...δεν ξέρω εάν ξέρεις την ιστορία μου έγω έμεινα έγκυος με την πρώτη εξωσωματική και στην γεννά ο Μαλακας μου άφησε πλακούντα και με την αποξυση επαθα ζημιά ... έχω κάνει έξι ετ εκ τότε και εκτός από μια που ανέβηκε λίγο η χοριακη όλες οι άλλες ήταν μηδέν ....

τις δυο ετ τις είχα κάνει πριν τον νικά. Τις υπόλοιπες 4 μετά τον νικά που είχα κάνει Περσυ τον Απρίλιο και είχε δείξει χρόνια φλεγμονή .... ήπια τρεις μήνες αντιβοωσεις με προφυλακτικό ήταν πι επαφές και εκανα ένα μήνα εκγυσεις ... καπάκια από όλα αυτα εκανα 4 ετ που ήταν μηδέν ...

δεν ξέρω αν τον πιστεύω γιατί ότι του είπα να μου πει τι εννοεί με την χρόνια φλεγμονή και ποσό καιρό πιστεύει ότι την έχω τα μασούσε .... γιατί του λέω εγω γέννησα το 2016 όποτε το χρόνια ;;;;;;;;;;;

σε ποιον γιατρό είσαι Εσυ εάν έπιττεπεται ;;;;

και η ωοληψια πήγε χάλια αυτό τον μήνα τι να πω δεν ξέρω :...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εννοείται πως θα ψαχτούμε,δεν τον εμπιστευόμαστε πια....

Να πάτε και άλλου !!!!!! Δεν το συζητώ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nikona είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Μου εχετε λειψει πολυ!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα με το καλο, σε οποια φαση κι αν ειστε!!! 

Εγω ειμαι καλα, με τον μπεμπουλη και τον αντρουλη μου..!!! Σας εχω στο νου μου συνεχεια!! 

Πολλά φιλάκια Νικόνα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@sansa αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ...δεν ξέρω εάν ξέρεις την ιστορία μου έγω έμεινα έγκυος με την πρώτη εξωσωματική και στην γεννά ο Μαλακας μου άφησε πλακούντα και με την αποξυση επαθα ζημιά ... έχω κάνει έξι ετ εκ τότε και εκτός από μια που ανέβηκε λίγο η χοριακη όλες οι άλλες ήταν μηδέν ....

τις δυο ετ τις είχα κάνει πριν τον νικά. Τις υπόλοιπες 4 μετά τον νικά που είχα κάνει Περσυ τον Απρίλιο και είχε δείξει χρόνια φλεγμονή .... ήπια τρεις μήνες αντιβοωσεις με προφυλακτικό ήταν πι επαφές και εκανα ένα μήνα εκγυσεις ... καπάκια από όλα αυτα εκανα 4 ετ που ήταν μηδέν ...

δεν ξέρω αν τον πιστεύω γιατί ότι του είπα να μου πει τι εννοεί με την χρόνια φλεγμονή και ποσό καιρό πιστεύει ότι την έχω τα μασούσε .... γιατί του λέω εγω γέννησα το 2016 όποτε το χρόνια ;;;;;;;;;;;

σε ποιον γιατρό είσαι Εσυ εάν έπιττεπεται ;;;;

και η ωοληψια πήγε χάλια αυτό τον μήνα τι να πω δεν ξέρω :...

