Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπέρα  λοιπόν έκανα τεστακια οωρηξια εχτες βραδυ και βγήκε θετικό όποτε τωρα είμαι γόνιμη η δεν ειμαι και το έχασα πάλι γι αυτό το μηνα?? Να σημειωσω οτι τις προηγουμενες μέρες δεν ήρθα σε επαφή καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα  λοιπόν έκανα τεστακια οωρηξια εχτες βραδυ και βγήκε θετικό όποτε τωρα είμαι γόνιμη η δεν ειμαι και το έχασα πάλι γι αυτό το μηνα?? Να σημειωσω οτι τις προηγουμενες μέρες δεν ήρθα σε επαφή καθόλου.. 

Και σήμερα κι αύριο έχε επαφές γιατί η ωορρηξία σου μπορεί να γίνει σήμερα μπορεί αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα  λοιπόν έκανα τεστακια οωρηξια εχτες βραδυ και βγήκε θετικό όποτε τωρα είμαι γόνιμη η δεν ειμαι και το έχασα πάλι γι αυτό το μηνα?? Να σημειωσω οτι τις προηγουμενες μέρες δεν ήρθα σε επαφή καθόλου.. 

Καλως την!Καλη επιτυχια να εχεις σημερα!!!!!!Μην τα παρατας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω μεγάλη απογοήτευση καθώς προσπαθώ εδώ και 4 χρόνια για παιδακι. Πριν 2 χρόνια έμεινα έγκυος άλλα το έχασα από παλινδρομη έπειτα από δύο χρόνια φέτος μαθαίνω ότι έχω ενδωμητριωση μπαίνω χειρουργειο και μετά μου κόβουν τη περίοδο για περίπου 6 μηνες όποτε τωρα στη ουσία ξεκινάω προσπαθειες .. Ελπίζω όμως να με βοηθήσει η Παναγία μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Νιώθω μεγάλη απογοήτευση καθώς προσπαθώ εδώ και 4 χρόνια για παιδακι. Πριν 2 χρόνια έμεινα έγκυος άλλα το έχασα από παλινδρομη έπειτα από δύο χρόνια φέτος μαθαίνω ότι έχω ενδωμητριωση μπαίνω χειρουργειο και μετά μου κόβουν τη περίοδο για περίπου 6 μηνες όποτε τωρα στη ουσία ξεκινάω προσπαθειες .. Ελπίζω όμως να με βοηθήσει η Παναγία μας!!!

Όλα τα αρνητικά και τις ατυχίες να τα αφήσεις πίσω σου και να σκέφτεσαι μόνο πως αφού το θες τόσο πολύ θα το πετύχεις! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 12:34 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Νιώθω μεγάλη απογοήτευση καθώς προσπαθώ εδώ και 4 χρόνια για παιδακι. Πριν 2 χρόνια έμεινα έγκυος άλλα το έχασα από παλινδρομη έπειτα από δύο χρόνια φέτος μαθαίνω ότι έχω ενδωμητριωση μπαίνω χειρουργειο και μετά μου κόβουν τη περίοδο για περίπου 6 μηνες όποτε τωρα στη ουσία ξεκινάω προσπαθειες .. Ελπίζω όμως να με βοηθήσει η Παναγία μας!!!

Σε καταλαβαινω κοριτσακι μου!Μην στενοχωριεσαι και κοιτα μπροστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν υπάρχουν προβλήματα υγείας που εμποδίζουν την σύλληψη θεωρώ ότι βοηθάει περισσότερο ένας καλός γιατρός παρά οι άγιοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Όταν υπάρχουν προβλήματα υγείας που εμποδίζουν την σύλληψη θεωρώ ότι βοηθάει περισσότερο ένας καλός γιατρός παρά οι άγιοι. 

Ολα παιζουν το ρολο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Και σήμερα κι αύριο έχε επαφές γιατί η ωορρηξία σου μπορεί να γίνει σήμερα μπορεί αύριο.. 

