Μετάβαση σε περιεχόμενο

...


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μετά από καιρό προσπαθειών ,μαθαίνεις...Μαθαίνεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για να ελέγξεις αν είσαι γόνιμη η όχι..Μαθαίνεις να μετράς θερμοκρασίες ,ωορρηξίες ,μέρες και ώρες..Παρατηρείς με μανία κάθε σύμπτωμα και καταγράφεις καθετί που μπορεί να προμηνύει πιθανή εγκυμοσύνη. Μαθαίνεις τα ονόματα των βιταμινών  και όλων των συμπληρωμάτων που βοηθούν ωορρηξία και ωάρια...Μετά από καιρό ,μαθαίνεις να αντέχεις τον πόνο οποίας εξέτασης και γίνεσαι ειδικός στις ενέσεις που κάποτε μπορεί και να σε τρόμαζαν...Μετά από καιρό...Μοιάζουν όλα να επαναλαμβάνονται κι εσύ να βρίσκεσαι στο ίδιο σημείο από όπου ξεκίνησες..Ενώ το μόνο που θα ήθελες ήταν να μαθαίνεις τον κόσμο στο μωρό σου...

Κάτι τέτοιες στιγμές μονάχα οι ιστορίες των κοριτσιών που πάλεψαν πολύ και τα κατάφεραν ,μπορούν να μου δώσουν κουράγιο και να μην το βάλλω στα πόδια..Μονάχα η σκέψη σας και η δύναμη σας! 

Σε κάνω μια μεγάλη αγκαλιά, γιατί σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι!!

Μια σπερματέγχυση, τρεις εξωσωματικές, δυο παιδάκια στην αγκαλιά μου. Και εγώ ανήκω στις "εύκολες" ιστορίες... γνωρίζω κορίτσια που πέρασαν πολλααααααα περισσότερα και τώρα έχουν τα μωράκια τους αγκαλιά!

Μην το βάλεις κάτω!!!! Σύντομα θα περάσεις και εσύ απέναντι με τις μανούλες και θα δίνεις κουράγιο στα υπόλοιπα κορίτσια μέχρι να έρθουν κοντά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έκανες να δακρύσω..!! Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά κοπέλα μου..!! Σου εύχομαι σύντομα πολύ μέσα από την καρδιά μου να κρατάς μια τεράστια χοριακη στα χέρια σου και να πάνε όλα μα όλα καλά... τα εμπόδια καμία φορά λένε για καλό γίνονται και πλέων το πιστεύω 4 χρόνια προσπαθειών και έχω καταλάβει πολλά ότι αν εμένα έγκυος μέσα σε αυτά τα 4 χρόνια δεν θα ευχαριστιομουν τίποτα μιας και 2016-2017-2018 ήταν η ποιο αγχωτικες στ2ναχορες χρονιές μου και έχω φτάσει σήμερα να λέω ότι τελικά όλα γινοντε για ένα λόγο και ότι θα έρθει στην ώρα του που ως τώρα δεν ήταν και δεν θα είναι... αλήθεια σου εύχομαι μ2σα από την καρδιά μου πριν φύγει το 2018 να έχεις ευχάριστα νέα... Και φυσικά αν δεν έρθει το 2018 θα έρθει στο 2019. Δεν το βάζεις με τίποτα κάτω.. 

