Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου διαφωτιστεμε και μένα παρακαλω:τι ειναι αυτά τα άσπρα υγρά που εχουμε και χωρίς σερβιετακι δεν γίνετε? Ειναι στην 25η μερα με κυκλο 32 με 33 ημερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου διαφωτιστεμε και μένα παρακαλω:τι ειναι αυτά τα άσπρα υγρά που εχουμε και χωρίς σερβιετακι δεν γίνετε? Ειναι στην 25η μερα με κυκλο 32 με 33 ημερων.

Κορίτσι μετά το τέλος της ωορηξιας εκκρίνονται λευκά υγρά. Απ' ότι έχω διαβάσει προμηνύουν κ περίοδο κ εγκυμοσύνη.. κ εγώ είχα τις προηγούμενες ημέρες πολλά.. σήμερα λιγόστεψαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα λευκά υγρά είναι ότι έγινε σωστά η ωορρηξία κ η προγεστερονη αυξάνεται κανονικά... 

Και αν σε κάποιον κύκλο δεν έχεις αυτά τα υγρά ή είναι λίγα εως ανύπαρκτα τι σημαίνει.... πάπαλα, δεν έγινε καθόλου ωορρηξία; Γιατί σε μένα αυτό συνέβη αυτό τον μήνα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λευκά υγρα είχα και εγώ μέχρι εχθές, σήμερα καθόλου...απλά νιώθω άλλα πράγματα, είμαι  πολύ χλωμή στο πρόσωπο, το οποίο το είχα και στις δυο άλλες βιοχημικές εγκυμοσύνες και νιώθω πολύ κουρασμένη. Δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Βέβαια δεν είναι απαραίτητο ν είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης , γιατί έχω και ένα θέμα με το  θυρεοειδή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Και αν σε κάποιον κύκλο δεν έχεις αυτά τα υγρά ή είναι λίγα εως ανύπαρκτα τι σημαίνει.... πάπαλα, δεν έγινε καθόλου ωορρηξία; Γιατί σε μένα αυτό συνέβη αυτό τον μήνα.   

Εξαρτάται και το εάν είσαι αφθδατωμενη.... Αν πίνεις νερό κ πόσο. Εγώ πχ τώρα μετά την ωορρηξια παίρνω κάθε απόγευμα βιταμίνη c που βοηθάει γενικά τη προγεστερονη και πίνω νερό, γιατί ποτέ δεν έπινα. Κ έχω περισσότερα υγρά... Κ εγώ υγρά έχω από τότε που ξεκίνησα τις πολυβιταμινες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Λευκά υγρα είχα και εγώ μέχρι εχθές, σήμερα καθόλου...απλά νιώθω άλλα πράγματα, είμαι  πολύ χλωμή στο πρόσωπο, το οποίο το είχα και στις δυο άλλες βιοχημικές εγκυμοσύνες και νιώθω πολύ κουρασμένη. Δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Βέβαια δεν είναι απαραίτητο ν είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης , γιατί έχω και ένα θέμα με το  θυρεοειδή μου. 

Ε κάνε ένα τεστακι όταν νιώσεις έτοιμη.... 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εξαρτάται και το εάν είσαι αφθδατωμενη.... Αν πίνεις νερό κ πόσο. Εγώ πχ τώρα μετά την ωορρηξια παίρνω κάθε απόγευμα βιταμίνη c που βοηθάει γενικά τη προγεστερονη και πίνω νερό, γιατί ποτέ δεν έπινα. Κ έχω περισσότερα υγρά... Κ εγώ υγρά έχω από τότε που ξεκίνησα τις πολυβιταμινες... 

Η αλήθεια είναι πως δεν πίνω όσο θα έπρεπε. Θα το προσπαθήσω όμως! Επίσης πίνω εδώ και μερικές μέρες φασκόμηλο και Αχιλλέα. Σήμερα όμως το πρωί που περίμενα στη στάση το αστικό ένιωσα μια ξαφνική ζάλη και φοβήθηκα. Μήπως κατεβάζουν αυτά τα βότανα την πίεση; Είμαι υποτασική και φοβάμαι μη σωριαστώ καμιά μέρα είτε στο δρόμο είτε μέσα στην τάξη.... Περιμένω και περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, το έψαξα στο ίντερνετ. Το φασκόμηλο βοηθάει στην υπόταση, ενώ η Αχιλλέα αντίθετα στην υπέρταση. Άρα δεν πρέπει να πίνω Αχιλλέα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν πίνω όσο θα έπρεπε. Θα το προσπαθήσω όμως! Επίσης πίνω εδώ και μερικές μέρες φασκόμηλο και Αχιλλέα. Σήμερα όμως το πρωί που περίμενα στη στάση το αστικό ένιωσα μια ξαφνική ζάλη και φοβήθηκα. Μήπως κατεβάζουν αυτά τα βότανα την πίεση; Είμαι υποτασική και φοβάμαι μη σωριαστώ καμιά μέρα είτε στο δρόμο είτε μέσα στην τάξη.... Περιμένω και περίοδο.

Ε μην πίνεις κ εσύ μεγάλη ποσότητα. Έχε μαζί σου κ καραμέλες αφού είσαι υποτασικη.... Κ πινε κ νερό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε μην πίνεις κ εσύ μεγάλη ποσότητα. Έχε μαζί σου κ καραμέλες αφού είσαι υποτασικη.... Κ πινε κ νερό... 

Δεν πίνω πολύ. Μία κούπα. Και αυτό όχι πάντα κάθε μέρα. Κάποιες φορές μέρα παρά μέρα. Έχω κάνει μια μείξη των δυο βοτάνων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Λέω να πιω μόνο φασκόμηλο και να δω πως θα πάει.

Μάλλον ήταν κάτι παροδικό. Δεν νομίζω να φταίνε τα βότανα....!!!!!!. Πινε περισσότερο νερό κ θα φτιάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Μάλλον ήταν κάτι παροδικό. Δεν νομίζω να φταίνε τα βότανα....!!!!!!. Πινε περισσότερο νερό κ θα φτιάξει... 

Δίκιο έχεις κοπέλα μου. Ευχαριστώ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...