Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ το τεστακι ωορρηξιας θετικό είναι. Και η βλεννα ωορρηξιας... 2η φορά 2ος μήνας που την αντικρυζω!!!!!!... ? Δεν ξέρω πως άλλαξε... Ίσως βοήθησε η πολυβιταμινη..  

Τέλειαα..!! αντε με το καλο η προσπαθειες σας staraki !! ❤️ θετική ενεργεια , θετική σκεψη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ το τεστακι ωορρηξιας θετικό είναι. Και η βλεννα ωορρηξιας... 2η φορά 2ος μήνας που την αντικρυζω!!!!!!... ? Δεν ξέρω πως άλλαξε... Ίσως βοήθησε η πολυβιταμινη.. 

Μια χαρα!Να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ το τεστακι ωορρηξιας θετικό είναι. Και η βλεννα ωορρηξιας... 2η φορά 2ος μήνας που την αντικρυζω!!!!!!... ? Δεν ξέρω πως άλλαξε... Ίσως βοήθησε η πολυβιταμινη.. 

Καλή επιτυχία! Όλα τέλεια! Να σε ρωτήσω, αυτή τη βλέννα τη βλέπεις στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλή επιτυχία! Όλα τέλεια! Να σε ρωτήσω, αυτή τη βλέννα τη βλέπεις στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο;

Και στο σκούπισμα κ στο εσώρουχο..... ? Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και στο σκούπισμα κ στο εσώρουχο..... ? Εσύ? 

Εγώ είπαμε... ξηρασία! Βασικά βλέπω υγρά αλλά αισθάνομαι ξηρή από κάτω. Τι στο καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ είπαμε... ξηρασία! Βασικά βλέπω υγρά αλλά αισθάνομαι ξηρή από κάτω. Τι στο καλό ?

Όταν έχεις ωορρηξία???. Κ εγώ τώρα με τις πολυβιταμινες τα βλέπω.... Κ μάλιστα τα είδε κ ο γιατρός στον υπέρηχο.... Κ μου είπε ότι είναι α πολύ καλό αυτό. Ευοίωνο τουλάχιστον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όταν έχεις ωορρηξία???. Κ εγώ τώρα με τις πολυβιταμινες τα βλέπω.... Κ μάλιστα τα είδε κ ο γιατρός στον υπέρηχο.... Κ μου είπε ότι είναι α πολύ καλό αυτό. Ευοίωνο τουλάχιστον... 

Δεν ξέρω ρε γμτ, νομίζω ότι έχω καιρό να δω στην ωορρηξία το ασπράδι του αυγού, ή τουλάχιστον όχι στο βαθμό που έβλεπα τέτοια υγρά. Και βέβαια είναι καλό, εκμεταλλευτείτε τις μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν ξέρω ρε γμτ, νομίζω ότι έχω καιρό να δω στην ωορρηξία το ασπράδι του αυγού, ή τουλάχιστον όχι στο βαθμό που έβλεπα τέτοια υγρά. Και βέβαια είναι καλό, εκμεταλλευτείτε τις μέρες!

Κοπέλα μου μην ανησυχείς γι'αυτό πολλες φορές τα υγρά της ωορρηξίας υπάρχουν απλά δεν βγαίνουν στο χαρτί η στο εσώρουχο. Εγώ είχα κάνει υπέρηχο στις γόνιμες καινή γιατρός την είδε την βλέννη εγώ πάλι όχι  δεν είχα δει εκείνες τις μέρες κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κοπέλα μου μην ανησυχείς γι'αυτό πολλες φορές τα υγρά της ωορρηξίας υπάρχουν απλά δεν βγαίνουν στο χαρτί η στο εσώρουχο. Εγώ είχα κάνει υπέρηχο στις γόνιμες καινή γιατρός την είδε την βλέννη εγώ πάλι όχι  δεν είχα δει εκείνες τις μέρες κάτι!!

Μακάρι κορίτσι μου, αν και δεν βλέπω φως στο τούνελ... Τεσπα, τι να κάνω, θα περιμένω να περάσουν μαρτυρικά οι μέρες.

