Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni1979 είπε:

Εχει κανει καμια τεστ φαρμακειου μετα απο εμβρυομεταφορα? Και αν ναι θεωρειται αξιοπιστο?

Εγώ eleni79 έκανα την 12η μέρα και βγήκε αρνητικό δηλ. σωστό...λένε όμως ότι στην εξωσωματική καλύτερα να μην κάνουμε τεστ φαρμακείου αλλά να περιμένουμε τη χοριακη γιατί έχουν υπάρξει και περιπτώσεις που ενώ το αποτέλεσμα ήταν θετικό, το τεστ του φαρμακείου δεν το ανίχνευσε...εμένα σε αυτό που με βοήθησε ήταν να προετοιμαστω πιο ομαλά για το αρνητικό αποτέλεσμα...Αλλά θα σου πρότεινα αν μπορείς να κάνεις υπομονήμεχρι τη χοριακή για να είσαι σίγουρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εγώ eleni79 έκανα την 12η μέρα και βγήκε αρνητικό δηλ. σωστό...λένε όμως ότι στην εξωσωματική καλύτερα να μην κάνουμε τεστ φαρμακείου αλλά να περιμένουμε τη χοριακη γιατί έχουν υπάρξει και περιπτώσεις που ενώ το αποτέλεσμα ήταν θετικό, το τεστ του φαρμακείου δεν το ανίχνευσε...εμένα σε αυτό που με βοήθησε ήταν να προετοιμαστω πιο ομαλά για το αρνητικό αποτέλεσμα...Αλλά θα σου πρότεινα αν μπορείς να κάνεις υπομονήμεχρι τη χοριακή για να είσαι σίγουρη...

Εχεις δικιο. Ετσι κι αλλιως 5 μερες εμειναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni1979 είπε:

Εχει κανει καμια τεστ φαρμακειου μετα απο εμβρυομεταφορα? Και αν ναι θεωρειται αξιοπιστο?

Έβαλες βλαστοκυστες? Σε πόσες μέρες σου είπε χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η satya είπε:

Έβαλες βλαστοκυστες? Σε πόσες μέρες σου είπε χοριακη? 

Οχι δεν εκανα βλαστοκυστη. Σε 12 μερες. Ηταν εμβρυα 3 ημερων και 8 κυτταρων αν το λεω σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni79 καλώς ήρθες και σου εύχομαι οκοψυχα καλά αποτελσματα !!!!

και εγω στην ίδια φάση με εσένα είμαι ... έχω ένα αγοράκι και παλεύω για το δεύτερο !!!

εχω κάνει 6 ετ και πάω για την 7 !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@eleni79 καλώς ήρθες και σου εύχομαι οκοψυχα καλά αποτελσματα !!!!

και εγω στην ίδια φάση με εσένα είμαι ... έχω ένα αγοράκι και παλεύω για το δεύτερο !!!

εχω κάνει 6 ετ και πάω για την 7 !!!!!

Καλα αποτελεσματα σε ολες μας. Μετα απο ποσα χρονια προσπαθησες γι το δευτερο? Ειχες κατεψυγμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Καλα αποτελεσματα σε ολες μας. Μετα απο ποσα χρονια προσπαθησες γι το δευτερο? Ειχες κατεψυγμενα?

Αμεσως ξεκίνησα την διαδικασία γιατί χαμηλή αμη .... 

το θέμα είναι ότι μετά την γεννά μου άφησαν πλακούντα και μου έκανε αποξυση και μου κατέστρεψε το ενδομήτριο για αυτό δεν πιάνω τώρα ...

εχω δυο κατεψυγμένα που τα έβαλα την πρώτη φορά και στις υπόλοιπες πέντε μάζευα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ναι γυρισαμε πιου πιου μου. Ειμαστε καλα και οι δυο μας. Ο μπεμπακος ειναι πολυ της αγκαλιας. Εγω ακομη αναρρωνω απο την καισαρικη αλλα ειμαι πολυ καλα. 

