Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα και 4 μήνες να δω περίοδο. Σε μικρότερη ηλικία. Τώρα τον τελευταίο χρόνο είναι καλύτερα. Δηλ το 2018 είχα 9 περιόδους... Πολύ καλά για εμένα. ? Κ χωρίς βοήθεια... Από μόνη της. 

Θα στρώσει κι άλλο είμαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θα στρώσει κι άλλο είμαι σίγουρη! 

Ε ναι. Ήδη το χω παει 38 ημέρες τον χειμώνα. Καλοκαίρι που δεν δουλεύω είχα 28 και 30 ημέρες. Ωραιότατοι κύκλοι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αχ μακάρι, γιατί το 12 που είδα στις εξετάσεις μου έκατσε στραβά.. Αλλά αφού μου λένε να μην την κάνω δεν την κάνω. Συνεχίζουμε τις προσπάθειες και θα συμβεί που θα πάει!!!! Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! 

Γιάννα μου νόμιζα ότι εσύ είχες 5 fsh ενώ το έγραψε η @ViKcy. Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθείς πραγματικά. Κάθε μήνα αλλάζουν οι ορμόνες κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιάννα μου νόμιζα ότι εσύ είχες 5 fsh ενώ το έγραψε η @ViKcy. Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθείς πραγματικά. Κάθε μήνα αλλάζουν οι ορμόνες κορίτσι μου. 

Και μήνα να μας παίρνουν αίμα. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope!!! είπε:

Καλησπέρα!!! Μόλις γυρίσαμε σπίτι μας... Τέλος οι διακοπές... Από Δευτέρα δουλειά.... Βρίσκομαι στην 24η μέρα κ ανυπομονώ να μου έρθει περίοδος.... Ναι σωστά έγραψα ανυπομονώ.... Για να αρχίσω τις προσπάθειες με νέο αέρα κ νέα ψυχολογία!!!!! ? ? 

Ποιος ξέρει, μπορεί και να μην έρθει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιάννα μου νόμιζα ότι εσύ είχες 5 fsh ενώ το έγραψε η @ViKcy. Εννοείται ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθείς πραγματικά. Κάθε μήνα αλλάζουν οι ορμόνες κορίτσι μου. 

Ναι το κατάλαβα πως αναφερόσουν σε άλλη, γιατί είπες για το 7 το δικό σου ?δεν θα ασχοληθώ όχι, θα προχωρήσω σε σαλπιγγογραφια το επόμενο διάστημα κι ο σύζυγος σε σπερμοδιαγραμμα κι όλα OK. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Και μήνα να μας παίρνουν αίμα. ????

Καλά, εγώ δεν έχω θέμα, κάθε μήνα να μου έλεγες κάνε εξετάσεις αίματος, θα πήγαινα. Είμαι εξετασο-λάγνα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλά, εγώ δεν έχω θέμα, κάθε μήνα να μου έλεγες κάνε εξετάσεις αίματος, θα πήγαινα. Είμαι εξετασο-λάγνα ???

Εγώ να δεις. ?? Πολλές τρελές μαζευτήκαμε εδώ μέσα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλά, εγώ δεν έχω θέμα, κάθε μήνα να μου έλεγες κάνε εξετάσεις αίματος, θα πήγαινα. Είμαι εξετασο-λάγνα ???

Me too!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πάντως είπα να χαλαρώσω και να μη σκέφτομαι την εγκυμοσύνη σε βαθμό που θα μου δημιουργεί ψυχολογικά θέματα. Νομίζω πως ένας λόγος που "χάλασαν" οι κύκλοι μου είναι το πολύ έντονο και επίμονο στρες στο θέμα της τεκνοποίησης. Δεν λέω, φταίει σαφέστατα και η ηλικία και οι αλλαγές στις ορμόνες, αλλά πέρασα μεγάλο λούκι ψυχικά. Δεν θα τρελαθούν έτσι ο κύκλος και οι ορμόνες; Και γενικά είμαι πολύ αγχώδης, στη δουλειά πολύ δύσκολα τα πράγματα έως ανυπόφορα. Τι να σου κάνει μετά και ο οργανισμός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ να δεις. ?? Πολλές τρελές μαζευτήκαμε εδώ μέσα. ??

Τότε εγώ δεν είμαι τρελή, χαχα. Δεν μου αρέσει να κάνω εξετάσεις κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια εγώ πάντως είπα να χαλαρώσω και να μη σκέφτομαι την εγκυμοσύνη σε βαθμό που θα μου δημιουργεί ψυχολογικά θέματα. Νομίζω πως ένας λόγος που "χάλασαν" οι κύκλοι μου είναι το πολύ έντονο και επίμονο στρες στο θέμα της τεκνοποίησης. Δεν λέω, φταίει σαφέστατα και η ηλικία και οι αλλαγές στις ορμόνες, αλλά πέρασα μεγάλο λούκι ψυχικά. Δεν θα τρελαθούν έτσι ο κύκλος και οι ορμόνες; Και γενικά είμαι πολύ αγχώδης, στη δουλειά πολύ δύσκολα τα πράγματα έως ανυπόφορα. Τι να σου κάνει μετά και ο οργανισμός!!!

