Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τώρα ηρέμησα κάπως κ μπόρεσα να σας απαντήσω.. Δυστυχώς αρνητική η χοριακη μου...

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, μόλις συνέλθω τελείως θα σας ξαναγράψω...κ πάλι σας ευχαριστώ πολύ

Μην τα παρατάς, τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα! Όλα καλά θα πάνε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bemfola(Δυστυχώς).....η πρωτη φωτο δείχνει μια καινούργια αχρησιμοποιητη.....η δεύτερη φωτο δείχνει πως είναι εφόσον εκανα τις,150 μοναδες

Ακόμα κ αν τραβηξω το έμβολο προς τα,εξω αυτό δεν παει ουτε προς τα,πανω ουτε προς τα κάτω...κ δεν  μπορώ να κανω τα υπόλοιπα 

20190413_173707.jpg

20190413_173757.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τις ξέρω αυτές τις ενέσεις, σε αυτές που έκανα έβαζες την ποσότητα πχ 150 και μετά μηδένιζε. Αν είχε άλλα 75 μέσα και έβαζα πάλι 150 όταν την έκανα επειδή θα άδειαζε θα έδειχνε 75 μετά. Λογικά και αυτές έτσι θα δουλεύουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

@Katriniki ποσό λυπάμαι κορίτσι μου !!!

μην απογοητεύεσαι .... ανήκεις στις εύκολες περιπτώσεις εξωσωματικές κι πρέπει να νιώθεις τυχερή για αυτό !!!

ειμαι 2,5 χρόνια κάθε μήνα τουλάχιστον 5 φορές στο γεννεσις ... έχω ακούσει και έχω δει τα πάντα σχεδόν ...

ακουσε με :

δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην τα καταφέρεις !!! Σφίξε τα δόντια και σήκω πάνω το παιδάκι σου είναι κάπου εκεί και σε περιμένει ........

 

Αχ κορίτσι μου από το πρωί είμαι χαλια...Δεν μπορούσα να το πιστέψω ακριβώς γι'αυτό γιατί ήμουν από τις εύκολες περίπτωσεις

Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου και συνήλθα λίγο...Δεν το περιμενε ούτε εκείνος..μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε τπτ άλλο καθώς όλες μου οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές... Έπεσε από τα σύννεφα..

Εκείνος μου είπε ότι πέσαμε σε αυτό το 10-15% όπου υπήρξε υπερδιέγερση του ενδομητρίου και όχι των ωοθηκών καθώς οι εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές...

Γι'αυτό μου είπε να μην απογοητευτω και ότι έχω κάνει τη μιση εξωσωματική..έτσι να το σκέφτομαι...πάμε στον αμέσως επόμενο κύκλο μου με φυσικό τρόπο με τα 2 κατεψυγμένα και θα παμε πολύ καλά

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Αχ κορίτσι μου από το πρωί είμαι χαλια...Δεν μπορούσα να το πιστέψω ακριβώς γι'αυτό γιατί ήμουν από τις εύκολες περίπτωσεις

Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου και συνήλθα λίγο...Δεν το περιμενε ούτε εκείνος..μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε τπτ άλλο καθώς όλες μου οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές... Έπεσε από τα σύννεφα..

Εκείνος μου είπε ότι πέσαμε σε αυτό το 10-15% όπου υπήρξε υπερδιέγερση του ενδομητρίου και όχι των ωοθηκών καθώς οι εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές...

Γι'αυτό μου είπε να μην απογοητευτω και ότι έχω κάνει τη μιση εξωσωματική..έτσι να το σκέφτομαι...πάμε στον αμέσως επόμενο κύκλο μου με φυσικό τρόπο με τα 2 κατεψυγμένα και θα παμε πολύ καλά

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά...

Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκεφτείς. Εγώ πέτυχα στην δεύτερη ετ με κατεψυγμένα από την πρώτη μου διέγερση. Μην απογοητεύσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Μεγάλη ατυχία! Μάζεψε δυνάμεις και θα τα καταφέρετε στην επόμενη προσπάθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Bemfola(Δυστυχώς).....η πρωτη φωτο δείχνει μια καινούργια αχρησιμοποιητη.....η δεύτερη φωτο δείχνει πως είναι εφόσον εκανα τις,150 μοναδες

Ακόμα κ αν τραβηξω το έμβολο προς τα,εξω αυτό δεν παει ουτε προς τα,πανω ουτε προς τα κάτω...κ δεν  μπορώ να κανω τα υπόλοιπα 

20190413_173707.jpg

20190413_173757.jpg

Ελπίζω να έβγαλε άκρη γιατί κι εγώ δεν τις ξερω αυτές, στις gonal όσο κανείς το έμβολο πάει κάτω κ μηδενιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki είναι πολύ άσχημο συναίσθημα και παρόλο που το έχω βιώσει έξι φορές όπως έχω πει και στο παρελθόν δεν ισοδυναμεί με μια δίκη σας φορά γιατί εγω γυρνούσα σπίτι και είχα αγκαλιά γεμάτη .... Πάραυτα πονάει παρά πολύ και σε νιώθω ....