Καλημέρα κορίτσι.Θυμάμαι την ιστορία σου.Εγώ μένω Θεσσαλονίκη,είμαι στο embryolab,αλλά ο προσωπικός μου γυναικολόγος είναι συνεργάτης του Νίκα και του Σφακιανούδη και μαζί του έκανα όλα τα σχετικά με τη θεραπεία του Νίκα.Μετά τις θεραπείες είχες κάνει επανεξέταση για να δεις αν υπήρξε βελτίωση?Ξέρω κοπέλα που έχει δώσει 4 φορές δείγμα,έχει πάρει πολλές αντιβιώσεις και έχει κάνει πολλές εκχύσεις,αλλά η θεραπεία δε την έχει πιάσει.Έχει βάλει άριστα έμβρυα.Δοκίμασε πολλά σχήματα αντιβιώσεων,έχει πάθει κάτι σαν ανοσία μου είπε με αυτές.Τί να σου πω βρε κορίτσι,εγώ πάντως τον πιστεύω το Νίκα,είχα και το εξωμήτριο,ένα παραπάνω.Βέβαια θέλει και τα έμβρυα να είναι καλά για να γίνει εμφύτευση.Αλλά αν υπάρχει πρόβλημα με το ενδομήτριο,με φλεγμονές κτλ πώς να εμφυτευτούν?Και εγώ είχα μείνει φυσιολογικά έγκυος και είχα πει στο γιατρό μου στο κέντρο που μου έλεγε για δανεικά ωάρια από την πρώτη εξωσωματική και με είχε ζαλίσει,πώς γίνεται μετά την εγκυμοσύνη που είχα όλα τα έμβρυα μου να μην είναι καλά,ξαφνικά τα ωάρια μου έγιναν όλα χάλια?Πώς γίνεται η χοριακή να είναι πάντα μηδέν?Φυσικά δεν είχε απάντηση γι'αυτό το ερώτημα,αλλά για δανεικά ήξερε να μου λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Καλημέρα κορίτσια γνωρίζει κάποια αν μπορώ να βάζω σπαθολαδο στη κοιλίτσα μου? Γιατί μου αρέσει πολύ. Λέτε να κάνει? 

Βαλσαμέλαιο είναι το καλύτερο. Εμένα φτιάχνει ο πατέρας μου που είναι στον Ταυγετο και εαν θες μπορώ να σου στείλω. Εγώ βάζω και μου περνάει και η φαγούρα στην κοιλιά! Είναι το πιο φυσικο πράγμα που υπάρχει για αυτή την δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η satya είπε:

Βαλσαμέλαιο είναι το καλύτερο. Εμένα φτιάχνει ο πατέρας μου που είναι στον Ταυγετο και εαν θες μπορώ να σου στείλω. Εγώ βάζω και μου περνάει και η φαγούρα στην κοιλιά! Είναι το πιο φυσικο πράγμα που υπάρχει για αυτή την δουλειά

Αχ κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ έχω κ από αυτό. Μου το εδωσε μια φίλη μου αλλά ήθελα από το σπαθολαδο γιατί μου αρέσει σαν μυρωδιά. Χαχαχα. Πόσο μηνών είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Αχ κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ έχω κ από αυτό. Μου το εδωσε μια φίλη μου αλλά ήθελα από το σπαθολαδο γιατί μου αρέσει σαν μυρωδιά. Χαχαχα. Πόσο μηνών είσαι? 

Σπαθολαδο και Βαλσαμελαιο είναι ακριβως το ίδιο, αλλά να βάζεις σκέτο χωρίς αρώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Αχ κορίτσι μου σ'ευχαριστώ πολύ έχω κ από αυτό. Μου το εδωσε μια φίλη μου αλλά ήθελα από το σπαθολαδο γιατί μου αρέσει σαν μυρωδιά. Χαχαχα. Πόσο μηνών είσαι? 

Μόλις έκλεισα τον 3ο μήνα! Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariapretty είπε:

Όχι είναι φυτικό πολύ ωραίο Κοκκινάκι κ μυρίζει υπέροχα. 

Έχω μια εβδομάδα στον 4ο. 

Τι έχεις? 

τι έχω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2019 at 6:58 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

@sansa πω βρε κορίτσι μου. Όλα μαζεμένα σου ήρθαν. Περαστικά εύχομαι. Μετά την μπόρα δεν έρχεται το ουράνιο τόξο; Το μπεμπάκι σου θα είναι αυτό!! @sansa @Πιου-πιου είμαι 32 κ 3 σήμερα. Κοντοζυγώνει ο καιρός. Απίστευτο μου φαίνεται. 

Μπράβο Ζετουλα! Και εμένα απίστευτο μου φαίνεται πως γέννας σύντομα! Καλοκαιρινό μωράκι θα κάνεις ? Αισθάνεσαι καλά? Είχες εύκολη εγκυμοσύνη εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liveloula88 ίσως να πάρετε και άλλη γνώμη λιβελουλα μου. Πάντα μια δεύτερη γνώμη μπορεί να βοηθήσει. Εσυ ποιο γιατρό σκέφτεσαι?

