Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω παντως την ιδια μερα με το τεστ εκανα ωορηξια... Μαλλον δηλαδη... Γιατι απο την μερα που εκανα τα τεστακια δεν επεσε ουτε μια μοναδα το θερμομετρο... 36,7 σημερα 19 μερα... Ασε που αυτον τ μηνα απο την 8η εως την 15 μερα ειχα υγρα ωορηξιας  Συνηθως απο την μερα που τα βλεπω σε 5 μερες κανω ωορηξια.. τωρα δεν ξερω...Μπορει να παιζει ρολο αν κανεις διπλη ωορηξια? μηπως δηλαδη ειχε μεινει παραπανω lh και μου εδειχνε λαθος? (να ειχε γινει πριν 2 μερες δλδ?)

Τι να σου πω.... Κ εγώ είχα δει υγρά 22 23 κ 25. Κ τελικά έγινε ωορρηξία 25η στη οποία πρώτη φορά 25η φούσκωσε κ το στήθος μου. Κ εγώ πίστευα πως θα είχε περάσει η ωορρηξία αφού φούσκωσε. Όλα κάθε κύκλο αλλάζουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 29 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ναι πολλες φορες το εχω παθει..

 Ειδικα στην αρχη νομιζα καθε μηνα οτι εγινε το θαυμα... αλλα οχι..

Οι ορμονες ειναι....

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη φορά που με ενοχλούν τοσο πολύ και τόσο νωρίς! Μάλλον τα εχουν παίξει οι ορμόνες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπορεί να είναι η προγεστερόνη που αυξάνεται. 

Μάλλον αλλά παρά έγινε το κακό μου φένεται! Χτες το βράδυ με έπιασε ένας πόνος ήταν λες και αδιαθετω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τι να σου πω.... Κ εγώ είχα δει υγρά 22 23 κ 25. Κ τελικά έγινε ωορρηξία 25η στη οποία πρώτη φορά 25η φούσκωσε κ το στήθος μου. Κ εγώ πίστευα πως θα είχε περάσει η ωορρηξία αφού φούσκωσε. Όλα κάθε κύκλο αλλάζουν.... 

καλα ναι σε καθε κυκλο ολο και κατι διαφορετικο μου κανει, εκει που λεω να μην αγχωθω τσακ ..... αγχωνομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

καλα ναι σε καθε κυκλο ολο και κατι διαφορετικο μου κανει, εκει που λεω να μην αγχωθω τσακ ..... αγχωνομαι ?

Καλά ναι... Εγώ να δεις. Που με τις πολυβιταμινες ότι να ναι κάθε κύκλος. Όλο κ κάτι νέο γνωρίζω. Κ τώρα 9η ημέρα τούμπανο το στήθος... Κ σκέφτομαι Παναγία μου πως θα είναι το στήθος μετά την ωορρηξία...... Μονο ο άντρας μου χαίρεται. ??? Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη φορά που με ενοχλούν τοσο πολύ και τόσο νωρίς! Μάλλον τα εχουν παίξει οι ορμόνες μου!

εμενα προσωπικα σε ενα κυκλο με πονανε απο την ωορηξια μεχρι να αδισθετησω ,σε αλλο με τρωνε οι θηλες, τωρα δεν εχω τιποτα... Βαρεθηκα να ψαχνω συμπτωματα.... τωρα το μονο που με νοιαζει ειναι να εχω επαφες στις γονιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλά ναι... Εγώ να δεις. Που με τις πολυβιταμινες ότι να ναι κάθε κύκλος. Όλο κ κάτι νέο γνωρίζω. Κ τώρα 9η ημέρα τούμπανο το στήθος... Κ σκέφτομαι Παναγία μου πως θα είναι το στήθος μετά την ωορρηξία...... Μονο ο άντρας μου χαίρεται. ??? Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα εύκολα. 

χαχαχαχ ελα καλο ειναι αυτο.... Εγω περιμενω να φουσκωσει για να δει χαρα ο αντρας μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Ναι εχω δυο τρεις... δεν βολευουν ομως... η ωορηξια ειναι πολυ υποκειμενικη για να την προβλεπουν.. Μονο με τεστ και θερμοκρασια εχω βρει την ησυχια μου... το θερμοδισγραμμα σου δειχνει πολλα... 

με θερμοκρασια δεν εχω ασχοληθει καθολου, μου φαινεται μπερδεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

με θερμοκρασια δεν εχω ασχοληθει καθολου, μου φαινεται μπερδεμα....