σκέψου όμως πόσες γυναίκες έχουν σοβαρά προβλήματα και πάλι τα καταφέρνουν εσυ είναι απλά θέμα τύχης και σύντομα θα τα καταφέρεις !!!

ειμαατε εδώ για ότι χρειαστείς !!!

σου έχουν μείνει δυο έμβρυα τώρα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Αχ κορίτσι μου από το πρωί είμαι χαλια...Δεν μπορούσα να το πιστέψω ακριβώς γι'αυτό γιατί ήμουν από τις εύκολες περίπτωσεις

Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου και συνήλθα λίγο...Δεν το περιμενε ούτε εκείνος..μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε τπτ άλλο καθώς όλες μου οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές... Έπεσε από τα σύννεφα..

Εκείνος μου είπε ότι πέσαμε σε αυτό το 10-15% όπου υπήρξε υπερδιέγερση του ενδομητρίου και όχι των ωοθηκών καθώς οι εξετάσεις μου ήταν πολύ καλές...

Γι'αυτό μου είπε να μην απογοητευτω και ότι έχω κάνει τη μιση εξωσωματική..έτσι να το σκέφτομαι...πάμε στον αμέσως επόμενο κύκλο μου με φυσικό τρόπο με τα 2 κατεψυγμένα και θα παμε πολύ καλά

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά...

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ... Δύο εμβρυομεταφορές έκανα κ εγώ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα υπογονιμότητας κ δεν επειασα... Μην το βάζεις κάτω, θα τα καταφέρεις... Δυστυχώς χρειάζεται κ τύχη εκτός από καλές προϋποθέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκεφτείς. Εγώ πέτυχα στην δεύτερη ετ με κατεψυγμένα από την πρώτη μου διέγερση. Μην απογοητεύσαι. 

Σε ευχαριστώ πολύ!δεν ξέρω φοβάμαι πολύ μην αποτύχει και αυτή την φορά και μετά δεν ξέρω πως θα το χειριστούμε με την διέγερση..

Ξέρω ότι δεν πρέπει να σκέφτομαι αρνητικά αλλά τώρα που το πήγα τελείως θετικα μου κόπηκαν τα πόδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Katriniki λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Μεγάλη ατυχία! Μάζεψε δυνάμεις και θα τα καταφέρετε στην επόμενη προσπάθεια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!ναι αυτά σκέφτομαι τώρα ..δεν οφελει να κλαίω άλλο... πρέπει να ανασυγκροτηθω για την επόμενη φορά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

@Katriniki είναι πολύ άσχημο συναίσθημα και παρόλο που το έχω βιώσει έξι φορές όπως έχω πει και στο παρελθόν δεν ισοδυναμεί με μια δίκη σας φορά γιατί εγω γυρνούσα σπίτι και είχα αγκαλιά γεμάτη .... Πάραυτα πονάει παρά πολύ και σε νιώθω ....

σκέψου όμως πόσες γυναίκες έχουν σοβαρά προβλήματα και πάλι τα καταφέρνουν εσυ είναι απλά θέμα τύχης και σύντομα θα τα καταφέρεις !!!

ειμαατε εδώ για ότι χρειαστείς !!!

σου έχουν μείνει δυο έμβρυα τώρα ;;;

Το ξέρω αυτά σκέφτομαι τώρα και προσπαθώ να ηρεμήσω και να δω την θετική πλευρά ότι τουλάχιστον έχω τα άλλα δύο... Ελπίζω τόσο πολύ να τα καταφέρουν και να γεμίσει και η δική μου αγκαλιά...

Μου είπε πως αυτά είναι τόσο καλά όσο αυτά που μου έβαλε όμως αυτά τώρα έχουν αναπτύξει αντισώματα και κατά κάποιο τρόπο είναι ακόμα πιο δυνατα.

Δεν ξέρω αν τα λέω και καλά.. πάνω στην ταραχή μου, πάντως έτσι κατάλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ... Δύο εμβρυομεταφορές έκανα κ εγώ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα υπογονιμότητας κ δεν επειασα... Μην το βάζεις κάτω, θα τα καταφέρεις... Δυστυχώς χρειάζεται κ τύχη εκτός από καλές προϋποθέσεις...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Το προσπαθώ και το δουλεύω με τον εαυτό μου...Θα τα καταφέρω που θα πάει! εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Katriniki λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα. Μεγάλη ατυχία! Μάζεψε δυνάμεις και θα τα καταφέρετε στην επόμενη προσπάθεια!!!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκεφτείς. Εγώ πέτυχα στην δεύτερη ετ με κατεψυγμένα από την πρώτη μου διέγερση. Μην απογοητεύσαι. 

Αλήθεια @Πιου-πιου μου?ήξερα ότι τα είχες καταφέρει αλλά δεν το θυμόμουν αυτό! μακάρι δεν ξέρω γιατί ενώ υπήρχαν όλες οι προϋποθέσεις κατέληξε έτσι και δεν θα το σκεφτώ άλλο...

