Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σε ποσό καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ & ήθελα να σας ρωτήσω. Προσπαθούμε με τον αρραβωνιαστικό μου από τον Αύγουστο, εδώ κι πέντε μήνες δηλαδή , για μωράκι. Ακόμα δεν έχει συμβεί το θαύματακι. Εσείς σε ποσό καιρό μείνατε έγκυες; Είμαστε 23 εγώ και 28 ο αρραβωνιαστικός μου...έχω αγχωθεί μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα ....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lilipan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ & ήθελα να σας ρωτήσω. Προσπαθούμε με τον αρραβωνιαστικό μου από τον Αύγουστο, εδώ κι πέντε μήνες δηλαδή , για μωράκι. Ακόμα δεν έχει συμβεί το θαύματακι. Εσείς σε ποσό καιρό μείνατε έγκυες; Είμαστε 23 εγώ και 28 ο αρραβωνιαστικός μου...έχω αγχωθεί μήπως έχουμε κάποιο πρόβλημα ....?

Όλα είναι σχετικά κορίτσι μου!!Εγώ είμαι στην προσπάθεια από τον Ιούνιο του 17 και ακόμα δεν έχει τύχει.Εχουμε κάνει τις βασικές εξετάσεις και όλα είναι καλά αλλά ακόμα μωράκι δεν είδαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όλα είναι σχετικά κορίτσι μου!!Εγώ είμαι στην προσπάθεια από τον Ιούνιο του 17 και ακόμα δεν έχει τύχει.Εχουμε κάνει τις βασικές εξετάσεις και όλα είναι καλά αλλά ακόμα μωράκι δεν είδαμε!

Τι εξετάσεις κάνατε κοπέλα μου; Μήπως κάνουμε και εμείς για σιγουριά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ότι δεν πετύχατε σποράκι δε σημαίνει ότι έχετε κάτι... ο γιατρός μου, μου είπε πως για να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογόνιμο κ να κάνει εξετάσεις πρέπει να προσπαθεί 1 χρόνο τουλάχιστον αλλά στις γόνιμες όχι όποτε να ναι...

κ εγώ δεν εχω μωράκι.. ξεκινήσαμε ελεύθερα το καλοκαίρι κ από Σεπτέμβρη πιο στοχευμένα με τεστάκια αλλά πάλι δεν... τώρα είμαι στη φάση που αφήνω τα τεστάκια ωορρηξίας πάλι μιας κ με βοήθησαν για να ξέρω τις γόνιμες... 

μην αγχώνεσαι (τα λέω για να τ ακούω) και θα έρθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ άρχισα να προσπαθώ από τον Αύγουστο και έμεινα έγκυος τον Νοέμβριο και ήταν χημική εγκυμοσύνη δυστυχώς! Και εγώ ειχα πάρει τεστ οωρρηξιας και με βοήθησε αρκετά! Εγω έμεινα έγκυος όταν χαλαροσα άσχετος που δεν προχώρησε! Πρέπει να χαλαρωσεις και εγω αυτό λέω στον εαυτό μου και τα ψιλό κατάφερα δεν ασχολουμε και τόσο με το θέμα δεν θα κάτσω να σκάσω ότι γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα ελεύθερες επαφές από το Μάρτιο του 2017 χωρίς να κοιτάω γόνιμες. Τον Γενάρη του 2018 αποφάσισα να πάρω τεστ για να δω αν και πότε κάνω ωορηξια και έμεινα έγκυος στο πρώτο μήνα που τα χρησιμοποίησα. 

Πραγματικά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Σου εύχομαι να έχεις σύντομα ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

missofegaro μπορείς να μας πεις ποια τεστακια χρησιμοποίησες;εγώ χρησιμοποιώ της hometest , αλλά έχω μπερδευτεί.Έρχεσαι σε επαφή την ημέρα του θετικού ή τις δύο επόμενες;Εσύ πως τα χρησιμοποίησες και έμεινες έγγυος;!Σου εύχομαι καλές γιορτές με την οικογένειά σου!Εύχομαι σε όλες σας ο,τι επιθυμείτε το νέο έτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lilipan είπε:

Τι εξετάσεις κάνατε κοπέλα μου; Μήπως κάνουμε και εμείς για σιγουριά ..

Ακόμα είναι νωρίς άσε να περάσει ένας χρόνος και μετά!!εγώ έκανα πρώτα ορμονολογικο έλεγχο πας και στον γράφει ο γιατρός και υπέρηχο να δούμε ότι γίνεται σωστά η ωορρηξία ο άντρας μου σπερμοδιαγραμα γιατί πολλές φορές φτάει και το σπέρμα που δεν μπορεί να επιτευχθεί μια εγκυμοσύνη! σαλπιγγογραφια και τώρα τελευταία έκανα και την Αμη για να δούμε τι απόθεμα ωαρίων έχω! αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Heart είπε:

missofegaro μπορείς να μας πεις ποια τεστακια χρησιμοποίησες;εγώ χρησιμοποιώ της hometest , αλλά έχω μπερδευτεί.Έρχεσαι σε επαφή την ημέρα του θετικού ή τις δύο επόμενες;Εσύ πως τα χρησιμοποίησες και έμεινες έγγυος;!Σου εύχομαι καλές γιορτές με την οικογένειά σου!Εύχομαι σε όλες σας ο,τι επιθυμείτε το νέο έτος!

