Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις On 18/12/2018 at 8:32 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Νηστικό ζάχαρο είναι μόνο το πρωινό. Οι τιμές πριν το γεύμα είναι περισσότερο ενδεικτικές για τον γιατρό για να δει που κυμαίνεται το ζάχαρό σου ενώ έχουν περάσει όπως λες 2 ώρες από το προηγούμενο γεύμα και ετοιμάζεσαι να ξαναφάς σε μισή ώρα. Το ότι δυσκολέυεσαι το θεωρώ λογικό αλλά είναι κάτι που θα το συνηθίσεις με τον καιρό και αφού θα βλέπεις και τις τιμές σου χαμηλές θα παίρνεις κουράγιο να συνεχίσεις. Να εμπιστέυεσαι τον γιατρό σου και τις συμβουλές του, να τις ακολουθείς και θα δεις ότι θα φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι!

Ερώτηση : η διαβητολογος μ είναι πολύ ευχάριστημενη με τις τιμές μου. Εδώ κ 3-4 μέρες όμως η τιμή στο νηστικό κυμαίνεται στο 95 ενώ οι μεταγευματικες είναι τέλειες. Έχω ραντεβού ξανά σε 5 μέρες αλλά έχω αγχωθεί. Έχεις μήπως παρόμοια εμπειρία? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα από κάποιο σημείο και μετά άρχισε να τσιμπάει το νηστικό μου και μου είπε απλά να προσέχω τι τρώω το βράδυ ώστε το πρωι να μην είναι ανεβασμένο. 

• Like 2

Δεν θα σας πω όμως ψέμματα, προς τις τελευταίες εβδομάδες ξυπνούσα το βράδυ και δεν με έπαιρνε ο ύπνος όχι από το κατούρημα, όχι ότι δεν βολευόμουν αλλά από την πείνα!!!! Μαύρη πείνα!!!! Δεν έχω πεινάσει ποτέ άλλωτε στην ζωή μου τόσο πολύ!

• Haha 2

στις πριν 6 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν θα σας πω όμως ψέμματα, προς τις τελευταίες εβδομάδες ξυπνούσα το βράδυ και δεν με έπαιρνε ο ύπνος όχι από το κατούρημα, όχι ότι δεν βολευόμουν αλλά από την πείνα!!!! Μαύρη πείνα!!!! Δεν έχω πεινάσει ποτέ άλλωτε στην ζωή μου τόσο πολύ!

Εγώ θέλω απεγνωσμένα να φάω μια τούρτα ολόκληρη... 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα