Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις On 16/3/2019 at 8:27 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

@antzy9σκεφτομαι τοσα πολλά να σου πω τοσα πολλά που νιώθω ότι νιώθεις ναι ξερω και ας μην Εχω περάσει ποτε το μονοπάτι της εξωσωματικής ξέρω πως είναι όμως κάθε φορά να κανεις μια εξωσωματική και να αποτυγχανεις αλλά άκουσε με καλά πολύ καλά λύγισε κλαψε ναι θυμωσε πες γιατί απάντηση όμως δεν θα πάρεις στο λέω εγώ που έχασα ένα μωρό εξι μηνών χαιδευα την κοιλιτσα μου του μιλαγα περίμενα πως και πως να το πάρω αγκαλια αλλά δεν χαιρομουν την εγκυμοσύνη μου δεν έπαιρνα τιποτα έλεγα κατσε να κάτσω μην συμβεί κάτι μην γίνει κάτι κακό και ώσπου έγινε έτσι ξαφνικα με άφησε σεν Έκλαψα ήθελα να είμαι δυνατή για τον άνδρα μου πέρασαν οι μηνες αλλά ξεσπουσα μονη μου Έκλαψα πολύ μονη μου υπήρχαν φορες που ενιωθα τόση μονη τόση κενή ηθελα το μωρό μου ομως επέλεξε ο Θεός να το πάρει γιατι;;; κανεις δεν ξέρει ήτανε δοκιμασία και εγώ επρεπε να την περασω είπα πολλά γιατί;;; αλλά ποτε δεν πήρα απάντηση δεν μπορείς να φανταστεις ποσο Εχω πονέσει πόσος πόνος πόση δυστηχια ένιωθα παλι καλά που ητανε και ο άνδρας μου δίπλα μου είπα όμως όχι εγώ θα γίνω μάνα θα ξαναπροσπάθησε ξανά ξανά και ξανά θα σηκωθω θα βρω την δυναμη και θα το κάνω ετσι και εσύ θα ξανασηκωθεις και θα ξανακανεις προσπαθεια άλλαξε το μυαλο σου αλλαξε τις σκέψεις σου εγώ αυτό κάνω πλέον Εχω ενα άλλο μωρο στην κοιλιά μου Εχω ήδη άλλο μυαλό και όπως φαίνεται θα το Εχω στην αγκαλιά μου πρωτα ο Θεός και η Παναγια Εχω ακόμα δρόμο βέβαια θα μου πεις εσύ ωραία τα λες και ωραία τα παρουσιάζεις Οχι τιποτα δεν είναι εύκολο ξέρω είναι χρήματα στην εξωσωματική είναι ταλαιπωρία είναι φάρμακα είναι ορμόνες ξέρω όμως ενα μένει και ξέρεις τι είναι αυτό η θεληση αν εχεις θεληση να γίνεις μαμά θα γίνεις και θα νικησεις με ακούς στο υπογράφω εγώ ετσι θα πεις στον εαυτό σου αχ κορίτσι μου ξέρω να εχεις δυναμη και να σηκωθεις να ξαναπροσπαθησεις και όταν ξαναμεινεις έγκυος να χαιδευεις την κοιλιτσα ξεπέρασε τους φόβους σου δεν γίνεται μια ζωή κακό ε Οχι κάποια στιγμή θα έρθει και το ουράνιο τόξο σου ελπίζω να διαβασεις το μήνυμα μου και να μου απαντήσεις 

σε ευχαριστω...με συγκινησες πολυ.....σου ευχομαι να πανε ολα τελεια και να φτασεις στη γεννα χωρις καν να το καταλαβεις....κ παλι ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η zland είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ευτυχώς μου περνάει!ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις ή ας μας πει οποία κοπέλα αν γνωρίζει τα φάρμακα διέγερσης ξεκινάνε μόνο την δεύτερη μέρα του κύκλου ή αναλόγως την περίπτωση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ευτυχώς μου περνάει!ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις ή ας μας πει οποία κοπέλα αν γνωρίζει τα φάρμακα διέγερσης ξεκινάνε μόνο την δεύτερη μέρα του κύκλου ή αναλόγως την περίπτωση??