ειναι ευκολο... αρκει να μετρας καθε μερα την ιδια ωρα που σηκωνεσαι απο το κρεβατι.....:) υπαρχει και εφαρμογη το fertility friend.. εσυ βσζειε την θερμοκρασια και αυτο σ λεει αν εκανες ωορηξια και ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι δες το κ έτσι.... Ορμονικές έχεις κάνει? Η παρακολούθηση με το γυναικολόγο ίσως σε βοηθήσει να σου πει τουλάχιστον ποτέ περιμένεις. Γιατί κ εγώ όταν έβλεπα το θετικό κατευθείαν έπεφτα στις επαφές κ τελικά όταν έβλεπα περίοδο παρατήρησα πως αυτές τις 3 προσπάθειες ποτέ δεν έχω πετύχει επαφή κ ωορρηξία ίδια μέρα... Θα το τσεκάρω όμως αυτό τον μήνα. Γιατί θα με δει 11η Ημερα. Που σίγουρα θα πρέπει να με ξαναδει κάπου στη 18η πάλι. Κ αν πχ μου πει ότι κάνω ωορρηξία 22η ημέρα έχω 5 τεστακια κ θα το τσεκάρω να δω πως είναι. 

οχι ορμονικες δεν εχω κανει, ο γιατρος ειπε να κανω προσπαθειες κ αν δεν εχω μεινει να παω τον Σεπτεμβρη...αλλα εμενα μου φαινεται πολυ να περιμενω μεχρι το Σεπτεμβρη για εξετασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mellenaki είπε:

οχι ορμονικες δεν εχω κανει, ο γιατρος ειπε να κανω προσπαθειες κ αν δεν εχω μεινει να παω τον Σεπτεμβρη...αλλα εμενα μου φαινεται πολυ να περιμενω μεχρι το Σεπτεμβρη για εξετασεις...

Κ γω μόνη μου τις έκανα... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ γω μόνη μου τις έκανα... ???

Γεια σας κοριτσια! Ήμουν στο γυναικολογο για τεστ παπ. @Starrr μου είχα διάβασει για τη προλακτινη που έγραψες κ ρώτησα. Δεν είναι κακή τιμή αλλά χρειάζεται να πέσει γιατί μπορεί όντως να εμποδίζει λιγάκι τη σύλληψη. Μου έβαλες ιδέες... Θα κάνω κι εγώ!γιατί ο γυναικολόγος είπε το 50% των γυναικών έχει λίγο ανεβασμένη. Τώρα π νιώθω τόσο ήρεμη κ δεν με πειράζει να δω κ κάποια πράγματα χαλαρά. Μου είπε για τα dostinex ότι βοηθούν πολύ να πέσει. Ρώτησε το γυναικολογο σου για τη δοσολογία. Κ επανέλαβε την εξέταση τον επόμενο μήνα. Αφού οι άλλες εξετάσεις είναι μια χαρά... Το μωράκι θα ρθει γρήγορα. Καλά κάνεις κ τα ελέγχεις τελικά κ ας είναι νωρίς. Ο γυναικολόγος μου στην Ελλάδα είναι υπέρ των εξετάσεων κ δεν το περίμενα ?♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

εμενα προσωπικα σε ενα κυκλο με πονανε απο την ωορηξια μεχρι να αδισθετησω ,σε αλλο με τρωνε οι θηλες, τωρα δεν εχω τιποτα... Βαρεθηκα να ψαχνω συμπτωματα.... τωρα το μονο που με νοιαζει ειναι να εχω επαφες στις γονιμες

Εγω πέρα από κάτι πονακια που είχα μετά την οωρρηξια μέχρι να αδιαθετισω δεν είχα τίποτα αλλά μετά από την χημική εγκυμοσύνη που είχα εχω ενόχλησεις που δεν είχα ποιο παλιά μέχρι και ο κύκλο μου είναι ότι να ναι! Θέλω να πιστεύω ότι μετά από αυτό τον μήνα θα στρώσει ο κύκλος και οι ορμόνες μου! Εγώ είχα επαφες της γονιμες ότι είναι να γίνει ας γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Εγω πέρα από κάτι πονακια που είχα μετά την οωρρηξια μέχρι να αδιαθετισω δεν είχα τίποτα αλλά μετά από την χημική εγκυμοσύνη που είχα εχω ενόχλησεις που δεν είχα ποιο παλιά μέχρι και ο κύκλο μου είναι ότι να ναι! Θέλω να πιστεύω ότι μετά από αυτό τον μήνα θα στρώσει ο κύκλος και οι ορμόνες μου! Εγώ είχα επαφες της γονιμες ότι είναι να γίνει ας γίνει! 

