Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πολλές ευαίσθητες μαζευτήκαμε!! 

Κι ευαίσθητες και με κλίση στα μικροβιολογικα από ό,τι βλέπω ?και πανέξυπνες και πανέμορφες αλλά οκ μην τα λέμε από μόνες μας Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2018 at 8:41 ΠΜ, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@egw θα κάνεις χοριακή ή θα μιλήσεις με το γιατρό σου; Το είπες στον άντρα σου, στους γονείς σου;

Πρέπει να υπάρχουν κι άλλα κορίτσια που περιμένουν ως το τέλος του χρόνου, έτσι δεν είναι; Άντε να ακούσουμε κι άλλα ευχάριστα, γιατί μέχρι στιγμής έχουμε μόνο δύο εγκυμοσύνες αν δεν κάνω λάθος;

@Starrr εγώ πάντως όταν είχα δει ξεκάθαρο θετικό τεστ στον ύπνο μου, ήμουν έγκυος! Νομίζω ότι έχεις ελπίδες κορίτσι.

@Χρυσάφω είσαι καλύτερα κορίτσι μου; Σε έχω στο μυαλό μου.

Καλημερα κοριτσι μου!Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Σας εχω κ εγω στο νου μου και αναρωτιεμαι αν εχουμε καποια εγκυουλα.Δεν εχω παρακολουθησει τα γεγονοτα αυτες τις μερες.Ειχαμε πολυ τρεξιμο για τα 9μερα .... Κάθε μερα η απουσία ειναι και πιο εντονη ,μαζί και ο πόνος...Μοιαζει σαν ψεμα...

Μεσα στον πονο μας ,εχουμε και ενα ευχαριστο.Περιμένουμε μερα με την μερα να γεννήσει η αγαπημενη μου ξαδερφη.Ειναι στον 8ο μηνα και επειδη εκανε συσπασεις βρισκεται στο νοσοκομειο.Κάθε μερα ειμαι εκει και αγωνιώ να πάνε ολα καλα..

Εσεις τι κάνετε;;Είχαμε κανενα ευχαριστο νεο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Δίδυμος..... Τα είχα κάνει σε μικρή ηλικία. Με έτρεχε η μάνα μου σε γιατρούς. Από 18 χρόνων μέχρι 22.μετα τα άφησα...... Και πηγαίνω κάθε χρόνο να σας πω την αλήθεια. Γιατί κατάλαβα λύση για κάτι καλύτερο δνε βρέθηκε. Οπότε να λέω κ δόξα τω θεώ που έφτιαξε κ λίγο η περιοδος. Γιατί από τα υπόλοιπα δνε βρήκαν κάτι... 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!χαχχαχχχ!!Ο μπαμπάς μου με έλεγε έτσι γτ σε δύσκολες καταστάσεις ήμουν δυνατή!!!Δν ήταν εύκολο αύτο που πέρασες!!!Πως είσαι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ωχ ωχ 12,2 είχα... Και τα υπόλοιπα όλα οκ.. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!Πως είσαι?Η fsh δείχνει  την ποιότητα των ωαρίων!!Πολλές φορές οι γιατροί όταν είναι στα όρια ζητούν κ την ΑΜΗ!!Δν είναι απογορευτική για σύλληψη αλλά κ καμιά βιταμινούλα ίσως βοηθά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Οπότε είναι ανεβασμένη η Ε2? Αυτό τι μπορεί να σημαίνει? 98.00 έχω 

Καλημέρα κορίτσι μου!!Την ε2 την διαβάζουν πάντα σε συνδιασμό με την fsh!!Mπορεί αυτός ο κύκλος να μην είναι τόσο καλός!!Μόνο γι αυτό τον μήνα!!Αν ο γιατρός θεωρήσει ότι δν του άρεσει μπορεί να κάνεις επανάληψη!!Πάντα οι ορμόνες θέλουν επανάληψη!!Κ πάντα παίζει ρόλο πχ η ηλικία της γυναίκας,αν έχει πολυκυστικές!!Εγώ τον μήνα που θα έκανα σπερματέγχυση είχα την lh παραπάνω απ την fsh!!Αύτο συμβαίνει στις πολυκυστικές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Την ε2 την διαβάζουν πάντα σε συνδιασμό με την fsh!!Mπορεί αυτός ο κύκλος να μην είναι τόσο καλός!!Μόνο γι αυτό τον μήνα!!Αν ο γιατρός θεωρήσει ότι δν του άρεσει μπορεί να κάνεις επανάληψη!!Πάντα οι ορμόνες θέλουν επανάληψη!!Κ πάντα παίζει ρόλο πχ η ηλικία της γυναίκας,αν έχει πολυκυστικές!!Εγώ τον μήνα που θα έκανα σπερματέγχυση είχα την lh παραπάνω απ την fsh!!Αύτο συμβαίνει στις πολυκυστικές!!

