Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Υπομονή μόνο. Μετά από λίγο καιρό θα σε αφήνει να στείλεις όσα μηνύματα θες! 

Καλή αρχή Λιβελουλα ?

Καλημέρα!Πώς είστε;

Σε ευχαριστώ @Magaiver

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε περίμενε,εμενα μου είχαν πει ότι δεν γίνεται ωορρηξία,απλα παρακολουθείς το ενδομητριο κ όταν φτάσει στο κατάλληλο μέγεθος,συνηθως πάνω από 8,5 είναι το ιδανικό τότε ξεκινας προγεστερόνη κ προγραμματίζεται ή εμβρυομεταφορα.εσενα τώρα ποσα χιλιοστά είναι;

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτσε περίμενε,εμενα μου είχαν πει ότι δεν γίνεται ωορρηξία,απλα παρακολουθείς το ενδομητριο κ όταν φτάσει στο κατάλληλο μέγεθος,συνηθως πάνω από 8,5 είναι το ιδανικό τότε ξεκινας προγεστερόνη κ προγραμματίζεται ή εμβρυομεταφορα.εσενα τώρα ποσα χιλιοστά είναι;

Ναι λογικά με τα σικλακουρ δεν γίνεται ωορρηξία. Εννοώ μετά την μέση του κύκλου 14η μέρα + πόσων ημερών είναι τα έμβρυα.. μόνο 2η μερα μετρησαμε..σήμερα 9η μέρα θα ξανακάνω υπέρηχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zefi87 είπε:

Ευχαριστω..ειναι η πρωτη σου φορα?αρχαρια εδω ,οπως καταλαβαινεις?

Με το καλό κορίτσι μου! Εγώ τρίτη!! Βλέπω '87.. είσαι μικρούλα ??, όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

 

Ναι λογικά με τα σικλακουρ δεν γίνεται ωορρηξία. Εννοώ μετά την μέση του κύκλου 14η μέρα + πόσων ημερών είναι τα έμβρυα.. μόνο 2η μερα μετρησαμε..σήμερα 9η μέρα θα ξανακάνω υπέρηχο..

Καλημέρα,αυτο εννοώ ότι τώρα δε πάει βάσει κύκλου,οταν θα έχει παχύνει το ενδομητριο θα σου πει κ θα ξεκινήσεις τη προγεστερόνη,αν τα εμβρυα είναι τριών ημερών θα πάρεις 4 μέρες κ θα κάνεις εμβρυομεταφορα αν είναι βλαστοκύστες θα κάνεις στις 6 μέρες.περιμενω να μου πεις σήμερα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Εγώ τρίτη!! Βλέπω '87.. είσαι μικρούλα ??, όλα καλά θα πάνε

Σ ευχαριστώ..μακάρι!!!! Όπως βλεπω θα είσαι η πρώτη άρα περιμένουμε να πάρουμε δύναμη από τα θετικά σου αποτελέσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,αυτο εννοώ ότι τώρα δε πάει βάσει κύκλου,οταν θα έχει παχύνει το ενδομητριο θα σου πει κ θα ξεκινήσεις τη προγεστερόνη,αν τα εμβρυα είναι τριών ημερών θα πάρεις 4 μέρες κ θα κάνεις εμβρυομεταφορα αν είναι βλαστοκύστες θα κάνεις στις 6 μέρες.περιμενω να μου πεις σήμερα ε?

Εσύ μπλουμπλουκα που ξεκινάς Παρασκευή σικλακουρ, σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι;;;; Σήμερα 5,8 από 3,5 που ήταν την 2η μερα.. το μεσημέρι περιμένω τηλέφωνο για οδηγίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εσύ μπλουμπλουκα που ξεκινάς Παρασκευή σικλακουρ, σε ποια μέρα του κύκλου θα είσαι;;;; Σήμερα 5,8 από 3,5 που ήταν την 2η μερα.. το μεσημέρι περιμένω τηλέφωνο για οδηγίες...

