Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Καλή Μ. Εβδομάδα. 

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα να έχουμε με υγεία και ηρεμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κατρινικη μου και εγώ λέω να χαλαρώσεις και να ακούσεις το γιατρό σου. Και εγώ στην πρώτη ετ δεν πέτυχα. Ενδιάμεσα είχα και μια φυσική σύλληψη που οδήγησε σε αποβολή δυστυχώς. Δεν έψαξα τίποτα ούτε έκανα τίποτα. Εβαλα τα κατεψυγμένα εμβρυακια και όλα καλά. 

Δηλαδή πολλές φορές δε συμβαίνει τίποτα, είναι θέμα τύχης ή μάλλον ατυχίας. 

Μην αγχώνεσαι άλλο. Θα δεις όλα θα πάνε καλά.

Έχεις δίκιο ναι!!θα πιστέψω στα 2 μικρά μου που με περιμένουν και ας προσευχηθούμε ότι θα πάνε όλα κατευχην!!

Αυτά ακριβώς μου λέει και ο γιατρός μου ότι σκέφτομαι πολύ ....

 Να φανταστεις στον άντρα μου κρυφά μόλις πήγα να αλλάξω του είπε ότι θα τα σκάσω τα παιδια αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αν θέλεις πληροφορίες στείλε μου να σου πω !

Αν χρειαστώ κάτι θα σου πω, ευχαριστώ πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Έχεις δίκιο ναι!!θα πιστέψω στα 2 μικρά μου που με περιμένουν και ας προσευχηθούμε ότι θα πάνε όλα κατευχην!!

Αυτά ακριβώς μου λέει και ο γιατρός μου ότι σκέφτομαι πολύ ....

 Να φανταστεις στον άντρα μου κρυφά μόλις πήγα να αλλάξω του είπε ότι θα τα σκάσω τα παιδια αχαχαχαχαχα

Α δε θέλω τέτοια. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2019 at 7:00 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 τι κάνεις ??πως είσαι ?

Καλησπερααα,ειμαι καλααα!!!Εδω σπιτι καθομαι.Την τεταρτη θα παω στον γιατρο.Εσυ πως εισαι?Πως νιωθεις?Εγω το γνωστι θεμα με τι εντεροκ σημερα εχω κ λιγη ναυτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλησπερααα,ειμαι καλααα!!!Εδω σπιτι καθομαι.Την τεταρτη θα παω στον γιατρο.Εσυ πως εισαι?Πως νιωθεις?Εγω το γνωστι θεμα με τι εντεροκ σημερα εχω κ λιγη ναυτια.

Άντε ωραία καλό ραντεβού καλά είμαι λίγη ανακατοσουρα αλλά νιώθω αρκετή κόπωση όλα καλά !Καλό Πάσχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άντε ωραία καλό ραντεβού καλά είμαι λίγη ανακατοσουρα αλλά νιώθω αρκετή κόπωση όλα καλά !Καλό Πάσχα 

Γεθα σου @Μπεμπελουκα,να σε ρωτησω κατι?Εχεις κανει τωρα τελευταια οιστραδιολη κ προγεστερονη κ αν ναι ποσο ηταν αν θυμασαι?Περνεις ουτροτζεσταν κ σικλακουρ ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Γεθα σου @Μπεμπελουκα,να σε ρωτησω κατι?Εχεις κανει τωρα τελευταια οιστραδιολη κ προγεστερονη κ αν ναι ποσο ηταν αν θυμασαι?Περνεις ουτροτζεσταν κ σικλακουρ ακομα?

Κάθε εβδομάδα έκανα και θα κάνω και αύριο άλλη μια φορά .συνεχίζω να παίρνω ουτρατζεσταν  cyclacur και inohep Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κάθε εβδομάδα έκανα και θα κάνω και αύριο άλλη μια φορά .συνεχίζω να παίρνω ουτρατζεσταν  cyclacur και inohep Εσύ?

εγω εκανα προχτες κ εχω 70 προγεσυερονη κ 1100 οιστραδιολη.Εσυ θυμασαι τις τελευταιες τιμες?Κ ργω περνη σικλακουρ,ουτροτζεσταν κ ivor.Ενεση αντιπικτικη ειναι η inoheo;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

εγω εκανα προχτες κ εχω 70 προγεσυερονη κ 1100 οιστραδιολη.Εσυ θυμασαι τις τελευταιες τιμες?Κ ργω περνη σικλακουρ,ουτροτζεσταν κ ivor.Ενεση αντιπικτικη ειναι η inoheo;

Inohep αντιπικτικηειναι δεν έχουν σχέση οι τιμές σε κάθε κοπελα είναι διαφορετικές  690 οιστραδιολη 48 προγεστερόνη .μην συγκρίνεις όμως δε θα βγάλεις κάποια άκρη τα ίδια λέγαμε και με τη χοριακη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Inohep αντιπικτικηειναι δεν έχουν σχέση οι τιμές σε κάθε κοπελα είναι διαφορετικές  690 οιστραδιολη 48 προγεστερόνη .μην συγκρίνεις όμως δε θα βγάλεις κάποια άκρη τα ίδια λέγαμε και με τη χοριακη !!!

