Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος η όχι;;;


stasoula

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις γλυκές κοπέλες και κυρίες που είτε είναι μανουλες είτε προσπαθούν να γίνουν ..σαν εμένα δλδ..έχω ένα προβληματισμό να μοιραστώ μαζί σας και να μου δώσετε τις πολύτιμες συμβουλές σας..περίμενα περίοδο 28/11 και δεν μου έχει έρθει..γενικά προσπαθούμε για παιδάκι και έχω πολύ σταθερο κυκλο(28ημερων)...έκανα ένα τεστ την περασμένη Κυριακή και βγήκε θετικό!Από σύμπτωματα όμως τίποτα σχεδόν..μόνο το στήθος μου με πονάει πολύ λίγο όταν το αγγίζω...θέλω πολύ ένα παιδάκι αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα αξιόλογο και φοβάμαι μήπως τελικά δεν είμαι έγκυος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις γλυκές κοπέλες και κυρίες που είτε είναι μανουλες είτε προσπαθούν να γίνουν ..σαν εμένα δλδ..έχω ένα προβληματισμό να μοιραστώ μαζί σας και να μου δώσετε τις πολύτιμες συμβουλές σας..περίμενα περίοδο 28/11 και δεν μου έχει έρθει..γενικά προσπαθούμε για παιδάκι και έχω πολύ σταθερο κυκλο(28ημερων)...έκανα ένα τεστ την περασμένη Κυριακή και βγήκε θετικό!Από σύμπτωματα όμως τίποτα σχεδόν..μόνο το στήθος μου με πονάει πολύ λίγο όταν το αγγίζω...θέλω πολύ ένα παιδάκι αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα αξιόλογο και φοβάμαι μήπως τελικά δεν είμαι έγκυος...

 

Γιατί ποιος σου είπε ότι πρέπει να χεις συμπτώματα?? Και έχεις ένα κ αυτό μετράει. Έχεις καθυστέρηση κ ένα θετικό τεστ τι άλλο θέλεις.? Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ! Συγχαρητήρια νομίζω πως είσαι έγκυουλα. Είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγώ είχα μόνο συμπτώματα περιόδου . Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ναυτία κλπ ξεκίνησαν από την 6η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις γλυκές κοπέλες και κυρίες που είτε είναι μανουλες είτε προσπαθούν να γίνουν ..σαν εμένα δλδ..έχω ένα προβληματισμό να μοιραστώ μαζί σας και να μου δώσετε τις πολύτιμες συμβουλές σας..περίμενα περίοδο 28/11 και δεν μου έχει έρθει..γενικά προσπαθούμε για παιδάκι και έχω πολύ σταθερο κυκλο(28ημερων)...έκανα ένα τεστ την περασμένη Κυριακή και βγήκε θετικό!Από σύμπτωματα όμως τίποτα σχεδόν..μόνο το στήθος μου με πονάει πολύ λίγο όταν το αγγίζω...θέλω πολύ ένα παιδάκι αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα αξιόλογο και φοβάμαι μήπως τελικά δεν είμαι έγκυος...

 

Συγχαρητήρια!!!πηγαινε να κανεις μια χοριακη.εγωδεν είχα κανένα σύμπτωμα και δεν έχω ακόμη.το.μονο που είχα ήταν πόνοι περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλησπέρα ! Συγχαρητήρια νομίζω πως είσαι έγκυουλα. Είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα εγώ είχα μόνο συμπτώματα περιόδου . Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ναυτία κλπ ξεκίνησαν από την 6η εβδομάδα. 

Μακάρι φίλη μου διαδικτυακή!?Το θέλω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την συμπαράσταση...είχα πέρυσι μια αρχόμενη εγκυμοσύνη που πριν ξεκινήσει τελείωσε αλλά τότε είχα συμπτωματα...και τώρα που δεν έχω δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasoula πίστεψέ το γιατί είσαι έγκυος! Καθυστέρηση και θετικό τεστ δεν αφήνουν πολλά περιθώρια για να πιστέψεις κάτι άλλο!

