Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πες το με ένα τραγούδι...


paradisebird

Recommended Posts

Σημαντική και η ψυχαγωγία... Βάλτε τραγούδια, παλιά και καινούρια, ό,τι σας αρέσει!!!

Ξεκινώ λοιπόν με ένα παλαιότερο κομμάτι που αγαπώ... Καλή ακρόαση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχουμε ένα παπαγαλάκι budgie. Μόλις βάλω μουσική αρχίζει να τιτιβίζει. Είναι μουσικόφιλο. Τέτοια ώρα χαλαρώνει και κοιμάται κανονικά, αλλά τώρα αφυπνίστηκε και τραγουδάει. Το γλυκούλι μου, είναι πολύ ευαίσθητο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου τι καλη και γλυκια που εισαι

αφου ειμαστε σε αγγλικο και παλιο ρεπερτοριο βαζψ και εγω απο τα αγαπημενα μου και ελαχιστα που ακουω παλια και αγγλικα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν νυχτώνει και έχει ησυχία αρχίζουν οι σκέψεις να τρυπώνουν στο μυαλό. Και αναζητάς να πιεις από της λήθης το νερό. Κορίτσια, μη με παρεξηγείτε.... με έπιασε το ποιητικό μου νυχτιάτικα. Θα κλείσω τη μέρα με ένα ινστρουμένταλ κομμάτι. Λίγο μελαγχολικό.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.... γιατί από την πρώτη στιγμή που τον είδα, είχα καταλάβει πως είναι ο άνθρωπός μου. Όταν μου το έλεγαν άλλες γυναίκες πως από την πρώτη στιγμή το είχαν καταλάβει, εγώ δεν τις πίστευα. Τελικά το ένιωσα κι εγώ αυτό το συναίσθημα.... και δεν έπεσα έξω. Τον αγαπώ, τον αγαπώ, τον αγαπώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι χαιρομαι παρα πολυ που ειστε τοσο αγαπημενοι και ευτυχισμενοι ευχομαι αυτο να κρατησει για παντα και να ολοκληρωθει με ενα χριστουγεννιατικο θαυματακι στην κοιλιτσα σου:)

εγω πιστευω οτι θα τα καταφερετε τοση αγαπη δεν γινεται καποια στιγμη θα απογειωθει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι χαιρομαι παρα πολυ που ειστε τοσο αγαπημενοι και ευτυχισμενοι ευχομαι αυτο να κρατησει για παντα και να ολοκληρωθει με ενα χριστουγεννιατικο θαυματακι στην κοιλιτσα σου:)

εγω πιστευω οτι θα τα καταφερετε τοση αγαπη δεν γινεται καποια στιγμη θα απογειωθει

 

Γλυκό μου κορίτσι!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάντα με τον καλό λόγο. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα και φυσικά και στα άλλα κορίτσια της παρέας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Γλυκό μου κορίτσι!!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Πάντα με τον καλό λόγο. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα και φυσικά και στα άλλα κορίτσια της παρέας!

ευχαριστω κοριτσακι μου, αν θελει ο θεος για μενα θα ερθει και το δευτερο αλλιως οπως λεει και ο μικρος μου εχεις εσυ μαμα ισως περιμενον κι αλλες μανουλες στην σειρα που δεν εχουν:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

ευχαριστω κοριτσακι μου, αν θελει ο θεος για μενα θα ερθει και το δευτερο αλλιως οπως λεει και ο μικρος μου εχεις εσυ μαμα ισως περιμενον κι αλλες μανουλες στην σειρα που δεν εχουν:)

Καλέ τι παιδί είναι αυτό που έχεις!!! Να το χαίρεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλέ τι παιδί είναι αυτό που έχεις!!! Να το χαίρεσαι!!!

ευχαριστω:) ειναι γλυκος οποτε θελει:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

ευχαριστω:) ειναι γλυκος οποτε θελει:)

Αρκεί που το θέλει. Αυτό δείχνει φιλότιμο. Το φιλότιμο είναι ένα προσόν που εκτιμώ πολύ στους ανθρώπους, μόνο που πολλοί εκμεταλλεύονται δυστυχώς όσους το έχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Αρκεί που το θέλει. Αυτό δείχνει φιλότιμο. Το φιλότιμο είναι ένα προσόν που εκτιμώ πολύ στους ανθρώπους, μόνο που πολλοί εκμεταλλεύονται δυστυχώς όσους το έχουν.

Το ξέρω αχ και πολλές φορές όταν κάνει που δεν είναι σωστό πχ να αντιδράει σε άλλα παιδιά από τη μια ξέρω δεν είναι σωστό και από την άλλη δεν ξέρω αν πρέπει να του θυμώσω γιατί αυτό είναι επιβίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Πλάι μου βαδίζεις σαν δέντρο σκιερό ,κάτω από έναν ήλιο δίχως ηλικία .

