Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Πόσο σας στοίχισε η κάθε διαδικασία και ανά πόσο καιρό την κάνεις αν δεν πιάσεις με την πρώτη; 

Καλημέρα κορίτσι μου σε ιδιωτικό κοστιζει γύρω στα 3000ευρω .μετά από κάποιους μήνες μπορείς να επαναλάβεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όμορφα μου κορίτσια καλημέρα!!εχτές έκανα την πρώτη ενεσουλα μου!!είμαι χαρούμενη και ανυπόμονη!!Pergoveris λέγονται!Εγώ πίστευα θα πονάει το υγρό όπως στις αντιπικτικες που έκανα για το πόδι μου παλαιότερα αλλά καμία σχέση!!

Περιμένουμε σήμερα αποτελέσματα από χοριακες ε??καλή επιτυχία σε όλες!!ένα τεράστιο νούμερο εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου σε ιδιωτικό κοστιζει γύρω στα 3000ευρω .μετά από κάποιους μήνες μπορείς να επαναλάβεις 

Αχ πολύ πιο ακριβά τα περίμενα τα πράγματα! Πάλι καλά! Σε ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερακοπελα μου ...τελικα Παρασκευή πάω για εμβρυομεταφορα ..να ρωτήσω κάτι ?μου είπε να περνώ 1utrogestan από στομα1κολπικα πρωι μεσημέρι βραδυ μπορώ να τα παίρνω κολπική κ τ 2?

Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου !! Δεν νομίζω βέβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Όμορφα μου κορίτσια καλημέρα!!εχτές έκανα την πρώτη ενεσουλα μου!!είμαι χαρούμενη και ανυπόμονη!!Pergoveris λέγονται!Εγώ πίστευα θα πονάει το υγρό όπως στις αντιπικτικες που έκανα για το πόδι μου παλαιότερα αλλά καμία σχέση!!

Περιμένουμε σήμερα αποτελέσματα από χοριακες ε??καλή επιτυχία σε όλες!!ένα τεράστιο νούμερο εύχομαι!!

@katrinaki άντε καλή αρχή !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καλή επιτυχία!!! Μην σκέφτεσαι ότι δεν θα πετύχει. Κάθε προσπάθεια γίνεται με σκοπό την επιτυχία οπότε βοήθησε το και εσύ λιγάκι με την ψυχολογία σου!

Σε ευχαριστώ κορίτσι !! Απλά είναι πολλές φορές για αυτό !! Άσε που είναι δεύτερη φορά κατεψυγμένα και αυτό αλλά κέντρα Δνε το κάνουν !!!!! Και λίγο έχω απογοητεύει !! Θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου !! Δεν νομίζω βέβαια 

Περίεργο χάπι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου είναι έξυπνος ο μπέμπης σου, λέει πού θα βρω καλύτερα; Χαχαχαχα. Το μαναράκι μου. 

@Μπεμπελουκα να ρωτήσεις το γιατρό εννοείται. Και εγώ δεν πιστεύω βέβαια αλλά ρώτα. 

@Katriniki καλή αρχή. Όλα να πάνε τέλεια. 

Σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν Υπομονή και καλά αποτελέσματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημερακοπελα μου ...τελικα Παρασκευή πάω για εμβρυομεταφορα ..να ρωτήσω κάτι ?μου είπε να περνώ 1utrogestan από στομα1κολπικα πρωι μεσημέρι βραδυ μπορώ να τα παίρνω κολπική κ τ 2?

Με το καλό κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @nikona με το καλο!!!!!!!!!!πιου πιου είσαι φοβερή !!!τα utrogestan μέχρι πότε τα πίνουμε ?Επίσης ρε κορίτσι απόσα εμβρυακια βάλατε στη  εβρυομεταφορα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Μακάρι σε όλες μας !!είναι δύσκολος δρόμος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@katrinaki άντε καλή αρχή !!!

Ευχαριστώ πολύ!!! ευχομαι και σε εσένα καλά αποτελέσματα!!πότε πας για έμβρυομεταφορά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@nikona μου είναι έξυπνος ο μπέμπης σου, λέει πού θα βρω καλύτερα; Χαχαχαχα. Το μαναράκι μου. 

@Μπεμπελουκα να ρωτήσεις το γιατρό εννοείται. Και εγώ δεν πιστεύω βέβαια αλλά ρώτα. 

@Katriniki καλή αρχή. Όλα να πάνε τέλεια. 

Σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν Υπομονή και καλά αποτελέσματα. 

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! πιστευα ότι θα μου δώσει και φάρμακα αλλά τελικά μόνο τις ενέσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου @nikona με το καλο!!!!!!!!!!πιου πιου είσαι φοβερή !!!τα utrogestan μέχρι πότε τα πίνουμε ?Επίσης ρε κορίτσι απόσα εμβρυακια βάλατε στη  εβρυομεταφορα ?