Αύριο είναι μια άλλη μέρα και τα μωρά μου είναι εκεί κ με περιμένουν έτσι θα σκέφτομαι...Θα προσπαθήσω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι καινουρια στην παρεα και σε αναμονη της ημερας που θα κανω κι εγω τη χοριακη. Τα καλυτερα ευχομαι σε ολες μας. Με θετικα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KatrinikiΛυπαμαι.... Κι εγω πριν ενα μηνα περιπου βιωσα την αποτυχια της πρωτης προσπαθειας..Οι πρωτες δυο μερες ειναι καπως δυσκολες μετα μαζευεις παλι τις δυναμεις σου και σκεφτεσαι οπως ειπες τα μωρακια που σε περιμενουν και τις επομενες κινησεις!Καλη δυναμη για την  επομενη και  τυχερη προσπαθεια!

@Πιου-πιου να σε ρωτησω ποια ειναι η διαδικασια της ετ με κατεψυγμενα?Γνωριζεις αν υπαρχουν δυο τροποι?μεταφορα σε φυσικο και μεταφορα σε τροποποιημενο κυκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η eleni1979 είπε:

Ειμαι καινουρια στην παρεα και σε αναμονη της ημερας που θα κανω κι εγω τη χοριακη. Τα καλυτερα ευχομαι σε ολες μας. Με θετικα αποτελεσματα

Καλά αποτελέσματα και σε σένα λοιπόν κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!! Εγώ δυστυχώς χθες έμαθα το αρνητικό αποτέλεσμα της 3ης μου προσπάθειας και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την 4η... Πότε κάνεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλά αποτελέσματα και σε σένα λοιπόν κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!! Εγώ δυστυχώς χθες έμαθα το αρνητικό αποτέλεσμα της 3ης μου προσπάθειας και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την 4η... Πότε κάνεις χοριακή;

Την παρασκευη ειναι 12 μερες απο την εμβρυομεταφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα! Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για τις ευχες σας. Ευχομαι με κι εγω με το καλο να το ζησετε και θα το ζησετε ολες! 

Σας σκεφτομαι ολες μια μια αλλα συγχωρεστε με δεν μπορω πια να μπαινω καθημερινα να σας διαβαζω, θα προσπαθησω ομως να διαβαζω νεα σας. 

Σας φιλω ολες μια μια! 

Να ειστε δυνατες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για τις ευχες σας. Ευχομαι με κι εγω με το καλο να το ζησετε και θα το ζησετε ολες! 

Σας σκεφτομαι ολες μια μια αλλα συγχωρεστε με δεν μπορω πια να μπαινω καθημερινα να σας διαβαζω, θα προσπαθησω ομως να διαβαζω νεα σας. 

Σας φιλω ολες μια μια! 

Να ειστε δυνατες! 

@nikona μου!!!!

Γυρίσατε σπίτι; Πώς είσαι εσύ; Πώς είναι ο μπεμπακος;

Χίλιες ευχές έχετε και οι δυο σας!!!

Να μπαίνεις όποτε μπορείς να τα λέμε. Ξέρουμε ότι τώρα είσαι πολύ απασχολημένη και κουρασμένη. Φιλιά πολλά και στους δυο σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katriniki μου ναι έτσι έγινε με εμένα. Αφού τα εμβρυακια σου είναι εξίσου καλά δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Όλα θα πάνε καλά. @Zefi87 υπάρχουν αυτοί οι δύο τρόποι. Εγώ έκανα σε φυσικό. Και βασικά και τις δύο φορές κατεψυγμένα έβαλα. Φρέσκα δεν μπόρεσα να τα βάλω γιατί έπαθα υπερδιέγερση μετά τη διέγερση. Έκανα δύο ετ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα έμβρυα. 

@eleni1979 καλώς μας ήρθες. Εύχομαι καλή επιτυχία και μία τεράστια χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eleni1979 είπε:

Την παρασκευη ειναι 12 μερες απο την εμβρυομεταφορα

Που την έκανες; Είναι ή πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η eleni1979 είπε:

Ειμαι καινουρια στην παρεα και σε αναμονη της ημερας που θα κανω κι εγω τη χοριακη. Τα καλυτερα ευχομαι σε ολες μας. Με θετικα αποτελεσματα

Καλή επιτυχία να έχεις! Καλώς ήρθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 υπάρχουν δύο τρόποι, ο ένας είναι με καταστολή οπότε ρυθμίζεις και το κύκλο όπως θέλεις, έτσι έκανα τις 2 τελευταίες ετ με τα κατεψυγμένα και ο άλλος παρακολουθείς την ωορρηξία σου και παράλληλα κάνεις και ωοληψία σε φυσικό κύκλο αν θέλεις. Έχω κάνει και τα δύο πρωτόκολλα δεν μπορώ να πω αν κάποιο είναι καλύτερο ή όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...