Καλημερούδια κορίτσια μου... Λοιπόν κάτι έκανα εχτες αλλά πραγματικά δεν έχω καμία διαίσθηση... είμαι πολύ στα κάτω μου νομίζω πριν μου έχουν κάνει πολυ ζημιά όλα αυτά τα χάπια που έπαιρνα τα προηγούμενα χρόνια λόγω ενδωμητριωσης αλλά και utrogestan..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να ρωτήσω και κάτι άλλο??προχτες έδειξε θετικό εγώ να συνεχίσω να κάνω τεστ και αν κάνω σ αυτή τη φάση τι θα δείξει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Επισης να ρωτήσω και κάτι άλλο??προχτες έδειξε θετικό εγώ να συνεχίσω να κάνω τεστ και αν κάνω σ αυτή τη φάση τι θα δείξει??

Θα δεις να μειώνεται η γραμμουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 1:10 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Όταν υπάρχουν προβλήματα υγείας που εμποδίζουν την σύλληψη θεωρώ ότι βοηθάει περισσότερο ένας καλός γιατρός παρά οι άγιοι. 

Συμφωνώ και επαυξάνω !! 

@Σταυρι Απο οτι ξέρω τα utrogestan βοηθούν και στην σύλληψη! Μην σε πιάνει άγχος γιατί αυτός ο παράγοντας είναι ο πιο σημαντικός στο να πιάσεις παιδάκι...χαλαρά και διασκέδασε το. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 12:28 ΜΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλως την!Καλη επιτυχια να εχεις σημερα!!!!!!Μην τα παρατας!

Καμία διάθεση για επαφές δεν έχω..  Όλα τα βλέπω αρνητικά κουραστικά πολύ ψυχολογικα να περιμένω να μείνω έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καμία διάθεση για επαφές δεν έχω..  Όλα τα βλέπω αρνητικά κουραστικά πολύ ψυχολογικα να περιμένω να μείνω έγκυος.

Τοτε γιατι δεν κανεις ενα διάλειμμα;;Να κανεις κατι αλλο που να απασχολησει το μυαλο σου και να σε κανει να χαλαρωσεις λιγακι;;Καλη ειναι η επιμονη και η υπομονη αλλα οταν φτασει στην εμμονή ,χαλαει ολη  απολαυση και η διαδικασια. Βρες ενδιαφέροντα,φροντισε τον εαυτο σου ,απολαυσε τον αντρα σου και την ζωη !Και το μωρακι θα ερθει οταν εισαι ετοιμη να προσπαθησεις ξανα!

Δεν στο λεω για να παρηγορηθεις αλλα εδω μεσα ειναι κοριτσια που προσπαθουν παρα πολλα χρόνια και με πολλες εξωσωματικες στο ιστορικο τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που τα λες και πόσο με βοηθάς ψυχολογικά..  έχεις απόλυτο δίκιο αυτό θα κάνω θα χαλαρώσω γιατί μου έγινε εμμονή. Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τι ωραία που τα λες και πόσο με βοηθάς ψυχολογικά..  έχεις απόλυτο δίκιο αυτό θα κάνω θα χαλαρώσω γιατί μου έγινε εμμονή. Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Να σαι καλα κοριτσι μου!Ολες λιγο πολυ εχουμε περασει τετοιες φασεις. Φροντισε τον εαυτο σου και ολα θα πανε καλα!Θα δεις!!!!Αααα επισης εχεις κανει κανα ελεγχο θυροειδη;;;Αν οχι κοιταξε τον!Ενας απορυθμισμένος θυροειδης ,δυσκολευει την συλληψη και τη ζωη γενοκοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Τα πάντα έχω κάνει.. Μετα την ενδωμητριωση έψαξα τα πάντα..  Εσύ έχεις παιδάκια??

Δεν εχω καλη μου.Προσπαθω τωρα και 3 χρονια...Την περασμενη Ανοιξη που ειπα κι εγω οτι γινει και χαλαρωσα λιγο ,ειχα μια βιοχημικη..Τιποτα αλλο.Ααα επαιρνα τα inofert combi εκεινο το διαστημα.Δεν ξερω αν βοηθησαν...