Εννοείται πως πέρα από την ηλικία το στρες χαλάει κύκλους ορμόνες διάθεση! Οπότε ψυχραιμία κι αισιοδοξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Τότε εγώ δεν είμαι τρελή, χαχα. Δεν μου αρέσει να κάνω εξετάσεις κτλ.

Εγώ τα αγαπώ. Δεν μπορώ να ζω στην. Άγνοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγώ τα αγαπώ. Δεν μπορώ να ζω στην. Άγνοια. 

Είσαι και νοσηλεύτρια. Η διαστροφή του επαγγέλματος.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Είσαι και νοσηλεύτρια. Η διαστροφή του επαγγέλματος.... ?

Και πριν 10 χρόνια έτσι ήμουν. 10 χρόνια "τυρραμιεμαι" με το θέμα περίοδος και ορμόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Είσαι και νοσηλεύτρια. Η διαστροφή του επαγγέλματος.... ?

Κι όμως... ο πατέρας μου είναι γιατρός. Δεν κάνει ποτέ εξετάσεις. Θεόκουλο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι όμως... ο πατέρας μου είναι γιατρός. Δεν κάνει ποτέ εξετάσεις. Θεόκουλο;;;

Wow. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια.... Εχω μια ερωτηση.. Εχθες το μεσημερι εκανα το πρωτο τεστ οωρηξιας το οποιο ηταν θετικοτατο(14η). Σημερα η θερμοκρασια ανεβασμενη (15η) ... Ποτε να μετρησω την ωορηξια την 14 η την 15 μερα???? Επαφες 8,11, και 13η πολυ βραδυ (ξημερωματα 14ης) Τι λετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοριτσια.... Εχω μια ερωτηση.. Εχθες το μεσημερι εκανα το πρωτο τεστ οωρηξιας το οποιο ηταν θετικοτατο(14η). Σημερα η θερμοκρασια ανεβασμενη (15η) ... Ποτε να μετρησω την ωορηξια την 14 η την 15 μερα???? Επαφες 8,11, και 13η πολυ βραδυ (ξημερωματα 14ης) Τι λετε ?

Πιστεύω την 15η... Σε λιγότερο από 12 ώρες να έγινε η ωορρηξία δεν νομίζω. Και επαφή και σήμερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοριτσια.... Εχω μια ερωτηση.. Εχθες το μεσημερι εκανα το πρωτο τεστ οωρηξιας το οποιο ηταν θετικοτατο(14η). Σημερα η θερμοκρασια ανεβασμενη (15η) ... Ποτε να μετρησω την ωορηξια την 14 η την 15 μερα???? Επαφες 8,11, και 13η πολυ βραδυ (ξημερωματα 14ης) Τι λετε ?

Πόσο ήταν η θερμοκρασία 14 15?? Μέτρα και αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοριτσια.... Εχω μια ερωτηση.. Εχθες το μεσημερι εκανα το πρωτο τεστ οωρηξιας το οποιο ηταν θετικοτατο(14η). Σημερα η θερμοκρασια ανεβασμενη (15η) ... Ποτε να μετρησω την ωορηξια την 14 η την 15 μερα???? Επαφες 8,11, και 13η πολυ βραδυ (ξημερωματα 14ης) Τι λετε ?

Συνήθως η ωορρηξία γίνεται την επομένη του θετικού αλλά μπορεί η ορμόνη να είχε ανέβει νωρίτερα από την ώρα που έκανες το τεστ, οπότε δεν αποκλείεται το αυγό να έσπασε βράδυ 14ης ή ξημερώματα 15ης. Κάνε σεξάκι και σήμερα καλού κακού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μα γι αυτο παραξενευτικα και εγω γιατι μου φανηκε συντομα.... Ομως στο θερμοδιαγραμμα συνηθως οταν κανω οωρηξια ειμαι στο 36,2-36,3... Τωρα σημερα ειχα 36,5.... Γαμωτο μια φορα ειπα και εγω να μην θερμομετριεμαι και την πατησα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ναι μα γι αυτο παραξενευτικα και εγω γιατι μου φανηκε συντομα.... Ομως στο θερμοδιαγραμμα συνηθως οταν κανω οωρηξια ειμαι στο 36,2-36,3... Τωρα σημερα ειχα 36,5.... Γαμωτο μια φορα ειπα και εγω να μην θερμομετριεμαι και την πατησα :P

Αν τα πήρες σωστά δες κ την αυριανή θερμοκρασία. Σήμερα δεν έκανες τεστ? Σίγουρα κ σήμερα επαφή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ναι μα γι αυτο παραξενευτικα και εγω γιατι μου φανηκε συντομα.... Ομως στο θερμοδιαγραμμα συνηθως οταν κανω οωρηξια ειμαι στο 36,2-36,3... Τωρα σημερα ειχα 36,5.... Γαμωτο μια φορα ειπα και εγω να μην θερμομετριεμαι και την πατησα :P

Πόσο είναι η μέγιστη θερμοκρασία σου μετά την ωορρηξία; Δεν μου φαίνεται πολύ υψηλό το 36,5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...