Από πονοκεφάλους πως τα πάτε; Εγώ έχω άλλοτε 10 μέρες πριν την περίοδο, άλλοτε μια μέρα πριν την περίοδο. Αλλά είναι στάνταρ σύμπτωμα για μένα (περιόδου εννοώ). Σήμερα είμαι στην 18η και έχω πονοκέφαλο. Πήρα αναβράζον ντεπόν το μεσημέρι, και πάλι με πονάει.

Άντε βρε κορίτσια, ας ανοίξει μία κόρη το νέο θέμα. Σας απειλώ ότι αν δεν το ανοίξει άλλη, θα το ανοίξω εγώ και μην με μουτζώνετε μετά αν πάει άπατος ο μήνας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μωράκια του Αγίου Βαλεντίνου 2019

Βαλεντινάκια 2019

Μέλλουσες εγκυούλες του Αγίου Βαλεντίνου 2019

Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει ?

 

 

Έχω κι εγώ δυο προτάσεις:

- Φλεβάρης κουτσός μα τόσο τυχερός

Και αν βαρεθήκατε την λέξη "τυχερός", υπάρχει και άλλη εναλλακτική

- Τα σποράκια του Αγίου Βαλεντίνου έρχονται 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα... Εγώ περιμενω σήμερα να πονεσω από αριστερά για να καταλάβω ότι έσκασε το ωάριο. Μου είπε ο γιατρός να το παρατηρήσω για να ξέρω την επόμενη φορά πως θα είναι... ? Από προσπάθειες χθες βράδυ κ προχθεσ βράδυ.... Σίγουρα κ σήμερα βράδυ.. Και ελπίζουμε.. 

Κάτι μου λέει πως θα τα καταφέρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέσσερις ώρες και μας αφήνει ο Ιανουάριος ο οποίος αποδείχτηκε τυχερός. Μπράβο στα κορίτσια που τα καταφέρανε. Καλή τύχη και στα υπόλοιπα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κάτι μου λέει πως θα τα καταφέρετε!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι έπρεπε σήμερα να έχω πονέσει λιγάκι για να καταλάβω ότι έσπασε το ωοθυλακιο. Αλλά εγώ μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει τίποτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι ο νέος μήνας να είναι τυχερός για όλες μας!! Να αποβάλουμε το άγχος και σίγουρα τα σποράκια μας θα έρθουν! Στις 3 περιμένω περίοδο, ειχα κατι ελπιδες αλλα χθες εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

@thalaki κοριτσακι μου εσυ τι κανεις σε τι φαση εισαι ?

@Mellenaki μουυυ καλά είμαιιιιιι... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη ώστε να μη ξανά πέσω στην παγίδα π είχα πέσει Σεπτέμβρη Οκτώβρη κ μου είχε γίνει το θέμα εμμονή. Μπαίνουμε στον 5ο κυκλο προσπαθειών... Κάναμε κ κάποιες εξετάσεις, σπερμοδιαγραμμα, όλα καλά φαίνονται. Τι να πω θα δείξει. Αν υπάρχει κάτι άλλο. Ελπίζω να φανεί. Θέλω να είμαι αισιοδοξη! Κ εύχομαι να είμαστε όλες μας κ να ρθει συντομα ένα μωράκι ♥️♥️♥️εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι έπρεπε σήμερα να έχω πονέσει λιγάκι για να καταλάβω ότι έσπασε το ωοθυλακιο. Αλλά εγώ μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει τίποτα.... 

Μα δεν θα σπάσει σήμερα, αφού είχες θετικό τεστ ωορρηξίας σήμερα. Εις αύριον τα σπουδαία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μα δεν θα σπάσει σήμερα, αφού είχες θετικό τεστ ωορρηξίας σήμερα. Εις αύριον τα σπουδαία!