Ευχαριστω για τα φιλια. 

Με το καλο κι εσυ πιου μου να το κρατησετε αγκαλια το μωρακι σας. 

Να σας ζησει @nikona....γερό και καλότυχο...❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! σήμερα αδιαθετησα... Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε ότι η αλήθεια είναι πως δεν ήθελε να αδιαθετησω τοσο συντομα για να προλάβω να ξεπρηστω λίγο... Σκέφτηκα την Πέμπτη που θα πάω να του πω αν είναι μήπως κάναμε την έμβρυομεταφορά τον επόμενο μήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! σήμερα αδιαθετησα... Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε ότι η αλήθεια είναι πως δεν ήθελε να αδιαθετησω τοσο συντομα για να προλάβω να ξεπρηστω λίγο... Σκέφτηκα την Πέμπτη που θα πάω να του πω αν είναι μήπως κάναμε την έμβρυομεταφορά τον επόμενο μήνα?

Όπως αισθάνεσαι εσύ.. Προτιμάς να περιμένετε? Ίσως ο γιατρός να ξέρει καλύτερα. Εσύ πες του ότι δεν σε πειράζει να περιμένεις και μαζί θα αποφασίσετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Όπως αισθάνεσαι εσύ.. Προτιμάς να περιμένετε? Ίσως ο γιατρός να ξέρει καλύτερα. Εσύ πες του ότι δεν σε πειράζει να περιμένεις και μαζί θα αποφασίσετε..

Όχι δεν το λέω επειδή το προτιμώ ίσα ίσα που ανυπομονώ να τα καταφέρω!Το λέω για να μειώσω τις πιθανότητες αποτυχίας..όσο δλδ γίνεται αυτό... Έχεις δίκιο και εγώ έτσι το σκέφτομαι ότι θα του το προτείνω και να μου πει κ εκείνος την άποψη του,πόσο μάλλον αφου θα με εξετάσει κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

 @Μπεμπελουκα,τι κανεις κοριτσι μου?Πηγες στον γιατρο?Εγω το απογευμα κ με εχει φαει το αγχος!!!

@γιωτα22 στείλε μου νεασού!!αυριο απογευμα θα πάω πήγα για χοριακη σήμερα ..ολα να πάνε τέλεια !!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 στείλε μου νεασού!!αυριο απογευμα θα πάω πήγα για χοριακη σήμερα ..ολα να πάνε τέλεια !!!???

Κορίτσι έκανες και 4η χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Όχι δεν το λέω επειδή το προτιμώ ίσα ίσα που ανυπομονώ να τα καταφέρω!Το λέω για να μειώσω τις πιθανότητες αποτυχίας..όσο δλδ γίνεται αυτό... Έχεις δίκιο και εγώ έτσι το σκέφτομαι ότι θα του το προτείνω και να μου πει κ εκείνος την άποψη του,πόσο μάλλον αφου θα με εξετάσει κιολας

Νομιζω πως αν δεν υπάρχει κάποια κύστη κ σε βρει οκ μπορείς να συνεχίσεις κατευθείαν στην επόμενη ετ. Οτι πιστεύει εκείνος καλύτερα βασικά ώστε να έχετε τις καλύτερες προϋποθέσεις... Εν κ τώρα που το σκεφτομαι μπορεί να προβληματίστηκε γιατί μπορεί να πέφτει πάνω στο πασχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Νομιζω πως αν δεν υπάρχει κάποια κύστη κ σε βρει οκ μπορείς να συνεχίσεις κατευθείαν στην επόμενη ετ. Οτι πιστεύει εκείνος καλύτερα βασικά ώστε να έχετε τις καλύτερες προϋποθέσεις... Εν κ τώρα που το σκεφτομαι μπορεί να προβληματίστηκε γιατί μπορεί να πέφτει πάνω στο πασχα...

