Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι εξετάσεις που πρέπει να κάνεις είναι προγεστερόνη οιστραδιολη και ε2 αυτές πρπει να τις πάρεις αυθημερόν οπότε μιλά με το διαγνωστικό σου να δεις αν μπορεί να στα έχει έτοιμα μέχρι μεσημερι αν είσαι Αθήνα δυτικά έχω να σου προτείνω ένα που τα βγάζουν αυθημερόν 

Βασικά αυτό δεν μου το ανέφερε για εξετάσεις γι'αυτό και δεν το έψαξα!μου είπε για τον υπέρηχο μόνο!!στην Νέα Ιωνία είναι το ιατρείο του,το διαγνωστικό είναι ανοικτό κ το Σάββατο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Βασικά αυτό δεν μου το ανέφερε για εξετάσεις γι'αυτό και δεν το έψαξα!μου είπε για τον υπέρηχο μόνο!!στην Νέα Ιωνία είναι το ιατρείο του,το διαγνωστικό είναι ανοικτό κ το Σάββατο?? 

Ναι είναι απλά ρωταανμπορουν να σου βγάλουν τα αποτελέσματα την ίδια μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. ακόμα τίποτα ζετακι... Με έχει ξεχάσει παντελώς η περίοδος?

@sansa να είναι όλα καλά και ένα ακόμα εμβρυακι να έχετε!

Κορίτσια γίνεται χαμός με τις νέες προσπάθειες! Μόνο επιτυχίες σε όλες! Είναι τυχερή περίοδος!!! Εκμετάλλευτειτε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2019 at 2:02 ΜΜ, ο/η satya είπε:

 

Κοριτσια καλησπερα.  Πηγα σημερα στον γιατρο ειδαμε μια μοκρη κουκιδιτσα 2.4χιλιοστα ειμα 4 εβδ κ 6 ημερων.... Μ ειπε ειναι νωρις ακομη μ εδωσρ ν κανω προγεννητικο ελεγχο εξεταση ουρων  κ αλλη μια χοριακη ν δουμε πως ανεβαινει μ ειπε δυγκρατιμενα αισιοδοξοι ν ειμαστε μεχρι ν σιγουρευτουμε πως προχωραμε σωστα... Μ εδωσε προγεστερονη σε υππθετο κ σαλοσπιρ κ δε 10 μερες θα παω ν με ξανα δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Πιου-πιου @Bloublou85 έγινε μανούρα...? Καβγάδες προβλέπω.?

Προκαλει?? πρέπει να κρατήσω τα μποσικα! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Κοριτσια καλησπερα.  Πηγα σημερα στον γιατρο ειδαμε μια μοκρη κουκιδιτσα 2.4χιλιοστα ειμα 4 εβδ κ 6 ημερων.... Μ ειπε ειναι νωρις ακομη μ εδωσρ ν κανω προγεννητικο ελεγχο εξεταση ουρων  κ αλλη μια χοριακη ν δουμε πως ανεβαινει μ ειπε δυγκρατιμενα αισιοδοξοι ν ειμαστε μεχρι ν σιγουρευτουμε πως προχωραμε σωστα... Μ εδωσε προγεστερονη σε υππθετο κ σαλοσπιρ κ δε 10 μερες θα παω ν με ξανα δει...

Αισιόδοξα τα νέα!!! Μακάρι να είναι όλα καλά ? Μας έδωσες μεγάλη χαρά με το θαυματακι! Να συνεχίσεις έτσι σε παρακαλώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Προκαλει?? πρέπει να κρατήσω τα μποσικα! ??

Πάει να σε καπελώσει! Όπως κάνει πάντα άλλωστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Κοριτσια καλησπερα.  Πηγα σημερα στον γιατρο ειδαμε μια μοκρη κουκιδιτσα 2.4χιλιοστα ειμα 4 εβδ κ 6 ημερων.... Μ ειπε ειναι νωρις ακομη μ εδωσρ ν κανω προγεννητικο ελεγχο εξεταση ουρων  κ αλλη μια χοριακη ν δουμε πως ανεβαινει μ ειπε δυγκρατιμενα αισιοδοξοι ν ειμαστε μεχρι ν σιγουρευτουμε πως προχωραμε σωστα... Μ εδωσε προγεστερονη σε υππθετο κ σαλοσπιρ κ δε 10 μερες θα παω ν με ξανα δει...

Μπράβο χρυσανθη μου έτσι όμορφα να κυλησουν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Πάει να σε καπελώσει! Όπως κάνει πάντα άλλωστε???

Την άφησα λίγο λασκα μου φαίνεται κ δε συμμαζευεται.. χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πάει να σε καπελώσει! Όπως κάνει πάντα άλλωστε???

Μην την ακούς μπλουμπλουκα. Πατάει στο αθώο αστείο μας για να μας χωρίσει. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μην την ακούς μπλουμπλουκα. Πατάει στο αθώο αστείο μας για να μας χωρίσει. ???

