Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εντονος πονος αριστερα στην κοιλια


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας. Απο εχθες τα ξημερωματα εχω εντονο πονο αριστερα στην κοιλια στο υψος του αφαλου. Μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να ξεκουραστω κ να παρω  buscopan γιατι πιθανολογει πως ειναι το εντερο. Φυσικα δεν με εχει πιασει το χαπι κ συνεχιζω να ποναω αλλα εχω τρομαξει... Εχει καποια κοπελα αναλογη εμπειρια; Ειμαι 21w και 1d. 

Επεξεργάστηκε από Treloula
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Treloula είπε:

Καλησπερα σε ολες σας. Απο εχθες τα ξημερωματα εχω εντονο πονο αριστερα στην κοιλια στο υψος του αφαλου. Μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να ξεκουραστω κ να παρω  buscopan γιατι πιθανολογει πως ειναι το εντερο. Φυσικα δεν με εχει πιασει το χαπι κ συνεχιζω να ποναω αλλα εχω τρομαξει... Εχει καποια κοπελα αναλογη εμπειρια; Ειμαι 21w και 1d. 

Ειναι εξαιρετικά πιθανο να ειναι το εντερο! Εφοσον κ ο γιατρός δεν ανησύχησε μην αγχώνεσαι κ εσυ. Βεβαια τωρα τι να πω εαν εχεις πολυ δυνατό πόνο σιγουρα ξανα ενοχλησε τον χωρις ντροπές. Πάντως δεν μου ακούγεται σαν κατι ανησυχητικό. Δοκίμασε διαφορες στασεις μηπως ανακουφιστεις.

Α να προσθέσω οτι στην εγκυμοσύνη ειχα παει 2  φορες νοσοκομείο γτ νόμιζα οτι ειχα σκωληκοειδίτιδα. Τοσο πολυ! Αχαχαχ.το εντερο πιέζεται πολυ μην φοβάσαι για το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ειναι εξαιρετικά πιθανο να ειναι το εντερο! Εφοσον κ ο γιατρός δεν ανησύχησε μην αγχώνεσαι κ εσυ. Βεβαια τωρα τι να πω εαν εχεις πολυ δυνατό πόνο σιγουρα ξανα ενοχλησε τον χωρις ντροπές. Πάντως δεν μου ακούγεται σαν κατι ανησυχητικό. Δοκίμασε διαφορες στασεις μηπως ανακουφιστεις.

Η αληθεια ειναι πως οταν ξαπλωνω δεξια στο πλαι,η ανασκελα με τα ποδια σηκωμενα μαλακωνει πολυ ο πονος. Μολις σηκωνομαι ομως εχω σουβλιες. Ειναι το πρωτο μωρακι κ ειμαι τελειως ανενημερωτη... Οποτε φοβαμαι με το παραμικρο. Θα το αφησω μεχρι αυριο το μεσημερι που θα γυρισει κ ο αντρας μου απο τη δουλεια κ αν δεν εχει περασει θα παω να κανω εναν υπερηχο. (Ειμαι επαρχια κ εχουμε ενα νοσοκομειο που υπολειτουργει τα βραδια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Treloula είπε:

Η αληθεια ειναι πως οταν ξαπλωνω δεξια στο πλαι,η ανασκελα με τα ποδια σηκωμενα μαλακωνει πολυ ο πονος. Μολις σηκωνομαι ομως εχω σουβλιες. Ειναι το πρωτο μωρακι κ ειμαι τελειως ανενημερωτη... Οποτε φοβαμαι με το παραμικρο. Θα το αφησω μεχρι αυριο το μεσημερι που θα γυρισει κ ο αντρας μου απο τη δουλεια κ αν δεν εχει περασει θα παω να κανω εναν υπερηχο. (Ειμαι επαρχια κ εχουμε ενα νοσοκομειο που υπολειτουργει τα βραδια) 

Εμ τα βλέπεις; εφοσον ανακουφιζεσαι ειναι κατα 99% εντερο. Ειναι απολυτα φυσιολογικό να φοβασαι. Τα περασα κ.ξερω ακριβώς πως νοιώθεις αλλα να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου ωστε να σε καθησυχάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Εμ τα βλέπεις; εφοσον ανακουφιζεσαι ειναι κατα 99% εντερο. Ειναι απολυτα φυσιολογικό να φοβασαι. Τα περασα κ.ξερω ακριβώς πως νοιώθεις αλλα να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου ωστε να σε καθησυχαζει.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ αληθεια!!! Ειχα τοση αναγκη ν'ακουσω κατι θετικο γιατι το μυαλο μου εχει παει σε 100 πραγματα που μονο καλα δεν τα λες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Treloula είπε:

Καλησπερα σε ολες σας. Απο εχθες τα ξημερωματα εχω εντονο πονο αριστερα στην κοιλια στο υψος του αφαλου. Μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε να ξεκουραστω κ να παρω  buscopan γιατι πιθανολογει πως ειναι το εντερο. Φυσικα δεν με εχει πιασει το χαπι κ συνεχιζω να ποναω αλλα εχω τρομαξει... Εχει καποια κοπελα αναλογη εμπειρια; Ειμαι 21w και 1d. 

Καλημέρα!Τα ίδια είχα και εγώ κορίτσι μου!Αφόρητους πόνους ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.. Ήταν το έντερο. Είχα τρομερές ανησυχίες και κάθε βράδυ ήμουν στο πόδι από τον πόνο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw @Loraki @Μπλε Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες σας ειλικρινα!!! Μολις γυρισα απ'το νοσοκομειο μ'επιασε κολικος εντερου τελικα τα ξημερωματα... Οι πονοι ηταν απιστευτα εντονοι. Ουτε στον εχθρο μου δεν θελω να τυχει!! Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνει ο γιατρος μου να παρω τιποτα απο χαπια. Ενα buscopan εχθες λιγη ενδοφλεβια παρακεταμολη σημερα και τελος. Μονο το σιδηρο μου σταματησε. Αν με ξαναπιασουν οι ιδιοι πονοι το μονο που μου επιτρεπουν να κανω ειναι την προσευχη μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...