Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση 7 ημερών και αίμα την 8η.


Eria

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! 

Το τελευταίο διάστημα κοιτάω πολύ συχνά το φόρουμ και τις συζητήσεις σας.. με έχουν βοηθήσει πολύ και μου δίνουν κουράγιο. Θα ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου ιστορία. Τους τελευταίους μήνες προσπαθούμε με τον σύζυγό μου, να να αποκτήσουμε το δικό μας αγγελούδι.. Τον προηγούμενο μήνα είχα περίοδο 24-29/10, ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 29-31 ημέρες και αυτό το μήνα είχαμε επαφές στις 31/10 και 3,4,6-9,12,13/11. Υπό κανονικές λοιπόν συνθήκες θα είχα αδιαθετήσει στις 22/11, αντ' αυτού τρεις ημέρες πριν άρχισα να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μισή ώρα (συχνοουρία), αυτό μέχρι και σήμερα. Συνοπτικά, έχω καθυστέρηση 7 ημερών, συχνοουρία και πόνους μεταξύ περιόδου-και κάτι σαν τσιμπήματα. Νωρίς το μεσημέρι σήμερα που βρισκόμουν στην κουζίνα, αισθάνθηκα να τρέχουν υγρά (σαν λίγα ούρα) και όταν πήγα στο μπάνιο, διαπίστωσα ότι έχω λίγα ανοιχτό σε χρώμα, καφέ αίμα. Τι σημαίνει αυτό; Περίοδος ή κάτι άλλο; Δεν πονάω σαν την κλασική πρώτη ημέρα περιόδου, νιώθω λίγα τσιμπήματα μεν και ελάχιστο πόνο στο κέντρο της μέσης, αλλά τίποτα περισσότερο. Αργά το απόγευμα θα πάρω τηλέφωνο και το γυναικολόγο μου, μόλις είναι διαθέσιμος... έως τότε δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη και είναι περίοδος, η καθυστέρηση με αυτά τα "συμπτώματα"  θα μπορούσε να οφείλεται σε κάτι άλλο; ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eria είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! 

Το τελευταίο διάστημα κοιτάω πολύ συχνά το φόρουμ και τις συζητήσεις σας.. με έχουν βοηθήσει πολύ και μου δίνουν κουράγιο. Θα ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου ιστορία. Τους τελευταίους μήνες προσπαθούμε με τον σύζυγό μου, να να αποκτήσουμε το δικό μας αγγελούδι.. Τον προηγούμενο μήνα είχα περίοδο 24-29/10, ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 29-31 ημέρες και αυτό το μήνα είχαμε επαφές στις 31/10 και 3,4,6-9,12,13/11. Υπό κανονικές λοιπόν συνθήκες θα είχα αδιαθετήσει στις 22/11, αντ' αυτού τρεις ημέρες πριν άρχισα να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μισή ώρα (συχνοουρία), αυτό μέχρι και σήμερα. Συνοπτικά, έχω καθυστέρηση 7 ημερών, συχνοουρία και πόνους μεταξύ περιόδου-και κάτι σαν τσιμπήματα. Νωρίς το μεσημέρι σήμερα που βρισκόμουν στην κουζίνα, αισθάνθηκα να τρέχουν υγρά (σαν λίγα ούρα) και όταν πήγα στο μπάνιο, διαπίστωσα ότι έχω λίγα ανοιχτό σε χρώμα, καφέ αίμα. Τι σημαίνει αυτό; Περίοδος ή κάτι άλλο; Δεν πονάω σαν την κλασική πρώτη ημέρα περιόδου, νιώθω λίγα τσιμπήματα μεν και ελάχιστο πόνο στο κέντρο της μέσης, αλλά τίποτα περισσότερο. Αργά το απόγευμα θα πάρω τηλέφωνο και το γυναικολόγο μου, μόλις είναι διαθέσιμος... έως τότε δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη και είναι περίοδος, η καθυστέρηση με αυτά τα "συμπτώματα"  θα μπορούσε να οφείλεται σε κάτι άλλο; ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να δεις αν είσαι έγκυος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα από εβδομάδα, είχα στο μυαλό μου να γράψω μία β χοριακή την Δευτέρα για να είμαι σίγουρη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να δεις αν είσαι έγκυος? 

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα από εβδομάδα, είχα στο μυαλό μου να γράψω μία β χοριακή τη Δευτέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eria είπε:

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα από εβδομάδα, είχα στο μυαλό μου να γράψω μία β χοριακή τη Δευτέρα.. 

Αφού αντέχεις τόσο. Μπράβο σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eria είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! 

Το τελευταίο διάστημα κοιτάω πολύ συχνά το φόρουμ και τις συζητήσεις σας.. με έχουν βοηθήσει πολύ και μου δίνουν κουράγιο. Θα ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας και τη δική μου ιστορία. Τους τελευταίους μήνες προσπαθούμε με τον σύζυγό μου, να να αποκτήσουμε το δικό μας αγγελούδι.. Τον προηγούμενο μήνα είχα περίοδο 24-29/10, ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 29-31 ημέρες και αυτό το μήνα είχαμε επαφές στις 31/10 και 3,4,6-9,12,13/11. Υπό κανονικές λοιπόν συνθήκες θα είχα αδιαθετήσει στις 22/11, αντ' αυτού τρεις ημέρες πριν άρχισα να πηγαίνω τουαλέτα κάθε μισή ώρα (συχνοουρία), αυτό μέχρι και σήμερα. Συνοπτικά, έχω καθυστέρηση 7 ημερών, συχνοουρία και πόνους μεταξύ περιόδου-και κάτι σαν τσιμπήματα. Νωρίς το μεσημέρι σήμερα που βρισκόμουν στην κουζίνα, αισθάνθηκα να τρέχουν υγρά (σαν λίγα ούρα) και όταν πήγα στο μπάνιο, διαπίστωσα ότι έχω λίγα ανοιχτό σε χρώμα, καφέ αίμα. Τι σημαίνει αυτό; Περίοδος ή κάτι άλλο; Δεν πονάω σαν την κλασική πρώτη ημέρα περιόδου, νιώθω λίγα τσιμπήματα μεν και ελάχιστο πόνο στο κέντρο της μέσης, αλλά τίποτα περισσότερο. Αργά το απόγευμα θα πάρω τηλέφωνο και το γυναικολόγο μου, μόλις είναι διαθέσιμος... έως τότε δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη και είναι περίοδος, η καθυστέρηση με αυτά τα "συμπτώματα"  θα μπορούσε να οφείλεται σε κάτι άλλο; ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

εγω δεν αντεξα πηρα τεστ , βγηκε θετικο.. χτες πηγα για χοριακη.. περιμενω σημερα τις μοναδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αφού αντέχεις τόσο. Μπράβο σου... 

Τους πρώτους μήνες κοιμόμουν παρέα με δύο -τρια τεστ εγκυμοσύνης στο χέρι, αλλά όλο αυτό μου δημιουργούσε επιπλέον άγχος! Στην προηγούμενη καθυστέρηση αποφάσισα να κάνω υπομονή την επόμενη φορά, γιατί δεν θέλω να απογοητεύομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ριούλα είπε:

εγω δεν αντεξα πηρα τεστ , βγηκε θετικο.. χτες πηγα για χοριακη.. περιμενω σημερα τις μοναδες

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Όλα να σου έρθουν με το καλό, υγιέστατο να είναι το αγγελούδι σου!!! ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...