Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansaμου μπραβο που ειναι καλες οι ορμονες.

Ελπιζω κι εγω να μην διαφωνησει ο γιατρος με τις οδηγιες του Νικα. 

Ειχαμε μιλησει νομιζω σε αλλπ φορουμ. Κ σε προσωπικο. Για τον Τσακο. 

Α ήσουνα και εσύ σ αυτόν;Απορώ με τον εαυτό μου πώς πήγα σ αυτόν.Τα χειρότερα έχω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Αχαχαχαχ κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!εσύ σε τι κλάδο είσαι??μήπως μας χρειαστείς!!?

Πες μου εσυ αν χρειαστεις και εδω ειμαι εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xrisanthi είναι πραγματικά καταπληκτικο!!! Με πήρανε τα κλάματα να ξέρεις! Μπορώ να καταλάβω πως ένιωσες όταν στο είπαν στο τηλέφωνο. Όλες οι κοπέλες σε καταλαβαίνουν. Έχω κάτσει στο γραφείο και κλαίω από συγκίνηση. Να πάνε όλα τέλεια!!! Περιμένουμε τα νέα της Δευτέρας φυσικά αλλά πιστεύω θα είναι όλα καλά! Το καλύτερο δώρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

@xrisanthi συγχαρητήρια κοριτσάκι μου να είσαι πάντα έτσι καλοτυχη!! Με το καλό να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσυνη!

Σ ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μ.. δεν μπορω ν το πιστεψω ειλικρινα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@xrisanthi είναι πραγματικά καταπληκτικο!!! Με πήρανε τα κλάματα να ξέρεις! Μπορώ να καταλάβω πως ένιωσες όταν στο είπαν στο τηλέφωνο. Όλες οι κοπέλες σε καταλαβαίνουν. Έχω κάτσει στο γραφείο και κλαίω από συγκίνηση. Να πάνε όλα τέλεια!!! Περιμένουμε τα νέα της Δευτέρας φυσικά αλλά πιστεύω θα είναι όλα καλά! Το καλύτερο δώρο?

πραγματικα το καλυτερο δωρο κοριτσι μ ενα δωρο π το περιμενω 6 ολοκληρα χρονια....ποσο ωραιο συναισθημα... απιστευτο... σας ευχαριστω πολυ ολες για τα καλα σας λογια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kokotsalo είπε:

Πες μου εσυ αν χρειαστεις και εδω ειμαι εγω....

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο που το είπες!!μακάρι να μην έχω θέμα και να μη χρειαστεί παρέμβαση!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Ξέρεις τι γίνεται δεν υπάρχει προϊστάμενος υπάρχει μόνο το αφεντικό είμαστε 13 άτομα στη δουλειά κ εγώ με τη γυναίκα του στο γραφείο!απλά επειδή είμαι αρκετά χρόνια κ αυτοί αρκετά αδιάκριτοι δεν υπάρχει περίπτωση ούτε να μη ρωτήσουν ούτε να μην το πουν όση διακριτικότητα και να ζητήσω!!! εννοείται πως δε θα πάθουν κάτι και δεν με νοιάζει κιόλας για την δική τους κατάσταση όπως είπες ο καθένας..απλά δεν θέλω να πω κάτι γυναικολογικο καθαρά γιατί μετά θα πάει αλλού το μυαλό τους ότι γι'αυτό τόσο καιρό δεν έκαμε παιδί κ τα σχετικά και δεν θέλω σχόλια ύστερα από αυτό!!

Πες τους ότι θα πας να κάνεις αιμορροΐδες ?