Εχεις κ εσυ πολυκυστικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εχεις κ εσυ πολυκυστικες

Δυστυχώς στο κλάμπ!!Με ορμόνες καλές(πρώτη φορά τώρα ήταν η lh διπλάσια απ την fsh) αλλά πολυκυστική εικόνα στον υπέρηχο κ άστατο κύκλο απο 28-37 μέρες!!Με τα ινοφερτ είδα διαφορά!!Τώρα δν τα πίνω αλλά θα τα ξαναπιώ!!Ο γιατρός μου λέει αυτό φταίει κ αργούμε αλλά δν το πιστεύω τόσο!!Πιστεύω πολύ στο άγχος αλλά ποιός χαλαρώνει?Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δυστυχώς στο κλάμπ!!Με ορμόνες καλές(πρώτη φορά τώρα ήταν η lh διπλάσια απ την fsh) αλλά πολυκυστική εικόνα στον υπέρηχο κ άστατο κύκλο απο 28-37 μέρες!!Με τα ινοφερτ είδα διαφορά!!Τώρα δν τα πίνω αλλά θα τα ξαναπιώ!!Ο γιατρός μου λέει αυτό φταίει κ αργούμε αλλά δν το πιστεύω τόσο!!Πιστεύω πολύ στο άγχος αλλά ποιός χαλαρώνει?Εσύ?

Κ εγω πολυκυστικες με αστατο κυκλο ορμονες που ανεβοκατεβαίνουν κατα καιρους κλασικα κ εγω πιστευω μετα απο χρονια αποτυχημένων προσπαθειων οτι το άγχος τα νευρα κ η διαθεση πεζουν πολυ μεγαλο ρολο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Κ εγω πολυκυστικες με αστατο κυκλο ορμονες που ανεβοκατεβαίνουν κατα καιρους κλασικα κ εγω πιστευω μετα απο χρονια αποτυχημένων προσπαθειων οτι το άγχος τα νευρα κ η διαθεση πεζουν πολυ μεγαλο ρολο 

Ναι συμφωνώ!!3 μήνες κάναμε απλή παρακολούθηση,2 φορές πήγα με κλομιφαίνη(πρόκληση ωορρηξία) κ μια σπερματέγχυση κ τίποτα!!Εχουμε τώρα 2 χρόνια που προσπαθούμε!!Και ξαδέρφη μου με περίοδο κάθε 3 μήνες έμεινε στον 1,5 χρόνο εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ναι συμφωνώ!!3 μήνες κάναμε απλή παρακολούθηση,2 φορές πήγα με κλομιφαίνη(πρόκληση ωορρηξία) κ μια σπερματέγχυση κ τίποτα!!Εχουμε τώρα 2 χρόνια που προσπαθούμε!!Και ξαδέρφη μου με περίοδο κάθε 3 μήνες έμεινε στον 1,5 χρόνο εγκυούλα!!

Ετσι ειναι... επισης εμεις που δεν εχουμε παντα ωορρηξία συνήθως κάνουμε κακης ποιοτητας ωάρια γιαυτο καλο ειναι που περνεις τις βιταμινες. Εγω εχω παρει κλομιφαινη για αρκετους κυκλους στην αρχη εχω κανει σπερματεγχυση κ 1 εξωσωματικη ολα αυτα σε 8 χρονια τωρα πινω glucophage αλλα στη δικη μου περιπτωση εχουν γινει κ λαθη γιαυτο προχωραμε δυνατα κ συνεχιζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ετσι ειναι... επισης εμεις που δεν εχουμε παντα ωορρηξία συνήθως κάνουμε κακης ποιοτητας ωάρια γιαυτο καλο ειναι που περνεις τις βιταμινες. Εγω εχω παρει κλομιφαινη για αρκετους κυκλους στην αρχη εχω κανει σπερματεγχυση κ 1 εξωσωματικη ολα αυτα σε 8 χρονια τωρα πινω glucophage αλλα στη δικη μου περιπτωση εχουν γινει κ λαθη γιαυτο προχωραμε δυνατα κ συνεχιζουμε?

