Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μόλις μίλησα με τον γιατρό μου.. πόσο με καθησυχάζει αυτός ο άνθρωπος παρόλο που είναι σε δημόσιο νοσοκομείο ασχολείται κ μου εξηγεί.. λοιπόν όπως όλες γνωρίζουμε μου είπε πως το ότι θα έρθουμε σε επαφή δε σημαίνει ότι θα μείνουμε κ εγγυες.. Μ είπε να αφήσω τα τεστακια στην άκρη κ να έρθω σε επαφή 12-14-16η ημέρα..αν δεν καταφέρουμε κάτι μετά τις γιορτές να παρακολουθήσουμε την ωορηξια με υπέρυχο.. αν δεεεεεν πάλι τότε να κάνουμε εξετάσεις εγώ κ ο σύζυγος. Η ηλικία μας κ ο καιρός προσπάθειας Μ είπε δεν είναι τίποτα.. θα τον ακούσω κορίτσια δε θα χρησιμοποιησω τα τεστ... 

ωραθα μπραβο κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

ωραθα μπραβο κοριτσακι μου

Ναι πραγματικά με ηρεμεί.. γέλασε λίγο όταν του είπα ότι προσπαθώ από το καλοκαίρι κ ότι είμαι 27χρονων.. Μ είπε ότι για να μπω στη διαδικασία εξετάσεων κ να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμό πρέπει να προσπαθούμε 1 χρόνο τουλάχιστον στις Γονιμες όμως . Όχι οπότε να ναι εννοείται. Να είναι ακριβώς στις Γονιμες.. όπως κ να έχει τ αφήνω τα τεστακια κοριτσια.. η αλήθεια είναι ότι Μ πέρασε από το μυαλό κ τον προηγούμενο μήνα αλλά ήθελα λίγο σπρώξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι πραγματικά με ηρεμεί.. γέλασε λίγο όταν του είπα ότι προσπαθώ από το καλοκαίρι κ ότι είμαι 27χρονων.. Μ είπε ότι για να μπω στη διαδικασία εξετάσεων κ να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμό πρέπει να προσπαθούμε 1 χρόνο τουλάχιστον στις Γονιμες όμως . Όχι οπότε να ναι εννοείται. Να είναι ακριβώς στις Γονιμες.. όπως κ να έχει τ αφήνω τα τεστακια κοριτσια.. η αλήθεια είναι ότι Μ πέρασε από το μυαλό κ τον προηγούμενο μήνα αλλά ήθελα λίγο σπρώξιμο..

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες!

@lactaki μου τα ίδια μου έχει πει κ η γιατρός μου. Ήθελα κ εγώ να κάνουμε προσπάθειες 12η, 14η κ 16η αλλά πάλι δεν μας έκατσε κ αυτόν τον μήνα. μόνο 14η ημέρα ήρθαμε σε επαφή (μπορεί να θεωρηθεί κ 15η γιατί 1η μέρα περιόδου έβαλα την 2η επόμενη παρότι είχα αιμα απο το απόγευμα της 1ης).

Τα Χριστούγεννα περιμένω περίοδο. Δεν ελπίζω για αυτόν τον μήνα. εντωμεταξύ χρειάστηκε να πάρω αντιβίωση για 3 ημέρες. 

Υ.γ. Το δέντρο μας είναι μισό γκρεμισμενο από το γατί! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι πραγματικά με ηρεμεί.. γέλασε λίγο όταν του είπα ότι προσπαθώ από το καλοκαίρι κ ότι είμαι 27χρονων.. Μ είπε ότι για να μπω στη διαδικασία εξετάσεων κ να θεωρηθεί ένα ζευγάρι υπογονιμό πρέπει να προσπαθούμε 1 χρόνο τουλάχιστον στις Γονιμες όμως . Όχι οπότε να ναι εννοείται. Να είναι ακριβώς στις Γονιμες.. όπως κ να έχει τ αφήνω τα τεστακια κοριτσια.. η αλήθεια είναι ότι Μ πέρασε από το μυαλό κ τον προηγούμενο μήνα αλλά ήθελα λίγο σπρώξιμο..