ή βαρθουλινιο (γυναικολογικό )

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Wed Jan 02 2019 at 2:23 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια μου αποτυχαμε παταγωδως....η διαισθηση μου βγηκε αληθινη.....νιωθω εναν απεραντο θυμο που τοσες μερες παριστανα σαν βλακας την εγκυμονουσα...πολυ θυμο....δυστυχως....εχω ζησει τοσο χειροτερα οπως 3 φορες που μου ανακοινωσαν οι γιατροι η κυηση σταματησε (φυσικη συλληψη)!!!!!! η οταν απετυχα σε δυο διεγερσεις παλευοντας για βλαστοκυστες.......η τοσες αρνητικες χοριακες με τα σερπαφαρ...συνολο ολα αυτα 10 προσπαθειες!!!!!!! προσπαθω να δωσω θαρρος σε μενα για να μην ξεσπασω τοσο μα τοσο πολυ χαλια......Ξερεις τι ειναι να εισαι τρεις φορες εγκυος κ καθε φορα εκει που ολες καμαρωναν την κοιλιτσα τους εγω σαν να εχω ενα χτικιο μεσα μου την εκρυβα...ποτε δεν την χαιδεψα...ποτε.δεν προλαβα!!!...κ εβγαινα παντα αληθινη με το βουβο πονο μου!!! τι αλλο να σας πω???? θελω να θρηνησω μονη μου κ αυτη τη προσπαθεια...παλεψα χρονια να βρω εναν αντρα...αργησε που λενε η τυχη μου...ηρθε στα 40...αλλα τωρα απο την μερα που βρηκα αυτο το τελειο συζυγο σταλμενο απο το θεο μονο πικρες στη ζωη μας....ΓΙΑΤΙ??? ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ??? ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΗ ΑΥΤΗ Η ΖΩΗ??? ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ???? ποσο να αντεξει αυτη η ψυχουλα μου???? που παντα αιμορραγει τοσο............................................................

@antzy9σκεφτομαι τοσα πολλά να σου πω τοσα πολλά που νιώθω ότι νιώθεις ναι ξερω και ας μην Εχω περάσει ποτε το μονοπάτι της εξωσωματικής ξέρω πως είναι όμως κάθε φορά να κανεις μια εξωσωματική και να αποτυγχανεις αλλά άκουσε με καλά πολύ καλά λύγισε κλαψε ναι θυμωσε πες γιατί απάντηση όμως δεν θα πάρεις στο λέω εγώ που έχασα ένα μωρό εξι μηνών χαιδευα την κοιλιτσα μου του μιλαγα περίμενα πως και πως να το πάρω αγκαλια αλλά δεν χαιρομουν την εγκυμοσύνη μου δεν έπαιρνα τιποτα έλεγα κατσε να κάτσω μην συμβεί κάτι μην γίνει κάτι κακό και ώσπου έγινε έτσι ξαφνικα με άφησε σεν Έκλαψα ήθελα να είμαι δυνατή για τον άνδρα μου πέρασαν οι μηνες αλλά ξεσπουσα μονη μου Έκλαψα πολύ μονη μου υπήρχαν φορες που ενιωθα τόση μονη τόση κενή ηθελα το μωρό μου ομως επέλεξε ο Θεός να το πάρει γιατι;;; κανεις δεν ξέρει ήτανε δοκιμασία και εγώ επρεπε να την περασω είπα πολλά γιατί;;; αλλά ποτε δεν πήρα απάντηση δεν μπορείς να φανταστεις ποσο Εχω πονέσει πόσος πόνος πόση δυστηχια ένιωθα παλι καλά που ητανε και ο άνδρας μου δίπλα μου είπα όμως όχι εγώ θα γίνω μάνα θα ξαναπροσπάθησε ξανά ξανά και ξανά θα σηκωθω θα βρω την δυναμη και θα το κάνω ετσι και εσύ θα ξανασηκωθεις και θα ξανακανεις προσπαθεια άλλαξε το μυαλο σου αλλαξε τις σκέψεις σου εγώ αυτό κάνω πλέον Εχω ενα άλλο μωρο στην κοιλιά μου Εχω ήδη άλλο μυαλό και όπως φαίνεται θα το Εχω στην αγκαλιά μου πρωτα ο Θεός και η Παναγια Εχω ακόμα δρόμο βέβαια θα μου πεις εσύ ωραία τα λες και ωραία τα παρουσιάζεις Οχι τιποτα δεν είναι εύκολο ξέρω είναι χρήματα στην εξωσωματική είναι ταλαιπωρία είναι φάρμακα είναι ορμόνες ξέρω όμως ενα μένει και ξέρεις τι είναι αυτό η θεληση αν εχεις θεληση να γίνεις μαμά θα γίνεις και θα νικησεις με ακούς στο υπογράφω εγώ ετσι θα πεις στον εαυτό σου αχ κορίτσι μου ξέρω να εχεις δυναμη και να σηκωθεις να ξαναπροσπαθησεις και όταν ξαναμεινεις έγκυος να χαιδευεις την κοιλιτσα ξεπέρασε τους φόβους σου δεν γίνεται μια ζωή κακό ε Οχι κάποια στιγμή θα έρθει και το ουράνιο τόξο σου ελπίζω να διαβασεις το μήνυμα μου και να μου απαντήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,πώς είστε;Εγώ πριν λίγο γύρισα από τον υπέρηχο,το ένα και μοναδικό ωοθυλάκιο προχωράει,από 11χιλ που ήταν εχθές σήμερα ήταν 14χιλ.Τη Δευτέρα τώρα υπέρηχο,μάλλον την Τετάρτη ωοληψία,θα δούμε όμως εάν χρειαστεί μία ή δύο μέρες επιπλέον φάρμακα.Ή Τετάρτη ή Πέμπτη.Για να δούμε θα είναι καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,πώς είστε;Εγώ πριν λίγο γύρισα από τον υπέρηχο,το ένα και μοναδικό ωοθυλάκιο προχωράει,από 11χιλ που ήταν εχθές σήμερα ήταν 14χιλ.Τη Δευτέρα τώρα υπέρηχο,μάλλον την Τετάρτη ωοληψία,θα δούμε όμως εάν χρειαστεί μία ή δύο μέρες επιπλέον φάρμακα.Ή Τετάρτη ή Πέμπτη.Για να δούμε θα είναι καλό;