Και αυτό που λέω πάντα είναι ότι η ζωή είναι μικρή και λήγει οπότε ζήσε τώρα σαν να μην υπάρχει αύριο και θα δεις όλα θα έρθουν.. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκίνησες κοριτσάκι μου...κ σε καταλαβαίνω γιατί κ εγω ταλαιπωρίθηκα κάπως!!! Ευχομαι όλα να σ πάνε καλά σ στέλνω όλη την θετική μου ενεργεια κ εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις κ εσύ ένα νινακι στην κοιλίτσα σου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..κ όχι μην τα βάζεις κάτω αν ολες οι εξετάσεις κτλ είναι εντάξει..διωξε το ανχος μόνο αυτο όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι για ένα χρονικό διάστημα!! Περιμένουμε νέα σου..Μην στεναχωριεσε κ μην ανχωνεσαι όλα θα πάνε καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω με συγκίνησε το  ποστ σου.... με γύρισε πίσω την περίοδο που πάλευα και εγώ με την υπογονιμότητα.... Τότε που κοιμόμουν και ξυπνούσα έχοντας ως μοναδική σκέψη την απόκτηση ενός μωρού...  Τότε που ολόκληρη η ζωή μου είχε μετατραπεί σε έναν τεραστιο αγώνα να γίνω μανούλα..  με διαρκεις επισκέψεις σε γιατρους, ατέρμονες εξετάσεις, αποτυχημενες θεραπείες, απίστευτη αγωνια, φοβερη απογοητευση, δυσβασταχτο πόνο... Και όμως ήρθε η μέρα που όλα άλλαξαν.. 1 Οκτωβρίου του 2017 μετά από 27,5 μήνες ταλαιπωρίας αντίκρισα πρώτη φορά στη ζωή μου το δικό μου θετικο τεστ εγκυμοσύνης... Η κόρη μου είναι σήμερα 5,5 μηνών και έχει γεμίσει τη ζωή μου με φως...!!! Εύχομαι ολόψυχα σε πολύ λίγο καιρό από τώρα να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητά...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μετά από καιρό προσπαθειών ,μαθαίνεις...Μαθαίνεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για να ελέγξεις αν είσαι γόνιμη η όχι..Μαθαίνεις να μετράς θερμοκρασίες ,ωορρηξίες ,μέρες και ώρες..Παρατηρείς με μανία κάθε σύμπτωμα και καταγράφεις καθετί που μπορεί να προμηνύει πιθανή εγκυμοσύνη. Μαθαίνεις τα ονόματα των βιταμινών  και όλων των συμπληρωμάτων που βοηθούν ωορρηξία και ωάρια...Μετά από καιρό ,μαθαίνεις να αντέχεις τον πόνο οποίας εξέτασης και γίνεσαι ειδικός στις ενέσεις που κάποτε μπορεί και να σε τρόμαζαν...Μετά από καιρό...Μοιάζουν όλα να επαναλαμβάνονται κι εσύ να βρίσκεσαι στο ίδιο σημείο από όπου ξεκίνησες..Ενώ το μόνο που θα ήθελες ήταν να μαθαίνεις τον κόσμο στο μωρό σου...

Κάτι τέτοιες στιγμές μονάχα οι ιστορίες των κοριτσιών που πάλεψαν πολύ και τα κατάφεραν ,μπορούν να μου δώσουν κουράγιο και να μην το βάλλω στα πόδια..Μονάχα η σκέψη σας και η δύναμη σας! 

Ψυχή μου θα έρθει και στιγμή που ολα αυτα θα ναι παρελθον αναμνήσεις, αλλες νωρίτερα αλλες αργότερα ο Θεός δεν μας ξεχνά απλα μας  καθυστερεί λιγο?Να εχεις Πίστη δυναμη κουράγιο αισιοδοξία ολα θα πανε καλα μη στεναχωριεσαι αγχωνεσαι θ ανταμειφθουμε όλες μας θελει πολυ προσπάθεια, ξερω νιωθεις χιλιαδες άσχημα συναίσθηματα αγωνίας θλίψης πόνου  αυτα τα αναπάντητα γιατι γιατι ; Η καθεμία μας με το δικο της ιστορικό προβλημα υπογονιμοτητας και αριθμο προσπαθειών ψυχολογικο οικονομικο αλλα συνεχίζουμε παλευουμε ακομη προσπαθουμε. Σου Στέλνω μια πελώρια αγκαλιά τα φιλια μου και σου ευχομαι οτι καλύτερο και σε ολες σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Σε κάνω μια μεγάλη αγκαλιά, γιατί σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι!!

Μια σπερματέγχυση, τρεις εξωσωματικές, δυο παιδάκια στην αγκαλιά μου. Και εγώ ανήκω στις "εύκολες" ιστορίες... γνωρίζω κορίτσια που πέρασαν πολλααααααα περισσότερα και τώρα έχουν τα μωράκια τους αγκαλιά!

