Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κόλπο εύρεσης φύλου παιδιού...


Recommended Posts

Βρε κορίτσια, όταν λεμε να δώσουμε την ηλικία μας και το μηνα εννοούμε την ηλικία μας την πραγματική και το μήνα που μείναμε έγκυες. Δεν εννοούμε πόσο δηλώνουμε ότι είμαστε αλλά πόσο πραγματικά είμαστε. Εγώ πχ που έχω γεννηθεί Νοέμβριο του 1987 όλο το 2018 μέχρι τώρα ήμουν 30 και όχι 31!!!! 

Μη δίνετε ηλικία που δεν έχετε ακόμα κλείσει. 

Εν τω μεταξύ, εγώ το έχω πάρει πολύ σοβαρά το όλο θέμα.... Χαχαχα!! Μη και πέσει έξω το κολπάκι!!! Lol!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανονικά θα έπρεπε να κρύβω την ηλικία μου εδώ μέσα, χε χε. Που εμένα κανένα παιχνίδι/κόλπο/κινέζικο τεστ με πιάνει. Χε χε. Παρηγοριά στον άρρωστο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Αγόρι ? μου είπαν στην αυχενική κ στον απλό τη 18η εβδομάδα! ? Εκτός κ αν επειδή δεν τα είχα κλείσει τα 26 λογιζομαι για 25 οπότε γι αυτό δε σου βγήκε! Και που να μου πουν στη β επιπέδου κορίτσι ?

Χαχαχα... Είσαι η εξαίρεση :) φανταζεσαι όμως να σου αλλάξουν τα δεδομένα; Χαχαχα! Αν η σύλληψη έγινε τον Αύγουστο βγαίνει αγόρι. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Μην απογοητεύσουμε και την @Angelmammy ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Χαχαχα... Είσαι η εξαίρεση :) φανταζεσαι όμως να σου αλλάξουν τα δεδομένα; Χαχαχα! Αν η σύλληψη έγινε τον Αύγουστο βγαίνει αγόρι. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Μην απογοητεύσουμε και την @Angelmammy ;)

Χαχαχα!! Κλαίω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2018 at 11:51 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Μου ειπαν ένα κόλπο με το οποιο με την ηλικία της εγκύου (όταν έμεινε έγκυος) και το μήνα που έμεινε βρίσκεται το φύλο. Το δοκίμασα σε εμένα και σε κάποιες φίλες μου και βγήκε. Θέλω να δω αν βγαίνει και σε περισσότερα άτομα... Οποία θέλει μου λέει αυτα τα δύο και τελικά τι έχει η γέννησε και θα σας πω αν ισχύει η όχι :) (η θα πω τι βγαίνει και θα μου πείτε αν το βρήκα η όχι....) Για να δούμε... Βρήκαμε επιστημονική μέθοδο εύρεσης φύλου; Χαχαχα

34 και Σεπτέμβριος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2018 at 8:56 ΠΜ, ο/η AlKate είπε:

Χαχαχα... Είσαι η εξαίρεση :) φανταζεσαι όμως να σου αλλάξουν τα δεδομένα; Χαχαχα! Αν η σύλληψη έγινε τον Αύγουστο βγαίνει αγόρι. Υπάρχει τέτοια περίπτωση; Μην απογοητεύσουμε και την @Angelmammy ;)

?? Λυπάμαι, ήταν Ιουλιος ? στη β επιπέδου θα μάθουμε 100% τον άλλο μηνα αν είναι όντως αγορι, μέχρι στιγμής βρίσκομαι στο 90%!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate γράφω για την επαλήθευσή σου! Σήμερα έκανα την αυχενική μου, όλα καλά και μας είπε μάλλον αγοράκι!! Έπεσες μέσα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλημέρα θα μου πείς και το δικό μου?

26 χρονών και θετικό τεστ Σεπτέμβριος σύλληψη. Τι βλέπεις?

