Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Με 18 προλακτίνη έμεινα έγκυος!!Αλλά το τέλειο είναι κάτω απο 15!!Επίσης η προλακτίνη θέλει να γίνει αφού έχουμε 2 ώρες που ξυπνήσαμε κ ανεβαίνει απ το άγχος!!Εγώ τώρα είχα 27 άσεεε!!!

Και εγώ το χα πάθει αυτό. Πιο μικρή έκλαιγα. Κ ήταν κάπου στα ύψη. Κ σε 2 ώρες πήγε στα φυσιολογικά... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ τις είχα κάνει 8 το πρωί και είχα ξυπνήσει πριν τις 6.30. Οπότε είναι αντιπροσωπευτική λογικά.

Ρε γμτ η ενδοκρινολόγος όλα τέλεια τα βλέπει, wtf? ?

Η αλήθεια είναι πάντα ιδανικά δν τα βρίσκουμε!!Αλλά πχ εγώ με προλακτίνη 27 τι να περιμένω?Τουλάχιστον για τον συγκεκριμένο κύκλο!!η fsh μας νοιάζει που δείχνει την ποιότητα των ωάριων κ η προγεστερόνη που γίνεται 7 μέρες μετά την ωορρηξία!!Τα άλλα μεταβάλλονται πιο εύκολα απο κύκλο σε κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ τις είχα κάνει 8 το πρωί και είχα ξυπνήσει πριν τις 6.30. Οπότε είναι αντιπροσωπευτική λογικά.

Ρε γμτ η ενδοκρινολόγος όλα τέλεια τα βλέπει, wtf? ?

Έχεις καλή ενδοκρινολογο. Δεν θέλει να σε αγχώσει. Ξέρω γω. ??Μία χαρά είσαι. Αυτό να θυμάσαι.... Και εγώ αυτό τον μήνα έχουμε το τσεκ απ για τα ενδοκρινολογικα μας. Και από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού στη γιατρό κ για μένα κ στο αγόρι. Εκείνος πίνει χαπάκι. Εγώ ποτέ δεν είχα τιμές που να ήθελα χάπι. Αλλά τα τσεκάρω μαζί του. Γιατί δε θέλει τους γιατρούς οπότε πάω κ εγώ τι να κάνω? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

4η μέρα του κύκλου την έκανα. Τα φυσιολογικά όρια είναι από 12,5 μέχρι 160 σε παραγωγική φάση.

Μην κοιτάμε πάντα τα όρια!!Πχ προλακτίνη μπορεί να γράφει μέχρι 30 αλλά μιλάμε για τιμές σύλληψης!!Ιδανικά την θέλουμε 15!!η fsh τα όρια είναι 12,5 αλλά αν μια γυναίκα έχει 11 θέλει διευρευνηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Η αλήθεια είναι πάντα ιδανικά δν τα βρίσκουμε!!Αλλά πχ εγώ με προλακτίνη 27 τι να περιμένω?Τουλάχιστον για τον συγκεκριμένο κύκλο!!η fsh μας νοιάζει που δείχνει την ποιότητα των ωάριων κ η προγεστερόνη που γίνεται 7 μέρες μετά την ωορρηξία!!Τα άλλα μεταβάλλονται πιο εύκολα απο κύκλο σε κύκλο

Πολύ σωστά. Κ τη FSH μπορείς να κάνεις σε κάθε κύκλο σε στικ τεστακι με ουρά. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι οιστραδιόλη < 50 θέλουν στην εξωσωματική για κάποιο λόγο. Επίσης, η προλακτίνη είναι απαγορευτική σε πολύ υψηλές τιμές, πχ 80 ή 100 (έχω διαβάσει και 200!!!).

Πιστεύω ότι οι ακραίες τιμές μπορούν να δημιουργήσουν προβλήματα σύλληψης, όλες εμείς είμαστε στα νορμάλ.

(Εδώ να δείτε στρες, πώς δεν ανέβασα προλακτίνη 1000 απορώ!!! ???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλά και εγώ με το 2,12 δεν είχα πάρει κάτι.... Απλά κάθε χρόνο το τσεκάρω. Γιατί πχ το 2016 είχα 1,4.... Έχουν αλλά πρωτόκολλα στη Γερμανία κ άλλα εδώ. 