Να το χαρείς και με το καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου καλως ήρθες στη παρεα μας απο τη στιγμή που έχεις θετικο τεστ πήγαινε γιατρό για επιβεβαίωση. εγω 2,5 μηνων ξεκινησαν ναυτία ζαλαδα πολυ ειχα στην αρχη δεν ενιωθα τίποτα μονο καποια τραβηγματα χαμηλα και πονους περιοδου. να πας γιατρό και περιμενουμε νεα σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία που μου χαρίζετε!??Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο...ο γιατρός που σας παρακολούθησε στην εγκυμοσύνη ήταν αυτός που είχατε από πριν;;εμένα η γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό και δεν έχουμε δυνατότητα να πληρώσουμε γεννά σε τέτοιο νοσοκομείο όταν πρώτα ο Θεός έρθει η ώρα...πώς πρέπει να κινηθώ τώρα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stasoula είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία που μου χαρίζετε!??Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο...ο γιατρός που σας παρακολούθησε στην εγκυμοσύνη ήταν αυτός που είχατε από πριν;;εμένα η γιατρός μου είναι σε ιδιωτικό και δεν έχουμε δυνατότητα να πληρώσουμε γεννά σε τέτοιο νοσοκομείο όταν πρώτα ο Θεός έρθει η ώρα...πώς πρέπει να κινηθώ τώρα;

 

Επειδή συνήθως αργούν τα ραντεβού του νοσοκομείου. Μπορείς να πάρεις τηλ να κλείσεις ραντεβού στο νοσοκομείο. Και αν σου κλείσουν αργά μπορείς να κάνεις μια επίσκεψη στη ιδιώτη γιατρό σου έτσι ώστε να δεις πως είναι όλα οκ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον λες ότι δεν έχεις την δυνατότητα να πληρώσεις τον γιατρό και φυσικά την κλινική μπορείς να κάνεις το εξής, που το έκανα και εγώ και μου βγήκε. Με παρακολουθούσανε σε δημόσιο νοσοκομείο κάθε μήνα, μου γράφανε τις εξετάσεις μου κανονικά αλλά είχα και ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθούσε στην οποία είχα πει εξ'αρχής ότι λόγω οικονομικής στενότητας θα πάω στο νοσοκομείο να γεννήσω και φυσικά το αποδέχτηκε. Αν δεις να τσινάει και να στραβώνει, μην μασάς, γιατροί υπάρχουν πολλοί, κάποιον θα βρεις να σε παρακολουθεί χωρίς να περιμένει να σε αρμέξει στον τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια και απο μενα κοπελα μου 

οσο για το γιατρο θα πηγαινεις στο ραντεβου και στους μεγαλους υπερηχους στο γιατρο σου θα κλεισεις ραντεβου με το νοσοκομειο να ανοιξεις καρτελα αλλα μαλλον θα πρεπει να πηγαινεις παραλληλα και στο δικο σου γιατι δε σε βλεπυν συχνα και γιατι πολλες φορες μονο ακουτε και το τελευταιο μηνα θα σε δρομολογησουν αυτοι τι πρεπει να κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Έκανα χοριακη όπως μου είπατε..είναι πολύ καλή μου είπε η γυναικολόγος μου και με περιμένει αυτή την Πέμπτη για επανέλεγχο..συμπτώματα όμως και αυτή την εβδομάδα που είναι η 6 δεν υπάρχουν....πέρα από κάποια ενόχληση χαμηλά και πόνο στη μέση...είναι φυσιολογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Έκανα χοριακη όπως μου είπατε..είναι πολύ καλή μου είπε η γυναικολόγος μου και με περιμένει αυτή την Πέμπτη για επανέλεγχο..συμπτώματα όμως και αυτή την εβδομάδα που είναι η 6 δεν υπάρχουν....πέρα από κάποια ενόχληση χαμηλά και πόνο στη μέση...είναι φυσιολογικό;;

Ναι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...... Δεν λες πάλι καλά.... Απόλαυσε το... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasoula είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Έκανα χοριακη όπως μου είπατε..είναι πολύ καλή μου είπε η γυναικολόγος μου και με περιμένει αυτή την Πέμπτη για επανέλεγχο..συμπτώματα όμως και αυτή την εβδομάδα που είναι η 6 δεν υπάρχουν....πέρα από κάποια ενόχληση χαμηλά και πόνο στη μέση...είναι φυσιολογικό;;

Ναι φυσιολογικοτατο είναι! !!!!πόσο είναι η χοριακη? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσακι μου μην ανχονεσαι και μενα μου αργησαν πολύ τα συμπτώματα εξαρτάται βέβαια ο καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι φυσιολογικοτατο είναι! !!!!πόσο είναι η χοριακη? ??

1986.8 την προηγούμενη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...