Τα μάτια σου είναι κρήνες ονείρου όπου παν συχνά και ξεδιψάν τα άγρια θηρία.

Αλλάζει ο κόσμος όταν φιλιούνται δυό...."

Σωκράτης Μάλαμας- Ηλιόπετρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα γελάσετε. Χθες βράδυ ακούγαμε με τον άντρα μου από το youtube τραγούδια από την δεκαετία του 80 και 90 που μας αρέσουν πολύ. Το παπαγαλάκι μας σαν μουσικόφιλο που είναι το διασκέδαζε και τιτίβιζε χαρούμενο και με ενθουσιασμό. Μόλις έκλεινε ο άντρας μου την μουσική σταματούσε το τιτίβισμα, μόλις την ξανάνοιγε συνέχιζε. Αντιδρούσε κανονικότατα στο άκουσμα. Είχαν ρυθμό τα τραγούδια. Μετά είπα να ακούσω το κομμάτι που σας έβαλα πιο πάνω και είναι πιο ήρεμο. Στο άκουσμά του ηρέμησε και χαλάρωσε αμέσως, σαν νανούρισμα. Άρχισαν να κλείνουν τα μάτια του και αποκοιμήθηκε. Να σας πω επίσης πως το νανουρίζω κάποιες φορές με ένα νανούρισμα που εμπνεύστηκα μόνη μου. Όταν το ακούει κοιμάται. Το έκανε και ο άντρας μου, αλλά δεν έπιασε. Μάλλον του αρέσει περισσότερο η δική μου φωνή.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια θα γελάσετε. Χθες βράδυ ακούγαμε με τον άντρα μου από το youtube τραγούδια από την δεκαετία του 80 και 90 που μας αρέσουν πολύ. Το παπαγαλάκι μας σαν μουσικόφιλο που είναι το διασκέδαζε και τιτίβιζε χαρούμενο και με ενθουσιασμό. Μόλις έκλεινε ο άντρας μου την μουσική σταματούσε το τιτίβισμα, μόλις την ξανάνοιγε συνέχιζε. Αντιδρούσε κανονικότατα στο άκουσμα. Είχαν ρυθμό τα τραγούδια. Μετά είπα να ακούσω το κομμάτι που σας έβαλα πιο πάνω και είναι πιο ήρεμο. Στο άκουσμά του ηρέμησε και χαλάρωσε αμέσως, σαν νανούρισμα. Άρχισαν να κλείνουν τα μάτια του και αποκοιμήθηκε. Να σας πω επίσης πως το νανουρίζω κάποιες φορές με ένα νανούρισμα που εμπνεύστηκα μόνη μου. Όταν το ακούει κοιμάται. Το έκανε και ο άντρας μου, αλλά δεν έπιασε. Μάλλον του αρέσει περισσότερο η δική μου φωνή.......

αχα τι γλυκο τι παπαγαλος ειναι;

ισως νιωθει εσενα πιο κοντα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

αχα τι γλυκο τι παπαγαλος ειναι;

ισως νιωθει εσενα πιο κοντα του

Είναι budgie.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρα από κει που φτάνει η αντοχή Θα σ' αγαπώ και πάλι πιο πολύ. Μέχρι το θάνατο και πιο μακριά. Μέχρι να πεις πεθαίνω τώρα πια. Θα σ' αγαπώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ εκεί κι εγώ στου πόνου τα μεγάφωνα

να τραγουδάω της αγάπης τα παράπονα

Εσύ εκεί κι εγώ στου πόνου τον παράλληλο

βαρύς χειμώνας  και το κλίμα ακατάλληλο

Εσύ εκεί κι εγώ στου κοσμου το υπόγειο

να σε γυρεύω  σε μια ψεύτικη υδρόγειο

Εσύ εκεί κι ο έρωτάς σου διαταγή και τελεσίγραφο

Κι εγώ εδώ όλη τη νύχτα αγκαλιά μ’ ένα αντίγραφο..

 

Εσύ εκεί

εσύ εκεί.. 

Εσύ εκεί
 
εσύ εκεί..
 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμά, πεινάω μαμά, φοβάμαι μαμά, γερνάω, μαμά. Και τρέμω να 'μαι αυτό που χρόνια ανησυχείς: ωραία, νέα κι ατυχής.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απόψε θέλω να πιω θέλω να ξεφύγω από τα όριά μου. Μέσα στον καπνό να εξομολογηθώ. Για τα χαμένα όνειρά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...