Από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο είσαι οκ με αυτές τις μέρες... Και θα ρθει μην ανησυχείς.... Γι αυτό θέλω κ εγώ για αρχή να φτιάξω τον κύκλο μου... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν προλαβαίνω να διαβάζω τα μηνύματά σας. Για την Κωνσταντία ξέρω πως είναι  έγκυος. Έχουμε και κανένα άλλο ευχάριστο νέο; Εγώ κανένα νέο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Από τη στιγμή που έχεις σταθερό κύκλο είσαι οκ με αυτές τις μέρες... Και θα ρθει μην ανησυχείς.... Γι αυτό θέλω κ εγώ για αρχή να φτιάξω τον κύκλο μου... ??

ναι κορίτσι μου να φροντίσεις πρώτα αυτό .. είναι πολύ βασικό.. γιατί χάνεις κ ευκαιρίες όπως λες κ εσυ.. όλα θα πάνε καλά... εγώ βλέπω τον εαυτό μου απογοητεύομαι κ μετά από λίγο με περνάει κ περνάω στην επόμενη προσπάθεια.. κ ας είναι λίγος ο καιρός που προσπαθούμε.. θα τα καταφέρουμε που θα πάει.. με γέμισε με αισιοδοξία ο γιατρός παρόλο που μ είπε πράγματα που ήδη γνωρίζουμε... τα βάζω στην άκρη λοιπόν τα τεστάκια κ προχωράω...τέλος του μήνα θα είμαι ξανά στις γόνιμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr @egw πως ειστε σημερα?? Αππ θερμοκρασια τι λεει? Εγω σταθερα 5 μερες στο 36,7... 

@lactaki και εγω 27 ειμαι.. Ωσονουπο 28.. Σε καταλαβαινω απολυτα... Το καλυτερο ειναι να μην αγχωνομαστε και θα ερθει... Θα ηθελα να μ ερθει απο κει που δεν το περιμενω αλλα δεν γινεται γιατι παντα το περιμενω... χαχαχαα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

@Starrr @egw πως ειστε σημερα?? Αππ θερμοκρασια τι λεει? Εγω σταθερα 5 μερες στο 36,7... 

@lactaki και εγω 27 ειμαι.. Ωσονουπο 28.. Σε καταλαβαινω απολυτα... Το καλυτερο ειναι να μην αγχωνομαστε και θα ερθει... Θα ηθελα να μ ερθει απο κει που δεν το περιμενω αλλα δεν γινεται γιατι παντα το περιμενω... χαχαχαα ?

Εγώ 36,2. Ημέρα ωορρηξίας 35,7. Σήμερα ξύπνησα με πόνο στο στήθος. Κ όλη μέρα πονάω στο ύψος της μήτρας σα να περιμένω περίοδο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ 36,2. Ημέρα ωορρηξίας 35,7. Σήμερα ξύπνησα με πόνο στο στήθος. Κ όλη μέρα πονάω στο ύψος της μήτρας σα να περιμένω περίοδο!!! 

Και εγω νιωθω σα να παει να με πονεσει αλλα δεν με ποναει ακομα.. Σαν βαρος ενα πραγμα... Συνηθως απο την επομενη της ωορηξιας με πονανε... Αυτον το κυκλο οχι ακομα... Ισως οι βιταμινες κανoυν δουλεια ? Κραμπουλες εχω και εγω που και που αλλα οχι εντονες.. σα τσιμπηματακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Και εγω νιωθω σα να παει να με πονεσει αλλα δεν με ποναει ακομα.. Σαν βαρος ενα πραγμα... Συνηθως απο την επομενη της ωορηξιας με πονανε... Αυτον το κυκλο οχι ακομα... Ισως οι βιταμινες κανoυν δουλεια ? Κραμπουλες εχω και εγω που και που αλλα οχι εντονες.. σα τσιμπηματακια 

