Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου, έστειλα στο γιατρό μήνυμα μαζί με το αρχείο της εξέτασης. Ελπίζω να μου απαντήσει σύντομα.

Κορίτσι μου τι μονάδα μέτρησης είναι η αμη σου?Αν δν είναι σε pmol νομίζω δν είναι ανησυχητική!!Συμβουλή μου αν σου πει κ ο γιατρός ότι δν ειναι καλή μην προσπαθήσεις με κλομιφαίνη ή σπερματεγχύσεις γτ θα χαθούν άδικα τα ωάρια!!Καλύτερα εξωσωματική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι μου τι μονάδα μέτρησης είναι η αμη σου?Αν δν είναι σε pmol νομίζω δν είναι ανησυχητική!!Συμβουλή μου αν σου πει κ ο γιατρός ότι δν ειναι καλή μην προσπαθήσεις με κλομιφαίνη ή σπερματεγχύσεις γτ θα χαθούν άδικα τα ωάρια!!Καλύτερα εξωσωματική!!

Ng/ml είναι. Το θέμα είναι ο γιατρός ούτε καν μου είπε να κάνω την εξέταση αυτή. Μόνη μου την έκανα και όταν του το ανέφερα, μου είπε να μη κάνω πράγματα πριν το συζητήσω μαζί του. Και να ακούω αυτόν...Γενικά είμαι άνθρωπος που αγχώνεται πάρα πολύ με το παραμικρό. Νομίζω ότι πνίγομαι σε μία κουταλιά νερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ng/ml είναι. Το θέμα είναι ο γιατρός ούτε καν μου είπε να κάνω την εξέταση αυτή. Μόνη μου την έκανα και όταν του το ανέφερα, μου είπε να μη κάνω πράγματα πριν το συζητήσω μαζί του. Και να ακούω αυτόν...Γενικά είμαι άνθρωπος που αγχώνεται πάρα πολύ με το παραμικρό. Νομίζω ότι πνίγομαι σε μία κουταλιά νερό....

Πιστεύω η τιμή είναι καλή!!Εγώ είχα 55 σε pmol!!Κ γω πολλές φορές πέρνω πρωτοβουλίες μόνη μου!!Δν είναι κακό αρκεί να μην στεναχωριόμαστε χωρίς να μας έχει πει ο γιατρός να ανησυχούμε!!Ολά καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πιστεύω η τιμή είναι καλή!!Εγώ είχα 55 σε pmol!!Κ γω πολλές φορές πέρνω πρωτοβουλίες μόνη μου!!Δν είναι κακό αρκεί να μην στεναχωριόμαστε χωρίς να μας έχει πει ο γιατρός να ανησυχούμε!!Ολά καλά θα πάνε!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, μόλις έχω κάτι νεότερο θα γράψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Lenaki1890 πόσο πλήρωσες για την ΑΜΗ; Έχω ακούσει ότι είναι λίγο τσουχτερή η τιμή. @marillia εσείς πόσο πληρώσατε για σπερμοδιάγραμμα;

25η μέρα σήμερα. Αν με δείτε πώς σκουπίζομαι στην τουαλέτα... τρέμει το χέρι μου μην δω καφέ ή ροζ! Δεν έχω δει ακόμη, αλλά ξεκίνησαν τα πονάκια περιόδου, τα χαρακτηριστικά πριν έρθει. Στοιχηματίζω ότι έως την Κυριακή θα έχει έρθει. Ακόμη κι αν έρθει, θεωρώ προσωπική επιτυχία να μη δω καφέ πριν! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! @Lenaki1890 πόσο πλήρωσες για την ΑΜΗ; Έχω ακούσει ότι είναι λίγο τσουχτερή η τιμή. @marillia εσείς πόσο πληρώσατε για σπερμοδιάγραμμα;

25η μέρα σήμερα. Αν με δείτε πώς σκουπίζομαι στην τουαλέτα... τρέμει το χέρι μου μην δω καφέ ή ροζ! Δεν έχω δει ακόμη, αλλά ξεκίνησαν τα πονάκια περιόδου, τα χαρακτηριστικά πριν έρθει. Στοιχηματίζω ότι έως την Κυριακή θα έχει έρθει. Ακόμη κι αν έρθει, θεωρώ προσωπική επιτυχία να μη δω καφέ πριν! ?

