Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγορά καροτσιου και βρεφικών ειδών...


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανουλες!!! Έχουμε αρχίσει να κοιτάζουμε για καρότσι και είπα να ανοίξω αυτό το θέμα να πούμε τη γνώμη μας και οι εμπειρίες από κάποιες να μιλήσουν... Τι λέτε λοιπόν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!! 

Κ μένα θα με ενδιέφερε αυτή η συζήτηση καθώς μετά τα Χριστούγεννα να είμαστε καλά, θα πρέπει να ψάχνομαι. Απο μικρή έρευνα π έχω κάνει, κυρίως από το ίντερνετ, είδα ότι υπάρχουν καρότσια 3 σε 1 από 300 ευρώ αλλά πραγματικά Δν ξέρω την ποιότητα τους. Στη συνέχεια πάμε στα επώνυμα (inglesina, peg perego)  όπου ανεβαίνουμε αρκετα, από 700 κ πάνω. 

Καλό θα ήταν να μας πουν τη γνώμη τους ήδη μαμάδες, οι οποίες έχουν κάνει αυτή την αγορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Κ εγώ είμαι έγκυος στον 7ο μήνα και παραγγειλαμε το καρότσι μας. Μετά από πολληηηη έρευνα καταλήξαμε στο peg perego book γιατί είναι μικρό και έχει εύκολο ανοιγμα-κλεισιμο! Επίσης μας άρεσαν πολύ τα τύπου colletto με τις αναρτήσεις( πολύ ελαφριά καρότσια) αλλά και πολύ μεγάλα!! Δεν θα χωρούσε στο αμάξι... Ελπίζω να κάναμε καλή επιλογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια εγω ειμαι νεα μανουλα εχω ενα κοριτσακι 2,5 μηνων. εγω αγορασα 3 σε 1 που λενε και ειναι joie με εχει βολεψει παρααα πολύ εχει κανονικό σαν καροτσι το οποιο δεν το χρησιμοποιώ ακομα. εχει την καλαθουνα η οποία ειναι εξαιρετική το βράδυ η μπουμπου κοιμάται εκει γιατι η κουνια δεν χωρουσε στην κρεβατοκαμαρα και την εχω σε αλλο δωμάτιο. εχει και καθισμα αυτο το αυγουλακι το οποίο ειναι τελειο για μετακίνηση με το αυτοκίνητο και γω οταν κλαιει την βαζω και στο σπίτι εκει το βαζω κατω και κουνιεται σαν ριλαξ. αμέσως η μπουμπου ηρεμη και κοιμάται ??????ελπίζω να σας βοηθησα κορίτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κόριτσακι μου θα σας πω και εγω την δικη μου εμπειρια αν και ο δικος μου δεν μας εκανε την τιμη να κατσει για πολυ καιρο στο αμαξι

αποψη μου ειναι μην πας σε πολυ ακριβες μαρκες γιατι δεν αξιζει και οι αλλες κανουν τη δουλεια τους απλα αν πας τρια σε ενα κοιτα να εχει εγγυησεις γιατι περιλμβανεθ και καθισματακι αυτοκινητου

εγω ειχα τη bebestar πολυ ευχαριστημενη ειχε τη καλαθουνα που κοιμοταν το παιδι μεσα οποτε πηγαιναμε καπου και δεν ειχα κρεβατι μετα ειχε το καθισματακι αυτοκινητου το οποιο ειχε μονιμη βαση και το καθισματακι μεταφεροταν ειτε στο χερι για μεταφορα ειτε κατω και κουνιοταν σαν ρηλαξ ειτε εφαρμοζε για τους πρωτους μηνες στο καροτσι 

οσο αφορα το καροτσι θα δεις τους δρομους και που θα το κυλας για να αποφασισεις ποσο χοντρους θες τους τροχους και στα χερουλια θα κοιταξεις να σε βολευει για τα ψωνια εγω επειδη ψωνιζω πολυ ποδαρατο κοιτουσα να εχει χερουλια και οχι στρογγυλο για να μπορω να κρεμαω σακουλες πανω

σημαντικο επισης ειναι και το βαρος και να ανοιγει και να κλεινει ευκολα

κοιτα επισης υπαρχουν οικονομικα πακετα που περιλαμβανουν διαφορα μεσα και επισης αν δεν το βιαζεσαι μετα τα χριστουγεννα βγαζουν προσφορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki coακουσα και διάβασα και εγώ πολύ καλά πράγματα για το συγκεκριμένο. Εύχομαι με το καλό να έρθει το μωρό σου :)

@M@mmy ναι χαίρεσαι τη μπουμπού σου! Ποιο πήρες;

@egw αυτό έλεγα... Να κάνω μια έρευνα σιγά σιγά και μετά τις γιορτές όταν θα έχει εκπτώσεις να πάω να το πάρω. Γιατί να μη το πάρω πιο οικονομικα, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις πριν 41 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Πώς σας φαίνεται το inglesina trilogy;;