Όχι, εγώ έχω πόνο περιόδου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς χαίρεστε όταν δεν έρθει η περίοδός σας ελπίζοντας πως έγινε το θαυματάκι. Και αυτό είναι το φυσιολογικό και λογικό!!! Εμένα όταν δεν μου έρχεται πενθώ και φοβάμαι μήπως μου σταμάτησε εντελώς και δεν ξαναδώ περίοδο. Για μένα είναι κάτι σαν θαύμα να έχω περίοδο. Έτσι το αισθάνομαι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13 Νοεμβρίου (μετά από 54 μέρες παρακαλώ). Μεγάλη αναμονή και υπομονή! Μου κράτησε 4 με 5 μέρες με κανονική ροή. Τώρα στις 13 και 14 Δεκεμβρίου (31η και 32η μέρα) είχα πολύ ανοιχτά καφέ υγρά κυρίως στο σκούπισμα, πολύ αχνά. Μέρες πριν ένιωθα ως συνήθως πόνους περιόδου όπως όταν περιμένουμε να μας έρθει. Αυτό ήταν, δύο μερούλες όλο κι όλο. Επαφή είχαμε μονάχα στις 4 Δεκεμβρίου και αυτή λόγω στρες και κούρασης δεν ήταν επιτυχημένη. Οπότε πάει κι αυτός ο μήνας. Ο "μεγάλος" μου φόβος είναι μη και δεν μου έρθει άλλο περίοδος. Ζω με αυτό τον φόβο κάθε μήνα και κάθε φορά που μου έρχεται η περίοδός μου έστω και μετά από 40+ βάλε μέρες εγώ πανηγυρίζω. Αστείο δεν είναι βρε κορίτσια!!! Για μένα η κυρά Περίοδος είναι φίλη μου καλή και το εννοώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι, εγώ έχω πόνο περιόδου!!! 

Και εγώ σήμερα νιώθω πόνους περιοδ ου,  κανονικά είναι να αδιαθετησω σε 8 ημέρες...αχ για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εσείς χαίρεστε όταν δεν έρθει η περίοδός σας ελπίζοντας πως έγινε το θαυματάκι. Και αυτό είναι το φυσιολογικό και λογικό!!! Εμένα όταν δεν μου έρχεται πενθώ και φοβάμαι μήπως μου σταμάτησε εντελώς και δεν ξαναδώ περίοδο. Για μένα είναι κάτι σαν θαύμα να έχω περίοδο. Έτσι το αισθάνομαι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13 Νοεμβρίου (μετά από 54 μέρες παρακαλώ). Μεγάλη αναμονή και υπομονή! Μου κράτησε 4 με 5 μέρες με κανονική ροή. Τώρα στις 13 και 14 Δεκεμβρίου (31η και 32η μέρα) είχα πολύ ανοιχτά καφέ υγρά κυρίως στο σκούπισμα, πολύ αχνά. Μέρες πριν ένιωθα ως συνήθως πόνους περιόδου όπως όταν περιμένουμε να μας έρθει. Αυτό ήταν, δύο μερούλες όλο κι όλο. Επαφή είχαμε μονάχα στις 4 Δεκεμβρίου και αυτή λόγω στρες και κούρασης δεν ήταν επιτυχημένη. Οπότε πάει κι αυτός ο μήνας. Ο "μεγάλος" μου φόβος είναι μη και δεν μου έρθει άλλο περίοδος. Ζω με αυτό τον φόβο κάθε μήνα και κάθε φορά που μου έρχεται η περίοδός μου έστω και μετά από 40+ βάλε μέρες εγώ πανηγυρίζω. Αστείο δεν είναι βρε κορίτσια!!! Για μένα η κυρά Περίοδος είναι φίλη μου καλή και το εννοώ. 

Κοπελα μου μακαρι να σου ερχεται για πολλα χρονια ακομα.. Αμα εχεις πιστη ολα θα γινουν πιστευω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοπελα μου μακαρι να σου ερχεται για πολλα χρονια ακομα.. Αμα εχεις πιστη ολα θα γινουν πιστευω!!! :)

Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και εγώ σήμερα νιώθω πόνους περιοδ ου,  κανονικά είναι να αδιαθετησω σε 8 ημέρες...αχ για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά...??

