Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι Ζετακι όλα οκ για να ξεκινήσω. Μόλις έκανα την πρώτη ένεση! Μου ζήτησαν από το κέντρο και εξέταση για μεσογειακή αναιμία και σε σκέφτηκα...

Τέλεια mag μου καλή αρχή όλα να πάνε τελεια❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Τέλεια mag μου καλή αρχή όλα να πάνε τελεια❤

Ευχαριστώ μπλουμπλουκι! 

Για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ζετακι άμα σου πω ότι ποτέ σαν παιδί δεν έχω τραυματιστεί ούτε έχω κάνει ποτέ ξανά ράμματα,μου φάνηκαν κάπως κι ο άντρας μου με κοιτούσε σαν εξωγηινο.ηταν ή πρωτη μου φορά και γι αυτό.

Τα επόμενα ράμματα σου εύχομαι να είναι πιο χαμηλά της γέννας!!!!? ή της καισαρικής σε περίπτωση που έχεις δίδυμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι Ζετακι όλα οκ για να ξεκινήσω. Μόλις έκανα την πρώτη ένεση! Μου ζήτησαν από το κέντρο και εξέταση για μεσογειακή αναιμία και σε σκέφτηκα...

Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!!! Να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι Ζετακι όλα οκ για να ξεκινήσω. Μόλις έκανα την πρώτη ένεση! Μου ζήτησαν από το κέντρο και εξέταση για μεσογειακή αναιμία και σε σκέφτηκα...

Καλή αρχή,εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου με το καλο!!! Καλη αρχη!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Στην Γερμανια δηλαδη δεν ειχατε κανει εξεταση για την μεσογειακη αναιμια? Εδω τουλαχιστον εμεις και στα δυο κεντρα που ημασταν μας τα ζητησαν υποχρεωτικα μαζι με κατι λοιμωδη νοσηματα.

@Eleni73 μου ναι, ευτυχως τα ελεγξατς κ τα ειδατε. Τωρα με τα αντισυλληπτικα θα φυγουνε και ο επομενος κυκλος θα ειναι σουπερ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Magaiver μου με το καλο!!! Καλη αρχη!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Στην Γερμανια δηλαδη δεν ειχατε κανει εξεταση για την μεσογειακη αναιμια? Εδω τουλαχιστον εμεις και στα δυο κεντρα που ημασταν μας τα ζητησαν υποχρεωτικα μαζι με κατι λοιμωδη νοσηματα.

@Eleni73 μου ναι, ευτυχως τα ελεγξατς κ τα ειδατε. Τωρα με τα αντισυλληπτικα θα φυγουνε και ο επομενος κυκλος θα ειναι σουπερ!! 

Ούτε και σε μένα έχουν ζητήσει τιποτα,ουτε στο ιδιωτικό ούτε τώρα.βεβαια εγώ έχω κάνει εξέταση από το σχολειο,αυτο για το στίγμα δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa @Zeta. ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

@nikona μου σε ευχαριστώ και εσένα! Είχαμε κάνει ηπατίτιδα, HIV και κάτι άλλες αλλά όχι για μεσογειακή αναιμία. Μου είπαν και για κυστική ινωση εάν θέλω να μου κάνουν την Πέμπτη που θα ξαναπάω. Και ένα καρδιογράφημα με γνωμάτευση μου ζήτησαν..? Στην Γερμανία ήταν πολύ πιο λίγα τα χαρτιά. Ούτε ληξιαρχική πράξη γάμου ήθελαν για παράδειγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

τι εννοείς με αίμα? Ενδομητριωσικη κύστη?

όχι αιμορραγικό¨κυστικό ωοθυλάκιο στην ωοθήκη.

Καλή αρχή κοριτσάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

όχι αιμορραγικό¨κυστικό ωοθυλάκιο στην ωοθήκη.

Καλή αρχή κοριτσάκι!!!!

Εντάξει ? Θα φύγει με τα αντισυλληπτικά άρα!

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Magaiver για κυστικη ινωση σου ειπαν ποσοστό μεταλλαξεων που θα σου κάνουν;

Όχι δεν το συζητήσαμε εκτενώς γιατί δεν ήμουν ενήμερωμενη καλά. Την Πέμπτη θα το ξανασυζητήσουμε και ίσως κάνω και την εξέταση. Θα ρωτήσεις και εσύ σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Όχι δεν το συζητήσαμε εκτενώς γιατί δεν ήμουν ενήμερωμενη καλά. Την Πέμπτη θα το ξανασυζητήσουμε και ίσως κάνω και την εξέταση. Θα ρωτήσεις και εσύ σήμερα?