Στις 26/11 έχω αυχενική θα σου πω αν έπεσες μέσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η loralora είπε:

 

Καλημέρα θα μου πείς και το δικό μου?

26 χρονών και θετικό τεστ Σεπτέμβριος σύλληψη. Τι βλέπεις?

Στις 26/11 έχω αυχενική θα σου πω αν έπεσες μέσα!!!

Βγαίνει κοριτσάκι!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Βγαίνει κοριτσάκι!! :)

Ευχαριστώ θα σου πω την Δευτερα αν επιβεβαιώθηκες.Φιλιά πολλά και πάλι ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η loralora είπε:

Ευχαριστώ θα σου πω την Δευτερα αν επιβεβαιώθηκες.Φιλιά πολλά και πάλι ευχαριστώ

Θα περιμενω! Εύχομαι με το καλό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2018 at 11:51 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Μου ειπαν ένα κόλπο με το οποιο με την ηλικία της εγκύου (όταν έμεινε έγκυος) και το μήνα που έμεινε βρίσκεται το φύλο. Το δοκίμασα σε εμένα και σε κάποιες φίλες μου και βγήκε. Θέλω να δω αν βγαίνει και σε περισσότερα άτομα... Οποία θέλει μου λέει αυτα τα δύο και τελικά τι έχει η γέννησε και θα σας πω αν ισχύει η όχι :) (η θα πω τι βγαίνει και θα μου πείτε αν το βρήκα η όχι....) Για να δούμε... Βρήκαμε επιστημονική μέθοδο εύρεσης φύλου; Χαχαχα

26 ετών Οκτώβριος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κοριτσάκι βγαίνει :)

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να γίνει έτσι γιατί έχω ένα αγοράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ μαρεσει αυτο το θεμα !! και αφου ειμαι τελικά εγκυος ας συζητησουμε λιγο ‘ οκτωμβρη εμεινα εγκυος και οκτωμβρη εγινα 27 - αλλα αν εμεινα εγκυος πριν τα γενεθλια μου και ημουν 26+11μηνων+κατι μερες τι γινεται ; 

γιατι εγκυος εμεινα μεσα οκτωμβρη και 27 εγινα τελη οκτωμβρη ! ;;;;; τι λεει η επιστημη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xristinakwstor είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να γίνει έτσι γιατί έχω ένα αγοράκι 

Εύχομαι με το καλό . Είτε σωστή βγω είτε όχι ελπίζω για μια εύκολη εγκυμοσύνη και ένα υγειες μωράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stergiou είπε:

πολυ μαρεσει αυτο το θεμα !! και αφου ειμαι τελικά εγκυος ας συζητησουμε λιγο ‘ οκτωμβρη εμεινα εγκυος και οκτωμβρη εγινα 27 - αλλα αν εμεινα εγκυος πριν τα γενεθλια μου και ημουν 26+11μηνων+κατι μερες τι γινεται ; 

γιατι εγκυος εμεινα μεσα οκτωμβρη και 27 εγινα τελη οκτωμβρη ! ;;;;; τι λεει η επιστημη ;

Άρα όταν εμεινες ήσουν 26;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Άρα όταν εμεινες ήσουν 26;

οταν εμειμα εγκυος ημουν 26χρονων+11μηνων+19ημερων

  Δηλαδή ηθελα 10 μερες να κλεισω τα 27... 

ξερω γω τωρα τι πιανεται 26 ;;; 

εγω νωμιζω 27 ειναι το σωστο.. 

ειναι και οι ορμονες τωρα ξερεις εχω χαζεψει τελειως αχχαχαχαχααχαχ.. μπερδευω κ σενα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stergiou είπε:

οταν εμειμα εγκυος ημουν 26χρονων+11μηνων+19ημερων

  Δηλαδή ηθελα 10 μερες να κλεισω τα 27... 

ξερω γω τωρα τι πιανεται 26 ;;; 

εγω νωμιζω 27 ειναι το σωστο.. 