καλημερα sansa μια χαρα θα ειναι ενα κα καλο θα το δεις...καλη επιτυχια κοριτσι μ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα sansa μια χαρα θα ειναι ενα κα καλο θα το δεις...καλη επιτυχια κοριτσι μ!!!

 

Σ¨ευχαριστώ πολύ κορίτσι,το εύχομαι και εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια,πώς είστε;Εγώ πριν λίγο γύρισα από τον υπέρηχο,το ένα και μοναδικό ωοθυλάκιο προχωράει,από 11χιλ που ήταν εχθές σήμερα ήταν 14χιλ.Τη Δευτέρα τώρα υπέρηχο,μάλλον την Τετάρτη ωοληψία,θα δούμε όμως εάν χρειαστεί μία ή δύο μέρες επιπλέον φάρμακα.Ή Τετάρτη ή Πέμπτη.Για να δούμε θα είναι καλό;

Θα είναι καλό εμβρυακι!!! Καλή επιτυχία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

είμαι καινούρια στην παρέα. Του Αγιου Νικολαου βρηκαμε οτι ο αντρας μου εχει μεγαλο προβλημα με το σπερμα. Πολυ πολυ λιγα σπερματοζωαρια...Η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος οπως μας ειπαν. Ξεκινησαμε αργα αργα σε ενα κεντρο εδω στη Γερμανια αλλα 1. ολα πανε πολυ αργα 2. δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη επειδη δε μας εξηγουν τιποτα, εμενα ακομη δε μου εχουν κανει καμια εξεταση και γενικως καθολου διαθεσιμοι να μας μιλησουν. Το επομενο ραντεβου σκεφτειτε ειναι Μαιο! Αποφασισα να ερθω Ελλαδα για εξωσωματικη. Εχει καποια αλλη κοπελα παρομοια εμπειρια; Δεν εχω ιδεα πώς να ενημερωθω, πιστευα ο γιατρος θα μας ενημερωνε, αλλα τελικα τζιφος. Φοβαμαι παρα πολυ μηπως δε τα καταφερουμε ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Υβόννη85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