Μην το βάλεις κάτω!!!! Σύντομα θα περάσεις και εσύ απέναντι με τις μανούλες και θα δίνεις κουράγιο στα υπόλοιπα κορίτσια μέχρι να έρθουν κοντά σου!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ που μου εγραψες και για την ενθαρρυνση που μου δινεις!Μπορω να φανταστώ ολα οσα περασες για να κρατησεις τα παιδακια σου αγκαλιά!Να τα χαίρεσαι και να τα καμαρώνεις!Ειναι το πιο υπέροχο θάύμα!Παίρνω κουράγιο απο εσας ,ειλικρινα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Με έκανες να δακρύσω..!! Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά κοπέλα μου..!! Σου εύχομαι σύντομα πολύ μέσα από την καρδιά μου να κρατάς μια τεράστια χοριακη στα χέρια σου και να πάνε όλα μα όλα καλά... τα εμπόδια καμία φορά λένε για καλό γίνονται και πλέων το πιστεύω 4 χρόνια προσπαθειών και έχω καταλάβει πολλά ότι αν εμένα έγκυος μέσα σε αυτά τα 4 χρόνια δεν θα ευχαριστιομουν τίποτα μιας και 2016-2017-2018 ήταν η ποιο αγχωτικες στ2ναχορες χρονιές μου και έχω φτάσει σήμερα να λέω ότι τελικά όλα γινοντε για ένα λόγο και ότι θα έρθει στην ώρα του που ως τώρα δεν ήταν και δεν θα είναι... αλήθεια σου εύχομαι μ2σα από την καρδιά μου πριν φύγει το 2018 να έχεις ευχάριστα νέα... Και φυσικά αν δεν έρθει το 2018 θα έρθει στο 2019. Δεν το βάζεις με τίποτα κάτω.. 

Και αυτό που λέω πάντα είναι ότι η ζωή είναι μικρή και λήγει οπότε ζήσε τώρα σαν να μην υπάρχει αύριο και θα δεις όλα θα έρθουν.. ❤

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!Με συγκίνησες με την σειρα σου!Σ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να καταφέρεις κι εσυ και όλα τα κορίτσια που το επιθυμουν τόσο πολυ να κρατήσουν τα μωρακια τους αγκαλια!Σε ευχαριστω πολυ!Ειναι τονωτικές  ενέσεις τα λόγια σου!Ολα για κάποιο λογο γίνονται...Το ξέρω και το λέω συχνα στον εαυτο μου...Θα έρθει την καταλληλη στιγμη...Ειναι ομως και φορες που λυγίζω και τότε θέλω να το ακούσω και απο κορίτσια που το έχουν βιώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Με συγκίνησες κοριτσάκι μου...κ σε καταλαβαίνω γιατί κ εγω ταλαιπωρίθηκα κάπως!!! Ευχομαι όλα να σ πάνε καλά σ στέλνω όλη την θετική μου ενεργεια κ εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις κ εσύ ένα νινακι στην κοιλίτσα σου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..κ όχι μην τα βάζεις κάτω αν ολες οι εξετάσεις κτλ είναι εντάξει..διωξε το ανχος μόνο αυτο όσο μπορείς μην το σκέφτεσαι για ένα χρονικό διάστημα!! Περιμένουμε νέα σου..Μην στεναχωριεσε κ μην ανχωνεσαι όλα θα πάνε καλά ?

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Κάθε ευχή και θετική ενέργεια είναι ευπρόσδεκτη και καλοδεχούμενη!Βοηθάει να μην αισθάνεσαι μονος σου σε αυτόν τον αγώνα!Πραγματικα με βοηθάτε με τα λόγια σας.Εδω θα είμαι και θα δίνω τον αγώνα μου ,μαζί με όλες εσας που παλεύεται να γίνετε μανούλες η ήδη είστε και γίνεστε οι καλύτερες μανούλες!Μια ανάσα να πάρω τώρα ,να τα βάλω με την σειρά και να προγραμματίσω βήμα βήμα την συνέχεια...Σ ε ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ψυχή μου θα έρθει και στιγμή που ολα αυτα θα ναι παρελθον αναμνήσεις, αλλες νωρίτερα αλλες αργότερα ο Θεός δεν μας ξεχνά απλα μας  καθυστερεί λιγο?Να εχεις Πίστη δυναμη κουράγιο αισιοδοξία ολα θα πανε καλα μη στεναχωριεσαι αγχωνεσαι θ ανταμειφθουμε όλες μας θελει πολυ προσπάθεια, ξερω νιωθεις χιλιαδες άσχημα συναίσθηματα αγωνίας θλίψης πόνου  αυτα τα αναπάντητα γιατι γιατι ; Η καθεμία μας με το δικο της ιστορικό προβλημα υπογονιμοτητας και αριθμο προσπαθειών ψυχολογικο οικονομικο αλλα συνεχίζουμε παλευουμε ακομη προσπαθουμε. Σου Στέλνω μια πελώρια αγκαλιά τα φιλια μου και σου ευχομαι οτι καλύτερο και σε ολες σας ?

