Μετάβαση σε περιεχόμενο

Baros embruou


Recommended Posts

Koritsia kalispera ..eimai kainouria Kai thelw thn gnwmh sas giati exw agxwthei polu...eimai Australia Kai oi giatroi edw mou Lene oti to mwraki mou exei polu xamhlo baros Kai mou egrapsan eksetaseis gia molunseis opws toxoplasma suphili klp..eimai 23 ebdomadwn Kai 5 hmerwn Kai to mwraki mou to metrhsan 543 grammaria...esas poso htan ta mwrakia sas auth thn ebdomada...Kai genial ti pisteuetai prepei Na anhsuxw ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριακι είπε:

Koritsia kalispera ..eimai kainouria Kai thelw thn gnwmh sas giati exw agxwthei polu...eimai Australia Kai oi giatroi edw mou Lene oti to mwraki mou exei polu xamhlo baros Kai mou egrapsan eksetaseis gia molunseis opws toxoplasma suphili klp..eimai 23 ebdomadwn Kai 5 hmerwn Kai to mwraki mou to metrhsan 543 grammaria...esas poso htan ta mwrakia sas auth thn ebdomada...Kai genial ti pisteuetai prepei Na anhsuxw ...

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σου. Εγώ δεν είμαι ακόμα στην 24η εβδομάδα (είμαι στην 20η) αλλά στο ίντερνετ που διαβάζω τα μωράκια στην εβδομάδα κύησής σου είναι περίπου 590γρ. Δηλαδή όσο είναι το δικό σου μωράκι περίπου. Να σε ρωτήσω, δεν έκανες εξετάσεις για αυτές τις ασθένειες με το που έμαθες ότι είσαι έγκυος; Εμένα η γιατρός μου μού έκανε ένα σωρό εξετάσεις στην αρχή αρχή για να δούμε ότι οοοοολα είναι καλά. Αν έχεις άγχος καλό θα ήταν να ρωτήσεις και κάποιον άλλο γιατρό. Αν είχες και στην Ελλάδα γιατρό, κάνε του ένα τηλεφώνημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εκει διαβάζω και βλεπω οτι ειναι κάπου εκει ...εδω ομως με έχουν αγχώσει παρα πολυ....μου έκαναν στην αρχή και ηταν ολα καλα ...τωρα μου λενε οτι δεν εχει σημασία ..κατι συμβαίνει και με έχουν αγχώσει παρα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριακι είπε:

Και εγω εκει διαβάζω και βλεπω οτι ειναι κάπου εκει ...εδω ομως με έχουν αγχώσει παρα πολυ....μου έκαναν στην αρχή και ηταν ολα καλα ...τωρα μου λενε οτι δεν εχει σημασία ..κατι συμβαίνει και με έχουν αγχώσει παρα πολυ...

Πραγματικά πιστεύω ότι όλα είναι καλά με το μωρό σου. Και μένα τόσο ήταν περίπου την 23η εβδομάδα και γεννήθηκε την 39η με βάρος 3420. Δεν ξέρω τι γιατροί είναι αυτοί στην Αυστραλία. Γεγονός πάντως είναι ότι στην Ελλάδα έχουμε από τους καλύτερους γιατρούς κατά την ταπεινή μου άποψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ με το καλο τα μωράκια μας ...δεν ξερω πραγματικα εδω ειναι καθε φορά και διαφορετικός δεν ειναι ένας να μπορώ να συζητάω μαζι του ..ειναι και το θέμα της γλώσσας ..κοριτσια πραγματικα θα τρελαθώ μεχρι την αλλη εβδομάδα που θα παρω τα αποτελέσματα ..δλδ αυτοι μου είπαν οτι ειναι τοσο χαμηλό που πιστεύουν οτι μαλλον οφείλεται σε τοξόπλασμα η κάποια αλλα ουτε που ήθελα να τα διαβάσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Πραγματικά πιστεύω ότι όλα είναι καλά με το μωρό σου. Και μένα τόσο ήταν περίπου την 23η εβδομάδα και γεννήθηκε την 39η με βάρος 3420. Δεν ξέρω τι γιατροί είναι αυτοί στην Αυστραλία. Γεγονός πάντως είναι ότι στην Ελλάδα έχουμε από τους καλύτερους γιατρούς κατά την ταπεινή μου άποψη. 