είμαι καινούρια στην παρέα. Του Αγιου Νικολαου βρηκαμε οτι ο αντρας μου εχει μεγαλο προβλημα με το σπερμα. Πολυ πολυ λιγα σπερματοζωαρια...Η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος οπως μας ειπαν. Ξεκινησαμε αργα αργα σε ενα κεντρο εδω στη Γερμανια αλλα 1. ολα πανε πολυ αργα 2. δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη επειδη δε μας εξηγουν τιποτα, εμενα ακομη δε μου εχουν κανει καμια εξεταση και γενικως καθολου διαθεσιμοι να μας μιλησουν. Το επομενο ραντεβου σκεφτειτε ειναι Μαιο! Αποφασισα να ερθω Ελλαδα για εξωσωματικη. Εχει καποια αλλη κοπελα παρομοια εμπειρια; Δεν εχω ιδεα πώς να ενημερωθω, πιστευα ο γιατρος θα μας ενημερωνε, αλλα τελικα τζιφος. Φοβαμαι παρα πολυ μηπως δε τα καταφερουμε ποτε...

Εεεε...ναι!!!ελατε Ελλαδα!!!τι ειναι αυτα απο τον Δεκ.  ραντεβου τον Μαη...ελεος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Υβόννη85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

είμαι καινούρια στην παρέα. Του Αγιου Νικολαου βρηκαμε οτι ο αντρας μου εχει μεγαλο προβλημα με το σπερμα. Πολυ πολυ λιγα σπερματοζωαρια...Η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος οπως μας ειπαν. Ξεκινησαμε αργα αργα σε ενα κεντρο εδω στη Γερμανια αλλα 1. ολα πανε πολυ αργα 2. δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη επειδη δε μας εξηγουν τιποτα, εμενα ακομη δε μου εχουν κανει καμια εξεταση και γενικως καθολου διαθεσιμοι να μας μιλησουν. Το επομενο ραντεβου σκεφτειτε ειναι Μαιο! Αποφασισα να ερθω Ελλαδα για εξωσωματικη. Εχει καποια αλλη κοπελα παρομοια εμπειρια; Δεν εχω ιδεα πώς να ενημερωθω, πιστευα ο γιατρος θα μας ενημερωνε, αλλα τελικα τζιφος. Φοβαμαι παρα πολυ μηπως δε τα καταφερουμε ποτε...

Εγώ έχω κάνει 3 εξωσωματικες στην Γερμανία και μια στην Αθήνα. Εάν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα να μιλήσουμε σε ότι χρειάζεσαι! Καλώσηρθες στην παρέα μας και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Υβόννη85 καλως ηρθες στην παρεα μας.

Η magaiver θα σε βοηθησει καθως εχει εμπειρια εκει. 

Εγω ευχομαι με το καλο να παρετε την αποφαση σας και να προχωρησετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Πες τους ότι θα πας να κάνεις αιμορροΐδες ?

ή βαρθουλινιο (γυναικολογικό )

 

Kοριτσια μου τι κάνετε?καλό Σαββατοκύριακο!είμαι σε αναμονή περιόδου για να ξεκινήσω την αγωγή!απλά ήθελα να ρωτήσω αν το γεγονός ότι είμαι κρυωμενη παίζει κάποιο ρόλο,αν μπορεί δηλαδή να επηρεάσει την αγωγή.μπορεί να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω όμως έχω λίγο αγχος!!