Οχι απλα μου φανηκε πολυ η προγεστερονη γιατι πριν 16 μερες ειχα ξανακανει κ ειχα 50 προγεστερονη κ 820 οιστραδιολη.Αυτα ανεβαινουν συνεχεια?Μηπως παιχει ρολο που περνω 6 ουτροτζεσταν κ 6 σικλακουρ την μερα?Εννοω κ ανεβαινουν οι τιμες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Οχι απλα μου φανηκε πολυ η προγεστερονη γιατι πριν 16 μερες ειχα ξανακανει κ ειχα 50 προγεστερονη κ 820 οιστραδιολη.Αυτα ανεβαινουν συνεχεια?Μηπως παιχει ρολο που περνω 6 ουτροτζεσταν κ 6 σικλακουρ την μερα?Εννοω κ ανεβαινουν οι τιμες?

Aυταθατα παίρνουμε μέχρι και 12η εβδομάδα εκτός αν κάτι θέλει και τα πάρουμε και άλλο εμένα ίσως μου πει να συνεχίσω την inohep θα δείξει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Aυταθατα παίρνουμε μέχρι και 12η εβδομάδα εκτός αν κάτι θέλει και τα πάρουμε και άλλο εμένα ίσως μου πει να συνεχίσω την inohep θα δείξει !

Και εμενα πηρα σημερα στο γενεσις σε μια μαια να πω τις τιμες κ μου ειπε πολυ καλες οτι ειναι κ να συνεχισω τα φαρμακα την ιδια δοσολογια.Εν τωμεταξυ μου ειπαν κ ενα σιροπι για δισκοιλιοτητα.Hi fiber  λεγεται κ ειναι φυτικο.Το εχει δοκιμασει καποια απο εσας?Ρωτησα κ εχει 35 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες σας ο,τι ποθεί η καρδούλα σας! Εμείς μετά τη 2η αποτυχία ψαχνόμαστε! Ευτυχώς αδιαθέτησα κανονικά και σήμερα θα κάνω μια βιοψία ενδομητρίου και θα στείλω στο Νίκα δείγμα . Ξέρω ότι δεν τον παραδέχονται αλλά έχω άτυπη κολπίτιδα μου είπε ο γιατρός ( ούτε υγρά ούτε φαγούρα )  και θα πρέπει να το ελέγξουμε . Μακάρι να βρεθεί κάτι . Πάντως από όλες τις περιγραφές ο Νίκος υποψιάζεται ενδομητριτιδα και με αντιβίωση θα αντιμετωπισθεί . Θα δει και για πινοποδια . Φιλάκια σε όλες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona ευχαριστώ πολύ Νικονα μου για την ευχή! Δυστυχώς δεν φαινόταν πουθενά στον υπέρηχο ότι έχω διάφραγμα. Η μήτρα μου έχει σχήμα καρδιάς. Μάλλον γιαυτο έγινε και το εξωμητριο γιατί έκανε σαν χωνί εκεί στις σαλπιγγες. Τοσοι γιατροί σε 2 χώρες που με έχουν δει ποτέ κανείς δεν το υποπτευθηκε...

@Zeta. καλα θυμάσαι τώρα μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω για την επόμενη πέμπτη κατά σειρά προσπάθεια. Για να δούμε εάν λύθηκαν όλα τα προβλήματα ή μας περιμένουν και άλλες "εκπλήξεις"...

@Papadakis στην Ελλάδα ήρθα ναι. Για ραντεβού είχα κανονίσει αλλά τελικά προέκυψε και η υστεροσκοπηση που όπως αποδείχθηκε ήταν απαραίτητη! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές! Αντε να μαζευόμαστε όσες είμαστε για προσπάθεια ξανά ? Μας περιμενουν οι εγκυουλες και λεχώνες της παρέας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Καλό Πάσχα κορίτσια μου! Εύχομαι σε όλες σας ο,τι ποθεί η καρδούλα σας! Εμείς μετά τη 2η αποτυχία ψαχνόμαστε! Ευτυχώς αδιαθέτησα κανονικά και σήμερα θα κάνω μια βιοψία ενδομητρίου και θα στείλω στο Νίκα δείγμα . Ξέρω ότι δεν τον παραδέχονται αλλά έχω άτυπη κολπίτιδα μου είπε ο γιατρός ( ούτε υγρά ούτε φαγούρα )  και θα πρέπει να το ελέγξουμε . Μακάρι να βρεθεί κάτι . Πάντως από όλες τις περιγραφές ο Νίκος υποψιάζεται ενδομητριτιδα και με αντιβίωση θα αντιμετωπισθεί . Θα δει και για πινοποδια . Φιλάκια σε όλες !

Αν θυμάμαι καλά έκανες υστεροσκοπηση.Η ενδομητριτιδα έχει χαρακτηριστική υστεροσκοπικη εμφάνιση καθώς διακρίνονται κάποια στίγματα στο ενδομητριο. Όσον αφορά τώρα την κολπιτιδα έκανες καλλιέργεια ώστε να βρεις αν όντως υπάρχει κάποιο μικροβιο κ να κάνεις θεραπεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα κορίτσια !Υπάρχει 1κουτι menopur που λήγει  τον Ιούλιο αν θέλει κάποια ας μου στείλει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλό Πάσχα κορίτσια !Υπάρχει 1κουτι menopur που λήγει  τον Ιούλιο αν θέλει κάποια ας μου στείλει !

Μπεμπελουκα σου έχω στείλει μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Τι κάνετε;

αυριο ξεκινάω τις ενέσεις...?

Καλή αρχή. Δεν είναι τίποτα θα δεις. Να περάσεις ωραία κατά τα άλλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλή αρχή. Δεν είναι τίποτα θα δεις. Να περάσεις ωραία κατά τα άλλα. 

Σε ευχαριστώ! Έχω αγχωθεί αρκετά....

Και εσύ να περάσεις καλά και με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...