Και εγώ μια από τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έχω πόνο στην αριστερή ωοθήκη από χτες, ωορρηξία είχα την Τετάρτη σύμφωνα με το ημερολόγιο μου.. για να δούμε κι αυτόν το μήνα!! Ελπίζω να μας έρθει το χριστουγεννιάτικο δωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Εσείς χαίρεστε όταν δεν έρθει η περίοδός σας ελπίζοντας πως έγινε το θαυματάκι. Και αυτό είναι το φυσιολογικό και λογικό!!! Εμένα όταν δεν μου έρχεται πενθώ και φοβάμαι μήπως μου σταμάτησε εντελώς και δεν ξαναδώ περίοδο. Για μένα είναι κάτι σαν θαύμα να έχω περίοδο. Έτσι το αισθάνομαι. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 13 Νοεμβρίου (μετά από 54 μέρες παρακαλώ). Μεγάλη αναμονή και υπομονή! Μου κράτησε 4 με 5 μέρες με κανονική ροή. Τώρα στις 13 και 14 Δεκεμβρίου (31η και 32η μέρα) είχα πολύ ανοιχτά καφέ υγρά κυρίως στο σκούπισμα, πολύ αχνά. Μέρες πριν ένιωθα ως συνήθως πόνους περιόδου όπως όταν περιμένουμε να μας έρθει. Αυτό ήταν, δύο μερούλες όλο κι όλο. Επαφή είχαμε μονάχα στις 4 Δεκεμβρίου και αυτή λόγω στρες και κούρασης δεν ήταν επιτυχημένη. Οπότε πάει κι αυτός ο μήνας. Ο "μεγάλος" μου φόβος είναι μη και δεν μου έρθει άλλο περίοδος. Ζω με αυτό τον φόβο κάθε μήνα και κάθε φορά που μου έρχεται η περίοδός μου έστω και μετά από 40+ βάλε μέρες εγώ πανηγυρίζω. Αστείο δεν είναι βρε κορίτσια!!! Για μένα η κυρά Περίοδος είναι φίλη μου καλή και το εννοώ. 

Κι εγω το ιδιο αισθάνομαι μην θαρρείς!Κάθε φορα που έρχεται πανηγυρίζω.!Την προηγουμενη φορα είχε να ερθει με 3 μηνες καθυστερηση και τωρα με 15! Μεγάλη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα σπίτι κ μπήκα τουαλέτα κ έχω υγρά της ωορρηξιας φουλ. Πρώτη φορά τα είδα έτσι. Σκέφτομαι 9 η ώρα να κάνω ένα τεστ ωορρηξιας.λετε να μην είχα ωορρηξια τότε που υπολόγιζα?? Σήμερα πονάω πάρα πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

@Starrr @egw πως ειστε σημερα?? Αππ θερμοκρασια τι λεει? Εγω σταθερα 5 μερες στο 36,7... 

@lactaki και εγω 27 ειμαι.. Ωσονουπο 28.. Σε καταλαβαινω απολυτα... Το καλυτερο ειναι να μην αγχωνομαστε και θα ερθει... Θα ηθελα να μ ερθει απο κει που δεν το περιμενω αλλα δεν γινεται γιατι παντα το περιμενω... χαχαχαα ?

ελα κοπελα μου εμενα θα ερθει κανονικα εχω πονους στη κοιλια το στηρθος οχι τοσο ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και εγώ σήμερα νιώθω πόνους περιοδ ου,  κανονικά είναι να αδιαθετησω σε 8 ημέρες...αχ για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά...??

κι εγω τα ιδια η γιατρος λεει οτι ετσι ειναι και ερχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα σπίτι κ μπήκα τουαλέτα κ έχω υγρά της ωορρηξιας φουλ. Πρώτη φορά τα είδα έτσι. Σκέφτομαι 9 η ώρα να κάνω ένα τεστ ωορρηξιας.λετε να μην είχα ωορρηξια τότε που υπολόγιζα?? Σήμερα πονάω πάρα πολύ... 

Γιατι δεν κανεις ενα τωρα; Κανε ενα και πες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Γιατι δεν κανεις ενα τωρα; Κανε ενα και πες μας.

Γιατί πήγα τουαλέτα και τα είδα.... Οπότε τώρα πρέπει να περιμένω 2 3 ώρες..... Κ πονάω όλη μέρα σήμερα. Στηθος φουλ. Κ τώρα αυτά τα υγρά... Έπαθα σοκ που τα είδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η *Louloudenia* είπε:

Κοπελα μου μακαρι να σου ερχεται για πολλα χρονια ακομα.. Αμα εχεις πιστη ολα θα γινουν πιστευω!!! :)

Είσαι συνέχεια στο μυαλό μου!!! Όταν δεν σε διαβάζω σκέφτομαι που είσαι κ γτ δεν μας μιλάς!!! Μην στεναχωριέσαι κ να έχεις πίστη!!! Άλλωστε κ η θρησκεία μας έχει πολλά παραδείγματα που με πίστη τεκνοποιησαν γυναίκες που δεν το περίμεναν!!! Εγώ σου εύχομαι να είσαι καλά κ να βλέπεις περίοδο για χρόνια ακόμη!!! Το 2019 να σε βρει με μωράκι αγαπημένη μου!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...