Στην έκτη θα είμαι,ειχα κάνει κ καταστολή από την 21η μέρα.ωραια έχεις ακόμα μερουλες να ανέβει είναι νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

@Bloublou85, τί ποιητική διάθεση είναι αυτή; 

 

Αμεε! Είμαι σε φάση που ψάχνω βιβλία για να έχω οταν κάνω μεταφορά να ξεχνιέται κι ετυχε να βρω το δω κ έτσι το συγκεκριμένο με αγγίζει πολύ.που είσαι εσυυυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτά τα αυτοκόλλητα τα dermestril που τα κολλάνε;

Δεν ξέρω καθόλου! Καλά είμαι αγάπη. Εδώ περιμένω να περάσουν οι μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω καθόλου! Καλά είμαι αγάπη. Εδώ περιμένω να περάσουν οι μέρες. 

Κοντοζυγωνουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτά τα αυτοκόλλητα τα dermestril που τα κολλάνε;

Bloublou85 καλησπέρα και καλή αρχή.Εγώ όταν τα είχα πάρει μου είχε πει ο γιατρός μου και τα κόλλησα στα μπράτσα,τώρα αν εσένα σου είπε κάτι άλλο δε ξέρω.Μπορεί να κολλιούνται και σε άλλα μέρη του σώματος.Να ευχηθώ και στα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στις προσπάθειες τους.Εγώ σήμερα έκανα την τελευταία πλύση και από αύριο ξεκινάω προετοιμασία με utrogestan για την εξέταση του Νίκα.Θα δώσω δείγμα αυτή την Τρίτη για επανεξέταση.Έχω άγχος γιατί τις άλλες δύο φορές πόνεσα,θα πάρω βέβαια ένα σωρό παυσίπονα και ελπίζω να το αντέξω.Για να δούμε ποιο θα είναι το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Bloublou85 καλησπέρα και καλή αρχή.Εγώ όταν τα είχα πάρει μου είχε πει ο γιατρός μου και τα κόλλησα στα μπράτσα,τώρα αν εσένα σου είπε κάτι άλλο δε ξέρω.Μπορεί να κολλιούνται και σε άλλα μέρη του σώματος.Να ευχηθώ και στα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στις προσπάθειες τους.Εγώ σήμερα έκανα την τελευταία πλύση και από αύριο ξεκινάω προετοιμασία με utrogestan για την εξέταση του Νίκα.Θα δώσω δείγμα αυτή την Τρίτη για επανεξέταση.Έχω άγχος γιατί τις άλλες δύο φορές πόνεσα,θα πάρω βέβαια ένα σωρό παυσίπονα και ελπίζω να το αντέξω.Για να δούμε ποιο θα είναι το αποτέλεσμα.

Καλή επιτυχία Sansa μου!!! Να έχεις τέλεια αποτελέσματα, ώστε να προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά!!!!  Εύχομαι να μην πονέσεις.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε.Τα utrogestan κάνουν την ίδια δουλειά είτε κολπικά είτε από το στόμα;Πρέπει να παίρνω 6 την ημέρα,δύο ανά 8ωρο κολπικά μου είπε ο Νίκας για μια βδομάδα.Αλλά λόγω δουλειάς τη μία φορά δε μπορώ να τα παίρνω κολπικά και μου είπε ο γιατρός μου από το στόμα κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.Να μην ανησυχώ έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa καλή επιτυχία να εχεις!!! Ναι το ίδιο πράγμα κάνουν απλά λένε ότι κολπικά απορροφούνται πιο γρήγορα.ολα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa καλα αποτελέσματα! Να πάνε όλα καλά εύχομαι! Για την ερώτηση σου την ίδια δουλειά κάνουν απλά από το στόμα μπορεί να έχεις κάποιες παρενέργειες όπως πονοκέφαλο ζάλη κλπ. Για να σου το επιβεβαιώνει και ο γιατρός είναι ΟΚ να τα πάρεις από το στόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε.Τα utrogestan κάνουν την ίδια δουλειά είτε κολπικά είτε από το στόμα;Πρέπει να παίρνω 6 την ημέρα,δύο ανά 8ωρο κολπικά μου είπε ο Νίκας για μια βδομάδα.Αλλά λόγω δουλειάς τη μία φορά δε μπορώ να τα παίρνω κολπικά και μου είπε ο γιατρός μου από το στόμα κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.Να μην ανησυχώ έτσι;

