Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για παιδί και λήψη φαρμάκων


Recommended Posts

Κορίτσια μου είμαι σίγουρη πως το θέμα που άνοιξα θα ενδιαφέρει πολλές από εσάς. Ξέρετε πως θέλω ένα παιδάκι. Εδώ και αρκετό καιρό παίρνω χάπια για το στομάχι. Για κανένα τρίμηνο θα τα παίρνω. Παράλληλα κάνω θεραπεία για 20 μέρες για το ευερέθιστο έντερο. Έχω πολύ μα πάρα πολύ άγχος στη δουλειά. Ταλαιπωρούμαι αφάνταστα. Γενικά όμως είμαι στη ζωή μου αγχώδης. Αναρωτιέμαι κάποιες φορές πως αν έμενα έγκυος και παίρνω τόσα φάρμακα, θα είχε επίπτωση στην εγκυμοσύνη; Να φανταστείτε πως πολλές φορές έχω σκεφτεί να μη παίρνω φάρμακα (ενώ υποφέρω) σκεπτόμενη μήπως μπορεί να είμαι έγκυος. Αλλά δεν μπορώ να ζω συνεχώς με ένα μήπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Μπορώ να σε ρωτήσω είσαι σίγουρη ότι έχεις ευερεσθιτο έντερο; και στομάχι; 

Ναι κοπέλα μου. Γιατρός μου το είπε. Αλλά γιατί ρωτάς; Έχεις κάτι στο νου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Ναι κοπέλα μου. Γιατρός μου το είπε. Αλλά γιατί ρωτάς; Έχεις κάτι στο νου;

Απλά σε ρώτησα γιατί ακριβος τα ίδια είχα κι εγώ και ήταν τελικά όλα από το άγχος μου και μόνο για αυτό σε ρώτησα. Επιδη είπες κιόλας ότι έχεις άγχος για αυτό παντός αν θες δες και το άγχος σου.. Γιατί εμένα ήταν καθαρά από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Απλά σε ρώτησα γιατί ακριβος τα ίδια είχα κι εγώ και ήταν τελικά όλα από το άγχος μου και μόνο για αυτό σε ρώτησα. Επιδη είπες κιόλας ότι έχεις άγχος για αυτό παντός αν θες δες και το άγχος σου.. Γιατί εμένα ήταν καθαρά από εκεί.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το άγχος είναι η μεγαλύτερη αιτία πολλών προβλημάτων υγείας. Δυστυχώς. Άρα πρέπει να μετριάσουμε το στρες και την αγωνία μας για κάποια θέματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου δεν επηρεαζουν ολα τα φαρμακα την εγκυμοσυνη ισως να το ελεγες στο γιατρο οτι εισαι σε προσπαθεια να δουμε τι θα σου πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το άγχος είναι η μεγαλύτερη αιτία πολλών προβλημάτων υγείας. Δυστυχώς. Άρα πρέπει να μετριάσουμε το στρες και την αγωνία μας για κάποια θέματα!!!

Ακριβός το άγχος δυστηχος κάνει πολλά και το έμαθα τώρα σκέψου ότι εγώ από άγχος μπήκα σε διαδικασία με πάρα πάρα πολλές εξετάσεις και αξονικές σκέψου και όλα αποδικτικαν από το άγχος μου μόλις άρχισα να καλμαρω το άγχος που είναι δυστηχος δύσκολο αλλά με καλό ψυχολόγο τα λύνεις όλα σκέψου ότι είχα να βγω από το σπίτι 10 μήνες έχασα ένα χρόνο από την ζωή μου και την πιο ωραία ηλικία που είχα αν με ρωτήσεις τι θυμάσε από το 2018 θα σου πω τίποτα δεν θυμάμαι μιας και δεν έκανα τίποτα σπίτι σπίτι σπίτι και άγχος ούτε προσπαθιες για παιδί δεν έκανα πολλές η μόνη έξοδος μου ήταν σπίτι γιατρούς σπίτι. Οπότε Αφήστε το άγχος και διασκεδάστε Κάντε πράγματα με τον αντρουλι σας και θα έρθει όταν πρέπει το παιδί..!!!!!!! Γιατί όπως λέω πάντα μια φορά ζούμε..!!! Διασκεδάστε...!!!!!!!!! Εγώ αυτό κάνω 2 μήνες τώρα κάθε μέρα έξω.. βόλτες τα πάντα..!!! Και θα έρθει στην ώρα του το παιδί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...