Εγώ την πρώτη φορά ξεκίνησα την δεύτερη μέρα και την δεύτερη φορά την Τρίτη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μετά από 3 προσπάθειες στο Ιασώ....έκανα μια έρευνα λίγο ποιο εκτεταμένη. 

Κατέληξα ότι στην κλινική που είναι ο Μαντουδης έχουν πιο εξελιγμένα μηχανήματα για γονιμοποίηση και παρακολουθηση τον βλαστοκυστων κτλ.

Λέω να ξεκινήσω εκεί την επόμενη προσπάθεια στο Γέννημα.

Πάει καμία από εσάς εκεί να μου δώσει πληροφορίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια μου μετά από 3 προσπάθειες στο Ιασώ....έκανα μια έρευνα λίγο ποιο εκτεταμένη. 

Κατέληξα ότι στην κλινική που είναι ο Μαντουδης έχουν πιο εξελιγμένα μηχανήματα για γονιμοποίηση και παρακολουθηση τον βλαστοκυστων κτλ.

Λέω να ξεκινήσω εκεί την επόμενη προσπάθεια στο Γέννημα.

Πάει καμία από εσάς εκεί να μου δώσει πληροφορίες?

2 παλλινδρομες είχα εκεί..καλός άνθρωπος αλλά αν ξαναγύριζε ο χρόνος θα πήγαινα απευθείας στον Τζεφερακο..εκεί έκανα δύο παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές κ είχα κ μια παλλινδρομη μετά από αυτά..όταν έκλεισε ο κύκλος κ έβαλα τα κατεψυγμένα( τελευταία παλλινδρομη) μου είπε εσύ θα μείνεις κ μόνη σου...χτες πήρα εντελώς φυσιολογικά κ αναπάντεχα θετική χοριακή ;) Του Ρέα το εργαστήριο δεν το αλλάζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια μου μετά από 3 προσπάθειες στο Ιασώ....έκανα μια έρευνα λίγο ποιο εκτεταμένη. 

Κατέληξα ότι στην κλινική που είναι ο Μαντουδης έχουν πιο εξελιγμένα μηχανήματα για γονιμοποίηση και παρακολουθηση τον βλαστοκυστων κτλ.

Λέω να ξεκινήσω εκεί την επόμενη προσπάθεια στο Γέννημα.

Πάει καμία από εσάς εκεί να μου δώσει πληροφορίες?

Εγώ είμαι στον Μαντουδη. Τι θέλεις να μάθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Finally είπε:

2 παλλινδρομες είχα εκεί..καλός άνθρωπος αλλά αν ξαναγύριζε ο χρόνος θα πήγαινα απευθείας στον Τζεφερακο..εκεί έκανα δύο παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές κ είχα κ μια παλλινδρομη μετά από αυτά..όταν έκλεισε ο κύκλος κ έβαλα τα κατεψυγμένα( τελευταία παλλινδρομη) μου είπε εσύ θα μείνεις κ μόνη σου...χτες πήρα εντελώς φυσιολογικά κ αναπάντεχα θετική χοριακή ;) Του Ρέα το εργαστήριο δεν το αλλάζω..

Χθες πήρες θετική χοριακη!?? Μπράβο!!!! Μακάρι να πάνε όλα κατευχην και να έχετε το τρίτο παιδάκι σας σε λίγους μήνες!

Επειδη είμαι και εγώ στον Μαντουδη θα ήθελα να σε ρωτήσω τι νομίζεις ότι έφταιξε για τις παλινδρομες? Το εργαστήριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Εγώ την πρώτη φορά ξεκίνησα την δεύτερη μέρα και την δεύτερη φορά την Τρίτη μέρα.