Καλημέρααααααα!!Εγώ την ΑΜΗ την πλήρωσα 40ε δν γράφεται!!Κ το σπερμοδιάγραμμα 40ε!!Το τελευταίο το είδαμε στην σπερματέγχυση ότι οι μορφές δν ήταν καλές!!Καλά είναι λουλουδάκι να το δείτε καλά που να το κάνετε!!Εγώ αδιαθέτησα 25 μέρα του κύκλου ούτε που το περίμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! @Lenaki1890 πόσο πλήρωσες για την ΑΜΗ; Έχω ακούσει ότι είναι λίγο τσουχτερή η τιμή. @marillia εσείς πόσο πληρώσατε για σπερμοδιάγραμμα;

25η μέρα σήμερα. Αν με δείτε πώς σκουπίζομαι στην τουαλέτα... τρέμει το χέρι μου μην δω καφέ ή ροζ! Δεν έχω δει ακόμη, αλλά ξεκίνησαν τα πονάκια περιόδου, τα χαρακτηριστικά πριν έρθει. Στοιχηματίζω ότι έως την Κυριακή θα έχει έρθει. Ακόμη κι αν έρθει, θεωρώ προσωπική επιτυχία να μη δω καφέ πριν! ?

Κ εγώ τα ίδια κορίτσι.. πάω με φόβο στην τουαλέτα χαχα.. βρε τι πάθαμε..αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! @Lenaki1890 πόσο πλήρωσες για την ΑΜΗ; Έχω ακούσει ότι είναι λίγο τσουχτερή η τιμή. @marillia εσείς πόσο πληρώσατε για σπερμοδιάγραμμα;

25η μέρα σήμερα. Αν με δείτε πώς σκουπίζομαι στην τουαλέτα... τρέμει το χέρι μου μην δω καφέ ή ροζ! Δεν έχω δει ακόμη, αλλά ξεκίνησαν τα πονάκια περιόδου, τα χαρακτηριστικά πριν έρθει. Στοιχηματίζω ότι έως την Κυριακή θα έχει έρθει. Ακόμη κι αν έρθει, θεωρώ προσωπική επιτυχία να μη δω καφέ πριν! ?

Καλημέρα κορίτσια μου, μόλις έφτασα στη δουλίτσα μου, ευτυχώς είμαι νηπιαγωγός και η ώρα περνάει ευχάριστα. Εχθές βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά, σκεφτόμουν συνέχεια, και ο γιατρός δεν απάντησε ακόμη. Για την αντιμυλλεριος πλήρωσα 40 ευρώ, για σπερμοδιαγραμμα 40, σαλπιγγογραφια 130. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια... ναι, σκεφτόμαστε μόλις αδιαθετήσω να κάνει ο σύζυγος ένα σπερμοδιάγραμμα, αλλά το περίμενα φτηνότερο γμτ... εκτός εάν μας το γράψει ουρολόγος. Την ΑΜΗ ίσως την κάνω αργότερα, δεν μπορώ να αντέξω δύο χτυπήματα της μοίρας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκια... ναι, σκεφτόμαστε μόλις αδιαθετήσω να κάνει ο σύζυγος ένα σπερμοδιάγραμμα, αλλά το περίμενα φτηνότερο γμτ... εκτός εάν μας το γράψει ουρολόγος. Την ΑΜΗ ίσως την κάνω αργότερα, δεν μπορώ να αντέξω δύο χτυπήματα της μοίρας ???

Εμένα δυστυχώς δν μου γράφανε το σπερμοδιάγραμμα!!Κ όταν ρώτησα την παθολόγο μου μου είπε ενώ υπάρχει ηλεκτρονικά σαν παραπεμπικό να εκτυπωθεί οι μικροβιολόγοι δν το δέχονται γτ θεωρούν ότι επειδή το εξετάζουν αναλυτικά,δν πέρνουν αρκετά χρήματα απ τον Εοπυυ γι αυτό το χρεώνουν κανονικά!!Για δημόσιο νοσοκομείο δν γνωρίζω!!Σιγά σιγά κορίτσι μου θα γίνουν οι εξετάσεις!!Εύχομαι βέβαια να είσαι εγκυούλα αυτό το μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εμένα δυστυχώς δν μου γράφανε το σπερμοδιάγραμμα!!Κ όταν ρώτησα την παθολόγο μου μου είπε ενώ υπάρχει ηλεκτρονικά σαν παραπεμπικό να εκτυπωθεί οι μικροβιολόγοι δν το δέχονται γτ θεωρούν ότι επειδή το εξετάζουν αναλυτικά,δν πέρνουν αρκετά χρήματα απ τον Εοπυυ γι αυτό το χρεώνουν κανονικά!!Για δημόσιο νοσοκομείο δν γνωρίζω!!Σιγά σιγά κορίτσι μου θα γίνουν οι εξετάσεις!!Εύχομαι βέβαια να είσαι εγκυούλα αυτό το μήνα!!