Με συγκινείς ειλικρινα!Και τι  φωτο προφίλ!Την ειχα δει προσφατα καπου και ανατριχιασα ολοκληρη..Ποσο αληθεια!!!!! Και όλα όσα γράφεις δείχνουν ότι γνωρίζεις καλα την ιστορία ...Εσυ κοπέλα μου τα εχεις καταφέρει;;Εχεις παιδάκι;;Οπως και να εχει σου στέλνω κι εγω τις ευχες μου και μια ειλικρινη αγκαλιά!Να παίρνουμε δύναμη και κουράγιο η μια απο την άλλη και η δυναμη μας να ξεπεράσει τις δυσκολίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

@Χρυσάφω με συγκίνησε το  ποστ σου.... με γύρισε πίσω την περίοδο που πάλευα και εγώ με την υπογονιμότητα.... Τότε που κοιμόμουν και ξυπνούσα έχοντας ως μοναδική σκέψη την απόκτηση ενός μωρού...  Τότε που ολόκληρη η ζωή μου είχε μετατραπεί σε έναν τεραστιο αγώνα να γίνω μανούλα..  με διαρκεις επισκέψεις σε γιατρους, ατέρμονες εξετάσεις, αποτυχημενες θεραπείες, απίστευτη αγωνια, φοβερη απογοητευση, δυσβασταχτο πόνο... Και όμως ήρθε η μέρα που όλα άλλαξαν.. 1 Οκτωβρίου του 2017 μετά από 27,5 μήνες ταλαιπωρίας αντίκρισα πρώτη φορά στη ζωή μου το δικό μου θετικά τεστ εγκυμοσύνης... Η κόρη μου είναι σήμερα 5,5 μηνών και έχει γεμίσει τη ζωή μου με φως...!!! Εύχομαι ολόψυχα σε πολύ λίγο καιρό από τώρα να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητά...!!!

Με εκανες και δάκρυσα !Συμπληρωσες με λιγα λόγια όλα οσα εγραψα και αυτό που νιώθω..Χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες κοπέλα μου!Να χαίρεσαι την όμορφη κορούλα σου και πάντα να γεμίζει η ματιά σου φως όταν την αντικρίζεις! Σ ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχές και μακαρι να ανακοινώσω κι εγω και όλα τα κορίτσια που το επιθυμούν την μελλοντική μας εγκυμοσύνη σύντομα!Νομίζω αν δω θετική χοριακή ...δεν ξερω τι θα κάνω από την χαρά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!Με συγκίνησες με την σειρα σου!Σ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να καταφέρεις κι εσυ και όλα τα κορίτσια που το επιθυμουν τόσο πολυ να κρατήσουν τα μωρακια τους αγκαλια!Σε ευχαριστω πολυ!Ειναι τονωτικές  ενέσεις τα λόγια σου!Ολα για κάποιο λογο γίνονται...Το ξέρω και το λέω συχνα στον εαυτο μου...Θα έρθει την καταλληλη στιγμη...Ειναι ομως και φορες που λυγίζω και τότε θέλω να το ακούσω και απο κορίτσια που το έχουν βιώσει...