Πολύ καλό,το έχει η αδερφή μου είναι πολύ ευχαριστημένη,και εγώ κοιτάζω τώρα και μάλλον σε αυτό θα καταλήξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια με το καλο τα μπεμπακια μας!!!!για μενα ειναι νωρις αλλα λογω εκπτώσεων θα τα κλεισω μεσα στο Γενάρη! θα ειμαι στον έκτο!εγω κοιτουσα για peg perego αλλα ειναι πανακριβα και μετα inglesina που καποια στιγμη το ειχε προσφορά 600 ευρω το trilogy ..εχω δει και ενα στο ίντερνετ bexa λέγεται δεν τον εχω δει απο κοντα αλλα αυτο που ειδα κου αρεσε!βεβαια και αυτο παει κοντα στα 700...θα δω και με τις εκπτώσεις μηπως βρω κατι καλο και σε καλη τιμη!μου εχουν πει πως η bebe stars ειναι η peg perego που ειναι πιο οικονομική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είδαμε αυτό το μοντέλο από γνωστή αλυσίδα στα 799, αλλά παίρνεις κουπόνια για αγορές 30% του ποσού που πληρώνεις. Δλδ θα πάρω κουπόνι για αγορές αξίας 239€! Είναι καλή προσφορά. Μετά σκεφτόμαστε και το quadro η κάπως έτσι .. δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Πώς σας φαίνεται το inglesina trilogy;;

εχω κολλησει να το χαζευω στο ιντερνετ. Για να δουμε αποψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

εχω κολλησει να το χαζευω στο ιντερνετ. Για να δουμε αποψεις!

εχει βγαλει και καινούργιο μοντελο με τις μεγαλες ροδες...ενω στην αρχη δεν μου αρεσαν αυτα με τις μεγαλες ροδες τωρα που κοιταω λιγακι στο ίντερνετ μαλλον ειναι καλύτερα και με εχει προβληματισει...εχω ακουσει πολυ καλα λογια ομως και το πορτ μπεμπε ειναι αρκετα μεγαλο και καλο και μπορει να κοιμηθει και τα βραδια εκει το μωρο αν χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Πώς σας φαίνεται το inglesina trilogy;;

Εγώ θεωρώ ότι είναι πολλά τα λεφτά της και μπορείτε να βρείτε το ίδιο καλό σε χαμηλότερη τιμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εγώ θεωρώ ότι είναι πολλά τα λεφτά της και μπορείτε να βρείτε το ίδιο καλό σε χαμηλότερη τιμή

Όπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το συγκεκριμένο στο γνωστό site που έχει πολλά και από πιο οικονομικα μαγαζιά ,δεν μπορείς να το βρεις κάτω από 649...

 

@stasa199στο συγκεκριμένο Πορτ μπεμπέ ,επειδή ήμασταν σήμερα σε αυτό το μαγαζί: είναι πιο μεγάλα από ότι αλλά, και επίσης έχει και επιπλέον στρώματα κι για να είναι πιο μαλακό και να έχει τη καλύτερη στάση όταν είναι ξαπλωμένο.... 

Το πορτμπεμπε νομίζω είναι πιο πρακτικό (επειδή είναι για λίγο)για ενα μεγάλο ταξίδι του μωρού με βάση αυτά που είδα, εννοείται ότι ασφαλίζει στο αμάξι με ζώνη ,όπως επίσης αν η μαμά θέλει να είναι αρκετές ώρες έξω οπότε για το μωρό καλύτερα να είναι ξαπλωμένο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με τ καλο τα μωράκια σας. Για μένα αξίζει να επενδύσεις σε ένα καλό καρότσι κ ας μην παρεις τ 3 σε 1 αν τ χρησιμοποιείς συχνά. Να δείτε να είναι ελαφρύ, να ειναι σχετικά στενό γτ στην Ελλάδα δ φημίζομαστε για τα μεγάλα κ άνετα πεζοδρόμια μας. Μπορείτε να κάνετε μια έρευνα αγοράς σε μοντέλα, σχέδια κτλ κ να επωφεληθείτε τις εκπτώσεις. Επίσης ενώ στο ίντερνετ οι διαφορές στις τιμές δ είναι τεράστιες σε καταστήματα με είδη μπεμπέ, όχι τα επώνυμα, από κοντά σ κάνουν ακόμη καλύτερες τιμές κ πολλά δώρα. Στα μεγάλα Λητώ, ηρα κτλ έχουν τις πιο ακριβές τιμές Κ συνήθως είναι Φιξ. Βρείτε κανα 2 μεγάλα καταστήματα με είδη μπεμπέ κ πηγαίνετε να τα δείτε από κοντά. Για παράδειγμα αυτό π πήραμε Εμείς πριν 1.5 χρόνο στα λητω είχε άλλη Τιμή, στο κατάστημα από τ οποίο τ πήραμε είχε άλλη Τιμή στο ίντερνετ κ μας ρ άφησε σε ακόμη καλύτερη τιμή συν τα δωρα π μας έκανε. Όσες έχετε καιρό μπροστά σας κάντε την έρευνα σας να έχετε κπ στα υπόψιν σας κ στις εκπτώσεις να πάτε πιο στοχευμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...