Το 2016 που είχε κάνει, νομίζω ότι του το είχε γράψει ουρολόγος. Τώρα θα δούμε. Μακάρι αλλά χλωμό. Δυστυχώς, διαβάζω πολύ καλά το σώμα μου πια και αναγνωρίζω όλα τα σημάδια της περιόδου. Στεναχωριέμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Άλλωστε, ποιος έχασε την τύχη του για να τη βρω εγώ; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το 2016 που είχε κάνει, νομίζω ότι του το είχε γράψει ουρολόγος. Τώρα θα δούμε. Μακάρι αλλά χλωμό. Δυστυχώς, διαβάζω πολύ καλά το σώμα μου πια και αναγνωρίζω όλα τα σημάδια της περιόδου. Στεναχωριέμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Άλλωστε, ποιος έχασε την τύχη του για να τη βρω εγώ; ?

Mακάρι να στο γράψει γτ μας έχουν ρουφήξει οι γιατροί!!Εγώ αυτή τη φορά δν κατάλαβα πως αδιαθέτησα!!Πήγα απλά στο μπάνιο κ είδα καφέ!!Μα πω την αλήθεια 'ηλπιζα σε εμφύτευση αλλά την επόμενη ήρθε!!!Λογικό στεναχωριόμαστε αλλά πάντα ξεκινά ένας καινούργιος κύκλος με ελπίδες!!Εγώ Φεβρουάριο περνάω επιτροπή κ ακόμα ελπίζω χαχαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω, εσείς ποιες μέρες έχετε επαφή μετά την περίοδο;;

Καλημέρα!!Τι κύκλο έχεις?Εγώ δν έχω σταθερό κύκλο αλλά ούτε κ στάνταρ μέρες όπως βγεί!!Σιγούρα όταν δω υγρά ωορρηξίας τα εκμεταλλεύομαι!!Οι γιατροί προτείνουν κάθε 2 μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω, εσείς ποιες μέρες έχετε επαφή μετά την περίοδο;;

Αρχικά οπότε εμείς θέλουμε.. μετά πάμε 10η-12η- κ  επειδή κάνω ωορηξια εκεί κάπου κάνουμε 14-15η.. μέχρι 16.η. μετά πάλι οπότε θέλουμε..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Mακάρι να στο γράψει γτ μας έχουν ρουφήξει οι γιατροί!!Εγώ αυτή τη φορά δν κατάλαβα πως αδιαθέτησα!!Πήγα απλά στο μπάνιο κ είδα καφέ!!Μα πω την αλήθεια 'ηλπιζα σε εμφύτευση αλλά την επόμενη ήρθε!!!Λογικό στεναχωριόμαστε αλλά πάντα ξεκινά ένας καινούργιος κύκλος με ελπίδες!!Εγώ Φεβρουάριο περνάω επιτροπή κ ακόμα ελπίζω χαχαχαχ!!!

Μπράβο, είσαι πολύ αισιόδοξη, δεν το βάζεις κάτω!!! Σου εύχομαι να σε προλάβει μια φυσική σύλληψη, αλλιώς η πρώτη εξωσωματική να είναι και η τυχερή σου!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω, εσείς ποιες μέρες έχετε επαφή μετά την περίοδο;;

Το ιδανικό είναι μέρα παρά μέρα μέχρι την επόμενη περίοδο. Αν κάνεις τεστ ωορρηξίας, εγώ θα έλεγα τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες να έχετε επαφή. Κοινώς, σεξ μέχρι τελικής πτώσεως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω, εσείς ποιες μέρες έχετε επαφή μετά την περίοδο;;

Καλημέρα.επειδη δεν έχω σταθερό κύκλο εγώ πήρα τα τεστ ωορρηξίας κ κάνω με βάση εκείνα όταν πλησιάζει η ωορρηξία κ όταν επίσης έχουμε όρεξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το ιδανικό είναι μέρα παρά μέρα μέχρι την επόμενη περίοδο. Αν κάνεις τεστ ωορρηξίας, εγώ θα έλεγα τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες να έχετε επαφή. Κοινώς, σεξ μέχρι τελικής πτώσεως!

Και εάν έχεις μεγάλο κύκλο από τελείωνε σαι πραγματικά. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το ιδανικό είναι μέρα παρά μέρα μέχρι την επόμενη περίοδο. Αν κάνεις τεστ ωορρηξίας, εγώ θα έλεγα τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες να έχετε επαφή. Κοινώς, σεξ μέχρι τελικής πτώσεως!

Καλημέρα @louloudaki  εγώ έκανα τέστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες τα clearblueκ πρωί κ απόγευμα για να είμαι σίγουρη το πρώτο χαμόγελο που αναβοσβηνει το είχα τρίτη πρωί κ χθες το απόγευμα ήταν σταθερο που δείχνει την ωορρηξία.σημερα το πρωί ήταν αρνητικό.πρεπει κ σήμερα λες να προσπαθήσω? επαφές είχαμε από Δευτέρα βράδυ μέχρι κ χθες βράδυ κάθε μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα!!Τι κύκλο έχεις?Εγώ δν έχω σταθερό κύκλο αλλά ούτε κ στάνταρ μέρες όπως βγεί!!Σιγούρα όταν δω υγρά ωορρηξίας τα εκμεταλλεύομαι!!Οι γιατροί προτείνουν κάθε 2 μέρες!

Έχω κύκλο 24 μέρες από τότε που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Αυτο το μήνα είχαμε επαφες 7η, 8η, 10η, 11η, 12η, 14η μέχρι στιγμής! Τεστ ωορρηξίας δεν έχω πάρει ακόμα.. θα δω κι αυτό τον μήνα και ίσως πάρω αν μου έρθει η περίοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μίλησα με τη μικροβιολόγο που ειδικεύεται πάνω σε αυτές τις ορμόνες. Λοιπόν η ορμόνη από μόνη της είναι λίγο χαμηλή αλλά σε συνδυασμό με τις άλλες είναι μια χαρά και δεν βλέπει τίποτα το ανησυχητικό. Αυτο που μου είπε είναι να κάνω πολύ σεξ και να μη σκέφτομαι άλλο ???

Περιμένω και την απάντηση του γυναικολογου, ελπίζω να μη με συνδέσει με Κάιρο. Γιατί άρχισε να μου τη σπάει που δεν απαντάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Mακάρι να στο γράψει γτ μας έχουν ρουφήξει οι γιατροί!!Εγώ αυτή τη φορά δν κατάλαβα πως αδιαθέτησα!!Πήγα απλά στο μπάνιο κ είδα καφέ!!Μα πω την αλήθεια 'ηλπιζα σε εμφύτευση αλλά την επόμενη ήρθε!!!Λογικό στεναχωριόμαστε αλλά πάντα ξεκινά ένας καινούργιος κύκλος με ελπίδες!!Εγώ Φεβρουάριο περνάω επιτροπή κ ακόμα ελπίζω χαχαχαχ!!!

Πόσο χρόνων είσαι αν επιτρέπεται, προσπαθείτε πολύ καιρό και θα καταφύγετε σε εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και εάν έχεις μεγάλο κύκλο από τελείωνε σαι πραγματικά. ???

Αν δουλεύεις κιόλας, και έχεις και μικρό παιδί, άντε βρες ώρα και όρεξη για σεξ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα @louloudaki  εγώ έκανα τέστ ωορρηξίας αυτές τις μέρες τα clearblueκ πρωί κ απόγευμα για να είμαι σίγουρη το πρώτο χαμόγελο που αναβοσβηνει το είχα τρίτη πρωί κ χθες το απόγευμα ήταν σταθερο που δείχνει την ωορρηξία.σημερα το πρωί ήταν αρνητικό.πρεπει κ σήμερα λες να προσπαθήσω? επαφές είχαμε από Δευτέρα βράδυ μέχρι κ χθες βράδυ κάθε μέρα

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και σήμερα, μη σου πω και αύριο!

Η ωορρηξία γίνεται μετά το θετικό τεστ άρα επιβάλλεται να κάνετε σεξάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...