Πιστεύω όλες μας υπάρχουν στιγμές που θέλουμε να το ακούσουμε και είναι φυσιολογικά όλα όπως και όλα αυτά τα γιατί που μας πνίγουν μέσα μας και όλο αυτό που θέλουμε να βγούμε να τα φωνάξουμε και δεν μπορούμε σε αυτό το φόρουμ από το 2014 που γράφω έχω μιλει με πάρα πολλές κοπέλες και όταν χρειάστηκε να με ανεβάσουν ψυχολογικά το έκαναν οπω1 κι εγώ θέλω και πιστεύω έχω βοήθεισει κοπέλες αυτά τα 4 χρόνια και θέλω να συνεχίσω να βοηθάω και να τους ανεβάζω την ψυχολογία. Ότι θες μας λες..!! Για αυτό είμαστε όλες μας μα στηρίζουμε η μια την όλοι μιας και όλες έχουμε ένα κοινό όνειρο την μητρότητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Πιστεύω όλες μας υπάρχουν στιγμές που θέλουμε να το ακούσουμε και είναι φυσιολογικά όλα όπως και όλα αυτά τα γιατί που μας πνίγουν μέσα μας και όλο αυτό που θέλουμε να βγούμε να τα φωνάξουμε και δεν μπορούμε σε αυτό το φόρουμ από το 2014 που γράφω έχω μιλει με πάρα πολλές κοπέλες και όταν χρειάστηκε να με ανεβάσουν ψυχολογικά το έκαναν οπω1 κι εγώ θέλω και πιστεύω έχω βοήθεισει κοπέλες αυτά τα 4 χρόνια και θέλω να συνεχίσω να βοηθάω και να τους ανεβάζω την ψυχολογία. Ότι θες μας λες..!! Για αυτό είμαστε όλες μας μα στηρίζουμε η μια την όλοι μιας και όλες έχουμε ένα κοινό όνειρο την μητρότητα.. 

Σε ευχαριστω πολυ απο καρδιας!!!!!!Ηδη με κανατε να αισθανθώ καλυτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω πολυ απο καρδιας!!!!!!Ηδη με κανατε να αισθανθώ καλυτερα!!!!!!

Δεν χρειάζετε να μας ευχαριστείς κοπέλα μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμιά φορά ανοίγω τη σελίδα κ βλέπω προσωπικά μηνύματα από κοπέλες που ζητούν τις...γνώσεις μου...γνώσεις που δεν θα ήθελα να ζω κ που αποκτήθηκαν από εμπειρίες δυσβάσταχτες..6 χρόνια πέρασα ότι περιγράφεις..έχασα μωρά τρυπηθηκα άπειρες φορές μέχρι να γίνουν τα δυο παιδιά μου..έγινα εμβριολογος γεννετιστρια γυναικολόγος εξωσωματικος μαιευτήρας μαία αιματολογος- ενδοκρινολόγος κ τοοοσα αλλά...δεν πάει ο νους σου πόσα σκευάσματα μπήκαν στο σώμα μου..στάθηκα 3 φορές έξω από τα χειρουργεία για αποξεση νεκρού εμβριου..στάθηκα για υστεροσκοπηση...στάθηκα σε ιατρεία γενετικής σε εργαστήρια δίπλα στον άντρα μου για το σπέρμα .ξεχυλιζε ο πόνος μαζί το θυμο...όμως στάθηκα κ σε μαιευτήρια..στάθηκα σε δύο γέννες..στάθηκα σε πρώτα βήματα στο πρώτο μαμά κι ύστερα πάλι σε κύηση πάλι μαμά...το μυστικό είναι να μην κοιτάς πίσω ...γιατί εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις..αλλά για να ρθεις πρέπει να κοιτάς εκεί που θέλεις να πας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μετά από καιρό προσπαθειών ,μαθαίνεις...Μαθαίνεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για να ελέγξεις αν είσαι γόνιμη η όχι..Μαθαίνεις να μετράς θερμοκρασίες ,ωορρηξίες ,μέρες και ώρες..Παρατηρείς με μανία κάθε σύμπτωμα και καταγράφεις καθετί που μπορεί να προμηνύει πιθανή εγκυμοσύνη. Μαθαίνεις τα ονόματα των βιταμινών  και όλων των συμπληρωμάτων που βοηθούν ωορρηξία και ωάρια...Μετά από καιρό ,μαθαίνεις να αντέχεις τον πόνο οποίας εξέτασης και γίνεσαι ειδικός στις ενέσεις που κάποτε μπορεί και να σε τρόμαζαν...Μετά από καιρό...Μοιάζουν όλα να επαναλαμβάνονται κι εσύ να βρίσκεσαι στο ίδιο σημείο από όπου ξεκίνησες..Ενώ το μόνο που θα ήθελες ήταν να μαθαίνεις τον κόσμο στο μωρό σου...

Κάτι τέτοιες στιγμές μονάχα οι ιστορίες των κοριτσιών που πάλεψαν πολύ και τα κατάφεραν ,μπορούν να μου δώσουν κουράγιο και να μην το βάλλω στα πόδια..Μονάχα η σκέψη σας και η δύναμη σας! 