Όπως τα λένε τα κορίτσια.. κάποιες έχουν λίγο πιο έντονες παρενέργειες απ'το στόμα.. ενώ κολπικά απορροφούνται πιο γρήγορα και δεν έχεις παρενέργειες. Ίδιο αποτέλεσμα.. καλή επιτυχία στον επανέλεγχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια.Θυμάμαι παλιά που τα έπαιρνα από το στόμα είχα μία νύστα,άστα να πάνε.Θα είμαι σαν ζαλισμενο κοτόπουλο στη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας έχω μια ερώτηση... !

Γνωρίζει κάποια το φάρμακο alterman? Πήγα σήμερα για έλεγχο και πρέπει να συνεχίσω για ακόμα μια μέρα διέγερση. Το γκοναλ όμως είναι σε έλλειψη και δεν φτάνει για την δόση απόψε. Μου είπε να πάρω ένα φάρμακο που λέγεται alterman με μια σύριγγα και βελόνα ινσουλίνης ώστε να συμπληρώσω το γκοναλ ή να το αντικαταστήσω τελείως. Το έχετε ξανακούσει αυτό το φάρμακο? Μήπως ξέρετε εάν είναι παρόμοιο με το γκοναλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η sansa είπε:

Bloublou85 καλησπέρα και καλή αρχή.Εγώ όταν τα είχα πάρει μου είχε πει ο γιατρός μου και τα κόλλησα στα μπράτσα,τώρα αν εσένα σου είπε κάτι άλλο δε ξέρω.Μπορεί να κολλιούνται και σε άλλα μέρη του σώματος.Να ευχηθώ και στα υπόλοιπα κορίτσια καλή επιτυχία στις προσπάθειες τους.Εγώ σήμερα έκανα την τελευταία πλύση και από αύριο ξεκινάω προετοιμασία με utrogestan για την εξέταση του Νίκα.Θα δώσω δείγμα αυτή την Τρίτη για επανεξέταση.Έχω άγχος γιατί τις άλλες δύο φορές πόνεσα,θα πάρω βέβαια ένα σωρό παυσίπονα και ελπίζω να το αντέξω.Για να δούμε ποιο θα είναι το αποτέλεσμα.

όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας έχω μια ερώτηση... !

Γνωρίζει κάποια το φάρμακο alterman? Πήγα σήμερα για έλεγχο και πρέπει να συνεχίσω για ακόμα μια μέρα διέγερση. Το γκοναλ όμως είναι σε έλλειψη και δεν φτάνει για την δόση απόψε. Μου είπε να πάρω ένα φάρμακο που λέγεται alterman με μια σύριγγα και βελόνα ινσουλίνης ώστε να συμπληρώσω το γκοναλ ή να το αντικαταστήσω τελείως. Το έχετε ξανακούσει αυτό το φάρμακο? Μήπως ξέρετε εάν είναι παρόμοιο με το γκοναλ?

Altermon.Ναι ίδια ουσία είναι κορίτσι μου αλλά πολύ πιο φθηνό και δεν είναι προγενισμενη πένα, πρέπει να πάρεις το διάλυμα και να βάλεις ίσως και δύο μαζί για να συμπληρωθεί η δόση που χρειάζεσαι. Μου τα είχαν γράψει κι εμένα αλλά τελικά το μεσημέρι που βγήκαν οι αιματολογικές μου είχαν πει να μην τις πάρω.. έκανα την μεθεπόμενη μέρα κανονικα ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...