Εντομεταξυ εδω ειναι καθε φορά και διαφορετικός γιατρος και δεν μπορώ να συζητήσω μια μου λεει ο ένας το ενα μια μου λεει ο αλλος το αλλο..ειναι και το θέμα της γλώσσας ...πραγματικα μεχρι την αλλη εβδομάδα θα τρελαθώ που θα παρω τις απαντήσεις. ..εκείνοι θεωρούν οτι υπαρχει κάποιο πρόβλημα και μου κάνανε εξετάσεις για τοξόπλασμα και κάποια αλλα ουτε καν ήθελα να τα δω ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2018 at 8:54 ΠΜ, ο/η Μαριακι είπε:

Koritsia kalispera ..eimai kainouria Kai thelw thn gnwmh sas giati exw agxwthei polu...eimai Australia Kai oi giatroi edw mou Lene oti to mwraki mou exei polu xamhlo baros Kai mou egrapsan eksetaseis gia molunseis opws toxoplasma suphili klp..eimai 23 ebdomadwn Kai 5 hmerwn Kai to mwraki mou to metrhsan 543 grammaria...esas poso htan ta mwrakia sas auth thn ebdomada...Kai genial ti pisteuetai prepei Na anhsuxw ...

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Το ίδιο άγχος πέρασα και εγώ. Η μικρούλα μου ήταν ακριβώς τα ίδια γραμμάρια με το δικό σου στην ίδια εβδομάδα κύησης. Στην 26 και 3 ημερών ήταν 810 μου είπε ο γιατρος(την προηγούμενη εβδομάδα)αυτό. Μου είπε να μην ανησυχώ και να μην στεναχωριέμαι. Γιατί απλά θα βγει ένα πιο μικροσκοπικό μωράκι. Που μετά θα αναπτυχθεί κανονικά. Το ίδιο θα πω και σε εσένα να μην στεναχωριέσαι και απλά θα βγάλουμε πιο μικρά μπεμπακια.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσάκι μου γτ ψυχολογικά εχω πέσει πολυ..με φόβισαν παρα πολυ ...εσυ τωρα ποσό εισαι ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Loraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Το ίδιο άγχος πέρασα και εγώ. Η μικρούλα μου ήταν ακριβώς τα ίδια γραμμάρια με το δικό σου στην ίδια εβδομάδα κύησης. Στην 26 και 3 ημερών ήταν 810 μου είπε ο γιατρος(την προηγούμενη εβδομάδα)αυτό. Μου είπε να μην ανησυχώ και να μην στεναχωριέμαι. Γιατί απλά θα βγει ένα πιο μικροσκοπικό μωράκι. Που μετά θα αναπτυχθεί κανονικά. Το ίδιο θα πω και σε εσένα να μην στεναχωριέσαι και απλά θα βγάλουμε πιο μικρά μπεμπακια.. ???

Μακαρι κοριτσάκι μου γτ ψυχολογικά εχω πέσει πολυ..με φόβισαν παρα πολυ ...εσυ τωρα ποσό εισαι ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2018 at 8:54 ΠΜ, ο/η Μαριακι είπε:

Koritsia kalispera ..eimai kainouria Kai thelw thn gnwmh sas giati exw agxwthei polu...eimai Australia Kai oi giatroi edw mou Lene oti to mwraki mou exei polu xamhlo baros Kai mou egrapsan eksetaseis gia molunseis opws toxoplasma suphili klp..eimai 23 ebdomadwn Kai 5 hmerwn Kai to mwraki mou to metrhsan 543 grammaria...esas poso htan ta mwrakia sas auth thn ebdomada...Kai genial ti pisteuetai prepei Na anhsuxw ...

Κορίτσι μου εγώ στις 22 εβδομάδες και 6 ημέρες που είχα κάνει β επιπέδου ήταν 529gr Κ Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι σουπερ.... θεωρώ ότι είσαι μια χαρά το μπεμπέ σου μεγαλώνει σουπερ... απλά εχω την απορία δεν σου είχαν δώσει από την αρχή να κάνεις εξετάσεις..  εμάς εδώ στην Ελλάδα κάνουμε κάθε μήνα για τοξόπλασμα και λοιπά... Αλλά πραγματικά για τι σε αφήνουν κνμιλανε χωρίς να κάνουν πρώτα τις εξετάσεις? Πραγματικά το μωρό σου είναι σουπερ για την εβδομάδα σου... χαλάρωσε κ απόλαυσε το... με το καλο κοριτσι μου... το μπεμπε...σου..??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριακι είπε:

Μακαρι κοριτσάκι μου γτ ψυχολογικά εχω πέσει πολυ..με φόβισαν παρα πολυ ...εσυ τωρα ποσό εισαι ;;; 

Είμαι στην 27 κοπέλα μου..  Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν στον γιατρο που είδαμε ότι η μικρούλα μου έχει ακόμα χαμηλό βαρος. Αλλά μου εξήγησε και μου είπε να μην στεναχωριέμαι. Σημασία έχει να περνούν βαρος. Για αυτό και εσύ να είσαι ήσυχη όσο μπορείς. Γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και θα δεις που όλα θα πάνε μια χαρουλα και για τις δύο μας. Σκέψου ότι και εμένα η μικρούλα μου στην 23 ήταν 530..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια σου κοριτσι.εμενα στην β επιπεδου μου ειπαν οτι ειναι 3μερες μικροτερο.και στις 22βδομαδες 399γρ και 21εκ.Αλλα δεν μου ειπαν κατι.ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...