Σου είπαν ότι Παίζει κάποιο ρόλο??γιατί μιλησα τον γιατρό την Παρασκευή μου είπε μόλις αδιαθετησω να  του στείλω μήνυμα και σήμερα αδιαθετησω του έστειλα αλλά δεν έχει απαντήσει!κ επειδή εγώ δεν μένω Αθήνα αλλά Χαλκίδα αγχώνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Finally είπε:

2 παλλινδρομες είχα εκεί..καλός άνθρωπος αλλά αν ξαναγύριζε ο χρόνος θα πήγαινα απευθείας στον Τζεφερακο..εκεί έκανα δύο παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές κ είχα κ μια παλλινδρομη μετά από αυτά..όταν έκλεισε ο κύκλος κ έβαλα τα κατεψυγμένα( τελευταία παλλινδρομη) μου είπε εσύ θα μείνεις κ μόνη σου...χτες πήρα εντελώς φυσιολογικά κ αναπάντεχα θετική χοριακή ;) Του Ρέα το εργαστήριο δεν το αλλάζω..

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Με το καλό να έρθει το θαυματακι σου! Εσύ αν επιτρέπεται τι θέμα είχες κ προχώρησες σε εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Finally είπε:

2 παλλινδρομες είχα εκεί..καλός άνθρωπος αλλά αν ξαναγύριζε ο χρόνος θα πήγαινα απευθείας στον Τζεφερακο..εκεί έκανα δύο παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές κ είχα κ μια παλλινδρομη μετά από αυτά..όταν έκλεισε ο κύκλος κ έβαλα τα κατεψυγμένα( τελευταία παλλινδρομη) μου είπε εσύ θα μείνεις κ μόνη σου...χτες πήρα εντελώς φυσιολογικά κ αναπάντεχα θετική χοριακή ;) Του Ρέα το εργαστήριο δεν το αλλάζω..

Μπράβο ρε κορίτσι!! Πολύ χάρηκα!! Μας έφτιαξες τη μέρα (τη νύχτα δηλαδή) με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! ευτυχώς μου περνάει!ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις ή ας μας πει οποία κοπέλα αν γνωρίζει τα φάρμακα διέγερσης ξεκινάνε μόνο την δεύτερη μέρα του κύκλου ή αναλόγως την περίπτωση??

Ανάλογα το πρωτόκολλο σου αλλά και την περίπτωση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια μου μετά από 3 προσπάθειες στο Ιασώ....έκανα μια έρευνα λίγο ποιο εκτεταμένη. 

Κατέληξα ότι στην κλινική που είναι ο Μαντουδης έχουν πιο εξελιγμένα μηχανήματα για γονιμοποίηση και παρακολουθηση τον βλαστοκυστων κτλ.

Λέω να ξεκινήσω εκεί την επόμενη προσπάθεια στο Γέννημα.

Πάει καμία από εσάς εκεί να μου δώσει πληροφορίες?

Καλησπέρα κορίτσι μου γιατί δεν παςgenesis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σου είπαν ότι Παίζει κάποιο ρόλο??γιατί μιλησα τον γιατρό την Παρασκευή μου είπε μόλις αδιαθετησω να  του στείλω μήνυμα και σήμερα αδιαθετησω του έστειλα αλλά δεν έχει απαντήσει!κ επειδή εγώ δεν μένω Αθήνα αλλά Χαλκίδα αγχώνομαι

Κοριτσι μου καλησπέρα καλή αρχή !!δεν σου έχει δώσει γραπτά το πρωτόκολλο?Για να ξεκινήσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2019 at 7:52 ΜΜ, ο/η xrisanthi είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μ.. δεν μπορω ν το πιστεψω ειλικρινα!!!

 

Συγχαρητήρια κοπελα μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου καλησπέρα καλή αρχή !!δεν σου έχει δώσει γραπτά το πρωτόκολλο?Για να ξεκινήσεις ?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε ευχαριστω πολύ!!Βασικά αποφασίσαμε πριν μια εβδομάδα με 10 ημέρες  ότι θα μπούμε σε διαδικασία εξωσωματικής καθώς εγώ ήταν να αδιαθετησω άμεσα  και αν δεν το κανε αυτό το μήνα έπρεπε ν πάμε Μαιο λόγω Πάσχα.Μου εξήγησε τα πρωτόκολλα καταλήξαμε στο βραχυ αλλά τα φάρμακα δεν πρόλαβα να τα προμηθευτώ λόγω του σύντομου διαστήματος κ είπαμε μόλις αδιαθετησω ν του στείλω μνμ.Το έκανα σήμερα απλά επειδή δεν είχα κάτι νεότερο αγχώθηκα ποτέ θα ξεκινήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Κορίτσια μου μετά από 3 προσπάθειες στο Ιασώ....έκανα μια έρευνα λίγο ποιο εκτεταμένη. 