Χρησιμοποίησα τα one step. Ξεκινησα την δέκατη μέρα, ήταν πολύ αχνό. Άρχισε σιγά σιγά να κοκκινίζει αλλά ποτέ δεν έγινε ίδιο κόκκινο όσο η γραμμή έλεγχου. Επαφές είχα 13 και 16η μέρα του κύκλου, που ήταν και το πιο κόκκινο τεστ. Την επομένη άρχισε πάλι να ξεθωριάζει. Αυτές μόνο οι επαφές ήταν αρκετές για να μείνω έγκυος. 

Σε αυτό ήμουν τυχερή. 

Μετά ξεκίνησαν οι ατυχίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Χρησιμοποίησα τα one step. Ξεκινησα την δέκατη μέρα, ήταν πολύ αχνό. Άρχισε σιγά σιγά να κοκκινίζει αλλά ποτέ δεν έγινε ίδιο κόκκινο όσο η γραμμή έλεγχου. Επαφές είχα 13 και 16η μέρα του κύκλου, που ήταν και το πιο κόκκινο τεστ. Την επομένη άρχισε πάλι να ξεθωριάζει. Αυτές μόνο οι επαφές ήταν αρκετές για να μείνω έγκυος. 

Σε αυτό ήμουν τυχερή. 

Μετά ξεκίνησαν οι ατυχίες. 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου!εύχομαι η χρονιά που έρχεται να γεμίσει το σπιτικό σου μόνο ευτυχία!Τέρμα οι ατυχίες, το εύχομαι από καρδιάς!κι ας μη γνωριζόμαστε έχουμε όλες κάτι κοινό την επιθυμία μας για οικογένεια!μόνο και μόνο αυτό μας κάνει να νιώθουμε η μία την άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Και εγώ είμαι καινούρια στο φόρουμ και σου εύχομαι πραγματικά να τα καταφέρεις σύντομα! Είναι πραγματικά μαγικό να μαθαίνεις πως θα γίνει μανούλα. 

Εγώ είμαι 25 και πήρε πολύ λίγες προσπάθειες απο την στιγμή που το πήραμε απόφαση. Σε περίπου 1 μήνα από την στιγμή που το αποφασίσαμε, έγινε το θαύμα! Τώρα είμαστε στον δεύτερο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lilypan. Εγω ειμαι 30 και ο συζηγος μου 41.Εμεινα εγκυος μετα απο 2χρονια.εχω πολυκυστικες και στην σαλπιγγογραφια που εκανα μου βρηκαν συμφησεις στις σαλπιγγες.χρησιμοποιησα τεστ ωορηξιας μετα την σαλπιγγιγραφια και τον δευτερο μηνα ημουν εγκυος.Το σπερμοδιαγραμμα που εκανε ο αντρας μου ηταν καλο.Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα.ευχομαι συντομα με ενα σπορακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα από εμένα και καλή χρονιά να έχουμε!!! με το καλό τα μωράκια μας!! Όσο τετριμμένο κι αν διαβάζεται όσο το σκέφτεσαι τόσο θα αγχώνεσαι! εμείς το πετύχαμε στον τρίτο μήνα προσπάθειας αλλά πραγματικά εκείνο τον μήνα δεν το είχα σκεφθεί καθόλου!! Συμμετείχα σε αγώνες ποδηλάτου στα βουνά κι έκανα γυμναστική εντατικότατα γιατί μου αρέσει πολύ! Πίστεψέ με όταν θέλει αυτό να έρθει τότε θα έρθει! Είχα πάρει και τεστάκια ωορρηξίας αλλά βαρέθηκα και δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ! Κάνε 'ό,τι μπορείς για να περνάς όμορφα και μόνο αν περάσουν σχεδόν 2 χρόνια να το ψάξεις! Άλλωστε είσαι πολύ μικρούλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς προσπαθούσαμε 15 μήνες. Έμεινα έγκυος μετά από σαλπιγγογραφία (ακριβώς 5 μέρες μετά), ώντας σε ταξίδι υπερατλαντικό που ήμουν χαλαρή, ζαμανφου και πίσω τούρλα. Εγώ 38 ο άντρας μου 46.

Τώρα έχουμε ένα μωρό φρατζολάκι (την κόρη μας) 6 μηνών. 

Χαλάρωσε κι απόλαυσέ το!!!!!!!!! Είστε μικροί και έχετε πολλάαααααααα περιθώρια. Εμένα με πίεζε και η ηλικία μου. Οπότε χαλάααααααααρωσε και θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...