1000 like κοριτσάρα μου !!!όλα θα γίνουν θα πετύχεις σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα το βάλεις στα πόδια...γιατί δεν είσαι δειλή. Είσαι ένας άνθρωπος με πόθο να δημιουργήσει ΖΩΗ, να δώσει και να πάρει αγάπη σε αυτή και από αυτή τη δημιουργία, να γίνει παράδειγμα δύναμης, επιμονής και υπομονής, αλλά και να ΖΗΣΕΙ όλο αυτό το ταξίδι, το δύσκολο μεν, αλλά το ουσιαστικό.

Τυχαίνει να είμαι κι εγώ από αυτές που δυσκολεύονται λόγω ορμονικών διαταραχών και στρες. Έχασα κι εγω το πρώτο μου μωράκι πριν προλάβω να χαρώ για αυτό. 

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Και οχι για τα ματια του κοσμου.

Να ευχαριστεις το Θεο καθε μερα που σου δινει την ευκαιρια να ζεις, και μαλιστα διπλα στον ανθρωπο σου. Ειναι ηδη ΤΕΡΑΣΤΙΟ το να εχεις βρει τον ανθρωπο σου σε αυτη τη ζωη. Και πιστεψε το...η αγαπη ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ. Φερσου σε εσενα με αγαπη και τρυφεροτητα, αγκαλιασε το παιδι που κρυβεται πρωτιστως στην ψυχη σου και πες του να μη φοβαται... γιατι όπως έγραψε κάποτε και ο Ναζίμ Χικμέτ...

''Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει...
Τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα...
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα...''

Ε ΛΟΙΠΟΝ...ΘΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΣΟΥΜΕ!!!

Σου στελνω τις καλυτερες ευχες μου... και συμπασχω μαζι σου, γιατι εχουμε ενα κοινο, βαθυ ποθο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Finally είπε:

Καμιά φορά ανοίγω τη σελίδα κ βλέπω προσωπικά μηνύματα από κοπέλες που ζητούν τις...γνώσεις μου...γνώσεις που δεν θα ήθελα να ζω κ που αποκτήθηκαν από εμπειρίες δυσβάσταχτες..6 χρόνια πέρασα ότι περιγράφεις..έχασα μωρά τρυπηθηκα άπειρες φορές μέχρι να γίνουν τα δυο παιδιά μου..έγινα εμβριολογος γεννετιστρια γυναικολόγος εξωσωματικος μαιευτήρας μαία αιματολογος- ενδοκρινολόγος κ τοοοσα αλλά...δεν πάει ο νους σου πόσα σκευάσματα μπήκαν στο σώμα μου..στάθηκα 3 φορές έξω από τα χειρουργεία για αποξεση νεκρού εμβριου..στάθηκα για υστεροσκοπηση...στάθηκα σε ιατρεία γενετικής σε εργαστήρια δίπλα στον άντρα μου για το σπέρμα .ξεχυλιζε ο πόνος μαζί το θυμο...όμως στάθηκα κ σε μαιευτήρια..στάθηκα σε δύο γέννες..στάθηκα σε πρώτα βήματα στο πρώτο μαμά κι ύστερα πάλι σε κύηση πάλι μαμά...το μυστικό είναι να μην κοιτάς πίσω ...γιατί εκεί που είσαι ήμουν κ εδώ που είμαι θα ρθεις..αλλά για να ρθεις πρέπει να κοιτάς εκεί που θέλεις να πας

Σε ευχαριστω πολυ που  μοιράστηκες μαζι μας την δικη σου ιστορία!Φαινεται οτι πέρασες κι εσυ πολλα για να κρατησεις τα παιδακια σου! Να τα χαιρεσαι κοπέλα μου!Εχουν μια πολυ δυνατη μανούλα!!!!!Κι ετσι δυνατη να εισαι πάντα!

Θα κρατησω την τελευταια σου φραση!ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Anemi είπε:

Δεν θα το βάλεις στα πόδια...γιατί δεν είσαι δειλή. Είσαι ένας άνθρωπος με πόθο να δημιουργήσει ΖΩΗ, να δώσει και να πάρει αγάπη σε αυτή και από αυτή τη δημιουργία, να γίνει παράδειγμα δύναμης, επιμονής και υπομονής, αλλά και να ΖΗΣΕΙ όλο αυτό το ταξίδι, το δύσκολο μεν, αλλά το ουσιαστικό.

