Μετάβαση σε περιεχόμενο

utrogestan κολπικα και εμβρυομεταφορά


Nektarinaki_love

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να με διαφωτίσετε λιγάκι όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα utrogestan κολπικά και την εμβρυομεταφορά γιατί εχω αγχωθεί λιγάκι...αυριο το μεσημέρι έχω την εμβρυομεταφορά..αλλα ο γιατρός στις οδηγίες δε μου εγραφε να τα πάρω απο το στόμα το σημερινο και αυριο το πρωινο...πάντα μένουνε υπολείμματα στον κόλπο όσες ώρες και αν περάσουν...λέτε να πειράζει αυτό στις βλαστοκύστες???λες να περάσουνε με τον καθετήρα?ξέρω,χαζες οι σκεψεις μου τωρα,αλλα πρωτη φορα κανω εμβρυομεταφορα και δεν ξέρω...οποια κοπέλα ξέρει ας μου απαντήσει..ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έβαζα τα crinone προγεστερόνη είναι και αυτό και utrogestan έπαιρνα από βτο στόμα. Δεν τα σταματησα, ίσα ίσα μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε να βάλω και ένα το μεσημέρι γιατί με τον καθετήρα απομακρύνθηκε κάποια ποσότητα. 

Ελπίζω να βοήθησα. Καλή επιτυχία και μια τέραστια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω outrogestan δεν εβαλα ποτέ κολπικα. Αλλα εβαζα στη δευτερη ετ ενα cyclacur καθε βραδυ.

Ωστόσο μην σε αγχωνει για τα υπολειμματα γιατι οταν θα τοποθετησει ο γιατρος τον κολποδιαστολέα θα σε καθαρισει εσωτερικα πρωτα και μετα θα γινει η υπολοιπη διαδικασια. 

Με το καλο! Ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να με διαφωτίσετε λιγάκι όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα utrogestan κολπικά και την εμβρυομεταφορά γιατί εχω αγχωθεί λιγάκι...αυριο το μεσημέρι έχω την εμβρυομεταφορά..αλλα ο γιατρός στις οδηγίες δε μου εγραφε να τα πάρω απο το στόμα το σημερινο και αυριο το πρωινο...πάντα μένουνε υπολείμματα στον κόλπο όσες ώρες και αν περάσουν...λέτε να πειράζει αυτό στις βλαστοκύστες???λες να περάσουνε με τον καθετήρα?ξέρω,χαζες οι σκεψεις μου τωρα,αλλα πρωτη φορα κανω εμβρυομεταφορα και δεν ξέρω...οποια κοπέλα ξέρει ας μου απαντήσει..ευχαριστώ πολύ!!!

Μόλις βάζει τον κόλπο διαστολές και πριν βάλει το καθετηρακι με τα εμβρυακια, καθαρίζει τα υπολείμματα από τα υγρά του ουτροτζεσταν...  Με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου @nikona @jazz Κορίτσια μου,σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και για τις ευχούλες σας.και εγω με την σειρά μου,σας ευχομαι τα καλύτερα..ξέρω πάνω κάτω τις ιστοριούλες σας απο το άλλο θεμα. @nikona εσύ με το καλό το αγοράκι σου να το γεννήσεις @Πιου-πιου εσύ γλυκιά μου είχες μια αποτυχία,αλλα τώρα απο εδώ και πέρα θα έρθουνε τα καλά για σένα κορίτσι μου. @jazz μου εμείς έχουμε μιλήσει και στο παρελθόν.σου ευχομαι να τα καταφέρεις κορίτσι μου..και πάλι σας ευχαριστώ πολυ.ησύχασα με τις απαντήσεις σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία!

Εγώ δεν έχω κάνει ετ οπότε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Με την ευκαιρία του θέματος σου θα ήθελα να ρωτήσω, η διαδικασία είναι επίπονη; Είναι δυνατόν να γίνει με μέθη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η France είπε:

Καλή επιτυχία!

Εγώ δεν έχω κάνει ετ οπότε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Με την ευκαιρία του θέματος σου θα ήθελα να ρωτήσω, η διαδικασία είναι επίπονη; Είναι δυνατόν να γίνει με μέθη;

Νομίζω δε συνιστάται να γίνει με μέθη καθώς τα φάρμακα πρέπει να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη εκτός αν είναι απόλυτα αναγκαία. Όμως δεν είναι καθόλου επίπονη και δεν χρειάζεται πραγματικά μέθη. Είναι πραγματικά θέμα 5 λεπτών, με ελαχιστο πόνο, λιγότερο και από  τεστ Παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@France συμφωνω με την πιου πιου. 

Ομως αν εισαι πολυ αγχωδης ισως σου δωσουν καποιο ηρεμηστικο προηγουμενως κ ως τελευτςια λυση αφησουν την μεθη.

Ειναι οπως λεει η πιου πιου σαν τεστ παπ. Η πιο ομορφη διαδικασια της εξωσωματικης. Και θα θελεις να την ζησεις..!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2018 at 11:41 ΜΜ, ο/η France είπε:

Καλή επιτυχία!

Εγώ δεν έχω κάνει ετ οπότε δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Με την ευκαιρία του θέματος σου θα ήθελα να ρωτήσω, η διαδικασία είναι επίπονη; Είναι δυνατόν να γίνει με μέθη;

δεν χρειαζεται γιατι απλα δεν εχει πονο..!!! μην το σκεφτεσαι καν...ειναι το πιο ευκολο κομματι.....πιο δυσκολες οι ενεσεις.....ουτε 5 λεπτα δεν κρατησε η ολη φαση  κ χωρις καθολου πονο

εγω απο την προετοιμασια εως κ σημερα κανω ενεσεις Prolutex....κ απο την ετ κ μετΑ επιπλεον ενα ουτροτζεσταν κολπικα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχεις έμβρυα στην κατάψυξη και να μην καταφέρεις να πας για εμβρυομεταφορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η France είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχεις έμβρυα στην κατάψυξη και να μην καταφέρεις να πας για εμβρυομεταφορά;

Καλησπέρα.Απ¨ότι γνωρίζω όχι.Συνήθως δεν υπάρχουν απώλειες,ιδίως αν το κέντρο έχει πολύ καλό εμβρυολογικό.Τώρα αν υπάρχει και η άλλη περίπτωση που λες,δε ξέρω,δεν έχω ακούσει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...