Tα gluco μου τα δώσε κ μένα χωρίς να έχουν θέμα οι καμπύλες σακχάρου αλλά τα σταμάτησα γτ μου κάνουν διάρροιες!!Τώρα σε τι φάση είστε?Εμείς Φεβρουάριο περνάμε επιτροπή!!Ετσι συνεχίζουμε δυνατά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Tα gluco μου τα δώσε κ μένα χωρίς να έχουν θέμα οι καμπύλες σακχάρου αλλά τα σταμάτησα γτ μου κάνουν διάρροιες!!Τώρα σε τι φάση είστε?Εμείς Φεβρουάριο περνάμε επιτροπή!!Ετσι συνεχίζουμε δυνατά!!

Τωρα προσπαθουμε μονο με glucophage 4 μηνες κ εγω χωρις προβλημα στη καμπυλη τους 3 μηνες ειχα καλη περιοδο τωρα μου χαλασε παλι ειμαι 38η μερα πριν 2 μερες εκανα υπέρηχο κ μου λεει ο γιατρος αργει η περιοδος κ να κανω τεστ σε 1 εβδομάδα εγω φυσικα το εκανα αμέσως κ τιποτα αρνητικο τωρα περιμενω ποτε θα ερθει ποναει κοιλια στήθος κτλ. Αν δεν ερθει φυσιολογικά θα κανω εξωσωματικη μεσα στο 2019.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Τωρα προσπαθουμε μονο με glucophage 4 μηνες κ εγω χωρις προβλημα στη καμπυλη τους 3 μηνες ειχα καλη περιοδο τωρα μου χαλασε παλι ειμαι 38η μερα πριν 2 μερες εκανα υπέρηχο κ μου λεει ο γιατρος αργει η περιοδος κ να κανω τεστ σε 1 εβδομάδα εγω φυσικα το εκανα αμέσως κ τιποτα αρνητικο τωρα περιμενω ποτε θα ερθει ποναει κοιλια στήθος κτλ. Αν δεν ερθει φυσιολογικά θα κανω εξωσωματικη μεσα στο 2019.

Εύχομαι να μεινεις χωρις εξωσωματικη γρηγορα γρηγορα ?αν οχι να εχεις θετικη διαθεση οσο μπορεις κ θα παει τελεια η εξωσωματική♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Εύχομαι να μεινεις χωρις εξωσωματικη γρηγορα γρηγορα ?αν οχι να εχεις θετικη διαθεση οσο μπορεις κ θα παει τελεια η εξωσωματική♥

Eυχαριστώ πολύ!!Μακάρι να μείνουμε εγκυούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eυχαριστώ πολύ!!Μακάρι να μείνουμε εγκυούλες!!

Θα γινει κοριτσι υπομονη περιμενε το κ θαρθει.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως ολα γινονται για καποιο λογο για να μαθουμε κατι, να εκτιμησουμε κατι η να αλλαξουμε κατι οκ δυσκολευομαστε λιγο παραπανω δεν σημαινει οτι δεν θα γινει θα πανε ολα καλα κ το 2019 θα εχουμε ολες μωρακι στη κοιλιτσα.?♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα λιπαντικό που βοήθαει τη κίνηση του σπέρματος?? Ρώτησα στο φαρμακείο κ δεν έχει κανένας να μ προτείνει κάτι. Ειμαι στις γόνιμες οπότε δε προλάβαινω να παραγγείλω ήλεκτρονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα λιπαντικό που βοήθαει τη κίνηση του σπέρματος?? Ρώτησα στο φαρμακείο κ δεν έχει κανένας να μ προτείνει κάτι. Ειμαι στις γόνιμες οπότε δε προλάβαινω να παραγγείλω ήλεκτρονικα

 

IMG_20181229_110651.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!χαχχαχχχ!!Ο μπαμπάς μου με έλεγε έτσι γτ σε δύσκολες καταστάσεις ήμουν δυνατή!!!Δν ήταν εύκολο αύτο που πέρασες!!!Πως είσαι σήμερα?

Καλημερα.... Ανεβαίνει η θερμοκρασία. 36,6... Από τα υπόλοιπα στήθος κ λίγα υγρά. Είμαι κ λίγο άρρωστη βέβαια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα λιπαντικό που βοήθαει τη κίνηση του σπέρματος?? Ρώτησα στο φαρμακείο κ δεν έχει κανένας να μ προτείνει κάτι. Ειμαι στις γόνιμες οπότε δε προλάβαινω να παραγγείλω ήλεκτρονικα

Lactaki  μου χρόνια πολλά!!  ρωτα καλυτερα το μαχαιρα να σου πει εκείνος είναι πιο ειδικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...