Τυχαίνει να είμαι κι εγώ από αυτές που δυσκολεύονται λόγω ορμονικών διαταραχών και στρες. Έχασα κι εγω το πρώτο μου μωράκι πριν προλάβω να χαρώ για αυτό. 

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Και οχι για τα ματια του κοσμου.

Να ευχαριστεις το Θεο καθε μερα που σου δινει την ευκαιρια να ζεις, και μαλιστα διπλα στον ανθρωπο σου. Ειναι ηδη ΤΕΡΑΣΤΙΟ το να εχεις βρει τον ανθρωπο σου σε αυτη τη ζωη. Και πιστεψε το...η αγαπη ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ. Φερσου σε εσενα με αγαπη και τρυφεροτητα, αγκαλιασε το παιδι που κρυβεται πρωτιστως στην ψυχη σου και πες του να μη φοβαται... γιατι όπως έγραψε κάποτε και ο Ναζίμ Χικμέτ...

''Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμα ταξιδέψει...
Τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα...
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα...''

Ε ΛΟΙΠΟΝ...ΘΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΣΟΥΜΕ!!!

Σου στελνω τις καλυτερες ευχες μου... και συμπασχω μαζι σου, γιατι εχουμε ενα κοινο, βαθυ ποθο... :)

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για τα ενθαρρυντικα σου λόγια!Εχεις δικιο Να ευχαριστούμε που στο πλαι μας εχουμε ανθρώπους που μας αγαπάνε πραγματικα και μας στηρίζουν σε κάθε μας προσπαθεια!Δεν θα το αναλυσω παραπερα ,αλλα σ αυτο το κομμάτι ειμαι απο τις τυχερες.

Και επισης θα κρατησω:Φερσου σε εσενα με αγαπη και τρυφεροτητα, αγκαλιασε το παιδι που κρυβεται πρωτιστως στην ψυχη σου και πες του να μη φοβαται!!Υγεία και ψυχική ηρεμία για να τα καταφέρουμε!Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου κοπελα μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

1000 like κοριτσάρα μου !!!όλα θα γίνουν θα πετύχεις σύντομα!!

Κοριτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!!!!!Εχεις παιδακια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω πολυ που  μοιράστηκες μαζι μας την δικη σου ιστορία!Φαινεται οτι πέρασες κι εσυ πολλα για να κρατησεις τα παιδακια σου! Να τα χαιρεσαι κοπέλα μου!Εχουν μια πολυ δυνατη μανούλα!!!!!Κι ετσι δυνατη να εισαι πάντα!

Θα κρατησω την τελευταια σου φραση!ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΠΙΣΩ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ!!!!!

Αυτό πρέπει να γίνει μοτό στη ζωή μας..όλα όσα περιγράφεις γίνονται βαρίδια πάνω σου .σε βυθίζουν κ πνίγεται..κάθε μέρα κάθε εξέταση κάθε κουτί είναι ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο σου...εγώ έτσι το έβλεπα..ναι πέρασα πολλά ..έχω γράψει πολλές φορές την ιστορία μου κάποια κορίτσια την ξέρουν .Αυτό που ζεις,όπως διαβάζεις,το ζούνε πολλές κ το έζησαν κι άλλες τόσες..κάποιες είναι στον αγώνα άλλες τα κατάφεραν.Ειναι σίγουρο με μαθηματική ακρίβεια ότι εν έτει 2018 θα κάνεις παιδί..το ζητούμενο είναι πόσο γρήγορα..τέλος θα σου υπενθυμίσω ότι αυτό το ταξίδι σου δίνει πολύτιμους ανθρώπους δίπλα σου με πρώτο κ καλύτερο τον άντρα σου .δεν το έχουν όλοι αυτό μην το ξεχνάς...κ στα δύσκολα να το θυμάσαι ακόμα πιο πολύ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!!!!!Εχεις παιδακια;;

Oχι αγάπη μου ...θα κάνουμε και εμείς προσπάθεια με το νέο έτος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Oχι αγάπη μου ...θα κάνουμε και εμείς προσπάθεια με το νέο έτος!!

Με το καλο κορίτσι μου!Να πανε ολα καλα και με την νεα χρονια να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!ΚΑΛΉ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Με το καλο κορίτσι μου!Να πανε ολα καλα και με την νεα χρονια να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!ΚΑΛΉ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ !!!!!!!!!

Eπίσης .....!!σου εύχομαι τα καλύτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...