Πιστεύεις επιρρεαζει τη σύλληψη το χαμηλό TSH?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenaki1890 είπε:

Πιστεύεις επιρρεαζει τη σύλληψη το χαμηλό TSH?

Ε επηρεάζει κι αυτό. Δνε είναι απαγορευτικά. Αλλά καλό είναι να φτιάξουν..... Μην αγχώνεσαι. Συνέχισε τις προσπάθειες σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Νομίζω ότι οιστραδιόλη < 50 θέλουν στην εξωσωματική για κάποιο λόγο. Επίσης, η προλακτίνη είναι απαγορευτική σε πολύ υψηλές τιμές, πχ 80 ή 100 (έχω διαβάσει και 200!!!).

Πιστεύω ότι οι ακραίες τιμές μπορούν να δημιουργήσουν προβλήματα σύλληψης, όλες εμείς είμαστε στα νορμάλ.

(Εδώ να δείτε στρες, πώς δεν ανέβασα προλακτίνη 1000 απορώ!!! ???)

χαχαχχαχ!!Καλά πάνω απο 100 θέλει μαγνητική στην υπόφυση!!Κ πάνω από 25 θέλει χαπάκι θεραπεία!!Δν είναι τόσο απλά με την προλακτίνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης μιας και τα συζητάμε τα ιατρικά, το 2016 ο σύζυγος είχε κάνει σπερμοδιάγραμμα και υπέρηχο και του είχαν βρει ήπιας μορφής κιρσοκήλη. Όμως το σπερμ είχε βγει καλό (κινητικότητα, αριθμός κλπ) μόνο ανώμαλες μορφές είχε αρκετές, νομίζω 80%. Βέβαια έχει περάσει καιρός, λέτε να επιδεινώθηκε το πρόβλημα; Ο ουρολόγος του είχε πει τότε ότι εφόσον έχει ήδη παιδί είναι οκ και δεν το ψάξαμε περαιτέρω.

Όπως καταλάβατε, έχουμε πέσει σε σούπερ κουλ γιατρούς!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχχαχ!!Καλά πάνω απο 100 θέλει μαγνητική στην υπόφυση!!Κ πάνω από 25 θέλει χαπάκι θεραπεία!!Δν είναι τόσο απλά με την προλακτίνη!!

Ναι έχω κάνει κ απ αυτά. Κάθε 6 μήνες μαγνητική. 3 φορές. Για να δούμε τι γίνεται κ αν αλλάζει. Είμαι το γνωστό πειραματόζωο.... Μου τα χουν κάνει όλα. Λύση δνε βρήκαν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Επίσης μιας και τα συζητάμε τα ιατρικά, το 2016 ο σύζυγος είχε κάνει σπερμοδιάγραμμα και υπέρηχο και του είχαν βρει ήπιας μορφής κιρσοκήλη. Όμως το σπερμ είχε βγει καλό (κινητικότητα, αριθμός κλπ) μόνο ανώμαλες μορφές είχε αρκετές, νομίζω 80%. Βέβαια έχει περάσει καιρός, λέτε να επιδεινώθηκε το πρόβλημα; Ο ουρολόγος του είχε πει τότε ότι εφόσον έχει ήδη παιδί είναι οκ και δεν το ψάξαμε περαιτέρω.

 

Ε αν είναι ξανά τσέκαρε το κ αυτό. Αλλά μην σ επροβληματισουντ τώρα όλα. Και τρέχετε κ κάνετε εξετάσεις.... Αλλά εγώ είμαι γενικά της πρόληψης. Οπότε θα το επαναλαμβάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχω κάνει κ απ αυτά. Κάθε 6 μήνες μαγνητική. 3 φορές. Για να δούμε τι γίνεται κ αν αλλάζει. Είμαι το γνωστό πειραματόζωο.... Μου τα χουν κάνει όλα. Λύση δνε βρήκαν. ?

Σώπα ρε κορίτσι?Ταυράκι είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχω κάνει κ απ αυτά. Κάθε 6 μήνες μαγνητική. 3 φορές. Για να δούμε τι γίνεται κ αν αλλάζει. Είμαι το γνωστό πειραματόζωο.... Μου τα χουν κάνει όλα. Λύση δνε βρήκαν. ?