ειναι και οι ορμονες τωρα ξερεις εχω χαζεψει τελειως αχχαχαχαχααχαχ.. μπερδευω κ σενα ???

Χαχαχα!! Δύσκολα τα πράγματα για σένα!! Όταν μάθεις το φύλο του μωρού σου, ενημέρωσέ μας να ξέρουμε πως να χειριστούμε παρόμοιες περιπτώσεις. Χαχαχα! Πάντως κακά τα ψέματα, γελάω πολύ με αυτή τη συζήτηση. Είναι από τα λίγα θέματα που απολαμβάνω την κουβέντα μας. Με το καλό και το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον θέλουν τα ημερολογιακά χρόνια κ όχι μήνες κτλ. Πχ αν είσαι γεννημένη τ 1990 θεωρείται ότι τ 2018 είσαι 28 ανεξαρτήτως ποτέ θα τα κλείσεις. Δεν πιστεύω τ κόλπο να κάθεται να ασχολείται με τους μήνες. Κ λογικά να τ δεις αν με ρωτήσεις ποια χρόνια είσαι γεννημένη; θα σ πω τ 1988. Από μόνη σου θα πεις σας 30. Κ αε τα κλείνω αύριο πχ η αε ένα μηνα. Δεν έχει σημασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχα!! Δύσκολα τα πράγματα για σένα!! Όταν μάθεις το φύλο του μωρού σου, ενημέρωσέ μας να ξέρουμε πως να χειριστούμε παρόμοιες περιπτώσεις. Χαχαχα! Πάντως κακά τα ψέματα, γελάω πολύ με αυτή τη συζήτηση. Είναι από τα λίγα θέματα που απολαμβάνω την κουβέντα μας. Με το καλό και το μωράκι σου! 

σε ευχαριστω κ συ οτι ποθεις καλή μου... 

μα αληθεια μεγαλο μπρδεμα με την  Περίπτωση μου  αχαχαχαχ !

οταν μαθω σε κανα δυμηνο θα σας πω εννειται ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Μάλλον θέλουν τα ημερολογιακά χρόνια κ όχι μήνες κτλ. Πχ αν είσαι γεννημένη τ 1990 θεωρείται ότι τ 2018 είσαι 28 ανεξαρτήτως ποτέ θα τα κλείσεις. Δεν πιστεύω τ κόλπο να κάθεται να ασχολείται με τους μήνες. Κ λογικά να τ δεις αν με ρωτήσεις ποια χρόνια είσαι γεννημένη; θα σ πω τ 1988. Από μόνη σου θα πεις σας 30. Κ αε τα κλείνω αύριο πχ η αε ένα μηνα. Δεν έχει σημασία.

ναι ετσι που το θετεις εχει μια λογική !!! αχαχαχχαχα θα ξεχασω και ποτε γεννηθηκα αχαχαχαχαχαχ !! 

λοιπον ειμαι γεννημενη  Οκτώβρη του 1991... 

οποτε 27 κλεισαμε ;  Συμφωνείτε ;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/11/2018 at 2:12 ΠΜ, ο/η stergiou είπε:

οταν εμειμα εγκυος ημουν 26χρονων+11μηνων+19ημερων

  Δηλαδή ηθελα 10 μερες να κλεισω τα 27... 

ξερω γω τωρα τι πιανεται 26 ;;; 

εγω νωμιζω 27 ειναι το σωστο.. 

ειναι και οι ορμονες τωρα ξερεις εχω χαζεψει τελειως αχχαχαχαχααχαχ.. μπερδευω κ σενα ???

Η αλήθεια είναι ότι ανάλογα ποια ισχύει είναι και άλλο το φύλλο... Και επειδή πρόκειται για μια επικυρωμένη επιστημονική μέθοδο εσύ θα είσαι μια δοκιμή να τεσταρουμε κιόλας τη περίπτωση σου... Για να δούμε αγόρι ή κορίτσι; Κορίτσι η αγόρι; Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...