Τα utrogestan εφόσον έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα ούτε ξέρω πότε τα κόβουμε. Πρέπει να κοπούν σταδιακά ούτως ή άλλως για να μην πέσει το επίπεδο προγεστερόνης απότομα. 

Η νομοθεσία λέει ότι κάτω των 40 ετών επιτρέπεται μεταφορά δύο εμβρύων. Από τα 40 και άνω περισσότερα.Τώρα βεβαία έχω καταλάβει ότι δεν τηρείται πάντα απόλυτα αυτό. Εγώ πάντως δύο μετέφερα και τις δύο φορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τα utrogestan εφόσον έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα ούτε ξέρω πότε τα κόβουμε. Πρέπει να κοπούν σταδιακά ούτως ή άλλως για να μην πέσει το επίπεδο προγεστερόνης απότομα. 

Η νομοθεσία λέει ότι κάτω των 40 ετών επιτρέπεται μεταφορά δύο εμβρύων. Από τα 40 και άνω περισσότερα.Τώρα βεβαία έχω καταλάβει ότι δεν τηρείται πάντα απόλυτα αυτό. Εγώ πάντως δύο μετέφερα και τις δύο φορές. 

Από τι εξαρτάται η επιτυχία ?θέλω να πω χρειάζεται να κάνω κάτι ιδιαίτερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 18/3 είχα κάνει την 1η χοριακη που ήταν 265 μονάδες μετά από 16 μέρες από την εμβρυομεταφορα βάλαμε 2αυγουλακια  κ σήμερα έκανα την 2η κ περιμένω τα αποτελέσματα 6 η ώρα το απόγευμα.

Λέτε να είναι δίδυμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! πιστευα ότι θα μου δώσει και φάρμακα αλλά τελικά μόνο τις ενέσεις!

Κοριτσι μου θα πάρεις φάρμακα μετά τη  ωοληψια δεν τη γλιτώνουμε αστα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariapretty είπε:

Καλημέρα κορίτσια 18/3 είχα κάνει την 1η χοριακη που ήταν 265 μονάδες μετά από 16 μέρες από την εμβρυομεταφορα βάλαμε 2αυγουλακια  κ σήμερα έκανα την 2η κ περιμένω τα αποτελέσματα 6 η ώρα το απόγευμα.

Λέτε να είναι δίδυμα? 

Μακάρι θα ναι τέλειοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariapretty είπε:

Καλημέρα κορίτσια 18/3 είχα κάνει την 1η χοριακη που ήταν 265 μονάδες μετά από 16 μέρες από την εμβρυομεταφορα βάλαμε 2αυγουλακια  κ σήμερα έκανα την 2η κ περιμένω τα αποτελέσματα 6 η ώρα το απόγευμα.

Λέτε να είναι δίδυμα? 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Σ'ευχαριστώ πολύ αλλά ψιλό αγχώθηκα γιατί μου είπε η μικροβιολόγος είσαι στο όριο για δίδυμα κ αν είναι δίδυμα θα πρέπει να κάτσεις 9 μήνες στο κρεβάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ αλλά ψιλό αγχώθηκα γιατί μου είπε η μικροβιολόγος είσαι στο όριο για δίδυμα κ αν είναι δίδυμα θα πρέπει να κάτσεις 9 μήνες στο κρεβάτι.

Δε πειράζει αν χρειαστείς θα κάτσεις 9 μήνες τι να κάνουμε τώρα !!μακάρι να πάνε όλα τέλεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου θα πάρεις φάρμακα μετά τη  ωοληψια δεν τη γλιτώνουμε αστα !!!!

Αχαχαχαχ ναι ε?και χάρηκα!!βασικά είδα και κάποιες κοπέλες που δεν έκαναν αμεσως μετα την ωοληψια έμβρυομεταφορά λόγω υπερδιέγερσης!!οπότε ας ελπίσουμε ότι δεν θα είμαι σε αυτή την κατηγορία!μου είπε ν με δει μέσα στο Σαββατοκύριακο και από εκεί και μετά θα κάνω και ενεση cetrodite

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δε πειράζει αν χρειαστείς θα κάτσεις 9 μήνες τι να κάνουμε τώρα !!μακάρι να πάνε όλα τέλεια !!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ σε σένα εύχομαι ότι επιθυμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ αλλά ψιλό αγχώθηκα γιατί μου είπε η μικροβιολόγος είσαι στο όριο για δίδυμα κ αν είναι δίδυμα θα πρέπει να κάτσεις 9 μήνες στο κρεβάτι.

Γιατί καλέ να κάτσεις στο κρεβάτι??? Περίμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρός πρώτα και μετά θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...