Πόσο είχε φτάσει η προλακτίνη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Σώπα ρε κορίτσι?Ταυράκι είσαι!!

Δίδυμος..... Τα είχα κάνει σε μικρή ηλικία. Με έτρεχε η μάνα μου σε γιατρούς. Από 18 χρόνων μέχρι 22.μετα τα άφησα...... Και πηγαίνω κάθε χρόνο να σας πω την αλήθεια. Γιατί κατάλαβα λύση για κάτι καλύτερο δνε βρέθηκε. Οπότε να λέω κ δόξα τω θεώ που έφτιαξε κ λίγο η περιοδος. Γιατί από τα υπόλοιπα δνε βρήκαν κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσο είχε φτάσει η προλακτίνη σου;

Δεν θυμάμαι. Αν την βρω θα σου πω όμως... Απλά ήταν σε σκέψη. Διότι ανέβηκε πολύ. Κ σε 2 3 ώρες ητνα φυσιολογικά. Οπότε είπαν προληπτικά να το τσεκάρουν για να αποκλείσουμε κι αυτό το ενδεχόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δίδυμος..... Τα είχα κάνει σε μικρή ηλικία. Με έτρεχε η μάνα μου σε γιατρούς. Από 18 χρόνων μέχρι 22.μετα τα άφησα...... Και πηγαίνω κάθε χρόνο να σας πω την αλήθεια. Γιατί κατάλαβα λύση για κάτι καλύτερο δνε βρέθηκε. Οπότε να λέω κ δόξα τω θεώ που έφτιαξε κ λίγο η περιοδος. Γιατί από τα υπόλοιπα δνε βρήκαν κάτι... 

Κι εγώ Δίδυμος φιλενάδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Την 3 μέρα του κύκλου την θέλουμε κάτω απο 50!!!fsh μια χαρά έχεις!!

Οπότε είναι ανεβασμένη η Ε2? Αυτό τι μπορεί να σημαίνει? 98.00 έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Οπότε είναι ανεβασμένη η Ε2? Αυτό τι μπορεί να σημαίνει? 98.00 έχω 

Μήπως έχεις μικρό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenaki1890 είπε:

26 ημέρες 

Άρα η ωορρηξία σου είναι κάπου την 12η μέρα. Διάβασα σε ιατρικά άρθρα ότι ε2 < 50 θέλουν στην εξωσωματική. Εφόσον έχεις μικρό κύκλο, είναι λογικό να είναι πιο ανεβασμένη η οιστραδιόλη, σε σχέση πχ με μένα που είχα 64 σε κύκλο 28 ημερών. Γνώμη μου, είσαι μια χαρά. Ωστόσο, η γνώμη του γιατρού μετράει περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Άρα η ωορρηξία σου είναι κάπου την 12η μέρα. Διάβασα σε ιατρικά άρθρα ότι ε2 < 50 θέλουν στην εξωσωματική. Εφόσον έχεις μικρό κύκλο, είναι λογικό να είναι πιο ανεβασμένη η οιστραδιόλη, σε σχέση πχ με μένα που είχα 64 σε κύκλο 28 ημερών. Γνώμη μου, είσαι μια χαρά. Ωστόσο, η γνώμη του γιατρού μετράει περισσότερο.

Την άλλη εβδομάδα θα πάω στο γιατρό, έκλεισα ραντεβού, οπότε θα μου πει.Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις απαντήσεις ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μην κοιτάμε πάντα τα όρια!!Πχ προλακτίνη μπορεί να γράφει μέχρι 30 αλλά μιλάμε για τιμές σύλληψης!!Ιδανικά την θέλουμε 15!!η fsh τα όρια είναι 12,5 αλλά αν μια γυναίκα έχει 11 θέλει διευρευνηση!!

Ωχ ωχ 12,2 είχα... Και τα υπόλοιπα όλα οκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην ξεχνάτε ότι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και οι τιμές δεν είναι πάντα ίδιες. Ορμόνες είναι! Αυτά τα ξεψαχνίζουν στις εξωσωματικές, στη φυσική σύλληψη,  λίγο πάνω λίγο κάτω δεν τρέχει και τίποτα! Αφήατε που όσο αγχωνόμαστε, τόσο τις επηρεάζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...