Μπορεί ναι γιατί κάτι μου πέταξε στο τηλέφωνο αλλά εκείνη την ώρα ήμουν τόσο ταραγμένη από το αποτέλεσμα της χοριακης που δεν μπόρεσα να συγκρατήσω...νομίζω πως προλαβαίνω λογικά πριν το Πάσχα αν και δεν ξέρω ακριβώς την διαδικασία σε φυσικό κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 στείλε μου νεασού!!αυριο απογευμα θα πάω πήγα για χοριακη σήμερα ..ολα να πάνε τέλεια !!!???

@γιωτα22 πήγες για τον υπερηχο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 πήγες για τον υπερηχο ???

Καλημερα,πηγα για υπερηχο,κ ειδαμε εμα σακο κ ειδαμε παλμους καρδιας.Το θεμα ειναι οτι ποναω δεξια χαμηλα κ επειδη ε αλα δυο εμβρυα ο γιατρος εξεταζει το ενδεχομενο μηπως το ενα ειναι εξωμητριο.Κ θαξαναπαω την πεμπτη να με δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Καλημερα,πηγα για υπερηχο,κ ειδαμε εμα σακο κ ειδαμε παλμους καρδιας.Το θεμα ειναι οτι ποναω δεξια χαμηλα κ επειδη ε αλα δυο εμβρυα ο γιατρος εξεταζει το ενδεχομενο μηπως το ενα ειναι εξωμητριο.Κ θαξαναπαω την πεμπτη να με δει.

Δεν μπορούσε να το δει χθες μπράβο για το μωράκι ελπίζω να πάνε όλα καλά !!πονάς πολύ ?Δεν είχες πει ότι είχε 2 σάκους ?άρα πως είναι δυνατόν να είναι Εξωμήτριοτο1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δεν μπορούσε να το δει χθες μπράβο για το μωράκι ελπίζω να πάνε όλα καλά !!πονάς πολύ ?Δεν είχες πει ότι είχε 2 σάκους ?άρα πως είναι δυνατόν να είναι Εξωμήτριοτο1?

Ναι ειχαμε πει οτι ειδε δυο σακους,αλλα επειδη ηταν 4μιση εβδομαδες ηταν πολυ νωρις κ δεν ηταν σιγουρος οτι ηταν δυο.Μου ειπε χτες δεν βλεπει κατι ανησυχητικο,στον υπερηχο,απλα επειδη θελει να ειναι κατοχυρωμενος οφειλει να το εξετασει σαν ενδεχομενο.Θα παω την πεμπτη να με ξαναδει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Ναι ειχαμε πει οτι ειδε δυο σακους,αλλα επειδη ηταν 4μιση εβδομαδες ηταν πολυ νωρις κ δεν ηταν σιγουρος οτι ηταν δυο.Μου ειπε χτες δεν βλεπει κατι ανησυχητικο,στον υπερηχο,απλα επειδη θελει να ειναι κατοχυρωμενος οφειλει να το εξετασει σαν ενδεχομενο.Θα παω την πεμπτη να με ξαναδει.

Ολα να πανε καλα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ολα να πανε καλα !!!!!

 @Μπεμπελουκα,μακαρι για να δουμε!!!Θα δειξει τι θα μας πει ο γιατρος την πεμπτη!Αν δει κατι.Δεν ξερω κιολας.Φαινεται το εξωμητριο στον υπερηχο?Χτες που με ειδε μου πε οτι δεν βλεπει κατι ανησυχητικο.Εσυ ειδες κ τους δυο σακους στον υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

 @Μπεμπελουκα,μακαρι για να δουμε!!!Θα δειξει τι θα μας πει ο γιατρος την πεμπτη!Αν δει κατι.Δεν ξερω κιολας.Φαινεται το εξωμητριο στον υπερηχο?Χτες που με ειδε μου πε οτι δεν βλεπει κατι ανησυχητικο.Εσυ ειδες κ τους δυο σακους στον υπερηχο?

@γιωτα22 το απόγευμα θα πάω να δω για πρώτη φορά !!Αφού σου είπε ότι δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό μην αγχώνεσαι ωστόσο ο πόνος που είχες έχει ηρέμησει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...