Χαλάνε μωρέ τα συμπεθεριλικια; 

@Magaiver καταλαβαίνουν ωρε τα παλικάρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!❤️ Απο χτες έχω κάποια πονακια στην κοιλιά αλλά πολύ λίγα και όχι συνεχόμενα!!μακάρι γιατί την άλλη βδομάδα θ αρχίσω και τις άλλες ενέσεις!!ας σταθω τυχερή και να τα καταφέρω!!

@Katriniki κι εγω τα ιδια φαρμακα πηρα,  ακριβως αυτα τα πονακια ειχα, τιποτα αλλο!

@xrisanthi ειμαστε πολυ κοντα, εγω ειμαι 5εβ και 4ημ κα θα παω για 1ο υπερηχο σε λιγες μερες

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2019 at 6:48 ΜΜ, ο/η Mariapretty είπε:

Κορίτσια 599 η χοριακη! Σας ευχαριστώ πολυ εύχομαι κ σε εσάς το καλύτερο με πολλά μωράκια!!!!

Μπραβο @Mariapretty, ποτε πας για υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

@Magaiver μου ακομη τιποτα ε; ο γιατρος τι λεει γι αυτο; ξαναεκανες καμια χοριακη μετα το χειρουργειο; 

@xrisanthi μπραβο! Τι ωραια! Ειδατς την πρωτη εικονα του μωρου σας! Με το καλο κ η επονενη χοριακη! 

@zland θα περιμενουμε κ τα δικα σου νεα απο τον πρωτο σας υπερηχο! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Αισιόδοξα τα νέα!!! Μακάρι να είναι όλα καλά ? Μας έδωσες μεγάλη χαρά με το θαυματακι! Να συνεχίσεις έτσι σε παρακαλώ πολύ!

Καλημερα κοριτσι μ ελπιζω σε 10 μερες ν εχω παλι θετικα νεα πολυ πιο αισιοδοξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

@Magaiver μου ακομη τιποτα ε; ο γιατρος τι λεει γι αυτο; ξαναεκανες καμια χοριακη μετα το χειρουργειο; 

@xrisanthi μπραβο! Τι ωραια! Ειδατς την πρωτη εικονα του μωρου σας! Με το καλο κ η επονενη χοριακη! 

@zland θα περιμενουμε κ τα δικα σου νεα απο τον πρωτο σας υπερηχο! 

 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι σε ιγο θα παω για χοριακη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Μπράβο χρυσανθη μου έτσι όμορφα να κυλησουν όλα!

Μακαρι κοριτσακι μ να πανε ολα καλα απ τ στομα σ κ στου θεου τ αυτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zland είπε:

@Katriniki κι εγω τα ιδια φαρμακα πηρα,  ακριβως αυτα τα πονακια ειχα, τιποτα αλλο!

@xrisanthi ειμαστε πολυ κοντα, εγω ειμαι 5εβ και 4ημ κα θα παω για 1ο υπερηχο σε λιγες μερες

 

 

 

Ααα ωραια καλα αποτελεσματα κοριτσι μ με το καλονα δεις το νινακι σ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ναι είναι απλά ρωταανμπορουν να σου βγάλουν τα αποτελέσματα την ίδια μέρα 

Καλημέρα!!Ναι ναι θα ρωτήσω αν και  ελπίζω πως θα έχει κ εκείνος διαγνωστικό να μου προτείνει γιατί δεν είμαι από Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η zland είπε:

@Katriniki κι εγω τα ιδια φαρμακα πηρα,  ακριβως αυτα τα πονακια ειχα, τιποτα αλλο!

@xrisanthi ειμαστε πολυ κοντα, εγω ειμαι 5εβ και 4ημ κα θα παω για 1ο υπερηχο σε λιγες μερες

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!τι καλά ευτυχώς!!εσένα ήταν η πρώτη σου προσπάθεια?κ μετά απο ποσες μέρες έκανες ωοληψια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2019 at 9:45 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ω ρε μπραβοοο !!30/3? Ε  κοντοζυγωνει !ιδέα δεν έχω τι είναι τα  cyclacur αλλά είναι γνωστά !αντιποικτικες γιατί δίνουν Αφού δεν έχουμε θρομβοφιλισ.που την έκανες τη διαδικασία ?πόσες μέρες σου είπε κρεβάτι ?

Clexane δίνουν σε περίπτωση θρομβοφιλιας αλλά και σε πολλές κοπέλες από 35 και πάνω για να είναι σίγουροι ότι θα αιματωθει η μήτρα. Εγώ ζω στην Κύπρο και έκανα εδώ την διαδικασία αυτή την φορά. Έχω κάνει όμως πριν ένα χρόνο μια στην Δανία και μια στην Θεσσαλονίκη.

Μου είπε 3 μέρες να είμαι ήρεμη  αλλά να περπατάω .. και να οδηγώ προσεχτικά!  Εγώ από τον φόβο μου έχω πάρει άδεια μια εβδομάδα και βγαίνω μόνο για να πάω να μου κάνουν την ένεση που αρνούμαι να την κάνω μόνη μου !! 

Αχ δεν περνάνε οι μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...