Μετάβαση σε περιεχόμενο

...


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Πάμε παρακάτω κοριτσακι μου!Κοιτάμε παρακάτω και πάμε δυναμικα!Εμεις κοντα στο Φλεβαρη θα πάμε για εξωσωματικη!Καλη επιτυχία σε ολες μας!

Όλα να πάνε καλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω μου δεν ξέρω γιατί, αλλά σε έχω στην καρδιά μου, αν μπορώ να το πω αυτό γιατί δεν σε γνωρίζω προσωπικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

@Χρυσάφω μου δεν ξέρω γιατί, αλλά σε έχω στην καρδιά μου, αν μπορώ να το πω αυτό γιατί δεν σε γνωρίζω προσωπικά!!!

Ωωωω σ ευχαριστω πολυ γλυκο μου κορίτσι!!Κι εμενα μου εισαι ιδιαίτερα συμπαθης .Εισαι ενας πολυ γλυκος και τρυφερος ανθρωπος.Σ ευχομαι να γινει το θαυματακι σου απο εκει που δεν το περιμενεις.!!

Χτες κιολας ακουσα στα μέρη μας , για μια κοπέλα που γέννησε στα 49 της το πρωτο της παιδακι και είναι αποφασισμένη σύντομα να παει για το δευτερο!Μην εγκαταλείπεις το όνειρο!Εμένα πάντως αυτη η ιστορία μου έδωσε πολύ κουράγιο!Την καλημερα μου και μια αγκαλια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sakira είπε:

Se eyxaristw polu makari n petixi ?? oxi salospir den mou exei dwsei mono xapia kathe vradu progesteronis k krema to prwei progesteronis kai oxiii seksoualiki epafi mou mexrei tis 19 tou mhna pou tha kano test.emene h fsh htan ligo anevasmenh euxwmaii n exoume to xristougenniatiko dwro??

Μακάρι γλυκιά μου να πετύχετε!!Πόσο fsh είχες?Και ήταν ο λόγος που προχωρήσατε σε σπερματέγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Μακάρι γλυκιά μου να πετύχετε!!Πόσο fsh είχες?Και ήταν ο λόγος που προχωρήσατε σε σπερματέγχυση?

13 einai h fsh .nai gi auto ekana spermarenxisi.esu?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sakira είπε:

13 einai h fsh .nai gi auto ekana spermarenxisi.esu?

Eγώ είχα μια παλίνδρομη πριν 2 χρόνια κ είπαμε να κάνουμε ένα βήμα επιπλέον!!Εχω πολυκυστικές αλλά όχι πολύ μεγάλους κύκλους!!!Να μπείς να μας γράψεις κ εύχομαι να έχεις ευχάριστα νεάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Eγώ είχα μια παλίνδρομη πριν 2 χρόνια κ είπαμε να κάνουμε ένα βήμα επιπλέον!!Εχω πολυκυστικές αλλά όχι πολύ μεγάλους κύκλους!!!Να μπείς να μας γράψεις κ εύχομαι να έχεις ευχάριστα νεάκια!!

Se euxaristw polu ennoeite sris 19 tou mhna tha kano test k tha grapsoo??pisteuw n vgei thetiko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

T

στις On 11/12/2018 at 3:18 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Eγώ είχα μια παλίνδρομη πριν 2 χρόνια κ είπαμε να κάνουμε ένα βήμα επιπλέον!!Εχω πολυκυστικές αλλά όχι πολύ μεγάλους κύκλους!!!Να μπείς να μας γράψεις κ εύχομαι να έχεις ευχάριστα νεάκια!!

Kalhmeraaa koritsiaa telika den petixe h speratenxisi paw gia eksosomatiki.an exei kanei kapoia na mou pei thn diadikasia k poso plirwsate ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!Επαναφέρω το θέμα μήπως και γνωρίζει κάποιο γιατί δείχνουν αχνά τα τεστ και η χοριακη ειναι αρνητικη.Το Φεβρουαριο είχα ξανα τα ίδια ,αλλα αυτη τη φορά η χοριακή ειχε φτάσει ως 4,85 και μετα μηδένισε..Που μπορει να οφείλεται αυτό;;

Γενικά οι μικρές χοριακές κάτω του 5 μπορεί να ειναι θέμα ορμονικό η παίζει κάτι άλλο;;Αυτή τη φορά ρωτάω εκ μέρους μιας φίλης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εντομεταξύ διαβαζω την συζήτηση που είναι παλιά και μόνο εγω΄δεν τα εχω καταφερει εδω μεσα...Ουφ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι κάποιες γυναίκες έχουν αυτό που λένε επιστημονικά εγγενώς χαμηλά επίπεδα χοριακης. Δηλαδή να έχουν φυσικά χωρίς εγκυμοσύνη και διάφορους ορμονικούς λόγους επίπεδα χοριακης από 4-6. Ακόμα και ελαφρώς παραπάνω. 

Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι κάποια ορμονική διαταραχή ή πρόβλημα. Επίσης μια τιμή χοριακης 2 ας πούμε είναι απόλυτα φυσιολογική και μπορεί να την έχει οποιαδήποτε γυναίκα.

Τα τεστ ανιχνεύουν από 10 μονάδες και πάνω ακόμα και τα πιο ευαίσθητα. 

Συνεπώς αν βγει το τεστ αχνό θετικό και μετά η χοριακη 5 ας πούμε δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. 

Η είναι ελλατωματικο το τεστ ή όντως υπήρξε μια αρχή εμφύτευσης και η χοριακη έπεσε αμέσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι κάποιες γυναίκες έχουν αυτό που λένε επιστημονικά εγγενώς χαμηλά επίπεδα χοριακης. Δηλαδή να έχουν φυσικά χωρίς εγκυμοσύνη και διάφορους ορμονικούς λόγους επίπεδα χοριακης από 4-6. Ακόμα και ελαφρώς παραπάνω. 

Εξ όσων γνωρίζω δεν είναι κάποια ορμονική διαταραχή ή πρόβλημα. Επίσης μια τιμή χοριακης 2 ας πούμε είναι απόλυτα φυσιολογική και μπορεί να την έχει οποιαδήποτε γυναίκα.

Τα τεστ ανιχνεύουν από 10 μονάδες και πάνω ακόμα και τα πιο ευαίσθητα. 

Συνεπώς αν βγει το τεστ αχνό θετικό και μετά η χοριακη 5 ας πούμε δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. 

Η είναι ελλατωματικο το τεστ ή όντως υπήρξε μια αρχή εμφύτευσης και η χοριακη έπεσε αμέσως

Ευχαριστώ πολυ γ την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τιποτα κοριτσια;;;

Εντομεταξύ διαβαζω την συζήτηση που είναι παλιά και μόνο εγω΄δεν τα εχω καταφερει εδω μεσα...Ουφ..

Μήπως διαβάστηκε το τεστ μετά από ώρα. Πολλά τεστ ενώ είναι αρνητικά, αν τα δεις μετά από αρκετή ώρα γίνονται αχνά.. 

Επίσης, πότε έγινε το τεστ κ πότε η χοριακη? Μήπως υπήρξε κάποια βιοχημικη κύηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Μήπως διαβάστηκε το τεστ μετά από ώρα. Πολλά τεστ ενώ είναι αρνητικά, αν τα δεις μετά από αρκετή ώρα γίνονται αχνά.. 

Επίσης, πότε έγινε το τεστ κ πότε η χοριακη? Μήπως υπήρξε κάποια βιοχημικη κύηση?

Προφανώς το αχνό θετικό ,είναι και αρνητικο.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,Πιστευω οτι ισχύει αυτο που εγραψε η @Πιου-πιου .Κάποιες γυναίκες εχουν λιγο ανεβασμένες τιμές χοριακης και δεν προκειται για εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2018 at 6:24 ΜΜ, ο/η Γιαννα 83 είπε:

Se euxaristw polu ennoeite sris 19 tou mhna tha kano test k tha grapsoo??pisteuw n vgei thetiko

Καλημέρα κοριτσια μου.. @Γιαννα 83 πες μας την εμπειρια σου πως ξεκίνησες κτλ τη διαδικασία όλη αν θες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια συμφωνώ το τεστ για να δείξει πρέπει να είναι πάνω από 10 μονάδες για εμένα το πιο πιθανό είναι να σημενει μια βυοχιμικη κύηση μια κύηση που πήγε να ξεκίνησε και δεν προχωρησε το τεστ δεν κάνει λάθος αν δεν είσαι να βγει θετικό καλή επιτυχία σε όλες με ένα μωράκι γρήγορα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Προφανώς το αχνό θετικό ,είναι και αρνητικο.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,Πιστευω οτι ισχύει αυτο που εγραψε η @Πιου-πιου .Κάποιες γυναίκες εχουν λιγο ανεβασμένες τιμές χοριακης και δεν προκειται για εγκυμοσυνη...

Χρυσαφω μου όχι δεν είναι αρνητικό το αχνό θετικό εκτός αν είναι ελλατωματικο ή αυτό που λέει η κοπέλα παραπανω. Αν δεν το διαβάζεις την ώρα που πρέπει και αλλοιώνεται. 