Θα ρωτήσω! Απλά ήθελα να σου πω πως αν σου πουν πχ το 50% των μεταλλάξεων, δε σε συμφέρει να το κάνεις εκεί. Μπορείς με τα ίδια λεφτά να κάνεις περισσότερες μεταλλάξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Ειχαμε κάνει κι εμεις για την κυστικη ινωση, και οι δυο, αλλα δεν ξερω τι ποσοστό μεταλλάξεων ελεγχθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα κοριτσια.

Ειχαμε κάνει κι εμεις για την κυστικη ινωση, και οι δυο, αλλα δεν ξερω τι ποσοστό μεταλλάξεων ελεγχθηκε. 

ναι  διαφέρουν πολύ οι εξετάσεις, απλά επειδή καμια φορά μπορει να σου πουν σε κανα κέντρο πχ 200 ευρώ και να το δεις ως προσφορά αν ειναι να σε ελέγξουν για το 50%, δεν ειναι και τοσο προσφορά, καθώς έξω με τα ίδια χρήματα μπορείς να δεις μεγαλύτερο ποσοστό μεταλλάξεων. Είναι από τις λίγες εξετάσεις που δεν έχω κανει η κυστική ίνωση να πω την αλήθεια. Την τσιγγουνευομαι :P Αλλά μάλλον δε θα την αφήσω και αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι  διαφέρουν πολύ οι εξετάσεις, απλά επειδή καμια φορά μπορει να σου πουν σε κανα κέντρο πχ 200 ευρώ και να το δεις ως προσφορά αν ειναι να σε ελέγξουν για το 50%, δεν ειναι και τοσο προσφορά, καθώς έξω με τα ίδια χρήματα μπορείς να δεις μεγαλύτερο ποσοστό μεταλλάξεων. Είναι από τις λίγες εξετάσεις που δεν έχω κανει η κυστική ίνωση να πω την αλήθεια. Την τσιγγουνευομαι :P Αλλά μάλλον δε θα την αφήσω και αυτη.

Εμας το κεντρο εξωσωματικης τοτε μας ειπαν οτι συνεργαζονται με ενα μικροβιολογικο και κανουν καλες τιμες. Θυμαμαι ειχαμε πληρωσει 500€ για κυστικη ινωση και των δυο, καρυοτυπο και των δυο, θρομβοφιλια για μενα, λοιμωδη και για τους δυο και καποιες ορμονικες για μενα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμας το κεντρο εξωσωματικης τοτε μας ειπαν οτι συνεργαζονται με ενα μικροβιολογικο και κανουν καλες τιμες. Θυμαμαι ειχαμε πληρωσει 500€ για κυστικη ινωση και των δυο, καρυοτυπο και των δυο, θρομβοφιλια για μενα, λοιμωδη και για τους δυο και καποιες ορμονικες για μενα.

 

αααα πολυ καλη τιμη για ολα αυτα!!!! Μεμονωμένα τα πληρώνεις πάρα πολυ. Η κυστική και η θρομβο ειναι αυτά που τσούζουν πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αααα πολυ καλη τιμη για ολα αυτα!!!! Μεμονωμένα τα πληρώνεις πάρα πολυ. Η κυστική και η θρομβο ειναι αυτά που τσούζουν πολυ!