 

στις On 15/3/2019 at 9:53 ΠΜ, ο/η Kokotsalo είπε:

Καλημερα....σημερα ειμαι λιγο καλυτερα προς στιγμην!☺

Kοριτσια μου τι κάνετε?καλό Σαββατοκύριακο!είμαι σε αναμονή περιόδου για να ξεκινήσω την αγωγή!απλά ήθελα να ρωτήσω αν το γεγονός ότι είμαι κρυωμενη παίζει κάποιο ρόλο,αν μπορεί δηλαδή να επηρεάσει την αγωγή.μπορεί να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω όμως έχω λίγο αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katriniki είπε:

Kοριτσια μου τι κάνετε?καλό Σαββατοκύριακο!είμαι σε αναμονή περιόδου για να ξεκινήσω την αγωγή!απλά ήθελα να ρωτήσω αν το γεγονός ότι είμαι κρυωμενη παίζει κάποιο ρόλο,αν μπορεί δηλαδή να επηρεάσει την αγωγή.μπορεί να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω όμως έχω λίγο αγχος!!

 

Kοριτσια μου τι κάνετε?καλό Σαββατοκύριακο!είμαι σε αναμονή περιόδου για να ξεκινήσω την αγωγή!απλά ήθελα να ρωτήσω αν το γεγονός ότι είμαι κρυωμενη παίζει κάποιο ρόλο,αν μπορεί δηλαδή να επηρεάσει την αγωγή.μπορεί να είναι χαζομάρα αυτό που ρωτάω όμως έχω λίγο αγχος!!

Για την διέγερση δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Εάν μέχρι την εμβρυομεταφορα δεν έχεις γίνει καλά εκεί ίσως να μην σε αφήσει ο γιατρός να προχωρήσετε. Σε αυτή την περίπτωση θα καταψυχθουν τα έμβρυα. Ο γιατρός τι γνώμη έχει? Τον ρώτησες? Περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Εγώ έχω κάνει 3 εξωσωματικες στην Γερμανία και μια στην Αθήνα. Εάν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα να μιλήσουμε σε ότι χρειάζεσαι! Καλώσηρθες στην παρέα μας και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά?

ευχαριστώ πάρα πολυ! Θα σου στειλω μήνυμα να μιλησουμε οπωσδηποτε. Νιωθω ενα χαος αλλα ελπιζω να τα βαλουμε ολα σε μια σειρα και να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Για την διέγερση δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Εάν μέχρι την εμβρυομεταφορα δεν έχεις γίνει καλά εκεί ίσως να μην σε αφήσει ο γιατρός να προχωρήσετε. Σε αυτή την περίπτωση θα καταψυχθουν τα έμβρυα. Ο γιατρός τι γνώμη έχει? Τον ρώτησες? Περαστικά!!!

Σε ευχαριστω πολύΌχι δεν τον ρώτησα γιατί περιμενω να αδιαθετησω για να επικοινωνήσουμε για τα φάρμακα διέγερσης και θα του το αναφέρω τοτε. Εντάξει απλό κρύωμα είναι τι στο καλό δεν πιστεύω να κρατήσει μέχρι τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2019 at 4:17 ΜΜ, ο/η Kokotsalo είπε:

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστω πολύΌχι δεν τον ρώτησα γιατί περιμενω να αδιαθετησω για να επικοινωνήσουμε για τα φάρμακα διέγερσης και θα του το αναφέρω τοτε. Εντάξει απλό κρύωμα είναι τι στο καλό δεν πιστεύω να κρατήσει μέχρι τότε!!

Katriniki, οταν πηγα για εμβρυομεταφορα ημουν ακομα ελαφρως κρυωμενη, μου ειχε μεινει λιγο συναχι και αρκετος βηχας, Εβηχα τουλαχιστον μεχρι την 3 - 4η μερα μετα, δεν νομιζω να επηρεαζει και πολυ, μην σγγωνεσαι καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...