Όταν πονεσω, θα σας γράψω κατευθείαν.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια σας εχω νέα.. μου αλλάξανε το ραντεβού στην Μαγνητική κ δεν θα χρειαστεί να περιμένω μέχρι την άλλη Πέμπτη θα την κάνω αύριο το απόγευμα στις 6.. άλλος φόβος από εκεί να δω πως θα μπω μέσα χωρίς να σκάσω.. θα με πιάσουν τα κλειστοφοβικα μου χαχα

Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα! Να μην σ ανησυχεί η εξέτασα, έχω κάνει δύο μαγνητικές σερί, είμαι γνωστή φοβιτσω και τελικά δεν ήταν κάτι δύσκολο... Περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όταν πονεσω, θα σας γράψω κατευθείαν.. ??

Έπιασαν τόπο οι υπέρηχοι είδες? Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια σας εχω νέα.. μου αλλάξανε το ραντεβού στην Μαγνητική κ δεν θα χρειαστεί να περιμένω μέχρι την άλλη Πέμπτη θα την κάνω αύριο το απόγευμα στις 6.. άλλος φόβος από εκεί να δω πως θα μπω μέσα χωρίς να σκάσω.. θα με πιάσουν τα κλειστοφοβικα μου χαχα

Κοριτσάκι.. Εύχομαι να μην είναι τίποτα όλο αυτό, να ξεμπερδέψεις σύντομα κ να αρχίσετε και πάλι προσπάθειες! Κ εγώ έχω κάνει μαγνητική.. Δεν είναι κάτι πραγματικά... Σε ότι διαδικασία κ να χρειαστεί να μπεις... Να σκέφτεσαι το στόχο σου... Το μωρό σου που θα ρθει.. Κ από αυτό να παίρνεις δύναμη! ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Μακάρι κορίτσι μου, αν και δεν βλέπω φως στο τούνελ... Τεσπα, τι να κάνω, θα περιμένω να περάσουν μαρτυρικά οι μέρες.

Από πονοκεφάλους πως τα πάτε; Εγώ έχω άλλοτε 10 μέρες πριν την περίοδο, άλλοτε μια μέρα πριν την περίοδο. Αλλά είναι στάνταρ σύμπτωμα για μένα (περιόδου εννοώ). Σήμερα είμαι στην 18η και έχω πονοκέφαλο. Πήρα αναβράζον ντεπόν το μεσημέρι, και πάλι με πονάει.

Άντε βρε κορίτσια, ας ανοίξει μία κόρη το νέο θέμα. Σας απειλώ ότι αν δεν το ανοίξει άλλη, θα το ανοίξω εγώ και μην με μουτζώνετε μετά αν πάει άπατος ο μήνας! ?

Ελα βρε μυρωδάτο @LOULOUdaki!  άνοιξε το νεο θεματάκι!! Δεν υπάρχει τυχερή κ άτυχη κοπέλα ολες το ίδιο ειμαστε κ ολες σκεφτόμαστε θετικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η thalaki είπε:

@Mellenaki μουυυ καλά είμαιιιιιι... Προσπαθώ να είμαι ήρεμη ώστε να μη ξανά πέσω στην παγίδα π είχα πέσει Σεπτέμβρη Οκτώβρη κ μου είχε γίνει το θέμα εμμονή. Μπαίνουμε στον 5ο κυκλο προσπαθειών... Κάναμε κ κάποιες εξετάσεις, σπερμοδιαγραμμα, όλα καλά φαίνονται. Τι να πω θα δείξει. Αν υπάρχει κάτι άλλο. Ελπίζω να φανεί. Θέλω να είμαι αισιοδοξη! Κ εύχομαι να είμαστε όλες μας κ να ρθει συντομα ένα μωράκι ♥️♥️♥️εσύ πως είσαι; 

Χαίρομαι κοριτσάκι μου που σε ακούω καλύτερα! Αφου ειναι ολα καλα θα έρθει στην ωρα του αρκεί να σκεφτόμαστε θετικα κ να ειμαστε αισιόδοξες! Ε κ εμείς εκει 3 -4 μηνες κανουμε ελεύθερα αλλα δεν ηταν κ πολύ στοχευμένες οι επαφες. Σκέφτομαι θετικά κ ελπίζω πως θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki μου, μη φοβάσαι τη μαγνητική. Έκανα κι εγώ για τις κήλες που έχω στη μέση. Είμαι κλειστοφοβική και όμως άντεξα. Θα δεις, δεν είναι τίποτα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...