Ναι κατ κατ μου ηταν πολυ καλη τιμη. Γι αυτο και τα καναμε ολα τοτε πριν ξεκινησουμε για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τελικά έκανε ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα και ο γιατρός μας είπε απευθείας εξωσωματική! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πάρα πολύ καθώς δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο. Θεωρούσα πως θα μπορούσε να γίνει κάτι με βιταμίνες. Εκείνος λέει πως μόνο χρόνο θα χάσουμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πείτε μου κάτι και εσείς που από ότι βλέπω στην συζήτηση σας είστε πιο ενημερωμένες ηοα την εξωσωματική. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τελικά έκανε ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα και ο γιατρός μας είπε απευθείας εξωσωματική! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πάρα πολύ καθώς δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο. Θεωρούσα πως θα μπορούσε να γίνει κάτι με βιταμίνες. Εκείνος λέει πως μόνο χρόνο θα χάσουμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πείτε μου κάτι και εσείς που από ότι βλέπω στην συζήτηση σας είστε πιο ενημερωμένες ηοα την εξωσωματική. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι! Πάντα με το πρώτο άκουσμα της λέξης εξωσωματικής όλες αισθανθηκαμε εναν φόβο.με τη σωστή καθοδήγηση του γιατρού σου θα πάνε όλα καλά.οι ενεσεις,οι ωοληψιες κτλ δεν είναι τόσο άσχημα όσο ακούγονται.αν το πρόβλημα δε εστιάζεται μόνο στο σπέρμα θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα γρήγορα.εμεις είμαστε εδώ όταν με το καλό ξεκινήσεις να συζητάμε ότι θέλεις.σημειωση! Πιο φοβιτσιαρα κ αγχωδη από μένα δεν υπάρχει όμως τώρα μου φαίνονται όλα στο απλά.ευχομαι να σου πάνε όλα καλά και θα δεις ότι το αποτέλεσμα θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τελικά έκανε ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα και ο γιατρός μας είπε απευθείας εξωσωματική! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πάρα πολύ καθώς δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο. Θεωρούσα πως θα μπορούσε να γίνει κάτι με βιταμίνες. Εκείνος λέει πως μόνο χρόνο θα χάσουμε. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πείτε μου κάτι και εσείς που από ότι βλέπω στην συζήτηση σας είστε πιο ενημερωμένες ηοα την εξωσωματική. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Έχει δίκιο η @Bloublou85 να μην σε ανησυχεί καθόλου, Συνήθως όταν το πρόβλημα είναι το σπέρμα είναι απλή υπόθεση,,, σε βλέπω σύντομα μανούλα!! Μην σε τρομάζει κάτι δεν είναι τίποτα ... το έχουμε κάνει πολλές φορές πια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσι μου μην αγχωνεσαι! Πάντα με το πρώτο άκουσμα της λέξης εξωσωματικής όλες αισθανθηκαμε εναν φόβο.με τη σωστή καθοδήγηση του γιατρού σου θα πάνε όλα καλά.οι ενεσεις,οι ωοληψιες κτλ δεν είναι τόσο άσχημα όσο ακούγονται.αν το πρόβλημα δε εστιάζεται μόνο στο σπέρμα θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα γρήγορα.εμεις είμαστε εδώ όταν με το καλό ξεκινήσεις να συζητάμε ότι θέλεις.σημειωση! Πιο φοβιτσιαρα κ αγχωδη από μένα δεν υπάρχει όμως τώρα μου φαίνονται όλα στο απλά.ευχομαι να σου πάνε όλα καλά και θα δεις ότι το αποτέλεσμα θα σε κάνει να τα ξεχάσεις όλα!

Αχ πόσο κουραγιο μου δίνουν τα λόγια σου αλήθεια!! Δεν ξέρω σκέφτομαι μήπως πάρω κ δεύτερη γνώμη, μήπως υπάρχει αποτέλεσμα αν κ ο γιατρός μου λέει πως ειναι χάσιμο χρόνου. Μου είπε μόνο να κάνω μια σαλπιγγογραφια προαιρετικά γιατί θα μου ζητηθεί αν κ από ότι φαίνεται από τον υπέρηχο δεν θα έχω θέμα. Και εκεί ος μου είπε ότι μέσα σε όλα αυτό είναι το καλύτερο ενδεχόμενο καθώς είναι πολύ μεγάλα τα ποσοστά επιτυχίας σε τέτοιες περιπτώσεις. Όμως δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ για δεύτερη γνώμη. Εσύ σε τι φάση είσαι?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Έχει δίκιο η @Bloublou85 να μην σε ανησυχεί καθόλου, Συνήθως όταν το πρόβλημα είναι το σπέρμα είναι απλή υπόθεση,,, σε βλέπω σύντομα μανούλα!! Μην σε τρομάζει κάτι δεν είναι τίποτα ... το έχουμε κάνει πολλές φορές πια!!!! 

Αλήθεια? Μακάρι έτσι μου είπε κ ο γιατρός μου ότι είναι η καλύτερη χειρότερη περίπτωση αν μπορούμε να το πούμε έτσι! Ωστόσο ελεηα μήπως πάρω κ δεύτερη γνώμη καθως έχω ακούσει πως με τη χρήση βιταμινών μπορεί να αποφύγεις την εξωσωματική. Έχεις καποιον να μου προτείνεις?? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...