Κατέληξα ότι στην κλινική που είναι ο Μαντουδης έχουν πιο εξελιγμένα μηχανήματα για γονιμοποίηση και παρακολουθηση τον βλαστοκυστων κτλ.

Λέω να ξεκινήσω εκεί την επόμενη προσπάθεια στο Γέννημα.

Πάει καμία από εσάς εκεί να μου δώσει πληροφορίες?

Η φίλη μου έμεινε με έμβρυο 3ης ημέρας. Είναι 8 εβδομάδων τώρα.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Σε ευχαριστω πολύ!!Βασικά αποφασίσαμε πριν μια εβδομάδα με 10 ημέρες  ότι θα μπούμε σε διαδικασία εξωσωματικής καθώς εγώ ήταν να αδιαθετησω άμεσα  και αν δεν το κανε αυτό το μήνα έπρεπε ν πάμε Μαιο λόγω Πάσχα.Μου εξήγησε τα πρωτόκολλα καταλήξαμε στο βραχυ αλλά τα φάρμακα δεν πρόλαβα να τα προμηθευτώ λόγω του σύντομου διαστήματος κ είπαμε μόλις αδιαθετησω ν του στείλω μνμ.Το έκανα σήμερα απλά επειδή δεν είχα κάτι νεότερο αγχώθηκα ποτέ θα ξεκινήσω

Τώρα έχεις τα φάρμακα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Σου είπαν ότι Παίζει κάποιο ρόλο??γιατί μιλησα τον γιατρό την Παρασκευή μου είπε μόλις αδιαθετησω να  του στείλω μήνυμα και σήμερα αδιαθετησω του έστειλα αλλά δεν έχει απαντήσει!κ επειδή εγώ δεν μένω Αθήνα αλλά Χαλκίδα αγχώνομαι

Katriniki εγω ξεκινησα την 3η μερα, φανταζομαι εχει να κανει με το πρωτοκολλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Χθες πήρες θετική χοριακη!?? Μπράβο!!!! Μακάρι να πάνε όλα κατευχην και να έχετε το τρίτο παιδάκι σας σε λίγους μήνες!

Επειδη είμαι και εγώ στον Μαντουδη θα ήθελα να σε ρωτήσω τι νομίζεις ότι έφταιξε για τις παλινδρομες? Το εργαστήριο? 

Το γεγονός ότι χαρακτηρίστηκαν ανεξήγητα υπογονιμη κ δεν ψάξαμε τίποτα ανοσολογικό..δύο αυτοάνοσα είχα..όταν τα βρήκα ήρθαν τα παιδιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια! 

@Finally συγχαρητηρια! Ολα να πανε καλα!

@Katriniki τι εγινε τελικα; επικοινωνησε μαζι σου ο γιατρος;

@Ν_S μου καλο νεο ξεκινημα να εχετε! Δεν γνωριζω τιποτα απο Αθηνα για να σε βοηθησω.

@Bloublou85 πώς εισαι εσυ; τι κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Το γεγονός ότι χαρακτηρίστηκαν ανεξήγητα υπογονιμη κ δεν ψάξαμε τίποτα ανοσολογικό..δύο αυτοάνοσα είχα..όταν τα βρήκα ήρθαν τα παιδιά μου...

Τι ανοσολογικο ελεγχο εκανες ακριβως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

Το γεγονός ότι χαρακτηρίστηκαν ανεξήγητα υπογονιμη κ δεν ψάξαμε τίποτα ανοσολογικό..δύο αυτοάνοσα είχα..όταν τα βρήκα ήρθαν τα παιδιά μου...

Πήρες δηλαδή κάποια θεραπεία για τα αυτοανοσα και μετά σταμάτησαν οι παλινδρομες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...