@Papadakis την Παρασκευή μου έχουν δώσει για χοριακη. Αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορέσω να κάνω.. γιατί η γιατρός μου είναι σε άδεια και εδώ στη Γερμανία δεν μπορείς να πας μόνος σου σε μικροβιολογικό έτσι. ?Λόγω της ευρωπαϊκής νομοθεσίας για τα προσωπικά δεδομένα είναι πολύ δύσκολο να σου δώσουν αποτέλεσμα στο τηλέφωνο ή μέσω μεηλ. Σήμερα το έμαθα το πρόβλημα οπότε ψάχνω πιθανές λύσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Liveloula88 ίσως να πάρετε και άλλη γνώμη λιβελουλα μου. Πάντα μια δεύτερη γνώμη μπορεί να βοηθήσει. Εσυ ποιο γιατρό σκέφτεσαι?

@Papadakis την Παρασκευή μου έχουν δώσει για χοριακη. Αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορέσω να κάνω.. γιατί η γιατρός μου είναι σε άδεια και εδώ στη Γερμανία δεν μπορείς να πας μόνος σου σε μικροβιολογικό έτσι. ?Λόγω της ευρωπαϊκής νομοθεσίας για τα προσωπικά δεδομένα είναι πολύ δύσκολο να σου δώσουν αποτέλεσμα στο τηλέφωνο ή μέσω μεηλ. Σήμερα το έμαθα το πρόβλημα οπότε ψάχνω πιθανές λύσεις...

Πραγματικά δεν έχω ιδέα. Είμαι στο ψάξιμο.με τον εξωσωματικό δεν έχω πρόβλημα αλλά με τον ουρολόγο με τον οποίο συνεργάζονται...Σκέφτομαι να ρωτήσω κ τον γυναικολόγο μου μήπως μπορέσει να με κατευθύνει...

Με το καλό η χοριακή,να έχεις θετικό αποτέλεσμα το οποίο να κρατήσει...❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver κοριτσάκι μου δεν είχα δει οτι είχες κάνει ετ. Τριψήφια αποτελέσματα εύχομαι!!!❤️ Πολύ δύσκολα σας τα έχουν εκεί... Εδώ πεταγόμαστε στο μικροβιολογικό για χοριακή όποτε να είναι. Κάνεις κ μια υπεύθυνη δήλωση κ στα στέλνουν κ στο email. Μία λύση είναι κ τα hometest, αλλά όλες έχουμε φάει τη σφαλιάρα μας από αυτά κ δεν ξέρω αν ειναι καλή επιλογή... Εγώ όλα μια χαρά τώρα. Είχα αρχές Μάη ένα θεματάκι με τον τράχηλο, όπου μίκρυνε απότομα. Σταμάτησα νωρίτερα από τη δουλειά κ με ξεκούραση, χαπάκια κ κολπικές αλοιφές όλα οκ. Κατά τα αλλα όλα τέλεια. Άντε γρήγορα να φουσκώσεις κ εσύ κ όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Liveloula88 ίσως να πάρετε και άλλη γνώμη λιβελουλα μου. Πάντα μια δεύτερη γνώμη μπορεί να βοηθήσει. Εσυ ποιο γιατρό σκέφτεσαι?

@Papadakis την Παρασκευή μου έχουν δώσει για χοριακη. Αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορέσω να κάνω.. γιατί η γιατρός μου είναι σε άδεια και εδώ στη Γερμανία δεν μπορείς να πας μόνος σου σε μικροβιολογικό έτσι. ?Λόγω της ευρωπαϊκής νομοθεσίας για τα προσωπικά δεδομένα είναι πολύ δύσκολο να σου δώσουν αποτέλεσμα στο τηλέφωνο ή μέσω μεηλ. Σήμερα το έμαθα το πρόβλημα οπότε ψάχνω πιθανές λύσεις...

Καλημέρα κορίτσι.Δεν ήξερα ότι έκανες ετ.Εύχομαι να πάρεις μια τριψήφιο χοριακη,να είναι η τυχερή σου αυτή η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Άκυρος για μας αυτός ο κύκλος! Δεν ήθελε το ενδομύτριο να παχύνει με τίποτα! Πάμε για τον επόμενο χαλαρά! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...