Εγώ έχω κάνει τεστ μεταξύ δύο χοριακων η πρώτη 8 (λογικά μη ανιχνεύσιμη από τεστ) την επόμενη μέρα τεστ αχνό θετικό και την μεθεπόμενη επαναληπτική χοριακη 28.  Τη μέρα του τεστ πρέπει να είχα 15 ας πούμε χοριακη. Ήταν αχνό δηλαδή εννοώ η γραμμή δεν ήταν έντονη. Αλλά όχι ότι διακρινόταν δύσκολα. Διακρινόταν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως μπερδεμα με τα τεστ! Ειχα κι εγω καποια στιγμη αχνο θετικο αλλα χοριακη αρνητικη...Στη δικη μου περιπτωση ηταν ψευδως θετικο λογω κλιμακτηριου...Αν ομως η γυναικα δεν ειναι σε τετοια φαση, δεν ειναι δυνατον συστηματικα να βγαινουν θετικα αν δεν εχει ξεκινησει κατι...Υπαρχει καποιος τροπος αραγε να διευκρινιστει αν το θετικο οφειλεται σε καποια αλλη ορμονικη διαταραχη πλην της εμμηνοπαυσης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2018 at 4:55 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ελα ντε ;;Τι τον νοιάζει;;Χάνει τους υπερήχους γ αυτό φαίνεται...Οσο με τον γιατρο ..μονο με την ενδοκρινολογο θα το μιλήσω προς το παρον.Γυναικολογο τωρα και ενα εξαμηνο δεν εχω σταθερο ..

Παιζει και αυτο ξερεις...Με οποιον γιατρο μιλησα κανενας δεν παραδεχεται τα τεστ ωορηξιας...Ισως να ειναι τα συμφεροντα ίσως να εχουν και καποιο δικιο γιατι πχ σε μενα βγαινουν θετικα συνεχως ενω φυσικα ωορηξιες δεν κανω....οπως και να χει δεν εχει κανενα δικαιωμα κανενας γιατρος να σου επιβαλλει τι θα κανεις! Αλλωστε πολλες κοπελες τα καταφεραν με αυτα τα τεστ, αρα μαλλον παιζει σοβαρα το ενδεχομενο να χανουν πελατεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Χρυσαφω μου όχι δεν είναι αρνητικό το αχνό θετικό εκτός αν είναι ελλατωματικο ή αυτό που λέει η κοπέλα παραπανω. Αν δεν το διαβάζεις την ώρα που πρέπει και αλλοιώνεται. 

Εγώ έχω κάνει τεστ μεταξύ δύο χοριακων η πρώτη 8 (λογικά μη ανιχνεύσιμη από τεστ) την επόμενη μέρα τεστ αχνό θετικό και την μεθεπόμενη επαναληπτική χοριακη 28.  Τη μέρα του τεστ πρέπει να είχα 15 ας πούμε χοριακη. Ήταν αχνό δηλαδή εννοώ η γραμμή δεν ήταν έντονη. Αλλά όχι ότι διακρινόταν δύσκολα. Διακρινόταν. 

 

Τελος πάντων..Η ουσια ειναι οτι διαβαζω λαθος τα τεστ...Δεν εξηγείται διαφορετικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kamia είπε:

Παιζει και αυτο ξερεις...Με οποιον γιατρο μιλησα κανενας δεν παραδεχεται τα τεστ ωορηξιας...Ισως να ειναι τα συμφεροντα ίσως να εχουν και καποιο δικιο γιατι πχ σε μενα βγαινουν θετικα συνεχως ενω φυσικα ωορηξιες δεν κανω....οπως και να χει δεν εχει κανενα δικαιωμα κανενας γιατρος να σου επιβαλλει τι θα κανεις! Αλλωστε πολλες κοπελες τα καταφεραν με αυτα τα τεστ, αρα μαλλον παιζει σοβαρα το ενδεχομενο να χανουν πελατεια!

Πάντως παίζει και το ενεχόμενο λόγω ηλικίας να είναι κάποια ορμόνη ανεβασμένη ,που να βγάζει τα τεστ ωορρηξίας ψευδώς θετικά.Ισχύει και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Πάντως παίζει και το ενεχόμενο λόγω ηλικίας να είναι κάποια ορμόνη ανεβασμένη ,που να βγάζει τα τεστ ωορρηξίας ψευδώς θετικά.Ισχύει και αυτο.

Ναι..η lh συνηθως ειναι ανεβασμενη και αυτη ειναι ακριβως η ορμονη που μετρανε τα τεστακια...Μα ποσο ατυχες πια, ουτε καν αυτο δεν μπορουμε να εξετασουμε με βεβαιοτητα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τελος πάντων..Η ουσια ειναι οτι διαβαζω λαθος τα τεστ...Δεν εξηγείται διαφορετικα..

Τα τεστ μια χαρα ειναι! Δεν μπορει οοοολα να ειναι ελαττωματικα!!! Κατι αλλο συμβαινει που δεν προχωραει το πραγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kamia είπε:

Τα τεστ μια χαρα ειναι! Δεν μπορει οοοολα να ειναι ελαττωματικα!!! Κατι αλλο συμβαινει που δεν προχωραει το πραγμα!

Τα επόμενα 5 χρόνια θα το βρω!Που θα παει;;;?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...