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό.ενω πριν τη πρώτη χημική δεν είχα πονακια μετά πονάω πολύ κάτω αριστερά.σε κάθε κύκλο.το είχα ψάξει αλλά δεν ήταν κάτι.μαλλον υπάρχει κάποια ευαισθησία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Ήμουν στο γυναικολογο για τεστ παπ. @Starrr μου είχα διάβασει για τη προλακτινη που έγραψες κ ρώτησα. Δεν είναι κακή τιμή αλλά χρειάζεται να πέσει γιατί μπορεί όντως να εμποδίζει λιγάκι τη σύλληψη. Μου έβαλες ιδέες... Θα κάνω κι εγώ!γιατί ο γυναικολόγος είπε το 50% των γυναικών έχει λίγο ανεβασμένη. Τώρα π νιώθω τόσο ήρεμη κ δεν με πειράζει να δω κ κάποια πράγματα χαλαρά. Μου είπε για τα dostinex ότι βοηθούν πολύ να πέσει. Ρώτησε το γυναικολογο σου για τη δοσολογία. Κ επανέλαβε την εξέταση τον επόμενο μήνα. Αφού οι άλλες εξετάσεις είναι μια χαρά... Το μωράκι θα ρθει γρήγορα. Καλά κάνεις κ τα ελέγχεις τελικά κ ας είναι νωρίς. Ο γυναικολόγος μου στην Ελλάδα είναι υπέρ των εξετάσεων κ δεν το περίμενα ?♥️

Έχω κλείσει ραντεβού στο ενδοκρινολογο. Αλλά θα τα δει κ ο γυναικολόγος το Σάββατο. Δεν εμπιδοζει τόσο τη σύλληψη. Ας κάνω σωστά ωορρηξία κ η προλακτίνη είναι το λιγότερο. Όταν αγχώνομαι αυξάνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχω κλείσει ραντεβού στο ενδοκρινολογο. Αλλά θα τα δει κ ο γυναικολόγος το Σάββατο. Δεν εμπιδοζει τόσο τη σύλληψη. Ας κάνω σωστά ωορρηξία κ η προλακτίνη είναι το λιγότερο. Όταν αγχώνομαι αυξάνεται... 

Εγώ τα λόγια του γυναικολόγου μου σου μεταφέρω, μήπως έστω κ λιγάκι βοηθήσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

ειναι ευκολο... αρκει να μετρας καθε μερα την ιδια ωρα που σηκωνεσαι απο το κρεβατι.....:) υπαρχει και εφαρμογη το fertility friend.. εσυ βσζειε την θερμοκρασια και αυτο σ λεει αν εκανες ωορηξια και ποτε...

α σευχαριστω για την ενημερωση, αρχικα θα κατεβασω την εφαρμογη να την βλεπω κ οταν το παρω αποφαση ξεκιναω κ με θερμοκρασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Εγώ τα λόγια του γυναικολόγου μου σου μεταφέρω, μήπως έστω κ λιγάκι βοηθήσω :)

 Ε τα ίδια λέμε... Γι αυτό έκλεισα στον ενδοκρινολογο ραντεβού... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό.ενω πριν τη πρώτη χημική δεν είχα πονακια μετά πονάω πολύ κάτω αριστερά.σε κάθε κύκλο.το είχα ψάξει αλλά δεν ήταν κάτι.μαλλον υπάρχει κάποια ευαισθησία!

Μάλλον ναι ελπίζω να περάσει σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, εγώ δεν πιστεύω ότι οι λίγο  τσιμπημένες ορμόνες μπορούν να επηρεάσουν τη σύλληψη. Εγώ π.χ. έμεινα έγκυος με 3 και με 5 TSH και τώρα με 1,2 δεν μπορώ να μείνω! ?  Η ενδοκρινολόγος ποτέ δεν μου έδωσε χάπι ούτε για θυροειδή, ούτε για προλακτίνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πάντως, εγώ δεν πιστεύω ότι οι λίγο  τσιμπημένες ορμόνες μπορούν να επηρεάσουν τη σύλληψη. Εγώ π.χ. έμεινα έγκυος με 3 και με 5 TSH και τώρα με 1,2 δεν μπορώ να μείνω! ?  Η ενδοκρινολόγος ποτέ δεν μου έδωσε χάπι ούτε για θυροειδή, ούτε για προλακτίνη. 

Μία πρώτη αποψη θα μου πει ο γυναικολόγος. Αλλά εάν μου δώσει χάπι θα μου δώσει ο ενδοκρινολογος.. Αφού οι άλλες ήταν οκ. Θεωρώ καλά θα πάω... Ελπίζω. Ανυπομονώ για το Σάββατο.. ? Πρωτόγνωρη εμπειρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ποσες μερες εχετε πονακια οταν περιμενετε/εχετε ωορρηξια περιπου ??

Ανάλογα. Κάθε κύκλο έχω διαφορετικά. Καλημέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...