Τωρα που εχω ηρεμησει θα ξαναπροσπαθησω για εξωσωματικη.Εχω βρει καλο γιατρο και ειμαι ετοιμη να προβω σε οποιαδηποτε διαδικασια.Παραλληλα εχω αυξησει τις δραστηριοτητες μου και προχωραω την ζωη μου κανονικοτατα...Δεν περιμενω ποτε θα μεινω εγκυος...Να μεινω με το καλο και τα αλλα θα τα τακτοποιήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 11:34 ΠΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Νιώθω μεγάλη απογοήτευση καθώς προσπαθώ εδώ και 4 χρόνια για παιδακι. Πριν 2 χρόνια έμεινα έγκυος άλλα το έχασα από παλινδρομη έπειτα από δύο χρόνια φέτος μαθαίνω ότι έχω ενδωμητριωση μπαίνω χειρουργειο και μετά μου κόβουν τη περίοδο για περίπου 6 μηνες όποτε τωρα στη ουσία ξεκινάω προσπαθειες .. Ελπίζω όμως να με βοηθήσει η Παναγία μας!!!

Γεια σου...κ εγω τα ιδια εκανα λαμπαροσκοπιση και τωρα 6 μηνες θεραπεια..να ξερεις οτι μετα την θεραπεια εισαι υπεργονιμη!!!!καλη επιτυχεια κοριτσι μου...πως ησουν με την θεραπεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Γεια σου...κ εγω τα ιδια εκανα λαμπαροσκοπιση και τωρα 6 μηνες θεραπεια..να ξερεις οτι μετα την θεραπεια εισαι υπεργονιμη!!!!καλη επιτυχεια κοριτσι μου...πως ησουν με την θεραπεια;

Καλημερούδια λοιπόν με την θεραπεία δεν ήμουν και τόσο καλά..  είχα συνεχώς εξαψεις κ κλάματα τωρα οκ έμειναν μόνο τα κλάματα..  έκανα τεστ ωορρηξίας Παρασκευή βράδυ βγήκε θετικό κάνω αγκαλιές Σάββατο και μερα πάλι Δευτέρα κ Τετάρτη λέω ξανά.. οωρηξια παντως δεν έχω νιώσει ακόμα λες να πετύχει αυτή τη φορά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερούδια λοιπόν με την θεραπεία δεν ήμουν και τόσο καλά..  είχα συνεχώς εξαψεις κ κλάματα τωρα οκ έμειναν μόνο τα κλάματα..  έκανα τεστ ωορρηξίας Παρασκευή βράδυ βγήκε θετικό κάνω αγκαλιές Σάββατο και μερα πάλι Δευτέρα κ Τετάρτη λέω ξανά.. οωρηξια παντως δεν έχω νιώσει ακόμα λες να πετύχει αυτή τη 

καλημερα κοριτσακι μου!!! Απο την στιγμη που σου δειχνει θετικο το τεστ σημαινει οτι εχεις οωρηξια...αν δεν ειναι αθτος ο μηνας θα ειναι ο επομενος...Αυτο που θα σου πω ειναι να μην βαζεις προγραμμα δυστηχως ειναι το χειροτερο και για σενα και για τον συζηγο σου...τι θεραπεια εκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

καλημερα κοριτσακι μου!!! Απο την στιγμη που σου δειχνει θετικο το τεστ σημαινει οτι εχεις οωρηξια...αν δεν ειναι αθτος ο μηνας θα ειναι ο επομενος...Αυτο που θα σου πω ειναι να μην βαζεις προγραμμα δυστηχως ειναι το χειροτερο και για σενα και για τον συζηγο σου...τι θεραπεια εκανες;

Έκανα ενέσεις elituran για τρεις μήνες και μετά αδιαθετησα σε έξι από το μηνα που έκανα την επέμβαση.. το πρόγραμμα είναι το χειρότερο κ εμείς έχουμε ξενερώσει πολύ αλλά τι να κάνω??? Τώρα επομένως συνεχίζω προσπάθειες να σημειώσω ότι έχω και πολλά υγρά να υποθέσω ότι ειμαι γόνιμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Έκανα ενέσεις elituran για τρεις μήνες και μετά αδιαθετησα σε έξι από το μηνα που έκανα την επέμβαση.. το πρόγραμμα είναι το χειρότερο κ εμείς έχουμε ξενερώσει πολύ αλλά τι να κάνω??? Τώρα επομένως συνεχίζω προσπάθειες να σημειώσω ότι έχω και πολλά υγρά να υποθέσω ότι ειμαι γόνιμη??

Ναι κοριτσι μου γονιμη εισαι γ αυτο.....ηρεμισε και ολα θα γινουν....να μην ξενερωνετε γιατι τωρα ειναι η ευκαιρια σασ μετα την θεραπεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...